CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Rilistix

CINTA

best cita ni... ada sape tau bape kutipan filem nih??

awek aku cukup sedih tgk citer part rashidi ishak tuh.... nak2 plak parents dier divorced pon sbb mender yg same... everything nampak perfect tp somehow main kayu 3..... aku tengok dier nangis, aku pun hampir2 nak nangis...:lol

masa tengok cerita ni mmg tangkap sayu...nangis rasanya satu panggung tu...burn paling sedih yang suami isteri boleh bercerai tu...macam mana husband seromantik tu pun isteri boleh cari lain....sedih tul...

Fuh! Baru abis aku baca semua posting...

Assalamualaikum dan Salam sejahtera,
Actually aku dah tgok CINTA on the 2nd day viewing.1st day tak sempat,aku suka tgok lewat mlm lg pun Jumaat esoknye keje.Walauapapun aku mmg excited nak tgok citer ni (good job on early promo) sampaikan aku tersilap date he..he..seminggu awal aku tercari2 kat cinema, beli paper check..a'a..mmg xde lagi dlm cinema ads. Balik rumah tgok iklan TV, 30 Nov le bukan 23 Nov...

Malu jugaks sorang2...aku jarang main redah tgok wayang, aku selalu booking on line tapi CINTA ni buat aku x sabar2. Tu yang leh silap date tu.

So, sapa yg suka tgok kat TGV, register le online (GSC setahu aku phone booking..leceh skit) mudah je...FREE supaya x payah berdiri lama2 beratur for tickets. Seat pun leh pilih kalo online, dan pastikan PC anda ada install Java Apllet, kalo tak nanti sistem pilih sendiri seat korang.

Sepengalaman aku, aku selalu tgok kat TGV The Mines (aku kesian kat forumers yg komplen ttg penonton lain) dan semua penonton sopan2 dan aku tgok dengan selesa...max concentration. Pekerja TGV kat kaunter tiket pun best...masa aku pi collect tiket (tiket dah release sbb aku terlewat he..he..) siap dia pesan kat aku n wife, soh prepare tisu banyak2...

CINTA amat dekat dihati aku dan aku percaya dekat dihati semua yg menonton

Satu dua tiga kisah CINTA amat dekat dgn pengalaman aku...
aku ada sorang kakak yang amik berat dan sayang pada aku
menyaksikan, alami dan lalui penceraian dan kesan penceraian parent aku...part paling sebak masa Harris hantar anak dia ke rumah Airin.Aku dapat rasakan apa yang anak dorang rasa...
Aku penah tinggal dengan Atuk n Nenek...tapi aku x sempat nak balas budi Atuk yang jaga aku sebagaimana Amin buat (aku respek Amin), aku harap dapat balas pada nenek yang masih hidup.
Dan...aku mmg minat melukis serta punya seorang isteri yang cantik lebih sikit dari Airin he..he..he...(aku dah pesan kat wife aku jgn buat mcm Airin...aku serious!)

Sesekali aku belek2 jugak paper, tgok cinema ads...masih ada tayangan CINTA walau dah dekat sebulan di panggung. Pada sesapa yg masih belum tgok..pegi le tgok CINTA memang best.
CINTA ada dihati semua yang bernyawa di atas bumi Allah ini.
Wassalam.

luv it :love: :love: worth watching movie....
berjaya menyentuh perasaan aku...
at least ada gak laa citer melayu yg berkualiti

citer cinta mmg best..ada jugak adegan yg cam sensitif..cam org melayu dinner minum wine..(maybe non alcohol wine kot)...tp yg lain2 nyer bleh diterima..kadang-kadang rasa cam iklan pon ada..cam iklan petronas...skrip nyer berjaya direalisasikan oleh pengarah..lawak-lawak pon besh..tak delah lawak bodoh....bab sedih pon mmg banyak yg berjaya membuai perasan penonton...byk adegan yg dekat dengan hati-hati penonton...citer nie mmg kreatif...saya pikir citer nie lagi besh drp citer-citer indon cam 'heart','ada apa dengan cinta','tentang dia'.'ungu violet'...4.5/5

Follow Us
Originally posted by alangGIRL at 26-12-2006 09:49 AM
Just watched the movie yesterday at KLCC,

Kalau nk review mau berjela dan i rasa forumer dh review panjang smpi 26 pages (semua yg i nk cakap ada dlm tu)....

Overall, citer ni mmg superb, fir ...

mcm2 jenis cinta ek??cinta ngan tuhan takde?? :nerd:

Originally posted by toaster at 27-12-2006 02:27 PM

mcm2 jenis cinta ek??cinta ngan tuhan takde?? :nerd:

Sbb takde cinta kpd tuhanla si arianna sanggup gadai maruah kerana cinta, sanggup tinggalkan keluarga kerana cinta dan sanggup tinggal serumah dgn lelaki kerana cinta

kerana takde cinta kepada tuhan si airin (bini si harris) tu sanggup main kayu tiga dengan imran walaupun laki sikit punya baik ke

sbb tak cinta kpd tuhan la suami mak cik rubiah mensia2 kan hidup makcik rubiah walaupun pernah hidup bersama selama 30 tahun kerana laki dia tak rasa makcik rubiah adalah anugerah drpd allah.....

Just my 2 cents :tq:

tak sabar nak tunggu keluar VCD Original... nak buat koleksi. Kalau boleh keluarkan sekali dalam bentuk DVD macam filem Sepet. Berbaloi menonton dan berbaloi beli yg original. Kalau setakat filem arahan Prof Rajak beli lanun pun tak pe.

aku dah tengok..menarik tak merapu macam prof mamak dan usop selam punya filem..
tak meleret macam cite melayu yang lain

harap penerbit ambik tindakan kepada sesapa yang edar rough cut melalui torrent

Originally posted by yutanagi at 27-12-2006 11:41 AM
Dan...aku mmg minat melukis serta punya seorang isteri yang cantik lebih sikit dari Airin he..he..he...(aku dah pesan kat wife aku jgn buat mcm Airin...aku serious!)

Hmm...sekiranya ur wife tiba-tiba berubah hati mcm Airin....apa yg ko akan lakukan ? (tanya je ni...jgn ambil hati)

sebab benda2 perasaan ni susah kita nak duga....

ye ye, cd pirated dah kuar!:pmuka:

Reply #652 philipinoe2's post

Abg aku br beli citer nie yg pirate.. gambo pung bleh thn r comeynyer.. ahaks~ aku blum tgk agi..

Hmm...sekiranya ur wife tiba-tiba berubah hati mcm Airin....apa yg ko akan lakukan ? (tanya je ni...jgn ambil hati)

sebab benda2 perasaan ni susah kita nak duga....

Bilamana kita menyayangi seseorang tu...kita mahu melihat dia bahagia kan? Itu sahaja...
Hidup kita semua hanya pinjam-pinjaman, Pemilik adalah Allah.

[ Last edited by  yutanagi at 28-12-2006 01:21 PM ]

Cammon ler...cerita2 bermutu KITA support ler dgn beli CD yg ORI.....yg hampeh2 tuh takpee ler beli yg lanun jual...

Yeah...mesti support! Aku pun tunggu VCD yang ori utk collections. Harap2 dapat poster.

huwaaaaaaaaaa bila haku dapat tengok citer nieh..
ada lagi ker kat panggung..

best giler citer ni...memang touching...

Best la citer ni..tp takde la superb sgt...cos sebab asal usul citer ni pun tiru citer omputih "Love Actually"...tapi satu permulaan yg baik utk filem Melayu...lepas tgk aku rasa ada 3 watak yg cukup beri kesan...(1) Watak Cikgu Elyas - Rahim Razali (2)Riz - Rashidi Ishak (3) Eizlan Yusuf. Yang lelain kira ok la...ikut rangkingnyer....
(4)Fatimah Abu Bakar
(5)Nanu
(6)Fasha Sandha
(7)Rita Rudaini (scene dia sikit sgt, walaupun lakonan berkesan, tp tak menonjol)
(8)Pirre Andre
(9)Que haidar
(10)Ngasrizal Ngasri
(11)Heroin Sepet (lupa lak nama)
(12)Anak Rashidi + Rita - power gak budak ni berlakon, bersahaja, natural dan touching...

Heroin sepet gagal tunjuk lakonan berkesan cos aku tgk lakonan dia OVER dan tak konsisten dan dibuat buat.....mungkin juga sebab pelakon lain overshadow dgn lakonan yg lebih natural dan berkesan....Paling mengkagumkan lakonan Datok Rahim Razali, Rashidi, Eizlan Yusuf dgn Fatimah ABu bakar...diorang brlakon macam real jerrr.........mmg respect lah!! Next year award mmg patut dapat kat one of them....

Aku tak suker diorang shooting kat tmpt2 yg kotor dan buruk...perlu ke?? Perlu ke nak shoot kat belakang rumah kedai? Ada lagi ke pejabat surat khabar yg buruk dan kotor mcm tu?

Aku kasi 3.5 bintang utk citer nih...

[ Last edited by  Dicota8 at 28-12-2006 09:35 PM ]

vcd cetak rompak dier tak best...korg yg ada tengok wayang n vcd tu perasan tak muzik latar dier lain? paling ketara lagu perpisahan takder dlm vcd cetak rompak tu.