CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

Saya kerja kat bangunan tertinggi kat M’sia ni, terletak kat tengah2 KL (ramai tahu kot kat mana..) ...
razureza Post at 26-4-2012 17:41

Uwaaaaa.. mampos haku.. haku selalu gak lepak2 buat keje sampai malam.. kekadang terperasan rupa2nya aku dah tinggal sorang..

aku pon nk citer la...ni kes dlm toilet opis haku....dlm toilet tu ada 4 pintu ...aku ske amek part yg plg last nomot 4....satu hari tu lps abis aku memerut...secara x sengaja aku terpandang atas...korang tau ape aku nmpk...sehelai rmbt pjg tersangkut atas siling...x logik kan  beberapa hr lepas tuh...rmbt tu dh xde...adakah pemiliknya telah ambil kembali....

Rate

1

Reply 274# syahoney

Level 53 tu Supply Chain Dept rasanya...Tak pernah la dengar cerita angker kat level tu selama ni..tapi kalau dah jadi 2 kali tu mmg sesuatu sangat la kan..

Reply 275# ninjago

Seram tak seram la kirenye..mmg kecut perut..Sini kalo nak dengar cerita angker biasanya tanya kat Polis Bantuan(PB) aje, dorang bertugas kan 24/7..so banyak la yang dorang dah lalui..

Masa mula2 pindah L60 tu dulu pernah gak saje2 sembang ngan PB, tanye dorang pernah ke nampak hantu..
PB jawab "Kami dah biasa..lali dah..."
Selamba rak aje tu..hahah

kat level 53 tu ada opis apa???
syahoney Post at 17-5-2012 11:32

bila aku gugel level 53, klcc; kuar maklumat nie
Website: http://www.newfield.com. Company Address: Level 53, Tower 2, Petronas Twin  Towers, Kuala Lumpur City Centre, KLCC 50088.

gila dekat ngan level aku..

Follow Us
Reply  syahoney

Level 53 tu Supply Chain Dept rasanya...Tak pernah la dengar cerita angker kat l ...
razureza Post at 18-5-2012 10:05

tak pernah risik2 ke? hehehehe mana la tau khen?

Reply 280# azie_fariza

Tu Tower 2 uols... I kat Tower 1 yer..

Reply 282# syahoney

Tak pernah lak tanya org level tu kan..

Kalo level lain ada la...tak yah sebut la level mana satu, kang takut lak kalo ada yang keje level tu ketakutan lak...ini PB yang cerita, kisahnya level tu ada penampakan dan semua org pun sedia maklum, especially kalo PB buat rondaan malam2 mmg ada la ternampak tapi buat dunno je la..Harun Din pernah dipanggil 'bersihkan' tapi penampakan yang sorang ni takmo tinggalkan level tu..so di situ la 'dia' berkeliaran..wallahualam..

Reply  syahoney

Tak pernah lak tanya org level tu kan..

Kalo level lain ada la...tak yah sebu ...
razureza Post at 22-5-2012 10:14

rumah dia la tuh agaknya tu yg tak nak letgo kot...hehehe nnt try2 la merisik khabar ye......

Reply  azie_fariza

Tu Tower 2 uols... I kat Tower 1 yer..
razureza Post at 22-5-2012 10:06

gegegege...tak pasal2 kompeni dpt nama...heheheh

Reply 281# mnaa

Ko Tower 2 ke?
Before this aku pun kat Tower 2..okay kat sana...even level tinggi pun biasa jek,balik malam pun alhamdulillah tak pernah la kene kaco and takmo la dikaco..

Cuma ada level kat atas, selang 2 level dari opis aku dulu terkenal ngan 'angker' nye..
Ye la ngan org sume slalu balik kul 5pm..level tu sunyi and menyeramkan...
Kakak cleaner ptg2 kutip sampah kan..dorang pun kalo bole akan kutip sampah and vakum siap2 kat level tu before 630pm..takmo lewat2..
Then pas sume siap baru kakak cleaner ni akan turun level aku lak buat keje...elok aje smpi kul 7-8pm..
Ada kakak cleaner penah kene kaco sampai mintak tukar tak nak keje kat level tu dah...

Reply 281# mnaa

Ko Tower 2 ke?
Before this aku pun kat Tower 2..okay kat sana...even level tinggi pun biasa jek,balik malam pun alhamdulillah tak pernah la kene kaco and takmo la dikaco..

Cuma ada level kat atas, selang 2 level dari opis aku dulu terkenal ngan 'angker' nye..
Ye la ngan org sume slalu balik kul 5pm..level tu sunyi and menyeramkan...
Kakak cleaner ptg2 kutip sampah kan..dorang pun kalo bole akan kutip sampah and vakum siap2 kat level tu before 630pm..takmo lewat2..
Then pas sume siap baru kakak cleaner ni akan turun kat level aku lak buat keje...elok aje smpi kul 7-8pm..dorang pun kata lagi selesa lepak kat level aku dari level atas tu..
Ada kakak cleaner kat level atas tu kene kaco smpi mintak tukar level tros..

nak share citer .....

dua thn lepas,i  keje kt bbig co as call center exec one of telco kaler biru...building kt area kg.baru.so call center mmg keje shift....ni kesah2 skerinyer

1.park kete kt basement
kwn i park kete kt basement.park dlm bangunan...time tuh dah pukul 3 lebeh...split shift.pastu dtg la guard kt situ...dia ckp dik nnti kena keluar b4 8pm tau.x boleh lmbt.kawan i pon angguk je laa...pastu pukul 7 dia keluarkn kete park kt luar.pastu dia citer kt senior kitorg,siap tnye nape x boleh park smpi lewat mlm kan ramai exec nk gune parking...senior kitorg gelak jer...dia siap sound...ko nk ke ade makhluk tumpang kete ko?
kwn i terus x park bwh basement dah...rela park tepi umah org & jln kaki sket..

2.Park kt luar

ni i yg kena...time tu shift lmbt pukul 2 lebeh smpi midnite.so park penuh...kena la park ke ujung2 donia...i park lah kete tepi bukit.bukit tuh mmg sedikit skeri...tp sbb dah xde parking  ...redha je laa...mlm tuh kol 12 nak balik,i jln g amek kete..ok je laa...cume sebab tempat tuh gelap cam skeri sket...pas start enjin sume...i perasan kete i asik kena hon walaupon xde wat pape pon...kalo kete je xpe lagik kot...ni lori hon motor hon bas pon hon....yg pelik dorang hon pastu pandang atas kete.dah x sedap ati dah...time tu rumah i kt area pandan perdana.ikut short cut umah duta kt jln u-thant.so,i pon bace la ayatul kursi.bukak tingkap sket.pas smpi umah...amek wuduk sume.terus tido.esoknye tobat x park kete kt bukit tuh lagik...pas citer kt kwn,dia pon ckp dia park kt situ gak ari tuh..pastu dia rasa seram cam ade org tengok dia...x jadi nk park.

ade lagi sbnrnye...nnti2 la citer

Rate

1

Lame dah aku nak cite pasal opis aku nie...dok cari, xtau kat mana..aku nak cite satu cite yang agak best (best ke?)

Kat opis aku, tingkat 1 adalah tender department. Pagi2 x kira la pukul brape pon, even pukul 9, bila mana semua pegi meeting, pastinya ada je yang mengganggu. Pernah tu masa lunch, aku lepak dengan member kat tender dept ni, aku sorang2 tunggu kat dept tu sebab minah ni nak pegi amek air. Aku dengar macam ada orang selak2 buku sambil koyak kertas. Aku pun tanya "Eh, ade bos ke dalam bilik?" Member aku cakap "Mane ade..tu kawan aku" Kawan tu korang paham2 aje lah kan..hehe. Terus aku diam.

Yang kedua, mase lunch jugak..aku kat tingkat 3. Aku ingatkan cleaner, pastu nampak bayang2 mcm lelaki tinggi gempal nak ke pantry. Jadi, aku rasa lega sket kan ade orang walaupon aku sorang2 mase lunch. Aku pon ikut g pantry, tengok2 x de. Padahal siang tu. Aku pon ape lagi..terus turun lepak bawah.

Ni plak mase stay up. Mase ngah taip2 kat pc, aku dok nyanyi2...mase tu ade 2 3 orang staf ngah setel buat report. Mase tu memang kalut lah. Pastu aku dengar cam orang ajuk aku nyanyi tapi sore laki. Aku tempat tersorok, x nampak staf2 lain ni. Aku pon jerit, "korang ajuk aku nyanyi ke????" pastu senyap. Aku tanya soalan sama lagi..ade sorang mamat ni dok jerit jugak "Woi, kitorang baru sampai balik dari makan la, berani nye ko dok sorang."

Aku pon tertanya2, dengan sape aku dok tadi? Sape yang fotostat kertas banyak2? Aku cek, kertas memang ada fotostat tapi.. KOSONG.

Sejak tu, aku sentiasa alert..maklum la, aku selalu khusyuk x kire la keje ke, berforum ke..memang habis sape pon balik aku x sedor.

Yang best, kalo smayang kat surau, akan ade rasa kat tepi kita ade orang jalan jugak. Tapi time maghrib la

bangunan pencakar langit pun ada hantu ofis apatah lagi ofis aku yang tak ada tingkat ni, macam ala ala rumah orang..

setakat lintasan, main mesin fotostat, type keyboard, ketuk ketuk partition, memang kerja dia laa kan, kawan aku ni rajin nar balik lewat malam since aroun kul 5 ke atas sampai kul 11 tuh standard laa time dia bekerja, ofis aku ni siang ramai benor orang datang  so adakalanya aku dan kawan aku ni jarang fokus kerja paper work, type minit mesyuarat or apa apa jerla berkaitan paper work banyak kepada entertaint orang, jadik dipendekkan cerita kawan aku selepas amik anak lepas sekolah, dia pun start kerja  sedang menaip di komputer,dia perasan macam gelap jer tempat dia rupanya benda tuh ada kat atas dia dongak tak delaa pulak apalagi cepat cepat laa dia blah tutup suis komputer, suis lampu n chow..

ada satu lagi, kisah dia laa,
pintu ofis aku ni kaca, dan nak mengunci pintu di bawah, dia kunci pintu bila bangun dia ternampak ada bebayang org di belakang, bila pusing tak de pulak org, bila dia balik, tidur, kene tindih dengan 3 ekor.

kisah ketiga;
kawan aku budak baru dia tumpang tido dalam dapur merangkap surau belakang pejabat kami, aku kirakan dewan kecik, sedang dia tdo, tiba tiba kaki dia kena sepak, kaki dia jatuh dari katil, katil tuh macam katil saloon adalaa kakak dari saloon tumpangkan katil dia kat dewan tuh.. terpinga-pinga laa kawan aku tuh sapa pulak sepak kaki dia, dia pun keluar dari bilik dapur tuh dalam keadaan mamai tapi penuh tanda tanya. waktu kejadian kul 1.00 tengahari.

kisah keempat;
aku sedang membuang air, sambil sambil tuh aku perhatikan tombol pintu depan mataku, tiba tiba tombol pintu bukak tutup tapi tombol tuh tak berpusing pun, aku nak jer baca ayat kursi tapi terpikir lak aku dalam toilet, ermm aku keluar dengan kool tapi jalan cepat cepat, sampai pejabat, aku citer at kawan kawan ofis aku, sampai kat despatch aku petang tuh dia kencing tak tutup pintu toilet hampeh takut punya pasal..

kisah kelima,
adala makcik ni, dia memang brutal, kawasan bangunan lagi satu ada 4 pejabat dalamnya, salah satu pejabat tuh makcik makcik tuh tumpang laa letak barang-barang  dorang,sebab mereka menyewa dewan utama kami untuk buat majlis, dua org makcik ni tutup laa lampu pejabat tuh, tiba tiba lampu pejabat tuh bukak, salah seorang tutup balik, dia bukak balik, dalam pada main main bukak dan tutup lampu tuh, akhirnya lampu tuh bukak dan benda tuh menampakkan diri kat makcik makcik tuh, apa lagi mencecet laa lari mereka berdua..
dari penceritaan mereka, benda tuh cik lang tapi bermuka hodoh..

nanti aku copy n paste kejadian aku mengandung tapi gugur, berturut2 dengan kawan kawan aku, memula kawan aku nama F, kemudian kawan aku nama S, selepas tuh aku,
semuanya kandungan di awal usia.

dulu tukang kebun kami selalu nampak perempuan berambut panjang, berbaju putih merayau-rayau sekitar pejabat.. kebiasaannya yg jumpa tukang bersihkan dewan pejabat aku, dan ada seorang makcik ni dulu rajin datang pejabat kami, dia pengerusi ibu tunggal, sampaikan dlm beg dia ada seketul bawang putih dan paku besar.. dia siap kata dewan belakang ada cik lang, sebb dia pernah terserempak..

Rate

1

aku pon nk citer la...ni kes dlm toilet opis haku....dlm toilet tu ada 4 pintu ...aku ske amek part  ...
fifie_olin Post at 18-5-2012 08:34

mesti terbantut mood uolss nak memerut kan...

bangunan pencakar langit pun ada hantu ofis apatah lagi ofis aku yang tak ada tingkat ni, macam ala  ...
aiva Post at 9-7-2012 14:49

perghh..seram ok esp, yg tang cik lang tu main2 lampu ngan makcik2 tu... kat mana ofis ko nie?

perghh..seram ok esp, yg tang cik lang tu main2 lampu ngan makcik2 tu... kat mana ofis ko n ...
ninjago Post at 9-7-2012 17:31

uii kalu aku cakap mesti org tahu,  cukuplaa aku kata cheras, dulu tempat ni tempat lombong, semua kuarters kerajaan, kemudian sekolah kemudian barulaa bangunan pejabat aku di bina betul betul orang kata berdekatan lombong, adakalanya bau daun pandan ada di sekitar pejabat aku ni, ada waktunya di dewan belakang, adakalanya di department NGO, adakalanya di department aku ni

walaupun tak bertingkat tapi pejabat aku ni ada dua dewan, satu dewan kecil, satu dewan besar, Pejabat pentadbiran satu ada 7 ruang,
ada 4 pejabat lain,tapi masih di bawah naungan pejabat pentadbiran. aku kerja di pejabat pentadbiran.. kawasan keras iaitu dewan besar, dewan kecil dan 4 pejabat yang makcik makcik main tutup lampu tuh,

kawan aku pernah jumpa di salah satu 4 pejabat tuh ruang tengah di datangi seorang wanita cantik sangat, bersama 7 orang budak kecil kecil cakap ada urusan nak jumpa bos kami, bila di bawa jumpa mereka semua hilang..

ni link http://mforum1.cari.com.my/viewt ... page%3D1&page=5 , yg aku share tempat lain
ada lagi bila aku free aku kongsi

uii kalu aku cakap mesti org tahu,  cukuplaa aku kata cheras, dulu tempat ni tempat lombon ...
aiva Post at 9-7-2012 17:58

sila citer lagi~