CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enchikfitz

Akim! Stacy! Bergabung! Bertunang yaw! Gambar #12

Edited by cmf_jeangrey at 27-9-2015 03:51 PM
chazey replied at 27-9-2015 12:43 PM
Tu pun nak pelik?

Kaka dulu pun tak war2kan kat fesbuk dari kakak masuk Islam, tunang sampai la ...

Ok my fault lah tanya soalan yg salah....tp x bermaksud ai ni judgemental sis oii...x kisah la convert nk kawen ke apa sbb itu hak dia....tp ai terfikir maybe family stacey takleh terima dia convert so kena berahsia tapi bila tgk gmbr parents sheol di hari pertunangan ingatkan semua dah merry happy kan....sbb tu ai kata pelik....rupanya ai masih x terfikir pasal ada kelompok2 lain yg maybe terasa....in that case good luck to them lah

Instagram akim ahmad: Orang tanya, "tak terlalu awal ke Stacy nak tunang dengan akim? Dia baru masuk Islam.". Jawapan hamba, "saya "cop" dulu, rezeki saya, Stacy terima. Bukan apa, takut tunggu lama-lama ada pulak yang nak cop. Hahaha" .

Apa pun saya dan bakal pasangan mintak maaf, jika majlis semalam yang sederhana ada serba kekurangan semalam. As salam mualaikum.

cmf_jeangrey replied at 27-9-2015 03:41 PM
Ok my fault lah tanya soalan yg salah....tp x bermaksud ai ni judgemental sis oii...terfikir jugak ...

semasa stacy covert dulu yang tau cuma mommy & daddy dia terrmasuk akim dan mak ayah dia... adik beradik stacy sendiri pun tak tau. video yg stacy ucap syahadah tu tak sepatutnya disebar... perasaan saudara seagama stacy sebelum ni bila tengok video stacy tukar agama tak dapat nak bayangkan. tu pasal ramai org sabah dan sarawak yg kristian kutuk stacy di social media. kalau pengumuman pengislaman stacy di buat secara baik oleh stacy sendiri dan bukan orang lain, mungkin tak teruk mcm yg stacy kene hadap sekarang...

chazey replied at 27-9-2015 04:43 AM
Tu pun nak pelik?

Kaka dulu pun tak war2kan kat fesbuk dari kakak masuk Islam, tunang sampai la ...

Well done sis..  Baham saja sepesis "aku lagi suchi murni" ini

Kalaulah itu yg Akim mahu..aku oakan bahagianya Akim dan Ummu Shaikah ni sehingga ke Ferdausi.Ameen!.

AprilLova replied at 27-9-2015 03:50 PM
semasa stacy covert dulu yang tau cuma mommy & daddy dia terrmasuk akim dan mak ayah dia... adik b ...

kalau nak ckp psl impak kena kutuk atau x..masuk islam samada secara senyap atau terbuka sama je.. tetap kena kutuk punya... tgk saja ms tesebar video..dah ada komen stacy akan pkai tudung ke x.. org tu baru mgucap suda kecoh psl tudung sgala.. blm lagi org kutuk dia masuk islam sebab kawin... dangkal sgt kot... bkn senang2 woo dpt hidayah.. hidayah tu dah ada.. kawin tu asbb je.

bg aku.. sbnrnya xmslah pun kalau dia buat secara sembunyi.. yg pntg mk bapak dia restu.. dia x bg tau adik bradik mgkin ada sebab... mgkin juga ada yg menentang.. tapi islam bkn asing dlm family stacy pun.. stacy mgkin amik pndekatan akan beritau perlahan2 kemudian tp video tu tesebar pula.. org luar terlalu menghakimi ..mendesak.. mengeji..dia... xboleh ka beri dia ruang utk diri sendri...

Follow Us
AprilLova replied at 27-9-2015 03:50 PM
semasa stacy covert dulu yang tau cuma mommy & daddy dia terrmasuk akim dan mak ayah dia... adik b ...

Baru ai tahu yg dia pernah dikutuk rupanya...sorg forumer kt atas tu kata kalau ada yg convert masyarakat yg lain relax jah, hormat menghormati....nmpk nau autanya kan...i hope she will be strong....anyway stacy nmpk cantik sgt dlm photo2 ni...

Tak minat stacy... sorry stacy.

cmf_jeangrey replied at 27-9-2015 04:10 PM
Baru ai tahu yg dia pernah dikutuk rupanya...sorg forumer kt atas tu kata kalau ada yg convert mas ...

yang sceptical dan nak dia terus pakai tudung
yang kecam dia tukar agama sebab nak kawin
penganut agama terdahulu yg kutuk dia tukar agama
video yang stacy mengucap tu mmg mengundang mcm2 bahaya tuk stacy/mualaf itu sendiri

cantik kan

perembes replied at 27-9-2015 04:09 PM
kalau nak ckp psl impak kena kutuk atau x..masuk islam samada secara senyap atau terbuka sama je.. ...

abang kandung stacy dan makcik stacy pun mualaf kan kaka? tengok gambar keluarga stacy ramai sajork yg bertudung...

Tu pun nak pelik?

I likeeee yr komen
Wpun Stacy memeluk islam sbb nak kahwin , maknanya dia tetap di pilih menerima hidayah dari Allah
Ramai je yg kapel dgn org Islam tapi tak nak convert n tak jadi kahwin... Bcos hidayah tak sampai

cmf_jeangrey replied at 27-9-2015 04:10 PM
Baru ai tahu yg dia pernah dikutuk rupanya...sorg forumer kt atas tu kata kalau ada yg convert mas ...

sori ye aku reply komn ko...

aku bkn nak rasis disini tpi ko penah dtg sbh atau swak tak.. dn hidup bercmpur dgn masyarakat disitu... kalau ko xpnh .. mmg la ko akan kata auta.. malas aku nak ulas pjg lebar..

stacy mgkin kena kutuk sebab dia x bgtau secara terbuka.. tapi akhirnya dia akan diterima juga dn kehidupan akan spt biasa..
spt yg aku ckp .. dlu2 sentimen keagamann lbih terbuka tapi akhir2 ni mgkin terpengaruh dgn ekstremis dr tmpat lain..

aku tetau la cmana org org melayu pikir ttg sbh swak.. tapii baru2 ni kat mesjid kami ada la dtg segeromboln ustaz utk program im4u.. ada sorg ustas ni.. dia kata sblm dtg sbh.. kwn2 dia nasihat jaga2.. hati2 kat sbh.. org jahat2.. so ustas takutla.. tapi bila ustas tu suda smpai sini.. jgkaaan dan apa yg dia dgr lngsung meleset.. bkn sorg ust tu yg pnh ckp mcm tu.. hampir kbnyakn ummah malaya yg dtg ptma kali ada akan dpt nasihat2 mcm tu.. sbb tu jgn pecaya dr media sosial smata.. kna lihat sendri..

Edited by wana89 at 27-9-2015 05:13 PM

salah satu sebab wana xberapa media sosial,
sebab ni la..medan orang bergadoh
medan menyebabkan orang terasa..
cukup2 la tu.. :z
mostly, ummah kristian sabah sarawak yg wana jumpa..
mereka memang hokay..
cuma pembawaan kita kena pada tempatnya..
my frenz moslim hokay jer tidur sebantal dengan mereka
no issues
kalo kita asik jugde orang..xpenat ka hidup macam tu..
come on malaysian...

Edited by cmf_jeangrey at 27-9-2015 05:17 PM
perembes replied at 27-9-2015 04:57 PM
sori ye aku reply komn ko...

aku bkn nak rasis disini tpi ko penah dtg sbh atau swak tak.. dn h ...

No worry sis....ai tanya soalan pasal ai nk tahu and not being judgemental...
Mcm ai ckp mula2 lah, nmpk family dia terima dgn tgn terbuka but rupanya not everybody....
My best friends org sabah dan sarawak, almost 20 yrs now
Ai pun dah byk kali ke borneo and everytime ke sana ai mmg suka sgt...
Pernah masuk ceruk kt mana ntah yg ada rumah panjang tu semata2 nk tgk kehidupan mereka....
Ada sekali tu sesat sampai kundasang....tetiba pulak enjin kereta mati kt tgh jalan tgh malam lak tu....
Tetiba ada 2 org engineer sabahan ni baru balik dr site terserempak dgn kami...
Belanja we all makan2 kat restoran sembang2 mcm family....
Then htr kami balik ke hotel....very nice ppl ai takkan lupa kebaikan engineers tu...

Bila dah tgk semua ni i thot hubungan mereka sgt rapat
Takkan ada masalah besar bila salah seorg convert....sbb tu ai terpelik di situ
Tapi itu lah, bila ai tanya soalan ai tak relatekan dgn my experience....
Dan ada je beberapa forumers yg jumped to conclusion without listening carefully...
Ai nk cakap apa kan....ai taknak argue sgt sbb nk aman2 je kt sini

hazama dan pasangan bila lagi?

mimifa replied at 27-9-2015 08:43 AM
muka stacy ni aku tgk nmpk.brseri lps brgama islam..beza dgn si rara rania tu aku tak nmpk seri sgt  ...

Sblm dia convert pon dh berseri uols..mebi sbb dia dh kurus n mature

naanie replied at 27-9-2015 10:19 AM
iols rasa stacy dengan akim tak mau kecoh kecoh..bertunang kan kene rahsia..

btw uols apa salahny ...

Yeke die permanent masuk air smayang uols?mokcik ingat yg x permanent..tapikan dulu pernah dye rambut anak.lama2 kaler tu hilang jugak...

Tu pun nak pelik?

Lek lek uols...

tahniah akim dan stacy