CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AwanYangTerpilu

Afdlin, Awie & Radhi separuh bogel dalam SUMO-LAH???

Reply #99 iscol_klang's post

promote sponsor kot? aku bc kat review paper dulu cite sembilu yg ade vince tu pun terang2 promote celcom dlm cite (*x silap derang kata scene dlm disko ke ape ntah). x mengagak.

next week bru tgk..~

Hohoho dah tengok dah midnight tadi kat Times Square...memang besh!! 4 bintang!!! rase nak tengok lagi ari minggu nie!!

mlm tadi aku gi tgk SUMOlah kat TGV

bestnye aku tgk cite ni...

1. yg datang kebanyakkannya byk family (strategi mcm movie senario, so aku jangka kutipan mmg xde masalah)

2. lawak2 afdlin mmg best la.. adalah gak lawak2 bodo.. mcm sence mamat terlanggar van masa tgk awek nang nak lintas jalan tu.. tapi mmg gelak besar la

3. cite 2 jam lebih x terasa, sbb byk sence yang rugilah kalau ko tido kat panggung

4. walaupun ada suara latar (mmg trademark afdlin). Aku suka style mcm tu sbb aku rasa cam afdlin bercerita dengan aku. Sbb aku x reti tgk cite yang ada sence2 maksud tersirat. Jadi bila afdlin bercerita ttg budaya, semangat.. aku rasa cam afdlin tu bebetul ada kat sebelah aku tgh cakap pasal tu..

5. afdlin bercerita secara jujur. Apa dia rasa, itu dia buat

xbest kat cite ni...

1. byk sgt sence tajaan. Paling ketara pegang bunting celcom jalan keliling gelanggang. Ogawa pun camtu

jadi ape aku bleh cakap SUPPORT LOCAL MOVIE

Originally posted by rurouni_khairul at 11-5-2007 10:14 AM
Hohoho dah tengok dah midnight tadi kat Times Square...memang besh!! 4 bintang!!! rase nak tengok lagi ari minggu nie!!

ko baru cadang nak tgk minggu ni ruro... aku dah beli tiket utk tgk lagi mlm ni ... heheh..

Reply #104 eiyoei's post

apekobondo sence tuh??

teruja nk tgk..

Follow Us
entah ar
tunggu astro ke beli cd...

memang lawak ah citer ni..paling tak tahan masa mandi kat public toilet...ahahahhaha...Puah Chu Kang pun ada gak...bagi 3.5 dari 5 bintang....

Originally posted by kecimpret at 11-5-2007 10:59 AM
apekobondo sence tuh??

tersasol syok sgt naip...

Reply #101 fa_stellar's post

memang promote sponsor, tapi janganla terlalu obvious camtu..
citer sembilu bodo tu lagi la obvious, call2 asik tak dapat, hetty tu tanya "ko line tak clear ni pakai line ape? lenkali pakai 019, tengok cam aku ni, clear memanjang"

lagipun filem ni memang dah dipenuhi promosi2 terhadap sponsor, dari awal sampai abis, cuma scene natasha hudson yg aku cakap tu, bukan je membazir dari nak promote sponsor, tapi scene dia tu sendiri dah membazir, tak tau nape dia nak dikaitkan dgn kodok tuh..scene awek haris call haris pun, bole je dibuat sambil2 diorang berjalan shopping ke, tapi afdlin allocate 1 scene masa diorang training sumo semata2 nak pomote celcom...mcm scene afdlin carik kejer, ada kejer kosong kat celcom, ha, camtu okla, sambil2 dia carik kejer...tak pun promote ogawa pas penat buat kejer/praktis sumo, ha, camtu ok...jangan sampai sengaja direka2 scene tu utk promote sponsor sampai nampak memualkan

love this movie....mmg besh....tak terasa yg citer dah jalan 2 jam lebih...memula skeptik gak samada nak tgk atau tak....but, it's worth my money......

time pertandingan sumo tu mmg real gilerr.....mcm tgk siaran live tv.....dgn hasbullah awang jadik commentator....though, I think that the celcom add shoud be minimized....bawak banner sekali pusing arena sumo tu udah lerr.....

hehehe....the winter sonata comment, i like......

:bgrin:

baru pi tengok Sumolah di GSC Times Square tengahari tadi. Agak pelik juga sebab panggung tak penuh. I guess ramai yg tgk Spiderman kot.

Anyway, ini adalah satu2 movie yg I tak regret tengok. Kebetulan pula mood tgh down dan cerita ini pula membangkitkan semangat untuk berjuang. Ini adalah satu filem yang bermesej bukan sekadar hiburan kosong. Masuk ke panggung dengan perasan jiwa kacau dan keluar dengan semangat dan tenang. Semangat Nokotta adalah semangat yang positif. Thanks to Afdlin kerana menghasilkan cerita yang bermesej dan bermutu seperti ini.

Mengenai jalan cerita sempoi, straightforward dan mudah difahami. Cuma tang masa Afdlin first nampak awek Jepun yg dibayangkan sebagai cun giler sampai mamat yg tengah jalan kaki bleh hantuk ke van, motor bleh lelong sampai nak langgar dek kete tu aku mengharapkan awek cun gilosh babas lah. Bila pusing je payung...alahai...biasa aje. Amik le yg wajah anggun sket mcm Nasha ke (asik-asik Nasha ek) sapa lagi eh yang mana bleh betul2 mempesonakan lah. Masa awek jepun tu dengan make-up alamak...kureng lah. Bila dah biasa2 time sembang dll, boleh tahan lah. Cuma tang pusing payung tu tak klimaks lah sbb kureng cun....hehehe....

Watak Mickey memang best. Nama pelakon tu Gavin Yap.

[ Last edited by  sherrina at 12-5-2007 08:14 PM ]

azleyenty This user has been deleted
Originally posted by senahsirap at 17-5-2006 09:09 PM
afdlin pakai sua pendek..tak pakai cawat...tak sanggup aku tgk dia pakai cawat...

napa tak sanggup     tengok jee

saya seekor babi betina yang busuk.

[ Last edited by  laislabonita at 13-5-2007 04:44 PM ]

aku dah nengok citer ni pada hari jumaat pukul 1.25 pagi dan dalam panggung tuh cume ader 20 org (aku n member dah 10 org)

citer dea mmg memuaskan hati dan klaka...

tp scene di mane mereka menayangkan bendera celcom n ogawa tuh kat gelanggang sumo tuh very x perlu...

3/5

tak tgk lagi tapi mmg suka citer lakonan afdlin, lain dari yg lain. paling suka citer dia soal hati. saya mmg tak minat tgk citer melayu kat wayang tapi saya tgk citer afdlin je.

Dah tgk dh cite ni...
Mmg best...tp byk sgt tunjuk sponsor...OGAWA la...Celcom la...

nak wat cmne kan..tapi lawak afdlin best la jugak kali ni...hehe...

yg siti tu mmg gheti ckp melayu sama nihon ke?

tak reti cari pelakon cantik si aflin ni

Originally posted by sherrina at 12-5-2007 08:06 PM
baru pi tengok Sumolah di GSC Times Square tengahari tadi. Agak pelik juga sebab panggung tak penuh. I guess ramai yg tgk Spiderman kot.

Anyway, ini adalah satu2 movie yg I tak regret tengok. ...

hurt_06 This user has been deleted
baru tengok..my personal opinion..karya afdlin yg lain lagi best. one thing yg aku tak faham, why sumo? kenapa nak promote sumo? untuk apa cerita sejarah sumo semua??why not silat ke, congkak ke..or wayang kulit..boleh gak relate waynag kulit or mak yong tu dgn pelakon siam nang nak tu..ni aku tak nampak relevan nya nang nak tu jadik heroin..nasha aziz jaaaauh lebih cun n convincing sebagai bedarah jepun...
memang la semangat juang sumo satu yg boleh dicontohi, tapi kita tak kurang semangat dalam pahlawan melayu kita sendiri...kita kena ingat semangat tetap hidup bersama budaya sesebuah bangsa...tapi kita boleh aja applykan local senario dgn semangat yg ingin diterapkan dii kalangan generasi muda hari ini..sori la kalau ada yg tak sependapat dgn bebelan aku ni...tapi aku tetap suka idea lawak adflin...

hurt_06 This user has been deleted
sambung skit lagi, tadi ada gangguan..
apa semangat nya jepun tu (mr honda) kalau dah tipu ramlee utk kenakan dia supaya kerja dan masuk sumo...sayang juga pada penampilan radhi khalid yg nampak tersiksa utk watak ahli sumo dan bakatnya tidak dibongkar sepenuhnya seperti dalam spanar jaya...
mungkin persepsi saya pada karya afdlin utk mencari humor hingga ke hujung cerita. rupanya momentum itu tidak saya temui dalam sumo lah..bait-bait pepatah moden mengundang bosan seolah kita menonoton sebuah karya propaganda budaya jepun dari pengkisahan sosial yg berat...dan ada pulak ahli sumo berambut punk??!!bukan kah itu satu pencemaran budaya jepun??sori aku bebel lagi..age is catching up lah...

Originally posted by hurt_06 at 13-5-2007 05:57 PM
baru tengok..my personal opinion..karya afdlin yg lain lagi best. one thing yg aku tak faham, why sumo? kenapa nak promote sumo? untuk apa cerita sejarah sumo semua??why not silat ke, congkak ke. ...

tu la, aku terpikir sama cam kau, why SUMO?? kenapa tak buat je kisah pasal pertandingan silat ke, atau jauh2 pun taekwando ke...at least, seni sukan pertahanan diri yg yg malaysia buat.....

errr pelakon2 SUMOlah ni tak segan ke tunjuk aurat...aurat lelaki kan dari pusat hingga ke lutut..dosa woo...huhuhuhu