CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Sexual Harrassment at Work -

sexual harrassment bukan saja berbentuk sentuhan
kata2 atau pandangan pun boleh jadi sexual harrassment
as long as the intended victim tak suka & tak selesa sehingga mengganggu ketenteraman diri dia
tapi yalah, kat sini ramai yg masih takut2 lagi nak report
sebab kadang2, apa2hal pun, perempuan jugak yg kena kutuk

aku penah keja kat satu building ni
lelaki2 kat ofis aku ok..
tapi drebar2 yg melepak kat lobby tu yg menyakitkan hati aku..
kena siul tu takleh nak buat apa lah, anggap itu perkara biasa...
hari2 derang ni tengok aku macam tak penah tengok perempuan, pastu cakap2 yg tak sedap didengar, ketawa2...aku rasa perempuan lain pun kena jugak la...
dan aku bukannya berpakaian seksi pun dan badan aku sekeping, takde la bonjol sana-sini yg boleh ditenung2...

tapi yg paling kurang ajar sekali, satu hari tu, aku gi kedai kat bawah building tu
masa tu aku pakai inai...belum kahwin pun masa tu, saja2 pakai sebab cousin aku yg kawin

sekalinya one of the drivers ni, datang kat aku, dia tenung muka aku, pastu dia tengok inai kat jari aku dan dia cakap lucah kat aku..walaupun masa dia cakap tu dia pandang muka mamak yg jual paper tu, tapi aku faham dia tujukan kat aku...sebab dia merujuk pada inai kat jari aku...aku rasa nak nangis masa tu...

aku resigned dari company kat building tu sebab aku taknak lalu lagi kat lobby tu..tiap2 hari aku nak gi keja aku rasa malas betul nak lalu kat lobby nak gi ke lif...takde jalan lain kat situ, kena lalu jugak lobby tu...tak kena pagi, aku kena petang...

aku nak ngadu kat siapa? bukan aku tau drebar2 tu dari company mana...nak ngadu kat guard? dia orang pun sama jugak...terutama yg tua2 tu...nak report police, masa tu aku takut orang tak caya kat aku...sebab drebar2 tu tua2...siapa la nak percaya dia orang harrass aku..silap2 dia orang bukak stail orang tua, cakap cam orang baik2, bukak kopiah semua, camana aku nak yakinkan polis?

tapi, tiap kali aku lalu kat depan derang, aku mesti doa "harap2 anak pompuan korang jadi bosia"...memang itula doa2 aku hari2...

Rate

1

Originally posted by dexa at 16-2-2007 06:20 PM

nafsu ni memang tak kira tua muda
kecik besar --

datuk 84 tahun pun sanggup buat sumbang mahram --
dengan 10 years old cucu dia -

boss ni - mungkin dah lama simpan nafsu nak pomp ...

mungkin pompuan tu yg buat gangguan seksual dulu
boss cuma bagi respon

aku nak story sket experience aku kena sex.harrasment..
mase 2 wat practical kat one of the hotel kat selatan tanahair..
aku keje kat cafe ada satu kapten 2 umur dalam lingkungan 30 something la..
aku treat de as a boss and sometime gurau2 becoz aku niie jenis hepi go lucky n gile2..
aku x expect ape2 pun akan berlaku..
one day die suh aku kemas stor room..so dengan penuh patuh aku gi lah kemas stor 2 sampai tersusun rapi segala bebarang kat situ..
but before aku pegi die ade kate nanti die check aku kat stor 2..but aku x suspect pape coz normal lah bos nak check staff nye..
tengah aku kemas2 die datang..at first die berbual2 ayam je ngan aku..
tp lame2 die mula pegang pipi..mase 2 dah rase len macam..
then bile die try nak peluk my shoulder,ngan sepantas kilat aku kuar dari stor 2..
dan aku x hiraukan die langsung even die suh staf  len panggil aku jumpe die..lantak lah..at that time aku dah marah..kalu
aku bagitau kat org pun sape nak percaya sebab die memang very the baik ngan staff die..
seb baik ari tu hari 3 last aku practical kat sane..bile jumpe aku x toleh n wat tak tahu..die try nak slow talk ngan aku tp aku x layan langsung..sampailah last day aku x ckp pape langsung ngan die..lantaklah..die ingat aku boleh dijadikan anak ayam?malammm sket...
sejak peristiwa 2 aku jd semakin berhati2 ngan bos /lelaki kat tempat keje..alhamdulillah setakat nie memang x pernah lg la jumpe bos mcm yg aku practical dulu...

Rate

1

Originally posted by tatin_pink at 12-8-2007 09:43 AM
aku nak story sket experience aku kena sex.harrasment..
mase 2 wat practical kat one of the hotel kat selatan tanahair..
aku keje kat cafe ada satu kapten 2 umur dalam lingkungan 30 something la..
aku treat de as a boss and sometime gurau2 becoz aku niie jenis hepi go lucky n gile2..
aku x expect ape2 pun akan berlaku..
one day die suh aku kemas stor room..so dengan l ...

dgn bersikap gitu, anda mberi message yg salah kpd lelaki tu

Originally posted by sejuknya at 1-8-2007 12:09 PM
sekalinya one of the drivers ni, datang kat aku, dia tenung muka aku, pastu dia tengok inai kat jari aku dan dia cakap lucah kat aku..walaupun masa dia cakap tu dia pandang muka mamak yg jual paper tu, tapi aku faham dia tujukan kat aku...sebab dia merujuk pada inai kat jari aku...aku rasa nak nangis masa tu...

...

mesti dia pernah mendgr maklumat yg salah tentang saudari....
ada org fitnah saudari

aRaLee This user has been deleted
chiiisenggg :@ :@

Follow Us
i pun pernah.. masy baru grad gi lah interview
after a session of QnA then dia suruh practical on how to use
the caliper to measure some part on the board
then i try lah buat measurement tu while standing, then dia ckp salah....
then dia berdiri kat belakang i, mula jauh then makin lama makin dekat
bukan main rapat lagi sampai i kan feel his manhood, i takut sangt then i terus duduk masuk
bwh meja and terus kuar on the other end.... terus sampai kuar dari company tu....
masa tu tuhan aje yg tahu....takut semua ada....
serik amat.....

Rate

1

susah nyer jadi pompuan, payahnye jadi lelaki...

Gangguan seks dimasukkan dalam Akta Pekerjaan
15-08-2007

KOTA BARU:  Kementerian Sumber Manusia akan memperkemaskan lagi Akta Pekerjaan 1955 untuk menangani masalah gangguan seks di tempat kerja secara lebih menyeluruh.

Pengarah Bahagian Standard Perburuhan kementerian itu, Wan Zulkifli Wan Setapa, berkata satu lagi klausa yang menyebut mengenai pencegahan dan pembasmian gangguan seks di tempat kerja akan dimasukkan dalam akta itu.

"Dengan adanya klausa tambahan itu, ia akan lebih memperincikan masalah gangguan seks di kalangan pekerja dan majikan dan mereka tahu apa yang perlu dilakukan (jika berlaku gangguan)," katanya kepada pemberita selepas merasmikan Bengkel Penubuhan Mekanisme Dalaman Bagi Mencegah dan Membasmi Gangguan Seks di Tempat Kerja di sini hari ini.

Wan Zulkifli berkata masalah gangguan seksual di tempat kerja perlu diatasi secepat mungkin kerana ia boleh memberi kesan kepada emosi pekerja seterusnya menjejaskan prestasi kerja.

Sejak 1999, sebanyak 221 kes gangguan seks telah dilaporkan kepada kementerian itu.

"Saya yakin kes yang tidak dilaporkan juga tinggi sebenarnya tetapi atas beberapa faktor, pekerja takut untuk melaporkan kepada Jabatan Tenaga Kerja," katanya.

Wan Zulkifli berkata disebabkan itu kementerian mencadangkan agar semua majikan memperkenalkan mekanisme dalaman di tempat masing-masing bagi mengatasi masalah itu tetapi ini masih kurang mendapat sambutan.

"Hanya 125 syarikat yang telah mewujudkan mekanisme tersebut," katanya.

Wan Zulkifli meminta mangsa gangguan seks supaya tidak takut untuk melaporkan perkara itu kepada JTK

-----------------------------------------------------------------------------------------

it is a quite a bit comfort to know that finally this sexual harrassment
issue will be included in the 'akta pekerjaan 1955'  - thus to show
the government concern regarding this important issue yang
telah menular dan mencapai ke tahap yang membimbangkan
terutama kepada female employees -

hopefully more employees will be aware about this phenomena
and will take a good precaution and will understand the depth
and significant problem sexual harrassment --

also let's hope more people will acknowledge and understand
what is sexual harrassment constitute and  this can be achieved
if there're lots of seminars and forum regarding sexual harrassment
are discussed -  

Rate

1

Menangani masaalah gangguan seksual di tempat kerja

Menurut Kementerian Sumber Manusia, sejak 1999 sebanyak 221 kes gangguan seksual telah dilapurkan ke Kementerian tersebut. Mungkin angka sebenar kes-kes gangguan seksual ini adalah lebih tinggi berbanding dengan lapuran yang diterima oleh pihak Kementerian, ini kerana sikap mangsa-mangsa i yang enggan untuk tampil membuat lapuran, disebabkan oleh perasaan malu, atau mungkin jugak disebabkan adanya unsur2 ugutan, atau pun si mangsa yang tidak arif tentang adanya peruntukkan undang-undang yang membolehkan sipelaku dihukum mengikut akta yang ada. Jika dibandingkan dengan negara2 eropah, Australia, Canada, Amerika Syarikat .... kadar kes di Malysia boleh dikatakan sebagai masih rendah (berdasarkan kapada aduan).

Mangsa-mangsa sepatutnya tak perlu malu.... sebabkan perasaan malu nilah sipelaku akan membuat kerja x senonoh ni dengan berterusan....dan sipelaku akan terus bebas... .

Yg si mangsa ni pun satu gak, kekadang saja nak provoke,....expose sana expose sini...bukan semue lah...jangan marah..

Kalau benda ni jadi kat korang, kau tendang aje kat 'anu' dia tu, bio dia senak...pas buat report polis...

Berita Dalam Negeri: Akta Pekerja 1955 untuk tangani masalah gangguan seksual diperkemas
Dihantar oleh: suzilaghani pada Rabu, Ogos 15, 2007 - 06:07 PM
Kota Bharu - Akta Pekerja 1955 akan diperkemaskan lagi oleh Kementerian Sumber Manusia untuk menangani masalah gangguan seksual di tempat kerja secara lebih menyeluruh.

Pengarah Bahagian Standard Perburuhan Kementerian itu, Wan Zulkifli Wan Setapa berkata, satu lagi klausa yang menyebut mengenai pencegahan dan pembasmian gangguan seksual di tempat kerja akan dimasukkan dalam akta itu.

Katanya, dengan adanya klausa tambahan itu, ia akan lebih memperincikan masalah gangguan seksual di kalangan pekerja dan majikan.
Wan Zulkifli memberitahu pemberita di Kota Bharu, Kelantan.

Menurutnya, masalah gangguan seksual di tempat kerja perlu diatasi secepat mungkin kerana ia boleh memberi kesan kepada emosi pekerja seterusnya menjejaskan prestasi kerja.

Sejak 1999, sebanyak 221 kes gangguan seksual telah dilaporkan kepada kementerian itu.

Originally posted by sinalegna at 13-8-2007 05:13 PM
susah nyer jadi pompuan, payahnye jadi lelaki...

susah dgn payah tak sama ke....

susah jadi ppuan sebb ada banyk lelaki yng payah nak kwal nafsu.....

saya pun simpati dgn org yang mcm ni..... tgk ppuan je bernafsu sentiasa....

Sexual Harassment: Bosses can play preventive role

A COUPLE of years ago, I carried out research on sexual harassment and the results were quite disheartening.

The research covered employees of both the government and the private sector and a majority of them noted the existence of sexual harassment in their respective organisations.

Some even disclosed that they themselves had been victims and, yet, despite their complaints, no action was taken against the harassers.

Though the majority of them were aware that they could bring the matter up with the Labour Department, many decided to be silent sufferers.

These employees knew very well that it could be a mammoth task to prove their case against the harassers, many of whom were their superiors.

In extreme situations, they would resign and seek employment elsewhere.

I am afraid that the statistics provided by the Labour Department hardly depict the real situation in our country. Worse, it could be just the tip of the iceberg.

Besides, the Code of Practice for the Prevention and Eradication of Sexual Harassment in the Workplace, provided by the Human Resources Ministry, is completely toothless.

We can exhort employers to adopt and practise it, but we cannot force them to take action against harassers. Without external enforcement, I don抰 think it will be effective.

I just wish that the proposed Sexual Harassment Bill will see the light of day soon.

Or, alternatively, an independent body can be set up to hear complaints of sexual harassment allegations.

However, all these would be of no use unless the victims come forward to report the misconduct.

They must break the social taboo associated with sexual harassment and stand up for their right to haul the harassers up to face the music.

And it is also incumbent upon employers to ensure that their employees are adequately briefed on their rights against sexual harassment within the workplace.

In fact, more can be done to eradicate this menace if the employers are serious about this.

Of course, money and energy would have to be expended on this. But the gains far outweigh the efforts.

--------------------------------------------------------------------------------------

clearly, although many forum or articles or seminars and talk had been
address regarding the sexual harassment, fact of the matter is, there're
still at large employees whom are hesitant to report or acknowledge
about this problem -

till we stand up by our rights, and pledge to fight this sexual harassment
and the likes, we not going to be able to have self confidence and
self esteem --

put ourselves respect and pride and dignity and seeking the right
in the front -- then we shall see the light and the path to pass through -

let's hope that government really mean it when they said they gonna
tackle this issue seriously --