CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Masalah Public Transportation- : Latest - Rapid Penang Perluas Operasi

Close [Copy link]

Reply #98 WonBin's post

ko ingat tak idea berbasikal kalo nak pi kejer kat putrajaya dulu? sama je idea tuh...ingat ni England ke...mana semua duit2 maintenance utk LRT nih? diorang ni makan gaji buta kot...pity for those yg stranded pagi tadi..

Skarang nie bukan saja kita concern pada maintenance rail & LRT tu, tapi kita juga kena concern pada structure tu. Kalau dah kerap sangat berhenti, maka beam yg merentang antara tiang LRT tu akan sentiasa menerima dead load. Tapi masalahnya beam tu didesign utk live load, iaitu beban yg bergerak. Bila stagnant sampai 4 jam gitu, aku takut nanti beam tu akan lemah structurally. Mgkin tidak sampai crack, tapi slowly... dia akan creeping... bila crack makin membesar sbb selalu sangat stagnant, habislah.... ranap semua. Pastu mati pulak diorang dalam tu. Bila dah mati, baru kerajaan sedar dan insap. Waktu tu dah takder gunanya lagi. Mmg habis reputasi Malaysia di mata dunia.

LRT rosak hampir 4 jam, ribuan terkandas
23-03-2007

PETALING JAYA:  Perkhidmatan Putra LRT hari ini sekali lagi mengalami gangguan perkhidmatan pada waktu puncak yang menyebabkan ribuan orang yang berpusu-pusu menaiki tren ke tempat kerja terkandas sehingga menyebabkan berlakunya kesesakan di semua stesen utama.

Pihak Pengurusan Rangkaian Pengangkutan Integrasi Deras Sdn Bhd (Rapid KL) yang kesal dengan kejadian itu menyatakan bahawa gangguan teknikal telah berlaku antara hentian Kelana Jaya dan Asia Jaya pada pukul 6 pagi tadi.

rosak je..kesal..rosak je kesal..

Reply #102 Muntz's post

actually kalo dlm bridge design pun..xde beza pun mcm nak design flyover...all loads are taken into consideration...selalu nyer 'beam' lrt ni mostly guna post tensioned bridge deck...yg jenis box..aku perasan yg Putra lrt guna single box nyer bridge deck...kalo dlm bridge design..dead load ni masuk dlm permanent load..even kalo dalam software bridge design ( ni member aku citer tadi )..akan ade steps called as superimposed dead load( dead load yang berganda)..which will be taken into design deck2 tuh...so dlm hal ni...kalo bridge ni design ikut procedure  which i believed it is..aku raser takkn ade prbolem ...

Komuter tergendala, landasan ditimbus tanah runtuh
21-04-2007

SEREMBAN:  Perkhidmatan komuter bagi laluan Seremban-Kuala Lumpur terjejas apabila salah satu landasan berkembarnya tertimbus akibat tanah runtuh berhampiran Jalan Sungai Ujong di sini, pagi ini.

Kejadian itu dilaporkan berlaku pada kira-kira 6.00 pagi.

Bagaimanapun perkhidmatan komuter di laluan itu masih berfungsi tetapi berlaku kelewatan.

Kerja-kerja untuk membersihkan timbusan tanah itu dijalankan dengan pantas oleh Keretapi Tanah Melayu Berhad (KTMB).

Perkhidmatan komuter itu dijangka pulih sepenuhnya lewat petang ini.

Sementara itu, Menteri Besar Datuk Seri Mohamad Hasan yang melawat kawasan itu berkata tebing terbabit runtuh disebabkan hujan lebat dan takungan air berhampiran kawasan tersebut.

"Kita bernasib baik kerana tidak ada sebarang kemalangan jiwa yang berlaku dan tebing ini runtuh disebabkan tanahnya yang menjadi lembut kerana terdapat laluan air dari kolam takungan di sebelahnya serta hujan yang lebat," katanya.

Sehubungan itu, beliau meminta Majlis Perbandaran Seremban (MPs) supaya berbincang dengan KTMB dan pemilik tanah di situ iaitu Kumpulan Guthrie bagi mengatasi masalah tersebut.

Beliau juga meminta KTMB supaya memantau semua kawasannya untuk memastikan kejadian seperti itu tidak berulang

RapidKL tambah laluan di Taman Tayton

CHERAS: Penduduk sekitar Taman Tayton di sini, boleh mula melebarkan senyuman berikutan suara mereka untuk mendapatkan perkhidmatan bas perantara diberi perhatian Rangkaian Pengangkutan Integrasi Deras Sdn Bhd (RapidKL).

Pengurus Kanan Bahagian Komunikasi Korporat Rapid KL, Katherine Chew, berkata pihaknya bersetuju memanjangkan laluan bas sedia ada bagi melengkapkan kemudahan pengangkutan awam di kawasan kejiranan terbabit.

揔ami menerima banyak permintaan daripada orang ramai supaya RapidKL menyediakan bas melalui jalan tertentu di Taman Tayton.

揃erdasarkan permintaan itu, RapidKL akan menyediakan perkhidmatan bas di beberapa jalan yang dipersetujui bermula Isnin ini,

Follow Us
Clerk irked by lack of info on train break down
By YIP YOKE TENG

FOR administrative clerk A. Jeevanathan, being stranded in a KTM Komuter train for more than an hour was a horrible experience.

The Bar Council Legal Aid Centre employee said the incident was made worse by the lack of announcement on the break-down and because commuters were left in the train even though all the lights and air-conditioning were out.  

揟he train was so packed and we could not even move a bit in there. Imagine being stuck there with all the doors closed. We did not even know why,

baru hari selasa lepas aku naik komuter from subang jaya - seremban. sampai kat labu, diorang suruh turun sebab komuter problem.. komuter kena patah balik KL.. so sangkut la kitorang kat stesen Labu walaupun tak sampai sejam, tapi aku kena rushing sebab ada interview.. lepas komuter kedua sampai dan tinggalkan penumpang kat stesen Labu, baru la datang satu keretapi berenti bawak kitorang direct ke stesen seremban. seumur hidup tu la first time aku naik keretapi.. diorang cakap maaf komuter rosak.. tanya yang lain kata masalah signal la hapa la..

sudahnya aku sampai 40m lewat ke tempat interview.. sekian 'terima kasih'..

Hundreds stranded by LRT glitch

KUALA LUMPUR: The disruption of the Putra LRT service during peak hours yesterday left hundreds of stranded passengers frustrated.

Many were late for work as they scrambled to find alternative transport.

Gloryann Ashvinee, 19, who takes the train from Terminal Putra to Kelana Jaya daily, was an hour late going to work.

"It was very inconvenient for me as I rely on the LRT to get me to places", she said

Another passenger, Noorliza Abdul Hamid, 35, who takes the train from Terminal Putra, said she had no choice but to ask her husband to send her to work.
Josephine Chin Fong Leng, 22, said the situation at KL Sentral was equally bad.

"The queue was so long that people were not allowed on the platform. I had to take a cab to work", she said.

According to a press statement issued by RapidKL, train services were disrupted from 7.47am to 8.02am due to a computer glitch.

The service was briefly disrupted again when passengers at the Ampang Park station kept the automated train doors open due to overcrowding.   

KTMB to improve services

GEMAS: Keretapi Tanah Melayu Berhad (KTMB) realises that people are unhappy with its Komuter train services but is working towards rectifying this.

KTMB managing director Datuk Mohd Salleh Abdullah admitted that the Komuter train services had deteriorated in recent years but said the reason was beyond their control.  

He said the root of the problem was that the maintenance and overhaul of the 50 Komuter trains were long overdue.

揥hen the management of KTMB was corporatised in the late 1990s, a lot of the maintenance work was deferred.

揟rains which were supposed to have been overhauled after running a million kilometres are on the tracks today,

maintenance mane? maintenance..arghhh

xde guna import from how many countries pn

kalo maintenance cap itik jer

kalo dekat germany, every night diorg akan check bahn (trains)

so that early in da morning (paling awal kol 4)

org bleh commute w/out any problem

Originally posted by dexa at 24-12-2006 01:44 AM
salam dan selamat sejahtera -
reason saya buka thread ni (maaf mod kalau dah ada
boleh mergekan please)
adalah untuk membincangkan isu sistem pengangkutan
awam yang sangat menyedihkan di m ...

Ni aku ceritakan pengalaman aku menggunakan pengangkutan awam (train komuter dan LRT) selama dekat setahun.

Aku tinggal kat Sungai Buloh, dulu masa kerja kat KL sekejap, aku ambik train ngan lrt. LRT tu efficient jugaklah, tp klu sekali sekala dia nk buat hal, sampai makan satu hari suntuk. Klu komuter train lagilah teruk, dahlah penuh, panas, A/C kdg2 tak jalan (train yg aku ambik menghala ke Rawang). Klu nk balik, kena keluar office sebelum pukul 5.30. Klu ambik train lepas kul 5.30 je, alamat delay lah train dia, kdg2 sampai 1 jam delay, platform tu dah jadi macam lautan manusia. Hari jumaat paling teruk, ramai giler org nk naik train, klu budak2 asrama balik, dgn beg2 besar berbondong2. Kdg2 sampai bergaduh2 diorg, terutama bila sampai station Bank negara, station yg paling ramai sekali. Org yg bersempit2 kat dlm train tak bagi masuk sbb penuh, org yg kat luar pulak dah tunggu lama nk masuk jugak. Iyelah kan, klu aku kat tempat dia pun kalau boleh himpit2 asal boleh masuk. Seriously, berhimpit2 kat dlm train is no joking matter, kalau traffic jam, kita panggil bumper-to-bumper, klu dlm train, its like nose-to-nose, i'm telling you! Your chest will be pressed and there not even a slight of air that you can breath.

Kat dalam train, yg tua, yg beg berbondong2, yg ada budak kecik. Yg sihat walafiat badan segar bugar, tgk je org tua berdiri tak delah nk offer duduk. Geram je aku tgk org2 yg camni, tp nk buat camne, aku pun berdiri jugak. Klu pagi tu kalau penuh2 pun, sekurang2 badan masing2 bau wangi lagi, tp klu dah petang, masing2 dah berpeluh2, ada yg bau nya tengik semacam. Dengan dlm train aircon tak jalan, panas, terpengap, bau badan lagi, takde oksigen. Rasa cam nk pengsan kdg2.

Skrg ni aku dah drive balik. Mmg kdg2 aku terpaksa harung jam, tp daripada berhimpit kat dlm train dgn ntah sape2, baik aku duduk dlm kereta, sekurang2nya dapat duduk, ada aircon, dapat dengar lagu. Mmglah kdg2 rasa seksa jugak bila tersangkut dlm jam, lagi kalau hari hujan, but dude, do we really have a choice?

Rate

1

Reply #112 Core's post

Aku sekarang naik komuter dari bank negara ke serdang pasal nak jimat minyak & duit tol punye pasal .  fenomena berhimpit2 & bersesak2 x dah jadi satu kemestian... sekarang ni lak selalu sangat train delay sampai nak dekat 1 jam.. terbakar jer rasenye..:@  

Train lambat satu hal.. attitude orang yang naik dia pon cam bangang gak. bagilah penumpang keluar dulu.. dah taraf makcik2 pon otak letak kat lutut. ader satu hari tu ader sorang makcik ni bawak baby.. kesian aku tengok tak dapat keluar pasal sume orang serbu masuk dalam train. padahal dia dah nak sampai pintu. Walaupun dia menyumpah2, makcik2 lain  kat luar ni buat dek jer sambil tolak menolak nak masuk train. last sampai train tutp pintu makcik yang bawak baby tu tak dapat keluar..

Aku pernah naik putra dari masjid Jamek ke KLCC waktu peak hour. aku tengok dia orang bleh plak beratur belakang petak bagi penumpang keluar dulu.
Mungkinkah Disebabkan  KTMB punya Komuter selalu problem menyebabkan penumpang-penumbang dia pon jadik sewel??

Reply #113 Redxerr's post

aku pun selalu tgk org yg naik LRT selalu berdisiplin, aku ingatkan sbb hari tu ade officer dia jaga, tp lepas tu berapa hari aku tgk takde officer pun, diorg boleh beratur. Aku rasa mungkin jugak kot, bila naik komuter, diorg tau klu tak dapat train ni, alamat kena tunggu lagi 1-2 jam? so, by gook or by crook, kena naik jugak. Rempuh, rempuhlah. Masuk dlm train cam sauna pun terpaksa tahan, asalkan dapat balik.

Aku ni bukanlah jenis org yg suka berebut2 lagilah klu naik train bus ke. Tp aku tgk org yg nk masuk train, mmg satu hal lah, tolak2 berebut2 tp org yg nak keluar pun kenalah berdisiplin jugak. Aku cakap camni sbb hari aku baca signboard yg dekat tingkap komuter, org yg masuk mmg kena beratur, bagi penumpang yg kat dalam keluar dulu, tp it doesn't only apply to outside passenger but to inside passenger as well. Maknanya, org yg kat dalam kena bentuk satu line masa keluar supaya org yg kat luar boleh ada ruang utk masuk.

Walaumacammanapun, komuter service mmg teruk skrg ni lagilah diorg dah extend sampai ke rasa, rawang sana. Tak lama lagi Ipoh. So, bayangkanlah...

Residents upset with tardy RapidKL service
By THO XIN YI

RESIDENTS of Sri Dahlia Apartment, Bandar Puteri, Puchong, are not satisfied with the RapidKL service, but RapidKL has refuted their allegations.

According to the residents, the bus company抯 service used to be excellent since the route was launched, but that problems started to arise about a month ago.

揑ts service is not systematic. The bus does not come on time or according to the schedule,

AKU SUKA NAIK BAS RAPID KL DARI METRO YANG MACAM LANUN TU

Originally posted by Core at 14-6-2007 08:57 Kdg2 sampai bergaduh2 diorg, terutama bila sampai station Bank negara, station yg paling ramai sekali. Org yg bersempit2 kat dlm train tak bagi masuk sbb penuh, org yg kat luar pulak dah tunggu lama nk masuk jugak

Sebut pasal gaduh ni aku pon selalu gadun ngan penumpang bas lain especially yg pendatng asing... Diorang ni suka naik berkumpulan...dah tau bas penuh pun sanggup suruh org masuk2 himpit cam sardin..sakit hati betul aku...:@
Alih2 aku tengking diorang balik tak sedar diri datang merempat kat negara orang....kalo bukan sebab kita ni baik dah lama korang makan pasir, mandi air sungai...baru senyap sket mulut dorang...:@

Reply #115 dexa's post

Isolated case apakebendenya..
Dah ramai dah komplen tak tahan..cuma tak kluar sokabo je..
Awal2 dulu macam bagus..sekarang dari bas yg kena tunggu 10 minit dah jadi setengah jam...:@
Hari tu kat Kelana Jaya sudah lah berhimpit dlm lrt...turun lrt kena tunggu pulak rapidKL 80 MINIT...mana tahan!

Dan selalunya yg berani komplen kat ketua rapid (ada satu penjaga yg catat masa kedatangan bas kat setiap sentral) cuma org luar je.. pelancong...pak2 Arab ngan student dari middle east...
yg org malaysia ni 'baeeek' sangat tercongok je kat kerusi tunggu bas datang...sikit pun tak komplen... tak tau sebab terlalau baik ke, atau takut nak komplen ke atau dah lali ngan bas dtg lambat...memang patut la pemandu rapid pijak kepala:@

Reply #118 ~boolean's post

saya kata tak semua - isolated sebab
rapid kl in certain places bagus service dia -
datang on time -  

dan most of the people who are using it
tak banyak complaint sangat tentang bas ini -

yang banyak complaint mostly metro bus yang
memang slow - slower than turtle ---

so - that's why some places memang ada masalah tu
but some places they have not bad service since last
year bila rapid kl buat pengubahsuaian dalam sistem
pengangkutan dia --

yang jadi masalah mostly now sebab bus stop tu
yang tak convenient dan perlu dibina lagi biar
berdekatan dengan kawasan perumahan -

* not all the places will have the same problems -
some have more than the other -

Reply #109 dexa's post

user semakin bertambah tapi service di tahap sama.itulah masalahnya.ditambah pula skrg ni takde tiket manual,jadi sesiapa yg naik lrt sekali sekala,terpaksalah beratur panjang kat mesin atau kaunter tiket kad tu.kalau mesin tu semua ok,tak kisahlah..hari tu jenuh aku masukkan syiling 20 dan 10 tapi last2 bila dah cukup jumlah harga tiket tu,mesin tu reject.apa ke bodoh mesin tiket tu..last2 beratur kat kaunter tiket jugak..