CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: MARAstudent

Kes Buli semakin melampau!! Latest: seniors sodomized boys

Close [Copy link]

Reply #50 sribayu's post

seperti yang sribayu ceritakan, memang provoke dan mencuri adalah antara punca mengapa kes belasah ni berlaku. Macam kes curi, biasanya bila diadu, memang takkan selesai, tapi kalau dah kena macam ni, memang insaf la budak yang mencuri. namun jika kejadian lebih kepada punca kerana sikap hormat-menghormati senior oleh junior, ia sepatutnya dielakkan.

dan apabila ia ada kaitan dengan orang yang berkepentingan, maka kes akan menjadi lebih besar.

hukuman kekal.... semua yg di expelled... remain expelled... masukla day school... tu la masa buat tak ingat... ingat dia nak jadik hero aje... hah skrg sapa yg susah?????

Originally posted by sribayu at 16-7-2007 02:05 PM
Ni cerita yg aku dengar versi student yg kena expelled.

Selepas selesai sessi belasah membelasah, kesemua mereka di bawa ke Balai Polis. Kat situ, budak form 3 dah ngaku bersalah, budak form 2 ngaku provoke yg menjadi sebab utama pergaduhan itu. So, polis menasihatkan pengetua utk membuat keputusan dan pengetua memutuskan untuk menggantung pelajar form 3 selama 2 minggu dan kedua belah pihak telah meminta maaf dan berjanji tak buat lagi.

Ingatkan kes dah settle, tp ada seorang bapa budak form 2 yg tak puas hati. Dia bekerja sbg setiausaha kpd menteri tu dan mengadu kat menteri tersebut. Maka dgn sertamerta menteri telah menalipun pengetua dan memaklum kan bahawa pelajar form 3 mesti di buang. Begitulah adanya, the making of...expelling of 15 MRSM student. Wallahualam.

cuba cek dr those expelled these allegations which came out in the malay mail ari nih:

".... not the first case involving the students.
It is learnt that some of the students were also involved in falsifying the principal's signature. They also stole and drove the college's van to a nearby town.

"the college administrators have given them enough chances. They were given warnings and counselling and yet it happened again."....

..."Its not the first time, not the second time. They did it three or four times..."

1. any comments on this chain of events?

2. and also pls comment lagik apa bende 'provokasi' budak form 2 tuh?

[ Last edited by  kabukiman at 16-7-2007 03:10 PM ]

holdfast This user has been deleted
15 versus 10..aku igtkan 15 org senior belasah sorang junior...ni dh sah junior rebell nih..junior ni laa fatap sgt..dh junior buat la cara junior..senior takkan nk belasah junior khinzir buta je..mst ader sebab..disebabkan yg si junior nih ader kabel..so nmpk la yg salah belah senior..

Reply #60 kabukiman's post

kalau dah tahap tu masalah disiplinnya, memang tak perlu diterima pun.

pasal provokasi tu, rasa memang berkaitan dengan unsur-unsur status senior-junior. ataupun kalau sekolah kampung punya style, men ejek nama mak pak pun jadi gaduh.

apa la besh sgt belasah bantai2......nak tunjuk hero sgtkah?

ikut idea bangang haku...nak jer presure/torture diorg cukup2...sampai takleh tahan.....pastu budk2 ni bunuh diri ramai2 depan mak bapak diorg...

Follow Us
Peduli hapa.. pada aku senior tetap salah.. Senior memang selalu belagak ober sensitif.. junior lebih hensem attract girls pon dikira provoke.. junior pakai mahal dikira belagak.. terer main bola.. pon bole dianggap provoke.. taik kucing lah.. Derang ingat status senior tu bole bikin derang jadi kaya, hensem, pandai ke.. poodah.

I dengar cita ni sblm keluar kat buletin. So, mlm tu kita org duk depan TV nak sahkan betul ke kena expel.

I cuma nak crita, the other side of the story, and one of the boys is the best Form 3 student.

Wallahualam.

dempol This user has been deleted
semalam dalam BU mak bapak bebudak ni minta maaf..pastu bebudak ni sekali mintak maaf...tengok muke macam skema je..tak sangka buat perangai cam ni..

mmg dlm berita smalam ader ksik tau...bdk2 form2 dah maafkan diorg n mintak agar senior mereka tidak dibuang sekolah...

tp since dah naik bhgn atasan MARA..mmg x leh buat aper...mmg junior kalau melampau mmg patot ditegur tp cara diorg guankan salah..so terima la akibatnyer

tpkan masa archer sekolah dulu..menyampah benau ngan senior pompuan...
aku yg baik ngan bdk lelaki batch diaorg dipanggilnyer... tp masa tue panggil just nak tanyer je...ader aper2 ker ngan..ehem..ehemm...pastu ingatkan kat kiter plak..tue akak ..bla..bla.. punyer...cesss.. macam la aku nak sgt

Dari pengalaman sendiri,  anak aku form 1 kat MRSM Langkawi juga pernah menjadi mangsa buli..dibuli oleh student form 1 juga,  satu bilik,  tapi dia bukan kena belasah coz dia pompuan dan budak-budak yang membuli  juga pompuan so depa cuma torture mental dia.  Kebetulan budak-budak tu anak orang kaya..depa habaq kat anak aku,  gaji mak bapak depa sorang-sorang RM20,000  keatas.  Kat rumah ada maid..so depa tak reti nak buat itu.. ini..tu pasai depa buat anak aku maid depa.. Siap bagi tau dengan megahnya kat anak aku yang depa masuk pakai kabel.

Aku dah benggang...aku kata kalau depa suruh buat apa jangan buat...sebab walau sekaya mana pun mak bapak depa....satu sen pun aku tak pinjam untuk bayar yuran anak aku.  Kalau tak ikut cakap,  depa ugut nak pukoi...aku kata kat anak aku biaq depa pukoi..kalau berbekas lagi senang aku nak pi buat report polis. Bila dah anak aku tak tahan sangat..aku pi jumpa warden buat report.  Warden suruh anak  aku pindah bilik.  Dan budak-budak tu kena warning..selepas tu depa dah tak berani nak kacau dah.  Mungkin mula-mula tu depa saja test market kut..

Tu la..w/pun tak semua orang kaya macam tu...tapi ada la segelintiaq yang eksyen sikit..Bagi aku biaq tak kaya duit ringgit tak pa....tapi kaya budi bahasa.

Originally posted by maklongna at 16-7-2007 04:24 PM
Dari pengalaman sendiri,  anak aku form 1 kat MRSM Langkawi juga pernah menjadi mangsa buli..dibuli oleh student form 1 juga,  satu bilik,  tapi dia bukan kena belasah coz dia pompuan dan budak-b ...

zaman aku dulu pon gaduh jugak bila junior yang baru masuk complaint,

" Panaslah, i tak biasa tidur dalam bilik takda aircond"

" I nak breakfast dengan fresh orange, tak mau teh o"

" gelilah makan dalam try besi, i dah beli set pinggan sendiri"

Tapi junior lagi kurang ajar darpada senior, siap warning senior, "woit budak felda, kau tau bapak aku sapa?"

Sib baik la kat MRSM saya dulu ok jer...

Ada potensi bebudak tu jadi militan..

Originally posted by holdfast at 16-7-2007 03:10 PM
15 versus 10..aku igtkan 15 org senior belasah sorang junior...ni dh sah junior rebell nih..junior ni laa fatap sgt..dh junior buat la cara junior..senior takkan nk belasah junior khinzir buta je ...

mentaliti zaman tok kadok....
no ownder anak2 jaman sekarang tak maan saman,.,,semuanye perangai sial sbb adanye org tua yg mentaliti jaman jahilyah lagi

Reply #71 WonBin's post

Tu yang anak aku bagitau,  mak..kat sini ada anak Tan Sri dan anak Dato', dan depa ni selalunya kawan sesama depa, walaupun tak semua.    Aku kata jangan kisahkan semua tu...yang penting belajaq bersungguh-sungguh..

alhamdulillah aku ni x pnh dok hostel smpai la aku msuk u     dgr cite2 gni,mnakutkan btol biar la aku msuk skolah biasa2 je asal hidup hepi td ms tgk buletin 1.30 mnteri tu bkn main marah lg.tetap nk buang bdk2 snior tu.harap pasni jd pngajaran kpd yg lain

Jangan dimaafkan bebudak tu..biar dia rasa..sekarang dah tak boleh tolak2 ansur lagi dah.

Keputusan yang tepat..
sampai dah curik van sekolah bagai.. memang patut kene buang..
apa sekolah biasa tak leh belajar apa?