CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: andria

Ada tak sesiapa yg merasakan perasaan ini? {Part 2}

neofim posted on 18-12-2012 07:33 PM
Kita tunggu 2 3 hari ni kalau ada apa2 petunjuk akan terjadinya bala bencana kita pakat ramai2 penuh ...

Bencana kalau nak jadi, biasanya petunjuk tak akan berlaku 2-3 hari sebelum.. tapi lama sebelum itu.. paling minima pun, sekitar 1 minggu sebelum.. Allah memberikan manusia cukup masa sebenarnya untuk berubah... untuk membuat persediaan, sama ada dari segi fizikal, mental, rohani dan emosi... tinggal kita lagi yg enggan berhenti sejenak, dan bermuhasabah.. tapi benar kata kamu, kita beranggapan seolah-olah dunia ini akan terus begini 1000 tahun lagi, padahal mungkin sebentar saja lagi, semuanya bakal menjadi puing-puing debu...

andria posted on 18-12-2012 08:21 PM
Adakah guru tarekat beliau ada memberitahu sebab khusus, kenapa tiba2 diijazahkan amalan?

it's more to riot. selebihnya saya tak tahu.*

andria posted on 18-12-2012 04:42 PM
Dengar khabar, sekarang berlaku kat Taman Ria Jaya, Flat Paya Nahu, Taman Keladi (Sungai Petani, ...

dah mula kecoh dah cerita ni..
dekat facebook ada,dekat bod isu semasa pon ada yg dah bukak thread pasal ni..
kalau betul memang kena sedia2 ni..
memang saya takkan tau kalau tak masuk forum ni tadi..
media memang takde langsung cerita pasal ni..kalau betul terjadi apa2,kesian pada yg tak tau apa2 pasal ni..

kes kat sp tu kes kecik je tapi jadi besar dengan kabar angin kat internet je...

black swan theory?

mlm td...
bulan sabit lebih besar dari biasa...
bulan dekat dengan bumi...
xsabo nak tengok jajaran bima sakti..
setiap tahun bulan disember amat jelas pada mata kasar...

Follow Us
sepaileman posted on 19-12-2012 12:34 AM
kes kat sp tu kes kecik je tapi jadi besar dengan kabar angin kat internet je...

Saya tak tahu mengapa anda kata kes itu kes kecil, sedangkan polis, FRU dan ambulan berpusu-pusu ke sana semalam, malahan membabitkan ugutan untuk membakar masjid. Kawasan terbabit juga dikenakan perintah berkurung mulai dari 7pm semalam sehingga 7am pagi tadi.

Kalau kes sebegini anda kategorikan sebagai 'kes kecil', then I have nothing else to say...

P.S Kes walau bagaimanapun dah dianggap selesai apabila PDRM dan IPD Kedah telah melakukan usaha2 utk mengawal keadaan, seperti berjumpa dgn ketua2 masyarakat dan berbincang secara serius berkenaan masalah ini. Jika kes ini dikira kes kecil, FRU dan ambulan tak perlu berada di sana, dan IPD tak perlu bertemu Ketua2 masyarakat di sana utk 'menutup kes ini' dengan segera.

andria posted on 19-12-2012 09:39 AM
Saya tak tahu mengapa anda kata kes itu kes kecil, sedangkan polis, FRU dan ambulan berpusu-pusu k ...

ape punca puak2 tu mnyerang andria

berdiri bulu roma ku....

komen salah sorang forumer dari rumah isu-semasa...

Member kat sp cakap ni x betoi
Isu yg di create oleh mat rempit pprt yg brgaduh ngan india
Dah byk kali depa buat cenggini
Bengong

Wallahu'alam..

melihatkan senario politik sekarang, x mustahil peristiwa 13 Mei bakal berulang......
semoga Allah lindungi kita semua

contactlens posted on 19-12-2012 10:56 AM
ape punca puak2 tu mnyerang andria

Ada banyak versi... saya pun tak tahu mana yg betul.. tapi semua versi mengatakan, orang2 Melayu ditetak dengan samurai di mana saja mereka ditemui waktu itu (sewaktu tempoh pergaduhan berlaku)...  

dina_alea posted on 19-12-2012 11:22 AM
komen salah sorang forumer dari rumah isu-semasa...

Member kat sp cakap ni x betoi

Kalau tak betul, takkanlah keluar berita mengenainya, membabitkan PDRM dan IPD Kedah... dan takkanlah ayahanda2 di Kedah nak mereka2 cerita... dan takkanlah gambar2 itu semua palsu...  kadang2 kita takut mengakui bahawa negara kita memang ada masalah perpaduan... kalau boleh kita nak sapu masalah ini ke bawah karpet... dan kalau boleh kita tak mahu ia disebarkan oleh media massa.. kalau boleh, biarlah takde sesiapa pun yg tahu.. bila berlaku, kita kata ia adalah perkara kecil dan internet hanya memperbesar-besarkan cerita... padahal kes sebegini bukan kali pertama berlaku...  

andria posted on 19-12-2012 12:15 PM
Ada banyak versi... saya pun tak tahu mana yg betul.. tapi semua versi mengatakan, orang2 Melayu d ...

hmmm btl atau x versi2 tu tetap jd kes mcm kat jln klang lame 10 taun lpas lak ye..

andria posted on 19-12-2012 09:39 AM
Saya tak tahu mengapa anda kata kes itu kes kecil, sedangkan polis, FRU dan ambulan berpusu-pusu k ...

ko tau ke atau ko sendiri nampak depan mata...nengok keyword ayahda tu pun cukup tau dah...geng pekida kunun...kalau geng pekida kalau zaman 80 an 90 an boleh la percaya cakapnya kalau zaman skrg ni tak usah percaya laa...ayahda pun tunggang kaki arak kepit betina kiri kanan...takat tunjuk gambar kena belasah mcm tu je la...mana gambar masjid surau kena bakar kasi tunjuk laa...mana gambar tengah bertumbuk kaum zaman henpun berkamera ni memacam boleh rakam ni takat dah kena baru nak ambik gambar apa gunanya...takat gambar udah kena belasah mcm tu apa nak heran sangat pun sesaper boleh buat andaian...ko nak citer pasal kemungkinan berlaku bencana ok laa...citer pasal mat rempit bertumbuk dgn keling takyah bawak ke sini laa...kang naya je thread ni aku kasi solex

dah dah takyah citer pasal kaum kat sini...kalau nak citer jugak cari port lain...kalau masih bincang menda ni jugak aku closed topik ni nanti

opp sorry abag mod...

kay, kembali ke topik asal....

sedar tak sedar rupernyer 21 12 tu lagi 2 hari jer.....sis andria, ada lagi tak kejadian bencana alam kat negara mana2?  saya ni dah lama tak tgk berita....

sepaileman posted on 19-12-2012 12:28 PM
ko tau ke atau ko sendiri nampak depan mata...nengok keyword ayahda tu pun cukup tau dah...geng pe ...

Bukan dari forum CARI saja kita boleh dapat berita. Ada banyak sources di luar sana. Dan salah satunya ialah dari orang2 yg berada di sana sendiri, yg menceritakan tentang apa yg berlaku di tempat mereka. Jika anda sendiri tidak mendapat sumber2 itu, jangan mudah menyalahkan pihak lain yg mendapatnya. Berita itu saya paparkan supaya ada bukti bergambar, daripada cakap sahaja tapi tiada bukti bergambar. Bukan bererti saya mahu menyokong keganasan atau memprovokasi mana-mana kaum dan bangsa. Anda sebagai seorang Moderator, harus bijak mengawal emosi anda sendiri. Tapi kelihatannya anda sendirilah yg begitu negatif terhadap orang lain sehingga membuka aib orang lain dan mengugut mahu menutup thread ini. Saya hanya memaparkan apa yg SEBENARNYA berlaku. Saya tidak mengatakan mana-mana kaum adalah salah dalam hal ini. Jadi jika anda mahu menutup thread ini, dan anda rasa anda layak dan berhak melakukannya, anda lakukanlah kerja anda. Saya tiada halangan.

P.S Thread ini bukan berkisar hanya tentang bencana alam, tapi juga bencana buatan manusia. Dari part 1 lagi sudah saya masukkan berita2 sebegini, seperti Perang di Syria. Jadi tiada bezanya berita ini saya tepekkan di sini. Last edited by andria on 19-12-2012 01:21 PM

Sis Andria ni agak terlebih drama sikit penulisannya.. Aku ikut thread dia dari zaman nak petik buah kat NZ lagi.. sorry sis.. Kalau boleh kurangkan sikit penulisan yg terlebih2 tahap dramanya.. Kita sebagai reader manusia yg diberi otak untuk berfikir sila cerna info2 dari sis ni dgn lebih matang dan jgn terima bulat2..

rasenye forumer kat sini dh cukup dewasa untuk menilai ape2 maklumat..nk percaya atau tak adlah hak  hak masing2..masing2 kan ade akal blh fikir...mane2 forumer yg bwh umur tu mintak bimbingan ibu bape ye kalo ade kandungan cite agak 18sg

x pe andrea..sy suke cara penyampaian andrea..org lain tak suka tu masing2 puye minat la..