CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Masalah Pendatang Asing di Malaysia : Latest: Melebihi Masyarakat India -

Close [Copy link]
ini semua salah kerajaan yg tak bersungguh2 membenteras PATI... imigration ckp lain,
polis bilang lain, tentera kata lain n menteri dok meeting memanjang psl PATI...
tapi cita sama aja...

30 years ago kita hanya nampak org melayu jual apam balik kat kampung baru... hari ini kat
kampung baru indon pun dah pandai buat apam balik...

aku rasa hari ini kalau kerajaan buat banci kat kampung baru 90% muka indon...

segambut banyak indon....

apa kerajaan buat?
apsal tak tangkap?

tak kan senang2 nak bagi PR kot,
ape sumbangan die pada negara?
merompak sana sini ,aje sumbangan nya

AKU NYAMPAH TUL, NAK BELI PISANG GORENG INDON YANG JUAL.
GI KEDAI RUNCIT INDON YANG MENIAGA.
ABIH TU MANA PERGI MELAYU NYA.
ORANG MELAYU ADA DUIT LEBIH SIKIT BUKAN RESTOREN SEMUA INDON YANG MASAKKAN, MELAYU JADI TOKEY JE. MACAM MAKAN KAT RESTOREN INDON LAK

hello...nak menyemak sikit kat sini...

apa yg aku nak citer kat sini adalah diberitahu oleh orang indon sendiri.
rasanya aku penah citer benda ni kat thread/board mana ntah aku tak ingat...

derang ni terutama indon ni, memang nak sangat jadi rakyat msia
derang sanggup kawin di sini, supaya bini derang beranak kat sini
so anak jadi rakyat msia
pas beranak balik indon, cukup 12 tahun, dtg msia buat ic
senang derang cakap nak dapat keja bila anak derang dah besar, tak payah buat permit nak kerja kat msia sebab dah ada ic

tea lady kat tempat aku kerja dulu orang indon, dia ngaku anak dia lahir kat sini
tapi disebabkan husband dia takde permit ke apa benda ke takleh nak daftar kelahiran anak dia, so, dia guna kawan husband dia punya nama, so consider anak dia tu anak kawan dia
dah besar sikit, dia ship anak dia balik indon...nanti dia cakap nak bawak balik anak dia bila umur dah 12 nak buat ic.

itu yg mak dia ada permit kerja kat sini...
bayangkan berapa ramai indon yg takde permit, terutama maid yg lari dari rumah...pekerja buruh yg lari dari tauke....pastu beranak pinak kat sini...

pastu derang ni senang aje buat paspot baru...pegi je kat kedutaan tu, cakap la paspot hilang, terus dapat yg baru, boleh tukar nama lagi...
tu pasal derang berani kat sini takde paspot pun berani sebab derang ramai kat sini

[ Last edited by  sejuknya at 23-7-2007 03:42 PM ]

Originally posted by ayamkatik at 23-7-2007 15:18
AKU NYAMPAH TUL, NAK BELI PISANG GORENG INDON YANG JUAL.
GI KEDAI RUNCIT INDON YANG MENIAGA.
ABIH TU MANA PERGI MELAYU NYA.
.

Benci benci aku kat orang Indon ni..benci lagi aku kat Melayu yg x sedar diri punya lah untung jadi rakyat malaysia...
PATI susah payah nak masuk carik keje kat sini...
Ini orang Melayu, asyik masuk TV mintak belas kasihan...
Kalau lah orang Melayu yg misin, tak berpendidikan ni rajin berusaha sikit... lantak lah jadi kuli ke, tukang baiki paip ke... takde nye kita ni nak mengharapkan PATI...

Yang PATI2 ni pulak... dah org kasik keje...dasar x kenang budi..merogol anak dara org, merompak... kalo燼ku燼da爌ermit爊ak爉embunuh爋rg,爏ekor2燩ATI爊i爉emang燼ku燽elasah爇aw2爐ak爇asik爌eluang爄dup爈angsung...

Originally posted by ashna at 5-3-2007 17:24
jln silang kat mana?

alahai pompuan konon nye tak suka kena goda bagai..
padahal senang2 je kangkang *toot* mereka kat laki dan牋rakam sebar internet bagai...
pura solehah kaum surga pulak...

Itulah pasal..
Kalo kena usha laki Indon ke Bangla ke..rasa jelik la...Jijik konon..
Tapi kalo nampak mat saleh...sanggup menyendeng, bukak sikit butang baju nak nampak lurah...
Veri de bitc*y..macam lah mat2 saleh tu pun bagus sangat.. ..
Dua-dua tu pun pendatang asing gak apa....

Follow Us
Tulah cakap..orang indon sanggup terjun laut krn nak tinggal dan cari makan kat Malaysia..orang melayu Malaysia buat apa?.

Tunding jari..salahkan gomen, salahkan sianu2 tu.... salahkan apa saja....merungut tak habis2...sampai tensen...tapi orang indon beri tumpuan mencari harta di Malaysia..sampai boleh beli bendang di Indon dan buat rumah banglow disini.

Kita?...dok pi dok mai tang tu gak.

betul tu AN..merungut pun tak guna jugakkan...

tengok ajelah kat sekolah sekarang, berapa ramai anak indon...

Originally posted by Anak_Nogori at 23-7-2007 03:53 PM
Tulah cakap..orang indon sanggup terjun laut krn nak tinggal dan cari makan kat Malaysia..orang melayu Malaysia buat apa?.

Tunding jari..salahkan gomen, salahkan sianu2 tu.... salahkan apa saj ...

aku sokong....rakyat mesia nie tak pernah bersyukur....kerja dier nak cari salah org....
dapat jer cari salah org...ngutuk la abis abisan......jiwa tak merdeka dan tak bersyukur....
layan Iklan petronas yang bebudak kecik tue cakap....
KENAPA SAYA SUKA RUMAH SAYA...kalau tak silap aku la.....
Patut dier buat KENAPA SAYA SUKA NEGARA SAYA......

KAKAK AKU CIKGU, ANAK MURID DIA RAMAI ANAK INDON, DIA KATA ANAK INDON RAMAI GAK YANG PANDAI SEBAB MEREKA RAJIN USAHA

Reply #148 sejuknya's post

AN ada sewakan rumah kat keluarga indon di Cheras..laki gigih mencari duit, jual buah2an..bawak lori, balik rumah kul 10mlm setiap hari..hari minggu tukang rumah plak lagik...isteri dia setahun 2 ke 3 kali balik indon...siap dah beli bendang kat indon dah..anak2 mereka 5 orang sekolah disini...cerita politik2 ni tarak..tak senang katanya...begitu sikap mereka bila merantau.

Melayu ni agaknya kalau merantau pun macam tu sikap mereka.

Melayu nie kalau merantau baru dier rajin....
pandai cari duit......sebab diorang tau itu bukan negara depa....
tapi kalau melayu di Mesia nie....Dok perasan ni Negara depa padahal ekonomi cina yang pengang......
sebab tue melayu mundur.....sebab rasa selamat di negara sendir.....terlalu banyak diberi tongkat sampai nak jalan sendiri tanpa tongkat pon dah tak pandai....

Originally posted by Anak_Nogori at 23-7-2007 04:20 PM
AN ada sewakan rumah kat keluarga indon di Cheras..laki gigih mencari duit, jual buah2an..bawak lori, balik rumah kul 10mlm setiap hari..hari minggu tukang rumah plak lagik...isteri dia setahun 2 ...

mak mentua aku pun sewakan 2 pintu rumah sewa pada orang indon kat bawah rumah dia

satu tu jual buah2an jugak...kalau ada extra tak habis jual tu, dia bagi je kat mak mentua aku
kadang2 sebakul durian...

yg sorang lagi tu kerja buruh contract, tapi dlm masa yg sama dia buat bisnes part time buat kerusi  meja garden daripada simen tu...sekarang kat halaman rumah mak mentua aku dah penuh dgn meja, kerusi garden, siap buatkan mak mentua aku alamat rumah dpd batu, cantik pulak tu...

tak dinafikan derang yg betul2 datang sini rajin keja...tak kisahlah orang indon ke, myanmar ke etc.
bukanla yg jahat2 merompak tu, tak guna punya orang!

aku rasa mana2 bangsa kat dunia ni bila merantau ke tempat orang akan jadi rajin...sebab kena usaha sendiri nak dapatkan tempat tinggal dan kesenangan...bila dinegara sendiri semua take things for granted...terutamanya yg lahir2 je dah senang...takleh nak usaha sikit

contohnya paling dekat anak boss aku la...orang lain punyala berebut2 nak masuk college, universiti, ada yg nangis tak dapat sambung belajar...anak boss aku ni, boss aku dah bayarkan yuran semua, baru start 2 julai hari tu, dah berapa hari dah ponteng kelas...tak appreciate langsung...nasib baik la bapak kaya, bayar sendiri...tak tau dek untung tul!

malaysia dah merdeka 50 tahun masaalah PATI tetap sama...
tahun 2020 pun sama juga...

Group PATI indon yg paling ramai.....selalu mendatangkan masaalah.tak kira lelaki ke pompuan.... Group pati lain tak nampak sgt berkeliaran kat area aku......Dah lah tak yah bayar cukai apa....kira menikmati hidup tanpa cukai....dan menikmati kebanyakan kemudahan yg ada...

Masalah bukan kita tak mengalu-alukan buruh asing ni. Kalau dok baik2 cari rezeki, oklah. Masalahnya yang bila dah duduk lama, jadi samseng, rompak, rogol dan lain-lain lagi. Dulu ada kes kalau tak salah kat Nilai,siap merusuh lagi. Dia ingat negera kita takde undang-undang ker...

Nak salahkan kerajaan pun susah gak. Kalau takde permintaan dari rakyat kita sendiri, macma mana mereka ni bole masuk. Kadang-kadang tu rakyat kita suka sgt ambik PATI. Alasan bole bayar gaji murah, kerja rajin dan sebagainya.

Dan ada orang kitaplak yang buka kedai, tapi di ali baba kan pada mereka. Kedai makanan semua Indon, tapi lesen semuanya orang kita. Selagi depa rasa bole cari rezeki, selagi tulah depa datang sini. Maybe satu masa, kita orang Melayu selain kena bersaing dgn orang cina, kita pun kena bersaing jugak dengan orang Indon. Siapa yang tahu kan...

Dan yang paling aku tensen sekali, orang laki kita yang bawak minah Indon.. Mcam dah bangga dan kembang hidung la kot bole kepit dgn Indon...

Originally posted by zalliza1717 at 23-7-2007 21:05
Dan yang paling aku tensen sekali, orang laki kita yang bawak minah Indon.. Mcam dah bangga dan kembang hidung la kot bole kepit dgn Indon...

jeles ke?

hahaha

Jeles tu tak... kesian jer...

bawa indon minum starbuck, makan pizza, makan kfc.. kat rumah sendiri roti canai pun tak beli.. kan kesian tuh....