CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: beta_carotene

Sharifah Khasif dan suami beliau.. ouch!!

Close [Copy link]
Parit.Hilton posted on 17-9-2012 06:29 PM
aku tengok gak rancangan Qari Junior tu. Ustaz Zamri tu pun panggil dia ustazah kan. memang fesyen ...

ai tak suka tengok pempuan2 yg suka berbonggol ni...

tapi ustaz don kata boleh..asalkan jangan melebihi paras atas kepala. tu yg skang ni ramai yg berbonggol dibelakang kepala.. tak tau la ai nak cakap apa dah

tak faham la.. kawin tnpa pngetahuan bini tua tp wat majlis dgn sebegitu grand
kawin sembunyi kah macam tu

Kalau ikut bahasa Arab ustazah tu macam cikgu la...org yg mengajar agama / mengaji. Cuma org melayu kita je term kan ustazah tu as someone yg tinggi pengetahuan agamanya.

Tapi pada aku la, since ko pandai ngaji Quran ( yg bukan semua org boleh buat dgn perfect), apa salahnya ko selaraskan kepandaian ko tu dgn ajaran2 dlm Quran tu sendiri. Kalau ikut ajaran agama, pompuan tak leh pakai ketat2 ni, baju kena pakai longgar2 dgn warna kusam/pudar supaya tak membangkitkan syahwat,bonggol2 unta ni x leh. Tapi setazah ni x mcm tu pun. Baju berkaler2ful bagai, ketat, mekap mak oii. No wonder la si pakwwetizzaqyah sampai termimpi2

Tak tau la kalau dia cuma pandai membaca & mengaji tp tak faham maksud....

ppuan selalu nya 'kalah' dgn nafsu utk jadi cantik...

ustazah nie sapu bersih....he he he...

Kawin sembunyi ke janji dah kawin.........halal.......

Follow Us
aku suka sore dia ngaji .. menusuk kalbu ..
tahniah aa khasif ..  cuma lepas ni jaga aa ati bini 1st

cukup2 la tu mengata kat org...dia kawen nak menghalalkan hubungan. nak elakkan zina. Islam benarkan lelaki kawin 4 org kalau mampu dari smua sudut. Ada wali dan saksi dlm pernikahan dia. ambil hak org ke, hak sape ke?, siapa la kita yg nak menghakimi org lain?. kita sendiri pun blum tentu sempurna. Dah jodoh tertulis dalam loh mahfuz lg..Wallahualam

Gendut posted on 18-9-2012 11:42 AM
cukup2 la tu mengata kat org...dia kawen nak menghalalkan hubungan. nak elakkan zina. Islam benarkan ...

ntahnyer...naik menyampah aku dgr org dOk kata rampas laki org la hape la...
manusia ni hak Allah...bukan hak manusia pun sampai x leh dikOngsi kasih sayang..
dlm Islam sendiri dah benarkan lelaki bOleh kawen sampai 4 sekiranya mampu...tu pun x paham2 lagi.
kalau aku ni jadi madu ustazah ni rasa untung sgt....sekurang2nya leh jugak ajar anak2 aku mengaji al-Quran.
selagi kasih sayang suami adil pada isteri2 dan anak2...kenapa nak sakit hati?
dunia ni sementara jer...akhirat jugak kekal abadi.

etonjelita posted on 17-9-2012 11:49 PM
My mum dpt jemputan wedding dia 1 day b4 wedding... Mcm x ikhlas mjemput jer... Actually dia ni kate ...

U sedara rapat dia? Patutnya backing dia bukan mengata..apa punya sedara...patut jgn mengaku sedara la klu nk mengata org cmtu...i bkn peminat Puan Pah ni tapi i suka dia mengaji dan mengalunkan irama merdu ayat suci Al Quran...at least dia ada kelebihan...semoga ayat2 suci yg didendangkannya dpt menginsafkan dia dan membawa dirinya ke arah yg lebih baik.

cupu posted on 17-9-2012 03:51 PM
smlm i  ngan adik ipar dok ngata ustazah ni..metro smlm ada cakap ustazah ni ngajar ngaji dkt umh da ...

lebih kurang kisah TZ & DK & DCT..  selalu pegi ke rumah TZ atas nama adik angkat & soal bisnes, lelama dia take over DK & rumah.. kui3x..
Dato seri ini x ceraikan datin seri & kawin senyap2 tp DK ceraikan TK utk kawin dgn DCT..  

amikie posted on 18-9-2012 12:31 PM
manusia ni hak Allah.. ...

betul tu.. saya setuju dgn u..
semuga perkahwinani ke 2 ini memberi munafaat & rezeki kpd keluarga dato' seri..

La br umur 30 ke? Awat nampak tua..ingtkan dh beranak pinak..series..maybe sbb air muka dia garang sket kot..

amikie posted on 18-9-2012 12:31 PM
manusia ni hak Allah.. ...

besh nye baca stetmen uols..
ade gak yg sepndapat..pikiran tu kene terbuka skit..especially tang2 hukum hakam bagai..btol x..kene phm btol2..

doakan yg terbaik jelah..smg ada jalan penyelesaiannye

Kalo dh jenis x rapat dgn sedara mara x kn I nk puji melambung kn... Pandang sedara pun sebelah mata sbb weolll ni nobody.... If somebody harus lah blh bkawan rapat... Bkn nk mengata ttg dia.. Cuma x puas hati dgn cara dia.. Salah ker I menyuarakn pndapat I?????

Bg aku ok je kot.yg penting jd madu  yg baik.kbnykkn yg jadi madu akhirnya cuba take over tmpt isteri pertama,xpun gunakn haksbgai isteri muda untuk pgaruh suami.tu kdg2 sifat yg org xsuka.tp kalo jadi isteri k2 dan sterusnya,sedar taraf diri,membantu suami untuk berlaku adil dlm pkahwinan,btolak ansur.xda mslh pun.yg penting bnyk bsabo,beralah..mmg senang ckp kasih syg tu bkn hak mutlak kita sbgai insan.tp kita sdiri pun kdg2 brg yg kita syg susah utk kita bkongsi.

bg pmpuan xsuka dmadukan kdg2 sbb,kata2,janji blaku adil mmg senang.tp untuk lakukan xmudah.dlm 10 nak cari yg btol2 blaku adil mgkin xda.kwn mak aku sdiri dr zahirny nmpk bhagia.siap dpt anugerah keluarga bhagia.masuk mjlh.tp xtahu hati msing2 sengsara.dia sdiri ckp amik gmbar bibir senyum tp hati menjeruk rasa.tu pun nak jaga air muka suami yg dkatakn mjadi contoh.harap ustazah kasif ni jd madu yg baik.

ruhanizza posted on 18-9-2012 09:39 AM
ni iols amek  kt fb die , rase x de letak sini lagi kot

Sharifah Khasif Fadzilah Syed Badiuzzaman ...

Ustazah Khasif membuat secara terbuka majlis perkahwinan jadi tidak timbul soal  berkahwin secara sembunyi. Fitnah yg dimaksudkan mungkin bila isteri pertama mengatakan tidak tahu menahu dia dimadukan.  Kalau isteri pertama tak tahu mesti ngeri nak buat majlis secara besar besaran haruslah mereka menikah di golok.  Bila tengok ustazah ni dalam rancangan ustaz zulkarnain  saya selalu terfikir tak tersangkut ke ustaz zul dengan ustazah cantik ni dah lah cantik pandai pula mengaji.

walaupun dato ni mampu sekalipun, cubalah buat dengan cara yang betul.