CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16834|Reply: 87

Keseraman lagu Ulek Mayang dan Cindai.

Keseraman lagu Ulek Mayang dan Cindai.

Prolog: 2 buah lagu yang menghantui pengadu.

Sy dan rakan bertiga bekerja di plaza alam sental s.alam.rutin biase kami pergi kerja sama balik sama.rumah sewa kat jln haruan seksyen brape x ingat dah..

Pd satu mlm ketika kami ber3 pulang kerumah, smbil santai melayan penat kwn sy sorang ni namenye epul org utara dok sebok selongkar beg baju nye.yg dicarinya sebuah kaset pemberian kwn nya dr trenganu..katenye dlm kaset tu ade rakaman lagu ULEK MAYANG lengkap.kate die, kwn nye pernah pesan jike ade pape jd, kwn nye xnk jamin ape2.trus epul ajak kitorang try dgr lagu tu konon nye nk pastikan la ape hal yg jadi klu dgr lgu tu..first play lgu berkumandang sayup tapi jelas dgn liok lentok suare gadis dlm kaset uh, smpai rangkap 'PUTRI 3' tapp!! Player kaset stop sendiri. Pk kan rosak kaset tu .epul pon tgk, tp ok xde masalah, radio pon bru 2 hari beli xkan dah problem? Pastu try pasang semula kaset tu and play....smpai rangkap 'putri 4' tapp!! Kaset uh padam sendiri! Mcm biase tgk balek, pasni last la bukak.klu same gak, cancel lah dgr. X buang mase play, pastu sampai rangkap 'PUTRI 6, tappp!!! Radio meletop, api black out, pintu bilek tutup sendiri mcm kene tolak kuat dr seseorang, cermin sandar kitorang pon joint tumbang!! Pecah bederai kace kat bilek kitorang uh! Kwn sy sorang lg si iwan ni dr dok rilek baring layan blues trus melompat bngun terkejut! , Si epul diam tercungap berketar2 pandang keliling bilek.dek takot nye si epul ngan iwan di cengkam nye lengan sy smpai terguris kulit! Sy sound epul, ' tu la ko! Brani sgt nk dgr kan??' Last sy bangun pegi ke meter api bwh tolak suis tendang semula, lampu pon nyale cam biase.sy masok bilek lek, tgk epul dah tesepit jer kat celah bucu dinding bilek uh.iwan pon same je.

Sy anggap itu amaran dr 'putri2' itu..dan sy tenang kan diorang cam biase.bile dah reda skit, dlm satu jam mlupakan kisah tu, epul n iwan bersiap nk mandi..turn epul masok dulu bilek air coz die nk basuh baju..dlm pade tu epul masih lg goyang tapi dia cuba tenang kan diri nye smbil menyanyi, lalu ambil bakul baju nk di basuh trus ke bilek air dgn muke tampak rilek mcm xde pape.smbil tu mulut x habis lg menyanyi.konon nye nk sure kan kat sy dan iwan boleh dgr suare dia....

Cerita x habis smpai situ..kisah keduanya smbungan dr epul pegi basuh baju tu, ntah mcm mane die boleh menyanyi lagu 'CINDAI' ?? start dia nyanyi rangkap pertama, "cindai lah mana" sepintas tu ade suare yg mmbalas lgu epul uh!! Jwb nye, " cindai disini" dgn sayup ngeri suare misteri uhh!! Kami kat lua pon boleh dgr?? Epul tersentak skejap pndang keliling bilek air uh, ngan kitowang kat lua pon riaksi yg sama standby n cube kesan mane dtg suare tu! Boleh pulak si epul ni g try sambung semula lagu cindai tu, "CINDAI LAH MANA" suare yg same mnjawab lgu epul uh!! Dlm cemas gelabah nye epul keluar dr bilek air tnggal kan bakul masok bilek trus pakai seluar, amek kunci moto trus cabot rumah kwn nye yg lain!! Yg sy ngan iwan dok tgk je.tp agak cuak gal lah saye...iwan langsung x bercakap...kesan dr kisah tu, keesokan harinye iwan demam, epul letak jwatan balik kmpong halaman, smpai skarang x jumpe lg...tnggal sy dgn iwan kat rumah tu tp x lame..kami pon pulang ke seremban...

Adaptasi dr kisah ni, bkan silap rumah itu ade 'penumpang' tapi dari lagu..kbetulan satu malam, 2 lagu mistik didendang kan jd pengalaman..kaset and radio baru brand AIWA dibuang begitu sahaja..sekian dr saye..

' cite ni bunyi x seram, tapi yg mengalami pasti tahu keseraman tu..'

Rate

1

Masa aku kat U dlu kan, aku ada amik satu paper nih... masa tu aku kena cari lagu tradisional melayu dan nyanyi depan pensyarah dan student lain

masa tu petang. .. rembang nak senja, aku godek laptop dan buka lagu Ulek Mayang
.... tengah syok layan keasyikan lagu tu kan.... aku nampak sorang pompuan keluar dari laptop aku dan menari.... hahaha... aku tipu jer..

ni yg betul

masa tengah syok layan lagu tu di rembang petang tu.... tiba tiba. ... bulu roma aku menegak jer.... ingat nak pi bilik kecik tp bukan.... menegak hampir beberapa minit...

Dada berdebar semacam pulak.... last aku off lagu Ulek Mayang.... risau kot aku lak naik syeikh menari kang.... isk Last edited by Syumaimah on 22-1-2014 07:36 AM

lagu2 ni memang ada kisah mesteri kew?

memang ada mistik ke lagu ni?

cantleyi posted on 22-1-2014 07:59 AM
lagu2 ni memang ada kisah mesteri kew?

memang ada mistik ke lagu ni?

Nak tau mistik ke tak try nyanyi lagu ni kat
Pantai Rantau Abang ke... aaaa tengok cane...

Setau aku ni lagu seru semangat laut yg orang dulu kala percaya akan kewujudan semangat laut nih... try hayati bait bait akhir lagu nih...

off taopik sikit
ade member pernah cerita laptop dia duk ulang2 lagu pulangkan-misha omar mase study dulu...

Syumaimah posted on 22-1-2014 09:25 AM
Nak tau mistik ke tak try nyanyi lagu ni kat
Pantai Rantau Abang ke... aaaa tengok cane...

haish tak nak la..aku bukan orang yang berilmu bab2 alam ghaib ni

kang tak pasal2 seru tak nak balikk naya kat aku

Follow Us
adik laki aku  hari2 dok dgr lagu ulek mayang ni..
dia ckp best..best apa ntah..
dia dgr pakai headfon..dia ckp nanti tgkla..
ada benda kacau..

mamapea posted on 22-1-2014 10:35 AM
adik laki aku  hari2 dok dgr lagu ulek mayang ni..
dia ckp best..best apa ntah..
dia dgr pakai hea ...

Aku suka Ulek Mayang versi Cromok punyer... best layan

Syumaimah posted on 22-1-2014 10:39 AM

tak tau la pulak ada versi cromok..
yg aku tau 1 versi yg mendayu2 tu jer la..
tp dulu2 aku mmg suka nyanyi lagu ulek mayang ni..
lagu2 citer hantu pun aku suka..
sampai skrg dok terngiang2 lg lagu citer hantu indon bisikan setan thn 1985

mamapea posted on 22-1-2014 10:46 AM
tak tau la pulak ada versi cromok..
yg aku tau 1 versi yg mendayu2 tu jer la..
tp dulu2 aku mmg  ...

Banyak versi mama... yg Cromok tu dia muzik jer tapi memang best la bg aku

Versi Ella pun ada...

mak aih macam seram je tajuk filem tu...

dulu mase skolah aku salu nyanyi lagu ulek mayang ni sambil nari2.. bajet putri sgt haha

kelentong siot. lagu berantu kat rumah, pi berenti keje watper. carik la umah baru. warghkakakakakak

dah la posting byk onion..siot jer.. Last edited by jonlabu on 22-1-2014 11:06 AM

prnh dgr jgak psl citer nie..huuhuhuh
memang xberani pasang lagu2 nie..

figurae posted on 22-1-2014 09:34 AM
off taopik sikit
ade member pernah cerita laptop dia duk ulang2 lagu pulangkan-misha omar mase stud ...

Aku pun ska lagu pulangkan tu..best la lagu..aku siap nyanyi msa tengah malam lg..adik aku lak yg rsa seram..terus dia suruh aku berhenti nyanyi..ada apa2 kah lagu tu..

ot jap...

kalo jln yg name2 ikan tu kt seksyen 17...

"golek, mayat digolek"

hahaha..lagu ni seram sebab dia macam menyeru la..especially kalau korang cari lagu dia yang full version..

Teringat pulak waktu zaman muda dulu, ada seorang kawan bawak lagu ulek mayang, letak dalam mp3 dia. Dia pulak bawak speaker, so, ada satu malam tu kitorang berkumpul kat dalam bilik dia. Ramailah dalam tu, sepatutnya ada 8 lapan orang jadi 12 orang. Semua excited nak menguji lagu tu. Sebab yang version ada dengan kawan ni, version rancak, tak nampak pun dekat mana yang seram.

Waktu tu pun dah tengah malam, dekat pukul 12 sebab kitorang buat kerja gila tu lepas light off, pukul 11.30. Kitorang tutup lampu, tutup dua-dua pintu, kira bergelap lah. Tapi dekat tingkap still ada cahaya lampu jalan. Just cover dengan langsir je.

Duduk lah kami dalam gelap, konon-kononnya nak menghayati lagu tu. Tengah-tengah dengar lagu tu, tiba-tiba seorang kawan Nas jerit, bukan histeria, dia jerit, "eh dah dah la tu, lain kali pulak, mengantuk lah, gabung katil tidur ramai-ramai ye"

Kitorang pun macam ok jela. Esoknya, waktu on the way pergi kelas, dia bagitau, waktu pasang lagu tu, dia nampak adaa bayang-bayang perempuan menari kat langsir. Langsir bilik tu tak lah tebal sangat, kira cahaya boleh tembus lagi. For sure perempuan tu bukan salah sorang dari kitorang sebab dalam bilik gelap, sumber cahaya dari luar.

Wallahualam, nasib baik takda gangguan. Dah la dekat belakang bilik dia tu hutan.

aku dulu suka nyanyi lagu cindai malam2 time study kt umah nenek aku..masa tu study sambil pasang radio.. nasib baik la takde plak gangguan..

layan je lagu ni.. tp tu pon waktu ada ramai org.. kalo sorang2 baik dgr nasyid.. heheheh

Syumaimah posted on 22-1-2014 10:39 AM

fulamak
lagi sorg minah metal