CARI Infonet

Title: HYUNDAI STAREX , OK KE ? [Print this page]

Author: mhas2    Time: 22-1-2010 07:43 PM
Title: HYUNDAI STAREX , OK KE ?
Aku baru survey MPV untuk dibeli. Tengok hyundai starex, besar, tapi diesel. Ada sesiapa dah pernah pakai...komen sikit.
Nampak macam alphard ...
Author: danedzya    Time: 22-1-2010 09:10 PM
Skang nie ramai plak yg dah pakai starex....
Author: abgboroi    Time: 22-1-2010 09:21 PM
apa apa kereta pun okey...tapi tgk laa pada pengunaan minyak dan mentenen...paling penting poket ...
Author: mikasa    Time: 22-1-2010 10:13 PM
keter ni besar tulllll

dah ramai aku tengok org pakai..
Author: waksir    Time: 23-1-2010 11:54 AM
kompeni2 pun byk amik starex ni ....
Author: penyo    Time: 23-1-2010 02:11 PM
Family Cina yg tinggal keluarga besar dalam satu rumah memang sesuai sgt lah kereta ni
Author: eco_internet    Time: 23-1-2010 11:40 PM
member aku baru beli starex royale..dia kata minyak jimat sket dpd estima dia..tp seat 12 la..kalau nak selesa buang row blakang skali tu...tp bawak best
Author: bhf3856    Time: 24-1-2010 01:18 AM

NEW GRILLE......

Author: MengkuduMasam    Time: 24-1-2010 10:38 PM
Post Last Edit by MengkuduMasam at 27-2-2010 18:48

jumaat arituh aku kene cucuk ngan starex itam mase menghala ke bukit merah.. speeding aku mase tuh dlm 150-160km.... dasat gak....

mase jln bukit2 koner2 kat ipoh.. enjin campro aku terkial nek bukit.. dgn selamber die potong.. stabil gak...
Author: cikguranggi    Time: 24-1-2010 11:01 PM
berapa RM..??? cc...???
Author: penyo    Time: 25-1-2010 12:05 AM
berapa RM..??? cc...???
cikguranggi Post at 24-1-2010 23:01

rm140k
cc kalau body besar cam gini koman2 mau 2.4
Author: jurukera    Time: 23-2-2010 10:22 PM
saya dlm proses mensurvey keta nih nak ganti naza ria, berkenan gak ngan starex grand royal, benda yg  paling saya suka sbb dia pakai 2.4l diesel, so lbh torqy dan jimat minyak. tak salah kerusi max 13 orang
Author: kecimpret    Time: 24-2-2010 09:46 AM
kalo x kisah dgn kualiti diesel kt malaya,starex ni mmg berbaloi sgt beli..leh wat rombongan cik kiah ke langkawi
Author: penyo    Time: 24-2-2010 10:45 AM
Buat business bas sekolah pun hokey nih
Author: jurukera    Time: 24-2-2010 12:08 PM
kalo x kisah dgn kualiti diesel kt malaya,starex ni mmg berbaloi sgt beli..leh wat rombongan cik kiah ke langkawi
kecimpret Post at 24-2-2010 09:46

kecimpet, saya rasa enjin dia jenis tak particular mcm diesel diesel continental. tak salah dia pakai variant diesel mcm yg kia preago cuma advance dari segi commonrail injection
Author: dadycool    Time: 24-2-2010 02:23 PM
STAREX ni kat kedai used car dah ada jual ker?
berkenan gak nak pakai, pasal family dah besar, tapi bila tang harga tu RM140K yg menyebabkan masih tak mampu milik lagi...
Author: jurukera    Time: 24-2-2010 02:55 PM
STAREX ni kat kedai used car dah ada jual ker?
berkenan gak nak pakai, pasal family dah besar, tapi bila tang harga tu RM140K yg menyebabkan masih tak mampu milik lagi...
dadycool Post at 24-2-2010 14:23

hari tu dlm motortrader dah ader 2nd hand nyer, tak banyak. tapi yg Starex Grand Royal tak jumpa lagi yg 2nd hand.
Author: dadycool    Time: 24-2-2010 05:33 PM
hari tu dlm motortrader dah ader 2nd hand nyer, tak banyak. tapi yg Starex Grand Royal tak jumpa lagi yg 2nd hand.
jurukera Post at 24-2-2010 14:55

kalau harga dia kat used car drop separuh harga, mau jugak aku sambar satu, cam kia/naza ria...
Author: hanalisa    Time: 24-2-2010 11:38 PM
peh.. dah tahap van skolah dah neh..
Author: dewamafia    Time: 25-2-2010 08:43 AM
Haku x pernah pakai starex...tapi dari tahun lepas haku dah usha kete nih....injin Diesel Green Technology....Turbo 2.4cc...tak heran le ngan selamba sambil korek idung dia leh potong kete mengkudu masam macam P1Max...heheheh...

kalu ikut apa yg tertera diatas kertas...(haku lupa secara detail...) kete nih memang jimat minyak....kalu isi RM100 (minyak RM2.2) leh lepas ke terengganu....(hampir 500km)...tapi highway condition ler.....

skarang dia dah tukar muka baru grill depan nampak cam alphard sket....lagi cun...dan ujung tahun lepas ada plak starex royale....perghhhhhhh...berkenan beb.....memang haku rasa cam nak sambar je...tapi.............

haku seluk saku seluar tgk ada rerama terbang.....tak mampu beb nak beli....terpaksa haku matikan niat nak tukau kete....huhuhu

ok lah...maggie dah kembang....chiawwwwwww
Author: kecimpret    Time: 26-2-2010 11:32 AM
kecimpet, saya rasa enjin dia jenis tak particular mcm diesel diesel continental. tak salah dia pakai variant diesel mcm yg kia preago cuma advance dari segi commonrail injection
jurukera Post at 24-2-2010 12:08

kalo enjin starex ni leh thn dgn diesel euro2 kt malaya mmg berbaloi sgt la bli keta ni..gila babas besar..alphard/vellfire please move over!!!
Author: suargh    Time: 26-2-2010 03:00 PM
140k je ker...aku igt 200k...mmg dok usha selama ni tp sbb kan dok pikir dia setaraf alphard terus padam niat...tp bila tau hrga cmni...buleh open balik niat...
tunggu anak ramai skit lagi
Author: QAX    Time: 26-2-2010 07:49 PM
Haku x pernah pakai starex...tapi dari tahun lepas haku dah usha kete nih....injin Diesel Green Technology....Turbo 2.4cc...tak heran le ngan selamba sambil korek idung dia leh potong kete mengkudu ma ...
dewamafia Post at 25-2-2010 08:43

penuh saspen jek cite...
Author: rynas    Time: 27-2-2010 10:15 AM
memang berbaloi sapa nak beli...starex grand royal

guna khas untuk jalan jauh...balik kampung
dalam bandar tak kuasa nak drive...besar sangat

tapi yang pasti nya bab minyak memang sangat sangat jimat
selesa...anak boleh lari dalam ni hhehehehe
Author: 220796    Time: 28-2-2010 08:37 PM
12 @ 13 seaters? wow, yg anak sorg cam sy anak boleh main basikal kat dlm tu...kuarkan smua seat.....ehehehehe! aritu ada nmpk dia park kat opis...gile pjg....tiba2 tfikir agak2 mmpu ke sy bwk...biasa bwk kete sedan mmg teror...tp kete ni mcm lebih pjg sikit...kang habih haku sodok smua bnda kat depan & blkg
Author: masterixs    Time: 1-3-2010 01:57 PM
Tepek skit info...

Overview
Hyundai brings in a powerful and dependable workhorse to compete in the panel van market. With creature comforts and a huge loading space, this is one van to watch in the coming years.

Exterior
The Starex has been designed MPV style to look elegant, but its workhorse pedigree is unquestionable. Dual sliding side doors, twin swing rear doors & enlarged wheels and tires (215/70R16) make one’s manual routine job an easier one. A turning radius of 5.61m makes Starex a breeze to navigate.

Interior
One will find improved mounting of the transmission gear shift lever to the center fascia to avoid distraction of movement between the driver seat and front passenger seat. The Starex comes standard with a 5-speed Auto Transmission. You will also see an overhead storage console, an added feature. The new Hyundai H-1 also has an electro-chromic rear view mirror and new roof-mounted air vents for further cooling the cabin. A loading area of 2,375 x 1,620 x 1,350mm makes for loading more equipment and a probably conversion into a passenger van.

Under the hood
Hyundai Starex is powered by a turbocharged, 2.5 CRDi, Euro-IV compliant engine which yields 170ps and 40kg.m of torque. The advanced common rail diesel engine also has a top speed of 180km/h.

Safety
Starex comes with 16-inch front disc brakes. These yield better braking power than the previous H-1 discs. A MacPherson strut front suspension is added to further experience better handling conditions. It comes with a single airbag in the driver’s seat. ABS is standard.
Author: azie99    Time: 4-3-2010 02:49 PM
aku ada gi test drive baru ni. 11 seater. grand royale. depan mcm alphard sket. RM 140K lum diskaun. Pick up gak walau diesel. turbo diesel. kereta rasa ok cuma takut diesel msia yg tak ok. jauh sgt terkebelakang compare dgn diesel kat europe. mmg value for money. kalu family besar mmg berbaloi...
Author: lurve82    Time: 5-3-2010 10:06 AM
aku tgk kat showroom besar giler babas kete ni...klu aku bwk sure calar balar langgar sumer benda...
Author: hadi1978    Time: 16-7-2010 02:57 PM
Post Last Edit by hadi1978 at 16-7-2010 15:01

Reply 28# lurve82

sama le aku pun, confirm calar balar kiri kanan.. besar babas..macam gerabak ketapi..
Author: lurve82    Time: 17-7-2010 08:54 PM
Reply  lurve82

sama le aku pun, confirm calar balar kiri kanan.. besar babas..macam geraba ...
hadi1978 Post at 16-7-2010 14:57

at least ketapi xriso nk berlanggor dgn ketapi lain...ni mampos la nk parking camne ntah...beso yg amat..
Author: azzam    Time: 21-7-2010 11:26 PM
makaih..ramainya peminat,...jom pakat kiter bukak kelab peminat star royale...nak nak nak?
Author: batu_bergolek    Time: 21-7-2010 11:50 PM
saper nak jalan jauh ngan family mmg worth it. minyak mmg jimat. dari Marang ke KL lebih kurang rm40 jer. jumlah penumpang 6 orang.  

ni baru mileage 1000km, enjin masih lagi dlm proses break-in. nanti dah settle nanti rasanya lagi jimat minyak.
Author: teky    Time: 22-7-2010 11:28 AM
bukan ker starex neh xder market value kalo nak jual balik??
Author: batu_bergolek    Time: 22-7-2010 04:53 PM
Reply 33# teky

pada aku, bukan takde market value bila 2nd hand, cuma high depreciation rate jer. tapi tak bermakna jadi tong buruk. pastu bergantung gak ngan keadaan kereta tuh mcm mana bila nak resale balik.
Author: masterixs    Time: 28-10-2010 08:45 AM
Post Last Edit by masterixs at 28-10-2010 08:47

Tak de lebih info ke utk Starex nie ada mana2 website tak mcm club ke utk sy dpt info aper2 problem keta nie kalau dengar cakap SA semua bagus jer???
Hari tue ada pergi test drive...Dr segi performance memang impresive laa sbg kenderaan MPV yg guna diesel. Walaupun berat dan berbadan besar guna diesel pulak tue tp power tue memang ada. Ruang dalaman memuaskan amat selesa yg kurang tang dashboard dan penunjuk meter tue mcm fesyen lama.
Dah bayar dah duit booking trade in dgn Isuzu Dmax tp kat rumah masih terfikir2 lagi betul ke apa aku buat nie.... Jenama korea pulak tue mana2 kereta korea sekalipun tak dominan atas jalan Meleesia, so kat situ dah tahu serba sedikit apa yg bakal berlaku nanti. Baru2 lg nie memanglah masih ada support dr pengeluar lepas 5 tahun sparepart jd mahal laa kot. Alaaa mcm cerita keta conti jugak ceritanya....
Saya fikir nak guna utk 5 tahun jerr lanyak cukup2 pas tue tukar lagi....dan lagi...hehehehehe
Author: batu_bergolek    Time: 28-10-2010 09:19 AM
Post Last Edit by batu_bergolek at 28-10-2010 09:25

Reply 35# masterixs

itu bergantung pada owner lah, mcm saya, saya tak ambik kira sangat pada isu depreciation, sbb saya anggap beli kereta nih perbelanjaan hangus dan kalo ambik loan pun ambik no more than 50% , bila dah beli kemungkinan besar tak jual balik, paling kurang pun saya akan trade inn jer bila tiba masanyer. so far starex saya takde masalah

tapi benda yg saya suka, starex ni, mcm masterixs cakapla, dia tak underpower, bila penumpang ramai pun tak rasa beban mcm kenderaan mpv petrol dan satu lagi FC dia jimat.

dulu masa pakai kereta hyundai (santa fe diesel) maintenance ok jer, takder big issue walaupun warranty takder . sebenarnya kalo kereta diesel nih mana2 model pun kalo kene caranya, overall maintenance lagi rendah drpd enjin petrol. cuma saya elakkan pakai diesel drpd petronas dan pagi2 bila hidup enjin first time bagi lama sikit, bagi dia panas dulu
Author: OrangKita    Time: 28-10-2010 10:59 AM
pernah bawak..
handling mcm kete gak cuma rasa kat blkg gabak sket. myk save.
kalu kat kastam johor kena ngam2 setting...paling tipis ruangnye..
tinggi pd trition/hilux (bukan ground clearance tp driver position)
Author: danedzya    Time: 28-10-2010 10:37 PM
Reply 36# batu_bergolek

Apa masalah kalo pakai diesel petronas??
Author: batu_bergolek    Time: 29-10-2010 12:14 AM
Post Last Edit by batu_bergolek at 29-10-2010 00:46

Reply 38# danedzya

haritu hantar servis, ada borak ngan staff yg attend keta saya, borakla pasal enjin diesel hyundai, lepas tu dia ada cakap yg ada beberapa starex yg owner komplain takleh hidup, kalo hidup pun enjin mcm berat jer. bila check fuel filter, dah tersumbat, (tapi tak logik sbb kebanyakannya mileage tak sampai 10,000 km) bila tukar fuel filter baru enjin ok hidup balik dan takde masalah. diorang suspect disebabkan minyak diesel petronas (tapi takyahle saya cerita dia punya detail). sbb bila kete yg problem tu pakai minyak jenama lain takda masalah.

tapi staff tu takde la cakap kat saya "Hoi MANUSIA KAU JANGAN PAKAI DIESEL PETRONAS   " dia cuma kata kalo boleh dia nasihatkan "CUBA ELAKKAN" pakai minyak tuh.

tak lama lepas diberi nasihat dari penaja tuh saya pun bertanya kat mechanic regular biasa saya, workshop dia biasanya repair keta conti esp merc dan bmw, ikut kata dia ada gak kes bmw yg pakai diesel ada masalah injector tersumbat. ceritapun lebih kurang sama lah, cuma bezanya fuel filter murah jer kalo berbanding bila Injector dah tersumbat    . Tapi Starex saya tak pernah ade problem lagi, dan kebetulan saya jarang isi petronas sbb kaw umah saya takde petronas, jadi takleh lah nak personally confirm kan.

Author: masterixs    Time: 29-10-2010 09:15 AM
Reply 36# batu_bergolek

Thank kerana respon dan begitu jugak pd kawan yg lain yg sudi bg pendapat dan pandangan yg membina.....
Sy tak kisah sangat pasal susut nilai mpv nie lagipun kereta korean semua sedia maklum, dan lagi sy dah biasa dgn keadaan mcm nie pasal pernah guna kereta conti beberapa kali. Tapi nie first time nak try kereta dr korean pulak. Cuma yg penting ialah alatganti yg mudah didapati dimana2 kedai sparepart dgn harga yg berpatutan. Kalau ikutkan keadaan begitu dgn keadaan sekarang kereta korean memang rare atas jalan oleh itu sy fikir nak cuba guna utk 5 tahun dulu dan lepas tue bergantung pd keadaan. Lagipun boleh dianggap sebenarnya kita menyewa keta dgn bank ajerr hehehehehe..

Saya belum lagi fikir berapa loan yg saya nak pinjam nie kalau dilihat jika hy buat bayaran pendahuluan paling minimun bulanan agak tinggi lebih kurang rm1500 sebulan utk harga starex royal yg berharga lebih kurang RM 150k. Kalu mcm tue memang muka nak kena bayar tinggilah. SA bagitau saya diaorang boleh bg diskaun RM3k ajerrrr...

Dr segi servis MPV nie kalau sy lihat pd schedule yg diberi service biasa utk keta nie tidak lah mahal sangat tak sampai rm300. Cuma utk major service yg memang terasa mahal, normal lah tue. Bg saya berbaloilah walaupun servis mahal dgn pakej yg ada pd MPV nie selesa, ruang yg luas dan kuasa enjin yg cukup memuaskan dan lagi dikatakan penggunaan minyak yg jimat walaupun berkuasa besar. Oleh kerana sekarang saya perlu travel jauh, Isuzu Dmax tidak lagi sesuai dgn saya. Walaupun pun jimat minyak tapi suspension kereta SUV biasa ada bumping pd jalan yg beralun, Menyebab badan rasa cepat letih jika memandu dlm keadaan yg lama sebab tue saya fikir perlu sebuah MPV yg mempunyai suspension spt kereta sedan. Minat juga Alphard tapi lebih prefer kereta baru tak mau recond. Kalau nak beli Alphard baru mahal sangat pulak boleh sakit gigi dibuatnya hehehehee.... Lagipun mcm tak sesuai dgn saya pasal rasa mewah sangat nanti, padahal nak guna utk angkut brg jerrr....
Author: masterixs    Time: 29-10-2010 09:34 AM
Reply 39# batu_bergolek

Pd pandangan saya minyak diesel kat Malaysia nie memang berkualiti rendah kerana mempunyai kandungan sulfur yg tinggi. Stesen minyak mana2 pun ambil stok minyak kat tempat yg sama cuma bahan tambah yg dicampurkan pd minyak tue yg membezakan kandungannya. pasal tue lah kereta2 berenjin diesel yg menggunakan sistem commorail akan menghadapi masalah setelah beberapa tahun penggunaannya. Selain tue injektor atau nozzle juga akan tersumbat dgn sulfur nie utk cuba mengurangkan masalah nie cecair khas injektor cleaner yg banyak dijual kat pasar raya boleh dicuba......Sekadar bg pendapat
Author: batu_bergolek    Time: 29-10-2010 10:44 AM
Reply 40# masterixs

masa, belum beli dulu, saya ader terpikir nak ambik alphard, tapi bila fikir mcm tak worth-it sbb harga yg recond dari jepun pun dah beratus ribu. kalo ada yang baru ntah2  rm 300 ribu kot ? kene pulak kete nih bukan la kira saya nak jadikan daily usage, cuma nak pakai time jalan jauh beramai2 jer.

dari segi comfort saya rasa ok, absorber just nice takdelah rasa melambung2 pendek kata mcm bawa naza ria cuma body lebar sikit dan driver punyer sitting position tinggi. enjin pun ok, kalo setakat nak maintain 110-130km/h lebih drpd cukup even ada 9 orang, yelah bawa orang ramai2 nih takkan nak melenjan dapat drive 110kmh ok lah. cuma benda saya tak suka, rasa seat driver kurang empuk berbanding ngan kerusi passenger dan pada saya hyundai starex patut ada ESC. sekarang ni dia hanya ada 2 airbag dan ABS jer

saya rasa spare part dalam masa 5 tahun akan datang akan senang sbb, makin ramai orang start pakai model nih, sampaikan dah jadi taxi pun dah ada

cuma pada saya kalo Gov boleh naikkan lagi kualiti diesel kat sini, itu lagi bagus.
Author: danedzya    Time: 29-10-2010 12:38 PM
Reply 42# batu_bergolek

seat row bhgn belakang ko letak 2 ker 3 row?Kalo letak 3 sempit tak ruang kaki??
Author: batu_bergolek    Time: 29-10-2010 06:26 PM
Reply 43# danedzya

saya rasa tak sempit (hehe baru perasan berbulan2 dah pakai keta nih saya tak berpeluang duduk belakang asyik asyik kene jadi drebar jer )

tapi tak pernah pulak dgr adik-beradik saya kata sempit duk belakang. pastu kerusi dia pakai mcm railing mount, jadi boleh adjust posisi dan jarak antara row kerusi depan .
Author: masterixs    Time: 1-11-2010 09:18 AM
Terjumpa you tube nie test top speed Starex wow!!!! boleh tahan.....

[youtube]y2oOJt82wxg[/youtube]
Author: masterixs    Time: 1-11-2010 09:21 AM
Nie dah hujung tahun dah sy fikir harap kereta keluar tahun depan 2011, tahun baru keta pun baru hehehehehee...
Author: batu_bergolek    Time: 1-11-2010 04:10 PM
Reply 45# masterixs

fuhh gila babas, dah nak take-off . berani tak bertempat le, org mane nih? dgr backround radio mcm philippines jer ?
Author: faidz1809    Time: 1-11-2010 05:09 PM
Reply 29# hadi1978

kalo pandu di kl mcm tak sesuai ni.kan kl selalu jam, keta besar tak convenient ni.
malahan nak cari parking pun susah.jadikan bas sekolah idea yg bagus,tapi mesti tak sampai hati lah.
designnya cantik juga.jadi bas sekolah, tentu cepat rosak nak servis lagi.
Author: OrangKita    Time: 4-11-2010 12:47 PM
ada tgk kat mudah.com

knape rege starex royale 2010 baru b'beza2..\

cth: RM133,888 otr kat kl,  RM148,888 otr kat kedah...

bukan ke rege semenanjung sume sama..
Author: leziahus    Time: 4-11-2010 02:58 PM
ada tgk kat mudah.com

knape rege starex royale 2010 baru b'beza2..\

cth: RM133,888 otr kat kl, ...
OrangKita Post at 4-11-2010 12:47

tu kena tgk spec la...mungkin ade low dan high spec
Author: batu_bergolek    Time: 4-11-2010 03:04 PM
Reply 49# OrangKita

ye,, kalo dulu starex ada dua, starex biasa dan grand royal. tak pun mungkin diskaun dealer kot ? dah nak ujung tahun ?
Author: masterixs    Time: 9-11-2010 05:24 PM
Kalau tak salah harga RM133,888 tue bukan Starex Royale Tp yg RM148,888 memang Starex Royale kiranya fullspec siap ada reverse camera.....Diskaun dpt RM3 ribu ajer....Sy ambik Starex Royale.
Author: masterixs    Time: 9-11-2010 05:35 PM
Post Last Edit by masterixs at 9-11-2010 17:36

Adeehhh!!!!.... SA dah tepon keta dah sampai hangin jugak mula2 kata boleh tunggu awal tahun depan tp SA suruh ambik jugak mujur bila tengok keta baru sejuk hati tp tengok depan punya grill teringat mcm Vios Dugong laaa....Jd sekarang tunggu proses laa nak register semua.
SA ambik Isuzu Dmax RM38k ajer mujur dah habis bayar jd buat modal tambah sikit lagi buat loan Rm100k bunga 2.9% utk 9 tahun bulan2 agak2 tak lebih RM1200.00...
Author: danedzya    Time: 10-11-2010 12:01 AM
Dmax tu tahun biler geng?
Author: PitMie    Time: 10-11-2010 08:34 AM
Kalau dah tak mampu nk pakai Toyota Alphard or Toyota Vellfire, so Starex pun ok...similar looks, maybe Hyundai intended to sell affordable 'Alphard's...or 'Vellfire's. Starex mmg rasanya value for money dgn performance yg sesuai dgn size dia, maka kalau beli rasanya puas hati kot...cuma kt dashboard je nmpk agak simple spt NAZA RIA.

Apepun kalau yg teringin beli MPV yg bentuk ala2 Alphard or Vellfire tp jauh lebih murah, tp tak berkenan kt Starex, I'd suggest to watch out for NISSAN ELGRAND.. Harga recond around RM150k-180k, maybe tak sampai RM200k. Interior quite good, almost as luxurious as Alphard & much better than Starex. Juz a suggestion sbg percambahan pndgn....
Author: batu_bergolek    Time: 10-11-2010 12:35 PM
Reply 55# PitMie

sebenarnya takleh banding berdasar harga, sebab walau pun semua awak tulis itu "Large MPV" tapi berbeza berdasarkan seating capacity.

starex 10 seater(11 seat yg ada seatbelt sebenarnya tapi sempit 1 agak sempit), Vellfire 7 seater, grandia 8 seater.
Author: batu_bergolek    Time: 10-11-2010 12:37 PM
Reply 53# masterixs

congrats, masuk tahun baru pakai keta baru tuh
Author: PitMie    Time: 10-11-2010 12:50 PM
Reply  PitMie

sebenarnya takleh banding berdasar harga, sebab walau pun semua awak tulis itu "La ...
batu_bergolek Post at 10-11-2010 12:35

There's nothing wrong with your view, cuma sy bg pndgn di sini lebih kpd comfort & styling, memandangkan sy expect ramai amik Starex mainly sbb rupanya yg besar mcm Alphard or Vellfire...& sy pentingkan comfort sbb seat byk2 akan menyempitkan ruang, dah usha dlm Starex & too many seats will reduce its spaciousness... 7-seater or 8-seater should be sufficient, bkn nk bwk rombongan cik Kiah pun, hehe.. Setakat bwk keluarga 7-8 seats dh memadai..juz pndgn je.
Author: batu_bergolek    Time: 10-11-2010 04:10 PM
Reply 58# PitMie

no problem, semua orang ada masing2.
Author: tayo_pancit    Time: 10-11-2010 07:49 PM
12 @ 13 seaters? wow, yg anak sorg cam sy anak boleh main basikal kat dlm tu...kuarkan smua seat.... ...
220796 Post at 28-2-2010 20:37

Erkkk kompom kena masuk parking bas kalo camni
Author: masterixs    Time: 11-11-2010 08:57 AM
Reply 54# danedzya

Tahun 2005 model 2.5 manual.....
Author: masterixs    Time: 11-11-2010 08:59 AM
Reply 57# batu_bergolek

Terima kasih....
Anak sy cakap babah beli mini bus laaa ....
Author: te_clone    Time: 12-11-2010 04:09 PM
starex ni mmg ok....pernah bwk starex ni selama 3 hari....jimat minyak pon jimat......time mula2 bwkk minyak mmg da penuh...then tak silap bile mileage da 1000km isi minyak full blk cuma rm100 je...power mmg superb walaupun body besa....kalo tekan minyak mmg tak terasala..nak2 kalo kat highway....tau2 je meter da cecah 160....tp satu yg payah kallo part nak parkingla nak2 yang basement parking tu... tp overall mmg puas hati la...
Author: alinorlina    Time: 12-11-2010 11:36 PM
tadi aku cuci keta nampaklah keta starex ni..ingatkn tokey besar mana yg bawak..rupanya awek kecik molek jek yg bawak.....
Author: metalique    Time: 30-11-2012 02:38 PM
bump.....
Author: dinzzr    Time: 30-11-2012 11:04 PM
saja nak kongsi cerita sal starex ni.... aku pernah bawa beberapa kali.. bukan aku punya... abg aku punya... mmg puas hati sesngat bawak.... biasa kalau naik kereta wira aku mmg bawa 110 aje la kat highway... tak berani bawa laju2.... bawak starex ni 160 pun tak sedar ... pastu yang bestnya malam2 lalu jalan biasa .. kereta depan lari ke tepi takut sebab nampak aku bawa laju kot or tgk besar sgt lampu kat belakang.... hehehehe

abg aku cakap la ni... mmg jimat sgt minyak dia... aku tak tau la sebab aku bawa aje yang isi minyak dia... Last edited by dinzzr on 30-11-2012 11:08 PM

Author: DARSEXTA    Time: 1-12-2012 04:22 PM

apa dah jadi dgn tt Hyundai  

Author: sanitarium    Time: 7-12-2012 01:26 PM
petak Parking dh jdik kecik klau sbelah starex.nk bkak pintu jdik takut2 trkena..bbndaraya kna kaji saiz petak parking n perbnyakan parkinh brtingkat....imho.
Author: dune1989    Time: 7-12-2012 02:48 PM
dinzzr posted on 30-11-2012 11:04 PM
saja nak kongsi cerita sal starex ni.... aku pernah bawa beberapa kali.. bukan aku punya... abg aku  ...

pastu motor ZZR?

Author: haliem    Time: 9-1-2013 11:46 PM
batu_bergolek posted on 29-10-2010 12:14 AM
Post Last Edit by batu_bergolek at 29-10-2010 00:46

kemungkinan cerita tu tersangat betul.Saya ada pengalaman menggunakan kenderaan projek (kontraktor) buatan Korea ni dari model Kia.Kia Sorento ni byk sgt masalah oil filter tersumbat atau tiba2 mati ketika hendak memotong kenderaan lain.

Ada sekali member saya (telah dimaklum oleh saya masalah tu) tp dia still nk guna juga Kia Sorento.Suatu hari dia tengah nk memotong kenderaan lain dekat kws berbukit , tak lepas sbb enjin tiba2 mcm nk mati dan tak ada power.Lori yg menghala bertentang dengannya makin hampir, terpaksa tekan brek dan elak ketepi.mujur sempat, kalau tak mungkin dh arwah!!

untuk makluman Kia dan Hyundai ni mcm syarikat adik dan abang Korea, mungkin isu ni sama...utk Starex tak tahu la pula mcm mana!!

Last edited by haliem on 9-1-2013 11:48 PM

Author: batu_bergolek    Time: 10-1-2013 05:01 PM
haliem posted on 9-1-2013 11:46 PM
kemungkinan cerita tu tersangat betul.Saya ada pengalaman menggunakan kenderaan projek (kontraktor ...

betul, kia ngan hyundai adik beradik siap kongsi spare parts lagi. Saya utk starex mmg tak pakai langsung minyak diesel petronas, so far takda masalah.

Author: golpos    Time: 13-1-2013 01:16 AM
Nampaknya tak ramai owner starex yang beri komen di sini. Kalau ada owner yg baca, nak tanya lah:
1) Maintenance Starex yg guna diesel ni setiap 5000 km. Setiap servisnya harga Rm 200 ke? Bagaimana dengan major servis, berapa kerap dan berapa pula harganya?
2) Road tax berapa?
3) Untuk yg Premium tu, power doornya perlu sangat2 ke? Selain dari itu apa dia yg bagusnya premium berbanding royale biasa?
Author: mute    Time: 14-1-2013 11:14 AM
starex starex....poket x megizinkan..minat aje la...
Author: cg_zack    Time: 14-1-2013 03:53 PM
Alhamdulillah. Dpt Starex Premium pd 26/11/2012. 3 bln tnggu. Puas hati guna. Enjin smooth and very pick up.
1. Maintenance stiap 5K - wajib sbb nl jaga enjin turbo. Minyak mesti bersih. Kos servis RM250 - 280.
2. Road tax RM837.60. Kira ok sbb klau bli Ssangyong Stavic 2.7 r/tax RM1340.00.
3. Power door? Perlu klau ada anak kecil sbb pintu berat tu. Senang. Tekan je terus buka.
Author: cg_zack    Time: 14-1-2013 08:45 PM
golpos posted on 13-1-2013 01:16 AM
Nampaknya tak ramai owner starex yang beri komen di sini. Kalau ada owner yg baca, nak tanya lah:
1 ...

Alhamdulillah. Dpt Starex Premium pd 26/11/2012. 3 bln tnggu. Puas hati guna. Enjin smooth and very pick up.
1. Maintenance stiap 5K - wajib sbb nl jaga enjin turbo. Minyak mesti bersih. Kos servis RM250 - 280.
2. Road tax RM837.60. Kira ok sbb klau bli Ssangyong Stavic 2.7 r/tax RM1340.00.
3. Power door? Perlu klau ada anak kecil sbb pintu berat tu. Senang. Tekan je terus buka.

Author: masterixs    Time: 15-1-2013 09:19 AM
Grill depan Starex yg baru sekarang dah lain ada chrome nampak lagi ok dr yg aku beli nie.
So far mmg puashati keta baru barang baru memang best, ada sikit2 problem tue adat laa
Kalau bawak laju2 kat highway tue hati2 memang senang2 dia bole pergi mcm bwk kereta tapi Starex nie besar kurang aerodynamic dan berat
sedikit kesilapan susah nak cover balik lebih afdal ikut kelajuan yg telah ditetapkan kalau sekali sekala nak test sekejap ok jee sesekali nak rasa hehehehe...
Author: cg_zack    Time: 15-1-2013 07:46 PM
masterixs posted on 15-1-2013 09:19 AM
Grill depan Starex yg baru sekarang dah lain ada chrome nampak lagi ok dr yg aku beli nie.
So far m ...

Dgn grill dpn tu skali diorg pandg cam Alphard lak. Tp x kisah. Janji dpt 1st hand. 5 yrs warranty. Recond warranty 6 - 12 bln aje. Klau nasib baik OK. Nasib x baik KO. Alphard skrg pun dh kira outdated. Vellfire better. Tp price?
Author: iskandar8184    Time: 15-5-2013 11:35 AM
Note: Thread has been banned by manager
Author: afthey    Time: 31-12-2013 04:32 PM
cg_zack posted on 14-1-2013 03:53 PM
Alhamdulillah. Dpt Starex Premium pd 26/11/2012. 3 bln tnggu. Puas hati guna. Enjin smooth and very  ...

Maklumat yang berguna.

InshaAllah bulan 6 2014 akan book MPV ni. Skrg tgh kumpul downpayment.

Sabtu lepas ada tengok dan try duduk dalam Starex ni di HQ Glenmarrie. Wife dah kena cinta pandang pertama so kena beli juga la.
Sekarangpun dah banyak atas jalan MPV ni so yakin sket nak beli.

Satu je kureng, meter??? kenapa rupa mu begitu?

Author: alias369    Time: 26-3-2016 01:13 AM
Aku dah guna dah hampir 4 tahun... takat ni memang puas hati sbb capasiti penumpang first..... lagi pon dari Penang balik KB memang power panjat bukit.... pantang jangan taruk diesel petronas.... kereta jem!! semput sbb minyak kotor.... yang lain mmg top... lagik POWER lepas try JTX1000 RED.... poket tak payah  nak keluar duit sbb minyak memang Jimat giler.....
Author: alias369    Time: 26-3-2016 01:20 AM
kereta ni memang payah nak jumpa lama2 parking di usecar shop!.... kalau dapat makup elok2...memang gaya mewah.... kena plak masuk Malaysia dah upgrade tahun demi tahun... Alhamdulillah la berkat biz kecik2... bulan2 tak payah bayar... kereta tu luncur free atas jalan.... dulu tgk jelah.... bila nak ada club GRAND ni besar2an di Malaysia.... habuk'
Author: missiletube    Time: 21-4-2016 02:20 AM
STAREX.  LEBIH DARI OK!!!

Adequately and aptly NAMED... KING OF STAR!!

Grabbed one recently.

Test corners going to Mersing and managed to have fun a bit with a Vellfire, New Ranger 3.2, few Honda's sedans, and a turbo fitted thingy that thought itself a rocket until we reached the uphills. No prize for guessing which vehicle finally driven alone at the far front. No, definitely not bragging. Lettin u guys know that ;

THIS BUS IS IMPOSSIBLY SUPERB!!!

(used SPORT MODE)

I heard, in KOrea, they did DRIFT w dis MONSTAREX!! WALA WEEIYYY!!

NOTE: If any interested, i think i still can get it for u at RM153K- RM154K max OTR (new, basic version, mid/late 2015 make CBU), before dis HARI RAYA!!!
Author: missiletube    Time: 21-4-2016 02:38 AM
afthey replied at 31-12-2013 04:32 PM
Maklumat yang berguna.

InshaAllah bulan 6 2014 akan book MPV ni. Skrg tgh kumpul downpayment.

Moh dok seblah saye, saye DEMOkan ckit dis MONSTAREX punye capability !! 440 torque, gi google keta ape yg torque cam ni.
Ianye RWD bro..mcm keta Impreza, Jag, DB7, bumble bee transpomer!!

Author: missiletube    Time: 21-4-2016 02:46 AM
alinorlina replied at 12-11-2010 11:36 PM
tadi aku cuci keta nampaklah keta starex ni..ingatkn tokey besar mana yg bawak..rupanya awek kecik m ...

errr...ada amik fon number awek tu???
Author: missiletube    Time: 21-4-2016 02:46 AM
alinorlina replied at 12-11-2010 11:36 PM
tadi aku cuci keta nampaklah keta starex ni..ingatkn tokey besar mana yg bawak..rupanya awek kecik m ...

errr...ada amik fon number awek tu???
Author: missiletube    Time: 21-4-2016 02:53 AM
QAX replied at 26-2-2010 07:49 PM
penuh saspen jek cite...

...namun....amat menghibur hati!!!
Author: cikguranggi    Time: 30-4-2016 06:00 PM
aku nak let go exoralah mcm ni....nak sambar Starex ni...cuma tang kerusi tu kalau leather hitam lg cun

Author: zulka    Time: 3-5-2016 09:21 AM
cikguranggi replied at 30-4-2016 06:00 PM
aku nak let go exoralah mcm ni....nak sambar Starex ni...cuma tang kerusi tu kalau leather hitam lg  ...

memang puas ati bro, jiran aku pakai starex ni, geram je tengok...mcm bas skolah..selesa btul kalau jln jauh

Welcome to CARI Infonet (https://mforum.cari.com.my/) Powered by Discuz! X3.4