CARI Infonet

Title: Cosmoderm set Tea tree [Print this page]

Author: fizameliza    Time: 7-5-2012 09:13 AM
Title: Cosmoderm set Tea tree
Sape dah pernah guna produk ni..produk ni ade dijual dekat farmasi2 guardian pun ade ..saye baru cube 2 bulan.so far ok..cume kesan agak lmbt. jrwt still kuar..cume jerawat batu dah kurang. cume mslhnye...jerwt still kuar..x stop terus lak.korang yg pernag guna kongsi la pendapat K.
Author: awinpj    Time: 7-5-2012 10:05 AM
x penah try yg tea tree set, penah try yg moisturizer je...best! x berminyak dan x menimbulkan jerawat..plus...murah..
Author: fizameliza    Time: 7-5-2012 04:39 PM
Reply 2# awinpj

owh...ok2....pelembap tu bukn yg set tea tree la ye...?
Author: cikjatt    Time: 8-5-2012 12:37 AM
pernah try pencuci muka cosmoderm ni time study dulu, tapi bukan tea tree. saya pernah try yang vitamin c.
mula2 pakai macam ok, kulit jadi macam cerah sikit. tapi jerawat still keluar. pakai beberapa bulan jer, pastu stop
Author: fizameliza    Time: 8-5-2012 12:09 PM
owh..yelah ...sbb vit c tuk kulit normal..tea tree tuk yg bermnyk
Author: hadiraf03    Time: 8-5-2012 12:19 PM
i nak let go cosmoderm vitamin c rm 15 including pos. of cos tak pakai lagi. beli cos nak masuk peraduan. still dalam kotak. harga kat luar rm 20+. pm me ye.
Author: einzone    Time: 8-5-2012 04:47 PM
hye there..saya EIN..jom singgah blog saya...mcm2 info menarik ada..saya ada jual perfume 100% original..exactly sm mcm kat kaunter cuma saya jual murah ckit..shipped direct dr US!!! selain tu..handbags comel2 n cun2 pun ada dijual..sgt berkualiti n diinspirasi dr international produk..jangan lupa klik 'jom shopping' dan tinggalkan komen ya utk setiap entri yg dilawati..jom la jd follower saya..saya sntiasa update produk n info menarik!!!! sila klik blog di bawah ini...

http://www.einzone.blogspot.com
Author: awinpj    Time: 9-5-2012 09:39 AM
Reply 3# fizameliza

sebenarnya sebelum ni x tau pun dia ada tee tree set ...beli 2 bln lepas kat vitacare sbb ada clearance stock rm 12.90 je, farmasi nak tutup...x tau la vit c ke apa...kotak dia kaler kuning n putih...me pakai time kulit kering je dan time malam je....owhh best, very light cream, plus sgt senang nak blend kat kulit, x ske pakai cream berat2 sbb berminyak je rasa...tgk kat guardian last 2 days baru tau ada tee tree set....tee tree ni elok utk blemish skin kan....harus cuba ni
Author: fizameliza    Time: 9-5-2012 03:17 PM
Reply 8# awinpj

yup harus cube....sye dah guna dekat 2 bulan..ok je...cume mslah jerawat sye kronik ..jadi proses mmbaik tu agak lmbt la...tp jerawat batu x delah mcm dulu smpai leh wat btu cincin..hehehehe
Author: tvkaler    Time: 9-5-2012 04:54 PM
ai pakai juga. sangat memuaskan dan sesuai dengan kulit ai..
bila pakai muka rasa bersih aje...
murah plak tu...
Author: fizameliza    Time: 10-5-2012 10:00 AM
ai pakai juga. sangat memuaskan dan sesuai dengan kulit ai..
bila pakai muka rasa bersih aje...
murah plak tu...

dah brpe lame guna...muke awak jenis berjerawat ke?...saya dah guna 2 bulan lebih la...ok mmg ok..cume kes jerwt kronik cm sye ni..lmbt sikit nk pulih...
Author: gunter    Time: 10-5-2012 10:23 AM
saye da gune cosmoderm dekat 3 tahun dan memang puas ati lar, msalah jerawat pon kurang dan agak susah nak tumbuh banding time gune pencuci muke len. tea tree memang untuk kulit berminyak, tapi bile paki memeng bersih la..sampai skang tak tukar2 da..
Author: n.keaida    Time: 10-5-2012 12:37 PM
kwn saya ade guna pencuci muka,memang ok la cuma jerawat tu ade je kua tapi tak banyak..
Author: fizameliza    Time: 10-5-2012 02:23 PM
kwn saya ade guna pencuci muka,memang ok la cuma jerawat tu ade je kua tapi tak banyak..[quote][/quote]

ha tulah...sme la ngn mslah sye tu...kesannye sgt lambat..tp pencuci nye best....mase cuci dan lepas cuci bestt sgt...
Author: fizameliza    Time: 10-5-2012 02:26 PM
[quote]saye da gune cosmoderm dekat 3 tahun dan memang puas ati lar, msalah jerawat pon kurang dan agak susah nak tumbuh banding time gune pencuci muke len. tea tree memang untuk kulit berminyak, tapi bile paki memeng bersih la..sampai skang tak tukar2 da..[quote]

erm..tapi kesannye lambat ye ...sbb sya dah guna dekat 2 bulan lebih .hrwt still kluar...cume x seteruk mse mula2 pakai dulu la....Jerawat lom stop sepenuhnya
Author: ainnaza    Time: 10-5-2012 04:44 PM
pernah pakai..tp x de ape2 effect pon...lgpun die x membersih dgn sepenuhnye...so saya dah tukar pakai bio-essence..baru rasa kulit ni bersih...tapi kdg2 pencuci ni bergantung mengikut kulit masing2...x semua org sesuai pakai ape yg kita pakai...
Author: cahaya_mata    Time: 1-11-2012 12:47 AM
ainnaza posted on 10-5-2012 04:44 PM
pernah pakai..tp x de ape2 effect pon...lgpun die x membersih dgn sepenuhnye...so saya dah tukar pak ...

pakai bio essence set yg mne..??tanaka ke,birdnest or yg lain2...??dh bpe lme pakai bio essence tu.??
Author: ainnaza    Time: 1-11-2012 09:29 AM
cahaya_mata posted on 1-11-2012 12:47 AM
pakai bio essence set yg mne..??tanaka ke,birdnest or yg lain2...??dh bpe lme pakai bio essence tu ...

bird nest tu..rasa lembut je muka...try la...

Author: ji_ji    Time: 1-11-2012 01:16 PM
saya guna cosmoderm vit e cream..mmg best, tak berminyak lansung, x melekit dan ringan
Dulu mmg klu mosturaizer, night cream mmg tak boleh la pakai..sbb kulit sy ni oily
Tp cosmoderm vit e mmg sesuai..

Author: cahaya_mata    Time: 1-11-2012 10:02 PM
ainnaza posted on 1-11-2012 09:29 AM
bird nest tu..rasa lembut je muka...try la...

dh try..2bulan jugak la pakai..tpi muka tak sesuai..jadi berbintik2 muka..tpi bio essence ade hantar sample tanaka toner..tpi toner die best...but now pakai tea tree cosmoderm...masih di awal lg..
Author: molley444    Time: 1-11-2012 10:17 PM
cosmoderm ni bagus....tapi mmg lambat ar dia nye effect....kawan2 sy ada guna..amik masa lama tuk clearkan jerawat dan bekas jrawat..
Author: ainnaza    Time: 2-11-2012 09:12 AM
cahaya_mata posted on 1-11-2012 10:02 PM
dh try..2bulan jugak la pakai..tpi muka tak sesuai..jadi berbintik2 muka..tpi bio essence ade hant ...

hehehe...actually saya dah x pakai bird nest tu..sebab jenis suka tukar2 produk..tp skrg ni sy dah stick pada 1 produk je..sebab die pudarkan parut jerawat+melembapkan kulit...saya pakai goat's milk cleanser dari cosway...bau die wangi..kalau g solat saya cuci muka mesti sume tanya pakai ape sebab wangi sangat...saya pakai sekali ngan cream die...muka dulu kering+byk parut jerawat, sekarang ni dah ok n kurang parut jerawat...skrg ni dah masuk 2 bulan pakai..rasanye xmo dah tukar lain..lagipun harga die murah je kalau ahli...

pinjam gambo kat google...

Author: cahaya_mata    Time: 2-11-2012 01:28 PM
ainnaza posted on 2-11-2012 09:12 AM
hehehe...actually saya dah x pakai bird nest tu..sebab jenis suka tukar2 produk..tp skrg ni sy dah ...

berapa harga set nie..??

Author: ainnaza    Time: 2-11-2012 04:04 PM
cahaya_mata posted on 2-11-2012 01:28 PM
berapa harga set nie..??

cleanser - RM13.90 (ahli) RM18.90 (bkn ahli)
beauty cream - RM12.00(ahli) RM16.90 (bkn ahli)

Author: cahaya_mata    Time: 2-11-2012 11:21 PM
ainnaza posted on 2-11-2012 04:04 PM
cleanser - RM13.90 (ahli) RM18.90 (bkn ahli)
beauty cream - RM12.00(ahli) RM16.90 (bkn ahli)

kira murah jugak la yea..mcm cosmoderm punye set jugak la...tpi sya skg tgh dok pakai cosmoderm lagi..if macam tak ok kn..nk try la yg u gne tu..heheee
Author: ingincantik    Time: 5-11-2012 12:11 PM
sy nk let go set cosmoderm vit C sy sbb xsesuai dgn sy...klu berminat pm sy k...
Author: ladyinwhite    Time: 10-12-2012 01:40 PM
Baru seminggu guna set tea tree, pembersih muka, anti blemish ngan pelembap... Best, rasa sejuk je kat muka.... Jerawat semua kecut, tinggal parut je lagi... Haish... kalaulah jumpa produk ni awal2 kan bagus.. sekarang parut banyak dah... Produk ni boleh hilangkan parut tak?
Author: misssayuri    Time: 11-12-2012 01:46 AM
hehe..tgh tggu gentle series pnya milk clenasing foam dgn exfolioting gel..minat2 la ok..insyaAllah...kulit muke da kering balik..huhuh
minta2 ok nk mix dgn BS ni...set vit e jugeks...
Author: ladyinwhite    Time: 16-12-2012 11:31 AM
misssayuri posted on 11-12-2012 01:46 AM
hehe..tgh tggu gentle series pnya milk clenasing foam dgn exfolioting gel..minat2 la ok..insyaAllah. ...

Pernah cuba tak yang tea tree punya? Agak2 leh tak hilangkan parut?

Author: amySOL    Time: 18-12-2012 03:38 PM
sy ada beli BB CREAM COSMODERM lepas dpt banyak good review pengguna bb cosmoderm..Antaranya dari blogger kat bwh ni...

http://nurulain8888.blogspot.com ... n-cantik-siapa.html   

KALAU XCAYA, cuba google try search BB COSMODERM, mmg ramai kata OK sangat

yg sangat menarik, bb cream ni XTINGGAL KESAN PADA TUDUNG ...

sy pun sangatlah teruja nak membelinya...

malangnya...

bb cream ni xbrapa sesuai dgn kulit sy... MUKA ku naik jerawat..oh sayangnya, kenapa ramai org pakai OK, sy pakai xOK pulak..hukhukhuk..

rasa mcm nk let go..baru pakai 3-4 kali ...sape nak PM sy ye...

SEDIH sy tau..dah 2 produk yang dapat banyak GOOD REVIEW dari pengguna, kat sy xmenjadi...

1) BEDAK ARAB KOKURYU 25 GRAM (ORANGE BLUSH) - nak let go gak (RM30)-SPAN sy bagi yang baru punya
2) BB CREAM COSMODERM ( MEDIUM BEIGE ) - RM 18

kalau amik dua2 , sy bagi RM50 termasuk POS

berminat PM sy ye

Author: molley444    Time: 18-12-2012 05:11 PM
ladyinwhite posted on 10-12-2012 01:40 PM
Baru seminggu guna set tea tree, pembersih muka, anti blemish ngan pelembap... Best, rasa sejuk je k ...

saya pun baru try set tea tree ni.....sy beli antiblemish xpress..kecik je ..huhuhuhuuh..tapi pakai skit2 la..letak kat jerawat..takat ni ok je....
Author: ladyinwhite    Time: 18-12-2012 07:05 PM
molley444 posted on 18-12-2012 05:11 PM
saya pun baru try set tea tree ni.....sy beli antiblemish xpress..kecik je ..huhuhuhuuh..tapi paka ...

Saya guna anti blemish yang biasa punya... Saya ingat nak tukar ke set vit e yang kuning tu nak buang parut tapi diorang cakap kena tggu lama sikit biar kulit betul2 dah okey baru leh tukar...

Author: molley444    Time: 26-12-2012 07:47 PM
toner tea tree ni pedih tak korang pakai?
Author: misssayuri    Time: 27-12-2012 04:40 PM
ladyinwhite posted on 16-12-2012 11:31 AM
Pernah cuba tak yang tea tree punya? Agak2 leh tak hilangkan parut?

hai awk..sori lama x jenguk board cari..haha..yg tea tree pnya tu, kita x penah try...sbb muka kita alhamdulilah ok, jarang ada jrawat2 sume...cume parut2 kecik adalaa..parut tu pn bekas jerawat yg kecik2 yg mcm ad air2 tu ha...jerawat2 halus tu...jd kite jenis suke kutis2, tu yg brparut tu...

kulit kite jnis kering, dlu agk truk sbb gelupas bagai..ni da kurg sbb pkai range vit e BS tu..tp x pkai foam die..la ni da pkai foam gentle series cosmoderm tu, mula2 igt x sesuai sbb muka still kering..tp kite truskan je..pastu rasanya da serasi kot ngn muke...bmbang jgk mule2 sbb kite combine dgn BS..tkt effect pape

Author: mynameisyat    Time: 27-12-2012 10:09 PM
amySOL posted on 18-12-2012 03:38 PM
sy ada beli BB CREAM COSMODERM lepas dpt banyak good review pengguna bb cosmoderm..Antaranya dari bl ...

Sy pun pakai BB Cream cosmoderm. Mmg puas hati.. Alhamdulillah seswai dgn kulit.  Bru pakai 2 mnggu..

Author: amySOL    Time: 1-1-2013 09:38 AM
mynameisyat posted on 27-12-2012 10:09 PM
Sy pun pakai BB Cream cosmoderm. Mmg puas hati.. Alhamdulillah seswai dgn kulit.  Bru pakai 2 mngg ...

wah UNTUNG lah...xsesuai pulak dengan sy..uwwaaa... sy nak let go ...sapa2 nak pm sy eh!

Author: cjiwoo    Time: 31-3-2013 09:14 PM
hi semua...bagilaa review sikit kepada pengguna cosmoderm tea tree yg sdh lama guna tu...saya guna pencuci muka dgn toner tapi baru 3 minggu...setakat ni jerawat masih keluar...berapa lama baru nampak kesan positif ya?
Author: PutriJ    Time: 1-4-2013 08:44 AM
cjiwoo posted on 31-3-2013 09:14 PM
hi semua...bagilaa review sikit kepada pengguna cosmoderm tea tree yg sdh lama guna tu...saya guna p ...

alhamdulilah..saya pakai 1 set..dan apply yang gel jerawat...x sampai seminggu...kecut...

dan cuci muka ..3 kali sehari...

Author: cjiwoo    Time: 1-4-2013 10:29 AM
PutriJ posted on 1-4-2013 08:44 AM
alhamdulilah..saya pakai 1 set..dan apply yang gel jerawat...x sampai seminggu...kecut...

dan c ...

Bagusnya...saya dah 3 minggu guna...lepas jerawat awak kecut, masih ada jerawat baru yang tumbuh tak? Gel jerawat yg awak guna tu yang anti blemish xpress ya?
Author: PutriJ    Time: 1-4-2013 11:22 AM
cjiwoo posted on 1-4-2013 10:29 AM
Bagusnya...saya dah 3 minggu guna...lepas jerawat awak kecut, masih ada jerawat baru yang tumbuh t ...

yup..betul
Author: mizzy    Time: 1-4-2013 05:42 PM
dulu I guna tea tree one set, nearly a month++ jugak guna, but tak berkesan.. macam takde effect.. jerawat still ada jugak keluar.. and moisturiser dia rasa melekit n buat muka jadi oily sikit.. so conclusionnya memang set ni tak berkesan for me. Now dah tukar guna clinelle
Author: mynameisyat    Time: 2-4-2013 12:11 PM
Gel anti blemish xpress best! Sy pakai set T3 jugak. So far ok la.. Baru try set pertama. Belum habis lagi.. Tp memuaskan..
Author: ateam1312    Time: 4-4-2013 06:42 PM
alhamdulillah,..da sebulan lebih guner cosmodrm set tea tree..memang best la..taubat dah x mau guner produk yang guna tagline 2 minggu dah bole nampak kesan..biarlah kulit nie sihat.....
Author: SaraNina    Time: 21-6-2013 04:19 AM
dh beli facial wash n toner tea tree ni.. tapi belum pakai lagi. nak habiskan yg skrg dulu. hopefully cosmoderm menjadi dgn sy.. sy ada masalah oily skin.. too oily.. rimas
Author: pelangisenja    Time: 6-8-2014 02:45 PM
nak up kan blk therad ni blh?

sy baru nak try cosmoderm set tea tree oil.....tp review kat sini tak byk ag yg mampu menaikkan azam sy nak beli cosmoderm...

ada sape2 nak bg testimoni lg tak kat sini? care to share
Author: aiskrimpelangi    Time: 8-8-2014 11:34 AM
iols pakai  haritu dalam 5 months, tp jerawat masih lg tumbuh. muke iols combination kot. and pakai moisturizer dia tak seswai, abis berminyak muke maks. so pakai pencuci and toner, tp after 5months masih lg tiada kesan, maka iols pn tukar kepada sabun kunyit cap eternity. kurang sikit tp ok lah sbb bru 2weeks guna dah ok sikit.
Author: CikE    Time: 8-8-2014 12:15 PM
pelangisenja posted on 6-8-2014 02:45 PM
nak up kan blk therad ni blh?

bgantung pd stuktur kulit setiap org...sy beli set tea tree ni mgikut apa yg dicadangkn oleh pihak cosmo...tapi mgkin tak brapa sesuai...sbab kulit jadi kering...kusam...parut & jerawat pun tak kurang sgat...bila pakai lotion siang tu...muka mcam panas sikit...lama2 minyak gak...pastu sy try beli vitaE..tapi jerawat kecik2 plak kuar..so sy stop penggunaan...

tapi kalo u nak try...ikut pada u la...mugkin sesuai dgan kulit u
Author: pelangisenja    Time: 11-8-2014 08:43 AM
CikE posted on 8-8-2014 12:15 PM
bgantung pd stuktur kulit setiap org...sy beli set tea tree ni mgikut apa yg dicadangkn oleh pihak ...

dah beli dah semalam....pencuci muka tea tree oil, krim siang malam tea tree oil...n sunscren flawless foundation natural beige...ok la...tp bangun pg tetap gak berminyak, huhu....pakai krim pagi ni pon, dah rasa berminyak kat idung...tgk dulu after sebulan jd mcm mana

Author: jeygi    Time: 11-8-2014 02:32 PM
ikut jenis  muka kot yg mana serasi...
kulit sy jenis jerawat n berminyak..
tp setelah mnngunakn produk cosmoderm (pencuci muka tea tree oil + krim siang mlm, vit e-tepek kt tempt jerawat je)
mslh yg sy hadapi sudah selesai...

amik masa jgk la nk ok..tp yg bestnye sikit2 jerawat n minyk brkurangn..
kalau setengah produk yg sy pkai makin bnyk..tp yg neh makin kurang..
dl masa mula bngun pagi,muka agk brminyk..tp lama kelamaan bangun pg muka da x berminyk.
krim siang mlm sy gn dgn bedak pixy...mabelesss
Author: ThousandIsland    Time: 11-8-2014 04:48 PM
tak guna toner dia ke..
sebelum ni aku pakai pencuci muka je..
toner brand lain tp tea tree range jugak..
muka masih berminyak
baru2 ni beli cleanser,toner dan anti blemish tu..
pas gabung dgn toner dia baru la rasa kurang berminyak.
aku mmg tenyeh sungguh la muka dgn leher..sbb suka nmpk kotoran yg ada kat kapas tu
konfiden rasa bersih
tapi mmg agak pijar kulit muka pas tenyeh..kalau sapu manja2 je ok kut..
yg anti blemish tu letak kat jerawat yg baru naik..mmg cepat kecut..
tp wat masa ni jerawat tu masih tumbuh le..cuma tak keterlaluan..
yg penting minyak dah kurang
Author: pelangisenja    Time: 20-8-2014 08:53 AM
kenapa aku pakai set tea tree oil (cleanser and day/night crea) + sunblock cosmoderm, muka aku jadi kusam sgt and tumbuh jerawat besar2 kat dahi, sampai adik pun tegur

tak sesuai dengan aku ke eh?

aku ingat nak let go tiga2 tu....ada sape2 nak tak? aku habis around rm50-60 kot utk tiga2 tu...tp nat let go half price...sape nak pm aku eh...tp esok aku balas, sbb hari ni kena g site

Welcome to CARI Infonet (https://mforum.cari.com.my/) Powered by Discuz! X3.4