CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GT0

Tahrif al-Quran

Ini barulah yang betul-betul uncle bill punya! Sebijik nak serupa ngan riwayat ibnu umar tu... patutlaa... kahkahkah!

ما الدعىاحد من الناس انه جمع القرآن كله كما انزل الا كذاب وما جمعه وحفظه كما نزله اللهتعالى الا علي ابن ابي طالب والائمة من بعده

Aha... bill... mana bill...?
Quran yang kau cakap tak ada tahrif tu bukan Ali yang kumpul tu... tu Usman yang kumpul... Quran yang Ali kau kumpul tu dah lamo doh losap! Al-Mehdi kau pun tak nampak batang idung lagi ni...

Kalau Quran yang lengkap hanya ada dengan Ali dan imam-imam saja, camano pulak kau boleh terima Quran yang dikumpul oleh Usman? Sah-sah ia tak sempurna dan tak lengkap berdasarkan hadis ni pasal ia bukannya Quran Ali, yang tu dah lama losap kata kau. Camano kau boleh kata Quran hari ini tak ada sebarang tahrif jika ia dikumpul seorang kafir? Kalau aku, aku lebih percaya dengan Bible. Sekurang-kurang dari satu segi aku boleh minum arak dan melakukan seks bebas.

Ke bill nak kata hadis ni tu pun pasal nasakh mansukh?

Hey bill, marjaie kau yang kata quran sekarang ni tak ada tahrif tu sapa? Kasyani ke?

sebelum 'uncle' bill melanjutkan lg tafsiran putar belit @ taqiyyahnya, i ade 1 soklan lg yg bill Xjwp...

> apa hukumnya bg org yg kata al-Quran telah berlaku tahrif (yakni penyelewengan bukan mansukh aaa.. Jgn buat2 xingat) dan telah ditokoktambah oleh sahabat2 nabi s.a.w sebagaimana taurat dan injil yg telah diselewengkan oleh org2 kafir*

*pstt... Sahabat seperti mu'awiyah, utsman ape tu kafirkan bill?!

Originally posted by ibnur at 6-7-2008 10:24 AM
Macamana?  Billmacamana?  Qiraat tu siapa yang mansukh? Awat dah campur aduk nasakhmansukh sama qiraat?  Kalau nak tanya jalan dari KL ke Kuantan jangantanya dari mentakab ke Kuantan.  Kena tanya dari KL ke Kuantan.   Nantisesat jalan.

Ini kalaum bincang pun bill bawak hujah pusing-pusing.   
Yang bawah ni masaalah sama.  Bill dah campur aduk ...  siapa yang mansukh qiraat mereka?

salam
cerita pasal Kuantan ni, ni baru je balik dari Gambang Kuantan ada kojo sikit.  Masalah ni senang je Ibnur, sebab tu saya kata malas nak cakap pasal Qiraat. Ibnur kata bacaan Abu Darda' dan Ibnu Mas'ud adalah termasuk dalam masalah qiraat. Persoalannya, apakah ianya dari qiraat yg benar?
1) kak GTO kata ianya termasuk yg telah dinasakh tilawahnya
2) Ibnur kata ianya masalah Qiraat.

Di sini je dah ada dua pendapat dalam masalah ni.

Apabila ia termasuk ke dalam satu bacaan yg benar (mengikut teori 7 ahruf) mengapa pula Uthman memansukhkannya?
(di situlah timbul soalan saya kerana sekarang kita akan pergi kepada masalah 7 ahruf yg lebih pelik lagi...)

[quote]QUOTE:

[quote]Penetapandua orang ahli Quran tidak lagi menjadi masalah kecil di sini, apatahlagi tidak dibawakan riwayat yg memansukhkan kalimah yg sama sekalibukan termasuk kalimah hukum syariat. Di sini saya mengatakan bahawasekurang2nya Abu Darda

Originally posted by ibnur at 6-7-2008 10:36 AM
jangan pulak suruh ahli sunnah pi cari sendiri.  bill yang bawa dan dakwa, bill sendiri bawa kitab yang asal.

kalau setakat guna taktik biasa suruh pi cari sendiri. baik tak payah cakap.

siapa yg suruh pergi cari jawapannya, saya dah bawakkan ke sini, tengok je lah..kalau ada masalah, kita boleh referkannya kepada tuan pembawanya. dan sekali lagi, silakanlah anda buktikan masalah riwayat2 tersebut. Insya Allah kita boleh tanyakan terus kepada beliau.

[ Last edited by  billionaire at 8-7-2008 06:31 PM ]

Originally posted by GT0 at 6-7-2008 11:33 AM
hadits tu di bwh ayat
"manansakhumin ayatin au nunsiha..." dalam membincangkan perihal ayat2 yg mansukh...

Tu pasal i ckp.. Bill ni C/P jer dr web2 syiah pastu buat tafsiran sendiri...

Kalo bill ade kitab durr mantsur ker kitab2 tafsir ASWJ, mesti dia copyabis hadits2 mansukhat dr kitab2 tu pastu tafsirkannya sbg TAHRIF...banyak laa wey!

Dr ayat "ma nansakh min ayah" tu pun 2@3 page dah t'kumpul hadis2 yg membicarakan nasikh ayat...

Betul ler kata paladin "bg bill, nasakh ngan TAHRIF tu sama jer"... Itu ler bill, dulu i nak bg tau, u kata da tau..

ni lagi pelik...apakah perlu saya rujuk bab 'Tahrif'  dari kitab tersebut utk membawakan RIWAYAT TAHRIF baru riwayat itu dianggap sabit dalam perbincangan?

Follow Us
Originally posted by GT0 at 7-7-2008 07:03 AM
sebelum 'uncle' bill melanjutkan lg tafsiran putar belit @ taqiyyahnya, i ade 1 soklan lg yg bill Xjwp...

> apa hukumnya bg org yg kata al-Quran telah berlaku tahrif (yaknipenyelewengan bukan mansukh aaa.. Jgn buat2 xingat) dan telahditokoktambah oleh sahabat2 nabi s.a.w sebagaimana taurat dan injil ygtelah diselewengkan oleh org2 kafir*

lupakanlah kak GTO, anda sendiri masih takdapat selesaikan e.g isu rejam Umar, isu nasikh mansukh bacaan Abu Darda'. Bila anda selesai masalah ni, barulah anda harap jawapan dari saya. Takkan asyik saya je nak menjawab....
ha macamana uisu rejam Umar, bukankah dia bermati2an percaya pengurangan dalam al-Quran telah berlaku kerana tak dimasukkan ayat rejam?

Originally posted by evil_paladin at 6-7-2008 08:31 PM
Ini barulah yang betul-betul uncle bill punya! Sebijik nak serupa ngan riwayat ibnu umar tu... patutlaa... kahkahkah!

ما الدعىاحد من الناس انه جمع القرآن كله كما انزل الا كذاب وما جمعه وحفظه كما نزله اللهتعالى الا علي ابن ابي طالب والائمة من بعده

Aha... bill... mana bill...?
Quran yang kau cakap tak ada tahrif tu bukan Ali yang kumpul tu... tuUsman yang kumpul... Quran yang Ali kau kumpul tu dah lamo doh losap!Al-Mehdi kau pun tak nampak batang idung lagi ni...

Kalau Quran yang lengkap hanya ada dengan Ali dan imam-imam saja,camano pulak kau boleh terima Quran yang dikumpul oleh Usman? Sah-sahia tak sempurna dan tak lengkap berdasarkan hadis ni pasal ia bukannyaQuran Ali, yang tu dah lama losap kata kau. Camano kau boleh kata Quranhari ini tak ada sebarang tahrif jika ia dikumpul seorang kafir? Kalauaku, aku lebih percaya dengan [color=#ff00 ! important][color=#ff00 ! important]Bible. Sekurang-kurang dari satu segi aku boleh minum arak dan melakukan seks bebas.

Ke bill nak kata hadis ni tu pun pasal nasakh mansukh?

Kerana hujjah yg sungguh ilmiah ni jarang kita temui maka saya jawab dengan bahasa ayat yang mudah difahami sahajalah:
kalau lupa cebok, pergilah cebok dulu bang

Hoh? Nampaknya billy dah balik dari menyambut Ahmad Nijad.

Ni aku bawak lagi bukti tahrif dalam Quran hari ini dalam kitab billy sendiri - Anwar Nu'maniyyah - (tak tau la aku billy pakai lagi ke tidak kitab ini:

الخامسانه قد استفاض في الاخبار ان القرآن كما انزل لم يؤلفه الا امير المؤمنين ع بوصيةمن النبي ص فبقي بعد موته ستة اشهر مشتغلا بجمعه فلما جمعه كما انزل اتى به الىالمتخلفين بعد رسول الله ص فقال لهم هذا كتاب الله كما انزل فقال له عمر بن الخطابلا حاجة بنا اليك ولا الى قرآنك عندنا كتاب كتاب كتبه عثمان فقال لهم علي ع لنتروه بعد هذا اليوم ولا يراه احد حتى يظهر ولدي المهدي وفي ذلك القرآن زيادات كثيروهو خال من التحريف...

Apakah maknanya ayat yang aku boldkan itu? Apa gunanya disebutkan Quran yang ada pada Ali itu tidak ada sebarang tahrif sekiranya Quran yang ada pada Usman pun tidak ada sebarang tahrif?

ha macamana uisu rejam Umar, bukankah dia bermati2an percayapengurangan dalam al-Quran telah berlaku kerana tak dimasukkan ayatrejam?

Setakat ni billy je yang tafsirkan itu sebagai hadis tahrif. Tapi sampai sekarang pun billy tak boleh lagi nak sebut ulamak sunnah yang mentafsirkan itu sebagai hadis tahrif.

Nampaknya billy cuba bersembunyi di sebalik lidi.

[ Last edited by  evil_paladin at 8-7-2008 08:29 PM ]

Apabila ia termasuk ke dalam satu bacaan yg benar (mengikut teori 7 ahruf) mengapa pula Uthman memansukhkannya?
(di situlah timbul soalan saya kerana sekarang kita akan pergi kepada masalah 7 ahruf yg lebih pelik lagi...)

ini hujah jadi-jadian ni.  Qiraat dimansukhkan oleh Saidina Uthman R.A.  Bagus punya jawapan.  Ikut rentak aku ke?  

Silakanlah anda membuktikannya
engkau yang bawak cerita, aku pulak yang kau suruh pikul.  buat apa aku layan.

Originally posted by ibnur at 8-7-2008 10:50 PM
engkau yang bawak cerita, aku pulak yang kau suruh pikul.  buat apa aku layan.

Anda tak perlu pikul bila anda tak meraguinya. Bukankah pembuktian atas dakwaan itu perlu utk mengesahkan pendakwaan?

Originally posted by ibnur at 8-7-2008 11:11 PM

ini hujah jadi-jadian ni.  Qiraat dimansukhkan oleh Saidina Uthman R.A.  Bagus punya jawapan.  Ikut rentak aku ke?  

Anda memalu gendang qiraat maka saya pun menyambutnya:  Maka saya bertanya kepada anda, mana perginya qiraat Abu Darda' dan Ibnu Mas'ud tersebut dalam Rasmi Uthmani?

(gendang naskh tilawah GTO buat masa ni dah berenti dipalu )

Originally posted by evil_paladin at 8-7-2008 07:51 PM
Hoh? Nampaknya billy dah balik dari menyambut Ahmad Nijad.

Ni aku bawak lagi bukti tahrif dalam Quran hari ini dalam kitab billy sendiri - Anwar Nu'maniyyah - (tak tau la aku billy pakai lagi  ...

tertinggal keretapi agaknya mamat ni. Itulah akibatnya masuk tak bersalam, Silalah cek jawapan2 atas tuduhan tahrif Syiah pada halaman2 lepas. Oh ye, jangan lupa, cebok dulu and never to clutch at straws!

Originally posted by GT0 at 7-7-2008 07:03 AM

>apa hukumnya bg org yg kata al-Quran telah berlakutahrif(yaknipenyelewengan bukan mansukh aaa.. Jgn buat2 xingat)dantelahditokoktambah oleh sahabat2 nabi s.a.w sebagaimana tauratdaninjil ygtelah diselewengkan oleh org2 kafir*

Oh ye saya kok kelupaan,
disampaing respon yg lalu, jawapan saya mungkin aja sama dengan jawapansaudari mengenai hukum atas kepercayaan Umar yang percaya Quran yg ada kekurangan satu ayat yakni ayat rejam, dan kepada kepercayaan Abu Darda' pula bahawa berlaku penambahan dalam al Quran dengan kalimah وَ ما خَلَقَ

Billy oo... dah la Quran kau kena sorok, kitab-kitab muktabar kau pun dah tak boleh harap dah. Apa nak jadi dengan agama kau billy? Kalau kitab muktabar kau pun dah boleh harap, apa yang jadi ikutan kau sekarang ni agaknya? Marjaie ke?

Tak sudah-sudah lagi billy ngan abu darda. Nak hempuk ahli sunnah dengan kitab bukhari tapi kitab bukhari pun billy tak reti lagi. Memang betul pun orang kata billy buat tafsiran sendiri. billy sekarang nak menghentam ahli sunnah dengan kitab ahli sunnah tafsiran billy sendiri.

Samada billy tak baca hasyiah sahih bukhari atau saja je malas nak pakai, billy nak buat hasyiah sahih bukhari sendiri.

Dalam hasyiah itu disebutkan mereka tak mahu mengikut orang ramai kerana mereka yakin dengan bacaan mereka, bagi mereka, itulah bacaan yang mereka dengar sendiri daripada Nabi. Al-Kirmani berkata orang ramai pula tidak mengikut mereka kerana mereka hanya mengikut apa yang sabit secara mutawatir, qiraat abu darda pula tidaklah sampai ke tahap mutawatir. Ibnu Hajar menyebutkan bahawa qiraat والذكر والانثى itu hanya diambil daripada ibnu Mas'ud dan sahabat-sahabatnya saja, bermungkinan ayat yang sudah nasakh tilawahnya itu tidak sampai kepada abu darda dan orang-orang yang sewaktu dengannya. Ini disokong oleh kenyataan bahawa tidak ada seorangpun penduduk Kufah yang mengikut bacaan mereka padahal mereka juga mengambil daripada ibnu Mas'ud. Begitulah juga dengan penduduk Syam yang mengambil daripada abu Darda tetapi tidak seorang daripada mereka membaca sepertinya.

Pendek kata, ini hanyalah kes nasakh mansukh yang tak sampai berita dan ini kata ahli sunnah. Apa pula kata billy? TAHRIIIF!

[quote]Kepercayaan atas nasakh tilawah sudah pasti adalah ia terjadi di masa hidup Nabi saaw dan baginda saaw sendirilah yang memansukhkannya. Sebaliknya Abu Darda

Balas #196 billionaire\ catat

Orang tak tanya billy apa dah jadi dengan Umar. Orang tanya kau APA HUKUMNYA ORANG YANG KATA QURAN YANG ADA SEKARANG SUDAH BERLAKU TAHRIF?

Kami kata KAFIR!

WHAT SAY YOU?

[ Last edited by  evil_paladin at 9-7-2008 04:16 PM ]

Originally posted by billionaire at 9-7-2008 02:31 PM

tertinggal keretapi agaknya mamat ni. Itulah akibatnya masuk tak bersalam, Silalah cek jawapan2 atas tuduhan tahrif Syiah pada halaman2 lepas. Oh ye, jangan lupa, cebok dulu and never to clut ...

Hehehe....makin kuat nampaknya salakan-salakan puak2 wahabi ni dan nampaknya dah bertambah sekoq lagi yang datang. Sini sajalah rupanya depa nak cuba bertahan dalam isu2 yang lain semuanya dah kantoi tergolek anjing.
Camna lagi bill nak bagi depa faham sedangkan cara penafsiran mereka yang lurus bendul tentu saja tidak mahu menerima segala apa yang tersirat di luar kepompong pemikiran mereka tapi takpa bill...layan sajalah mana tahu suatu masa terbuka tempurung kepala otak mereka maka tentu saja mereka akan sedar akan kebodohan mereka sendiri.