CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

Betul ke roh balik rumah??

Reply 178# smartheartku

aku faham bau bunga ros,menusuk tu.seolah-olah bau tu  betul2 kat hidung kan?  tapi mengapa ros ye?aku pon alami pengalaman yg sama hampir setiap hari dalam  seminggu selepas ayah aku meninggal.semasa hayat dia tak pernah pon dia pakai perfume ..nak2 lagi yg berbau bunga ros.masa tu aku ade gak baca kat internet psl alam barzakh,roh selepas mati tapi tapi nak berapa jelas dan bercanggah.beberapa bulan lepas ade beli buku misteri roh,mimpi dan org2 yg hidup selepas mati dan baru2 neh ade tengok siaran tv tanyalah ustaz...ustaz abu hassan din...tak mustahil roh kembali bertemu dgn org yg masih hidup di dunia...dgn izin Allah.

Reply 181# alesandra

haah..menusuk sangat..cam sesak napas tapi yang sangat besss.....kedudukan aku n mak agak jauh..pas aku bau mak plak bau..so mmg tak tipulaahh..n bukan perasaan...kalau mak aku je cakap mebi aku cakap sbb mak aku sedih sangat n teringat...cumenye bila aku pun bau mmg sahla....bau tu datang sbb arwah pakcik dimandi kapan kt penang..mak cakap mmg budaya kt spital sana bagi ade bau ros essence tu sikit...entahla..aku lak tak sempat nk tengok arwah..sampai2 kt kubut tengah talkain..sangat2 aku terkilan..

Biasanya kalau orang mati balik kerumah ni ada membela. Hantu raya turun temurun.
Aku selalu elakan pegi rumah orang membela ni. Nanti ada2 saje mimpi menakutkan

aku rasa roh mmg balik umh.biasa klu ada kematian,org kata jgn bk tv.jgn byk ketawa sbb arwah balik tgk keluarga dia buat apa.klu bersuka ria nant arwah sedih.

allahualam.tu yg aku dgr dr org tua2.

ikut pengalaman aku,abah aku meninggal 3thn lps sbb kanser.kami adik beradik mmg dh ready sbb arwah sakit lama.kerja pun mcm xkerja je.minta cuti,mc mcm2 sbb nk gilir2 teman mama jg arwah.ms arwah nk meninggal,arwah bgtau dia nk jumpa semua anak dia.so,kakak call abang yg dok sabah.abg balik time tu jgk.mlm tu mmg nampak sgt arwah dh nak gi.kami xtgl arwah n nurse pun xmarah langsung kuage kami ramai kat hospital tu.siap pesam memesan n minta maaf arwah xde betul2 masa azan subuh.

kami buat tahlil 7hari.paggil bdk pondok bc yassin n tahlil masa ke 100.ari jumaat pergi kubur arwah.

bila dh boleh terima arwah meninggal ni,melawat kubur dah kurang.mlm jumaat still bc yassin.smpaila adik bongsu mula buat perangai nakal.bila adik jd nakal,kami sedar salah kami.so,hidupkan balik amalan dulu,tiap mlm jumaat solat jemaah pastu bc yassin.paling aku terasa ms bc yasin mlm jumaat tu tiap kali berdoa rasa mcm sunyi sgt...aku tgk adik aku,adik aku tgk mama aku..rasa mcm lain la..meremang bulu roma pun ada..aku rasa macam arwah datang tgk kami...

Apabila tiba bulan Ramadhan, semua roh berkumpul di Luh Mahfuz memohon kepada Allah S.W.T untuk kembali ke bumi. Ada roh yang dibenarkan pulang ke bumi dan ada yang tidak dibenarkan.Roh yang dibenarkan pulang adalah kerana amalan baik mereka semasa hayat mereka ataupun ada penjamin-penjamin yang mendoakan mereka. Manakala roh-roh yang tidak dibenarkan pulang disebabkan kesalahan mereka semasa hayat mereka akan terus di penjara di Luh Mahfuz.

Apabila roh dibenarkan pulang, perkara pertama yang mereka lakukan adalah pergi ke tanah perkuburan untuk melihat jasad mereka. Kemudian mereka akan pergi ke rumah anak2 mereka, orang yang mendapat harta pusaka mereka dan ke rumah orang yang mendoakan mereka dengan harapan orang yang mereka lawati itu memberi hadiah untuk bekalan mereka. Perkara ini akan berlarutan sehinggala tibanya Hari Raya Aidilfitri. Pada saat ini mereka akan mengucapkan selamat tinggal kepada jasad dan pulang semula ke Luh Mahfuz dengan bekalan yang diberikan oleh mereka2 yang masih hidup.

Alam kubur membuktikan bahawa Allah itu Maha Penyayang. Orang yang melakukan kesalahan semasa hayatnya boleh dibantu dengan doa orang2 yang masih hidup. Alangkah bahagianya jika seseorang yang telah meninggal dunia masih mendapat bekalan dari orang-orang yang masih hidup.

Oleh itu, jangan biarkan orang-orang yang kita sayang, yang mengadap Allah terlebih dulu daripada kita sepi tanpa doa dan sedekah daripada kita. Sesungguhnya apabila mati seseorang anak adam itu, terputus ia semua hal kecuali 3 perkara iaitu doa anak2 yang soleh, ilmu yang bermanfaat dan sedekah amal jariah

Dadadi posted on 22-7-2012 05:03 PM
Apabila tiba bulan Ramadhan, semua roh berkumpul di Luh Mahfuz memohon kepada Allah S.W.T untuk kemb ...

ada ke perkara mcm ni? bleh aku tahu dari mana sumbernya? hadis ka?

Follow Us
Last edited by AshSiddiqa on 23-7-2012 10:19 AM \n\nSedih baca kish korang..Aku teringt ms nenek aku mengggal tahun 2003.MAs tu kebetulan cuti semester n cuti sekolah. Nenek aku lama dah sakit.Since 1996/1997 dh terlantar kat katil. Dulu ms aku kecik2 aku mmg rapat ngn arwah.kadang2 tu,sampai n semayang pun aku snggup angkut sejadah nk semayang ngn nenek. Sampai la arwah terlantar sakit.Aku,adik2 ngn mak yg paling kerap jg nenek.Suapkan mkn,minum..lapkan bdn..salin pampers.Seminggu sekali kitong akan dukung nenek bawak mandi dlm bilik mandi.

Ms awrah tgh tenat kat rumah,memng ramai sedara mara yg dtg. Aku ngn adik aku kene gilir2 jg adik aku yg 2 orng masih kecik ms tu..tgh tdo.MS tu arwah msih ada lg.tp mmg tenat. Msg2 bacakan yasin utk arwah.Ms tu aku pikir,aku ada bersama arwah hingga hembusan nafas nya yg teraskhir.Sbb ms tu dh kitong tau,ms nk smpai. Tp entah nape mak aku soh aku pulak jg adik2 aku yg kecik tukat tingtkt bawa umah.walaupun berat hati,tapi aku ikut gak kata mak. x sampai 5 minit, aku aku g kat aku smbik nangis2..aku berdebar walaupun aku tau arwah dh xder ms tu.aku trus pergi ke bilik arwah.Mmg arwah dh xder.Perasaan kau bercampur baur.Aku rs kehilangan sangat.dan kau rs terkilan sebab aku x bersama arwah ms dia meinggal tu. Sbb b4 arwah tenat dia kenal semua ngn cucu2 n anak2 nya..

Dlam 7 hari pertama tu aku mpmpi arwah datang.Dia tengok dr jauh jer cucu2 nya tdo.Dia x cakap apa pun.Aku ceritakan kat mak n makcik2 aku.Dorng tanya arwah bcakap x ms tu.Aku cakap x.Soo dorng kata mmg arwah la dtg jenguk sbb kalo bercakap tu,bukan roh arwah.. dan makcik aku cakap sedekahkan al-fatihah.ms makcik2 aku cakap yg tu mmg arwah dtg jenguk.aku sedih sngt.Sbb aku rindu sngt kat arwah.Ms tgh tulis ni pun air mata aku dgn mngalir..Rindu kat arwah..

Al-fatihah untuk nya..

Fenin la UI baru ni.. Mcm bes.. Tp complicated.. Esp front page tu.. Dulu sng2 je tau hot post.. Skang nak kene kelebek satu demi satu.. Ke kk yg tak reti??

Sorry.. Off topic sat...

kontakinte posted on 24-7-2012 08:03 AM
Fenin la UI baru ni.. Mcm bes.. Tp complicated.. Esp front page tu.. Dulu sng2 je tau hot post.. Ska ...

ramai yg kompius..termasuk le ai

erm aku pnh dgr ceramah dlu. ustax ckp xde pun roh tu balik. sbb org dah meninggalkan. roh dia akan kekal bersama jasad..kalo mcm tu sedekahkan je surah yassin, al-fatihah. semoga rohnya tenang disana..insyaAllah

penah terdgr ceramah pasal tajuk nie...biasanye..mimpi arwah tu bercakap - itu mainan syaitan
yang betulnye bile kt mimpikan arwah tu bile
1. mimpi arwah tu dialam kiter dan tidak bercakap
2. mimpi arwah dialam sana...

saya alami 3 situasi di atas tu....bile kt rindukan arwah nk sgt mimpi die tu yg jadi mainan syaitan tu...

roh balik tu sy pun alami jugak...kipas sy pakai remote...then after maghrib akan ada org tekan samada kuatkan atau slowkan...kejadian ni jadi slps arwah ayah meninggal...mungkin die nak nk bgtau die ada situ...berterusan smpi arini...mule2 takot tp skrg bile bunyi remote kipas tu je terus ckp..."abah"....hihi...sweetkan...
then baru2 nie...anak sy br umur 2 thn...x penah ajar die ckp atok sbb masa bp bulan atok die mmg dh xde...tp satu mlm tu...die  tgk kearah almari buku kat luar bilik...then die ckp "atok"...sy ckp atok??atok mana ada.... then die ckp "atok...atookk" sambil tunjuk tgn kat arah almari tu....masa ni naik bulu roma sy...sbb nye tgk mata die...anak mata die bergerak mcm tgk org berjalan....

ainiz81 posted on 24-7-2012 08:54 AM
ramai yg kompius..termasuk le ai

Ak aa.. Dh down ni..

kalau kita mimpi org yg dh meninggal bercakap dgn kita tu setan...kalau tak ckp apa2 mmg btl tu arwah yg dtg dlm mimpi kita...aku tahu pun dr arwah nenek aku...btl ke tak wallahualam...

kontakinte posted on 24-7-2012 01:23 PM
Ak aa.. Dh down ni..

biasa2kan lah

cerita pasal roh ni dah berlapis-lapis dengan kepercayaan dan bangsa sesuatu kaum tu sendiri... ada yang kata begini lah, begitulah... RUH yang bertaraf WALI dibenarkan menyampaikan kebaikan bagi orang-orang yang hidup... yang lain-lain aku no comment... banyak sangat percanggahannya...

Fieza-mira posted on 2-1-2011 05:10 PM
Lebih kurang 10 tahun lepas mak saya meninggal, bapa saya pun meninggal secara mengejut akibat seran ...

eemm..masa dalam mimpi 2 ayah awak pakai baju aper,,tak tnya adik bradik yg lain ke ader mimpi arwah ayah tak..inysaallah ayah awak akan di tempat kan di tempat2 org yg beriman..amin~~

topic ni sedih la..

rindu kar arwah adik sy.... pernah gak mimpi dia

al-fatihah

malam td baru bermimpikan arwah abah n arwah nenek..rindunye ngan diorg...

Al fatihah..

sy pon pernah alami perkara cmtu...bulan lpas makcik sy meninggal dunia sbb dye skit knser payudare thap 4..arwah de 3 org ank,2 lelaki 1 pompuan..mse hayat terakhir dye at hospital ank no.3 dye yg berusia 4 tahun xde ngan dye..anak dye ikot hubby dye blik kelantan...dye blik kelantan 3 ary sebelum arwah meninggal...arwah selalu rindu ngan ank dye tu,asyk menangis jer...nk2 plak time ank dye ade ngan dye lu ank dye ttbe wat hal xnk dok dkt ngan arwah...sbb tu la dye ikot ayahnye blik kelantan...pendekkn cerita time dia meninggal x sempat langsung jmpe ank kecik dye...sebelum kebumi ank dye bru smpai dr kelantan...dpt tgk kli  terakhir tp ank dye xnk cium un arwah...mlm tahlil 2....ank dye dok dlm blik arwah sorang2...ttbe akk dye iaitu ank pompuang sulung arwah nmpk n dgr adik dye bercakap sorang2..smbil gelak2 lg...ingt adik dye maen2,sekali dye dgr adik dye ckp"mama npe diam je,penat adik cerita kt mama...mama wangi la..."akk dye mngelatar time uh,kebetulan sy lalu akk dye tarik tangan sy n kmi intai adik dye at tepi pintu....pastu kmi dgr lagi..."betol adik syg mama,mama jgn la sedih2..adik mintak maaf sebb ikot ayah blik kmpg pastu adik tak teman,jge mama time mama skit"..dgn pelat2 nye lebih kurang cm gitu la aayat dye...bkn mlm tu je,dekat tiap mlm dlm mse seminggu gak ar adik dye ckp sorang2....lps dr seminggu sy ingt llg..time tu pgi rabu...dye bgun dr tidur,bgun2 je dye melilau smbil ngis2 dye tnye mne mama...mne mama...smpai dmm2 dye...lps dr tu kmi slow2 terang kt dye yg mama da xde..ma da meninggal...dye mcm x cye je...dye kte mama dye hri tu tiap2 mlm temn dye maen,tmn dye tido...sekarang baru dye sedar mama dye da xde..agak sedih sbb sy sgt rpat ngan keluarga arwah...

voiletiris posted on 4-1-2011 12:07 PM
jgn lah kecoh2,kita share pengelaman masing.

sokong...sokong....kita berkongsi pengalaman je..klu de yg silap tegur elok2 kn itu lebih baik..