CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YellowRose

MAAJUN ANGGUN BISTARI~

hmm... saya dah 5 bulan amik MAB ni. masa mula2 3 bulan amik tu.. mcm2 effect dapat.. pening kepala berdenyut2 kt area dahi n kening. period more than 2 weeks.. period hitam..

but now semuanye dah ok... berat tak bertambah.. period regular.. jerawat biasa2...

Originally posted by talapia at 5-3-2008 11:03 AM
hmm... saya dah 5 bulan amik MAB ni. masa mula2 3 bulan amik tu.. mcm2 effect dapat.. pening kepala berdenyut2 kt area dahi n kening. period more than 2 weeks.. period hitam..

but now semuanye ...

yoooo..yooooo mmg peringkat awal jadi gitu sebab badan dalam proses penyesuaian menerima MAB....kak zee pun period sekejap datang sekejap stop tp teruskan juga....

emm.. dah ramai guna ni cam berminat lak nak try..

tapi nape ek saya cek kat website biro farmaseutikal kebangsaan takde dalam senarai berdaftar?hmy3:
ada explaination tak..?

kalo ok daftar la pat2, saya pun teringin nak cuba..

Originally posted by YellowRose at 2-3-2008 08:19 AM
JOM MULAKAN HARI ANDA DENGAN HANYA SEBIJI MAAJUN ANGGUN BISTARI.....AWET MUDA,KEMPISKAN PERUT,TEGANGKAN PAYUDARA,GRIPKAN TOOT,BUANG TOKSIN MELALUI DARAH KOTOR,MENURUN DAN MENGAWAL BERAT BADAN....DLL

hrmmmm

Originally posted by cloudy_83 at 6-3-2008 07:05 PM
emm.. dah ramai guna ni cam berminat lak nak try..

tapi nape ek saya cek kat website biro farmaseutikal kebangsaan takde dalam senarai berdaftar?hmy3:
ada explaination tak..?

kalo ok daf ...

kak zee dah explain detail...check PM

MAAJUN ANGGUN BISTARI
(Plus Family planing)

Produk amalan tradisi keluarga sejak 20 tahun untuk dikongsi kepada puan-puan khas untuk yang telah berkahwin.
Jika puan-puan berhajat untuk merancang keluarga dengan cara tradisional, bolehlah mencuba dengan Maajun Anggun Bistari ini dimana kejayaannya adalah 100% dengan syarat mengikut disiplin makan yang betul.
Telah diamalkan sebagai tradisi keluarga sejak 20 tahun dulu. Dahulu ianya dijual hanya dari rumah ke rumah sahaja. Tidak dijual dimana-mana kedai ubat atau farmasi.
Bagi yang kurang selesa family planning dengan kaedah moden adalah dipelawa untuk mencuba kaedah tradisi ini dan setelah mendapat kejayaan & keyakinan boleh membuat perbandingan dengan kaedah moden.

Khasiat Maajun Anggun Bisatri  ini adalah seperti di bawah mengikut keutamaan:
1. Family planning/menjarak kehamilan/merancang keluarga.
2. Merawat keputihan yang teruk.
3. Menjaga peranakan - menyempitkan faraj wanita.
4. Membuang darah kotor/toksin melalui period.
5. Menstabilkan hormon kewanitaan dalam badan.
6. Menormalkan & mengatur period setiap bulan.
7. Mencantik & menegangkan payu dara.
8. Melancarkan perjalanan darah.
9. Melawaskan pembuangan air besar - menjaga usus.
10. Menambah tenaga sepanjang hari.
11. Mengawal kolestrol dalam darah.
12. Menurun & mengawal berat badan.
13. Awet muda.

Kandungan sebotol ( 21 biji) adalah:

1. Herba ( Kacip Fatimah)

2. Rempah ratus -serapat, senduduk, inai & Lada hitam   

3. Madu      

Follow Us
ATURAN MAKAN

1.Bagi yang lepas pantang, mula makan pada ke 44 lepas bersalin.
2.Bagi yang merancang sendiri, mula makan pada hari ke 5 haid(period).
3.Cara makan bagi yang ambil pil, habiskan pil tersebut dan semasa hendak ganti pil, terus ganti dengan majun tak perlu tunggu haid(period) ke 5 lagi.
4.Bagi kes pakai IUD , boleh terus dengan IUD dan makan bersama. Bila IUD
expired nanti boleh tentukan samada nak teruskan pakai IUD atau pun tidak.

5.Bagi kes 擺b]injection implant擺/i]
, jika belum/hampir tamat(expired) boleh terus makan. Jika baru sahaja tamat(expired) juga boleh terus makan. Selepas tamat(expired) sekiranya sudah
pireod, mula makan pada hari ke 5 pireod.

6.Makan setiap hari sebiji sehingga habis 21biji. Setelah habis rehat 7 hari sebelum sambung botol ke 2. Begitulah cara makan untuk botol yang seterusnya.
7.Waktu makan boleh pilih samada waktu pagi/malam. Jika makan waktu pagi rutinkan makan setiap pagi. Jika makan malam rutinkan makan setiap malam.

Contoh : Jika habis makan malam Ahad, maka sambung makan botol ke 2
pada malamAhad depan; atau
  : Jika habis makan pagi Ahad, maka sambung makan botol ke 2
pada pagi Ahad depan.

8.Bagi kes lupa makan, esok paginya makan 1 biji sebagai ganti . Sekiranya lupa juga makan paginya malam nanti perlu makan 2 biji sekali.

TINDAKBALAS AWAL/SIMPTOM
1.Sakit pinggang untuk melancarkan saluran darah;
2.Tempoh/kuantiti haid yang tidak menentu; atau
3.Darah haid berwarna hitam bagi mereka yang menggunakan implant sebelum ini;
Ini adalah antara tindakbalas awal/simptom akibat menggunakan Maajun Anggun Bistari dan tempohnya berbeza setiap individu di antara 1-6 bulan.
Walau apapun adalah dinasihatkan terus mengamalkan makan Maajun Anggun Bistari untuk lebih mujarab supaya kembali normal

kesihatan badan anda. Sekiranya ada masalah hubungi kami atau email untuk keterangan lebih lanjut. Kami sedia membantu anda "menjadi wanita sejati".

[ Last edited by  YellowRose at 7-3-2008 01:49 AM ]

Reply #227 YellowRose's post

kak Zee,

masa stop 7 hari tu garenti period ker??? Kalau x period gak pada masa rehat 7 hari tu cam maner yer....

Originally posted by elme1976 at 7-3-2008 09:10 AM
kak Zee,

masa stop 7 hari tu garenti period ker??? Kalau x period gak pada masa rehat 7 hari tu cam maner yer....

Kadang-kadang period x turun tapi tetap kena rehat 7 hari..... peh tu sambung botol yang ke 2...kadang2 period turun hari yang tidak sepatutnya...teruskan juga makan 21 biji tu sampai habis ok.....dah jelas kot

sorry saya baru kat thread nie....macam berminat nak amik MAB nie

pada fahaman saya camnie

cth:
saya dah habis makan sebotol 21 biji tu...
saya rehat 7 hari....
dalam masa 7 hari tu masih x period
so abis 7 hari rehat tu saya sambung botol ke2
masa sambung botol ke2 tu.....
baru makan 5 biji atau 5 hari...
period datang pulak.......
so saya teruskan jugak makan MAB  nie...
sampai abis botol ke2 tu dan rehat lagi 7 hari....

BETUL TAK KAK YELLOW...

Originally posted by faziraniq at 7-3-2008 11:29 AM
sorry saya baru kat thread nie....macam berminat nak amik MAB nie

pada fahaman saya camnie

cth:
saya dah habis makan sebotol 21 biji tu...
saya rehat 7 hari....
dalam masa 7 hari tu masi ...

Betul.....

Akak, sy berminat nak mkn MAB ni sbb tkt lah nak mkn pil perancang jadi badan akan membesar dan terus membesar.. paptutnye lepas bersalin 28/12 ari tu maser dalam pantang dah kna ambik kan.. tapi skrg dah 2 bln lebih mcm maner yek.. akak tlg pm harga tau

Originally posted by YellowRose at 7-3-2008 01:42 AM

kak zee dah explain detail...check PM

ok kak, thanx for the detail..

Originally posted by luv_icha at 7-3-2008 02:27 PM
Akak, sy berminat nak mkn MAB ni sbb tkt lah nak mkn pil perancang jadi badan akan membesar dan terus membesar.. paptutnye lepas bersalin 28/12 ari tu maser dalam pantang dah kna ambik kan.. tapi ...

Sekarang ni kalu nak ambikMAB  kena pastikan icha x peknen....kalu dah pasti x peknen buleh terus makan MAB ....tak payah tunggu period datang..
kalu period dah datang terus makan hari ke 5,selama 21 biji sehingga habis,rehat 7 hari,kmd sambung botol ke 2........check PM ye....

GOOD MORNING

TESTIMONI PENGGUNA

TESTIMONI 1

merawat keputihan/bertenga/keselesaan hubungan suami isteri

"saya pun teruga gak...tapi teruja nak bagi testimoni ....saya dah makan maajun ni 2 bulan....alhamdulillah takde masalah...cuma mula2 mkn dulu period kelam kabut sikit....tapi saya teruskan gak...cara makannya pun tak susah...sama mcm kita makan pil juga...lagi satu saya selalu tidur lewat malam sbb buat kerja rumah lepas anak2 tidor....dulu sblm amik maajun mmg nak bangun pagi tu malas jer lebih2 lagi time tengah cuti sembahyang suboh suka sgt saya lajakkan bangun sampai pukul 7 pagi...pastu anak nak gi sekolah saya kalut sendiri ...tapi skrg takde masalah lagi...bangun segar jer...

masalah keputih dah takde....pasal hubungan dgn suami pulak (ni mesti ramai yg nak tau)...kahkahkah ...bila dah gelak besar tu paham2 jerlah...memang mendapat pujian dari asben...jadi mana2 cik abang yang baca topik ni dan yg mana isteri2 makan perancang keluarga baik cepat berubah ke maajun NI...tapi kenalah sabar yer...takkan makan baru seminggu dah nakkan

TESTIMONI 2
mengekal bentuk badan/bertenga/kejayaan merancang keluarga

"nak tolong promotekan lagi makjun anggun bistari ni.... bleh kan akak.... nak kasi up skit!!!!

sekarang dah masuk 8 bln saya makan. alhamdulillah, dijamin tak menggemukkan... dah kembali langsing cam dolu2.... dah dpt balik body idaman.............. yang penting takde geleber2 yg sungguh menyakitkan mata..............

saya mmg bangun kul 5pg everyday sbb dok sg buloh keje kat kl. nak siapkan anak punya barang, makan sbb nak anto kat pengasuh. balik sampai umah dah maghrib... nak prepare makan, kemas umah etc.... tapi saya tak pernah rasa letih, tak bermaya..... hubby pernah kata, u ni x penat ke? tu ler.... rasa2nya sbb makjun ler... sbb saya tak pernah makan jamu2 lain... hanya makjun.....

dan, alhamdulillah... tak ter'lekat' lagi sampai la ni............

ttg masalah wanita sumer settle! hubby pun puas hati........ xde komplain pun apa2.................. lagi puji ada!!!N

TESTIMONI 3
Membuang Darah Kotor Dlm Peranakan/Kepuasan Hubungan Kelaminb]
cute_girl Wrote:
akak..nk bgtau ari tue kan saya period smpi 2 minggu mkn jamu nie...
mmg byk gak arr darah berketul2 kuar..risau gak saya..
tp saya maintain gak mkn jamu nie..
alhamdulillah...lama2 o.k...
rasa darah berketul2 tue darah lama..
mmg kalo tgk tue..rasa gerun la..
sbb x pernah kena mcm tue....
tp disebabkan akak pernah ckp teruskan dulu..maybe hormon setiap org berbeza..
alhamdulillah..
lps 2 minggu tue baru o.k..
sbb mmg timing saya period..tp risau 2 minggu..
sbb minggu yg pertama..darah kotor itam berketul2 keluar..pastu minggu yg kedua baru la normal cara kita period..tp untung sgt2 dpt jamu nie..
cik abg x terkata...hehehhehehe
power!!!!

TESTIMONI 4
Menyelesaikan masalah period tak datang (Setahun empat bulan sudah tidak period, ambil MAKJUN ni period datang semula)

Aurora dah selesai makan Makjun botol yang pertama. Hari terakhir makan ( ahad ), aurora dah period. Pecah puasa memula. Seronok sangat tengok period kuar cantik je.. alhamdulilah, takder la hitam atau berketul2. Hitam sesikit je.. Biasa. Darah pun cantik je rora tengok. Masuk hari ke2 puasa, dah takder. Kering. Tengahari kuar sikit je. Hari ke3 puasa, pun kering gak. Rasa nyesal lak tak puasa. Tapi dekat2 time nak buka, period datang balik. Banyak. Hari ke4 puasa, heavy flow. Hari ke5 puasa pun heavy flow. Sampai rora ingatkan rora tumpah darah. Cam darah hidup je rora tengok. Kat pad ada tanda darah kotor. Bila cuci pun ada sikit keluar berketul. Sikit sangat. Tapi kira standard darah period la sebab ada lendir juga. Hari ke6 puasa, hari ni rora masih period. Banyak. Darah kluar pun memang rora puas hati. Sejak 1thn 4bln yang lepas, inilah kali pertama rora mula datang period cam zaman anak dara dulu..

Terima kasih, . Alhamdulilah. Mudah-mudahan jamu sebegini dapat membantu lebih ramai wanita lain yang menghadapi masalah seperti rora. Harap dapat wariskan penghasilan jamu di pada generasi akan datang.

TESTIMONI 5
Dari injection tukar ke MAKJUN ANGGUN BISTARI

sy dulu ambik injection...& septtnya 15/8 kena cucuk lg...
tp sbb malas buat dek je....nekad beli MAKJUN ni
mkn tu lum pereod pun..sbb sy pun x tau pereod kuar ke x...
dpt sy terus mkn....baru mkn 3 hari pereod kuar...
tp mcm kebiasaan dia kuar mcm nk x nk jer....5 hari...
abis Makjun1 botol tunggu2 x pereod2.....
tp bila time mkn utk botol ke-2 sy mkn gak.....sampai abis botol ke-2..
masa puasa tu ingatkan dh lepas tp last dy posa tu pereod kuar lak...
tp kali ni pereod mmg puas hati...mmg betul2 kuar pereod...4 hari...
& skrg tgh mkn botol ke-3...
alhamdulillah....bdn pun sedap jer....w/pun posa...

adik ipar pun cuba Makjun ni...sama ngan sy botol ke-3 skrg...
sblm ni sbb dia guna IUD pereod dia meragam...kekdg sebulan 4 hari jer bersih....memula dia mkn MAB..pereod dia lg pnjg....x henti2...
tp bila abis botol ke-2 time pereod dh ttp & dtg 5 hari jer...
dia pun mmg puas hati....bdn x letih w/pun raya aritu punya lah ramai org dtg....

TESTIMONI  6

Keselesaan bersama/merawat keputihan/menurut berat badan/menambah darah

Pengalaman saya : Saya telah mencuba MAKJUN ini memang bertujuan sebagai family planning dan dah makan botol ke 4. Masa mula2 makan tu memang period tak berapa betul, ada satu bulan tu selang 2 minggu period lagi. Tapi saya teruskan juga walaupun period tak berapa betul hinggalah sekarang.
Kebaikan yang saya dapat husband memang puas hati, keputihan sikit sangat, badan rasa fit, muka tak nampak pucat (byk kawan2 saya tegur). Kalau nak lagi detail bolehlah pm saya sebab byk benda nak tulis tapi tak tertulis.

TESTIMONI 7

Menghilang jerawat & mencantikkan kulit

quote="r-weenz"]

ibuhazique wrote:
kak ..ma'jun ni panas so muka nnti naik jerawat ke dak...riso gaks kan kalo tang dalam ok tp muka naik jerawat lak..hehehe pudarlah penampilan nanti terutama nak dekat raya ni...
muka sya lak sensitif sikit..tp takder jerawat so takut kalo makan nanti jerawat timbul...sila jelaskan ye akak mekasih bebanyak...

nak mencelah tang jerawat nih......
agak2nya sbb makan MAKJUN ni kot kulit i makin jelita....
wajah makin licin.... kuang, kuang, kuang, perasan!!!!

eh, tp mmg rasa perubahan... sblm2 ni kerap gak jerawat ni naik.. dah macam2 produk kecantikan sy pakai. tah apa2 dah tepek kat muka nih.... sekali naik melata... kembo siam pun ada... lepas bersalin makan jamu bersalin kampung punya... pastu makan MAKJUN ni smpi skrg.... tp dok ler kata jerawat tu tak tumbuh langsung... adalah juga... tp x le smpi mencacatkan muka pun... secoit jer... biasalah kalau nk period tuh....

kalau betullah sbb Makjun
nih mmg TQ beri2much

Testimoni 8;
kawal selera makan,bertenga,merawat keputihan

"Maajun ni memang beesssttt!
Selain dr kita gunakan utk family planing, masalah org pompuan pun bleh settle gak. Sya bru guna 1 bulan tp dah nmpk kesannya.

Nafsu nk makan tu mmg bleh control, mungkin bru mkn so x rasa kurang weight tp banding masa nk amik mercilon, nordett , asyik nk mkn je. Sedar2 bdn kembang.

Lps 2 minggu lbh mkn terkezut gak apasal period dtg lg, tp pas dgr penjelasan Akak , maybe hormon x stabil. Tp yg membuat kan saya teruskan mkn maajun ni coz....hubby puas hati....

Baby saya nk masuk 6 bulan, biasanya baby umur gini, mlm2 mmg kena berjaga, tp pas mkn maajun ni rasa x la penat @mengantuk sgt esoknya.

Yg paling suka, masalah keputihan langsung xde, memang bersih!

So memang berbaloi, murah pun murah!"

[ Last edited by  YellowRose at 29-3-2008 06:39 PM ]

Testimoni 9
Menghilang perut meleper/buncit lepas bersalin

ibuhazique Wrote:
assalamualikum kak zah..huh lama tak jenguk kat sini..bukan apa 2,3 menjak ni bz dah tu sibuk ngan kuiz celoteh santai lak hehehe penin penin jap

ni nak order la kak MAB...kalo leh sya dtg amik sendri lah ek...sebab saya nak keluar hari isnin pi kat area tmpt akak tu...
boleh??? hehehe

emmm so far makan majun ni oklah..perut saya pun dah meleper tak buncit..yelah 10 bulan yg lepas bersalin ingat senang2 ke leh maintainkan perut geleber

Testimoni 10
Dari pil Noriday ke MAB/Menghilang Keputihan/Tiada Gagguan Menyusu baby

danish Wrote:
Last week saya dah try makan MAB.. pada 25/1/2006.. bli kat kawan satu opis kebetulan die baru jer bli ngan kak Zalpermai.

Ekceli.. dulu sya makan NORIDAY.. then bila habis trus sambung makan MAB..so far x der lah kacau susu...(MASIH SUSUKAN BABY)...

Sebelum ni saya memang ada menghadapi KEPUTIHAN.. sampaikan ader ketikanyer laki saya tegur..eeehhh malunyer... Tapi yang menggembirakan saya setelah 3 hari makan iaitu pada hari ahad lepas..ALHAMDULILLAH.. no more keputihan.....tu lah buat saya terperanjat...berkesan gak MAB ni...

Saya ada gak baca2 untuk bagi "K*TAT" dalam thread ni..... tu belum ada lagi progress...almaklumlah bila dah beranak pinak ni...

Kalau ader progress lagi saya akan ceritakan kt sini...

Terma kasih MAB....

Testimoni 11

~ farah azlene ~ Wrote:
kakak saya ada ambik jamu mab ni, forumer sini jugak, yg paling ketara, kulit wajah dia, ampunn..! gebu nya, dulu dia pakai brand lain nye skincare, skrg stop, ambil mab, lagi lain kegebuan kulit nya tu. mab bukan setakat memperbaiki dalaman, juga sesuai utk kulit

Testimoni 12
just nak bgtau, ma'jun nie... bukan sajer bg ringankan badan malah penyakit resdung saya yg teruk dah berkurangan. dulu masa bg pagi ajer bersin, gatal muka, mata, hidung berair... kekadang tu lelangit pun gatal.

sejak makn ma'ajun nie... dah kurang x macm dulu lagi. sekarang baru mkn botol yg ke-2. Harap2 pas nie resdung saya beransur pulih..
so kpd sesiapa yg ader resdung & nak save budjet, mklah ma'jun nie... bukan sajer murah malah kita dpt pakej utk kesihatan dlm & luaran

Testimoni 13
Saja nak share testimoni ngan korang. Saya sekarang dah masuk botol ke-3 dah MAB ni. Saya dalam kategori subur jugak la sebab anak berderet 3 tahun setahun sorang. Yang paling kecik 9 bulan. Sebelum ni saya ambik injection depo yang 3 bulan sekali tu. Ada juga plan nak pakai impanon. Berkesan tu memang berkesan, tapi badan penat tu...tak payah nak cakap. Maklum la anak saya 3 orang dan kecik-kecik lagi. Saya pulak tak ada maid, so kerja rumah semua kena settlekan sendiri dengan bantuan hb. Tapi dalam masa yang sama, anak-anak pun perlukan perhatian kita jugak.

So, bila saya terbaca tentang MAB kat sini, saya tergerak untuk cuba sebab memang dah lama saya cari produk yang ada ciri2 macam ni. Masa makan botol yang pertama dan kedua, tak berapa nampak sangat hasilnya. Mula-mula tu, saya rasa pening-pening sikit dan period pun tak berapa betul. Saya tak ada masalah keputihan, tapi masa tu macam ada sikit walaupun tak serius. Tapi saya teruskan jugak sampai botol yang ke-3. Bila masuk ke-3 tiga, makin banyak perubahan positif. Badan rasa ringan dan sihat. Biasanya malam-malam tu, dalam pukul 10, hb saya dah terkelip-kelip menagntuk, mata saya segar bugar lagi buat kerja rumah. Sebelum ambik MAB ni jangan cakap la, balik opis je, lembek... Lepas tu, saya menyusukan anak sepenuhnya. Susu saya pulak bertambah banyak dari sebelum ni. Alhamdulillah...

Jadi, pada yang baru mencuba MAB tu, teruskan dan hasilnya akan lebih ketara bila dah masuk botol ke-3 nanti... Yang masih bercadanga-cadang tu pun, cuba la dulu, baru tau...

Testimoni 14
Badan Tak Letih

harajuku wrote:
i pon agree gak...i anak baru sorang tu pon blk keje dah penat cam apa jerk..blk umah mmg dah x payah nak masak cuma jaga anak jerk..tp penat gak...pagi kuar umah kul 7 lebih pastu blk sampai umah dah dekat kul 7 gak...travel jauh tu yg penat..hopefully ngan mab ni dptla ringan sket rasa penat ni...klu x rasa cam nak pengsan jerk...ini klu ada anak 2, 3 rasanya pengsan terus kot

harajuku - page 9
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 15
Menyelesaikan Masalah Sembelit
harajuku wrote:
isyallah...itulah first thing yg saya bleh nampak klu buang air..mmg x sembelit lagi dah...b4 this mmg payah sket klu time2 nak buang air ni..

lain2 sy x nampak lagi cuz btl pertama x abis lagi...cuma yg nampak period tu dtg blk (keluarkan darah kotor)..tp xper sy tunggu lagi...insyallah berkat kesabaran manalah tau berhasil pulak nanti...

nak tanya lagi kak..open erk...klu cam terbabas ker percentage nak pregnant ada x... even dah mkn mab ni ops:

harajuku - page 9
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 16
Membuang Darah Kotor Dlm Peranakan/Kepuasan Hubungan Kelaminb]
cute_girl wrote:
akak..nk bgtau ari tue kan saya period smpi 2 minggu mkn jamu nie...
mmg byk gak arr darah berketul2 kuar..risau gak saya..
tp saya maintain gak mkn jamu nie..
alhamdulillah...lama2 o.k...
rasa darah berketul2 tue darah lama..
mmg kalo tgk tue..rasa gerun la..
sbb x pernah kena mcm tue....
tp disebabkan akak pernah ckp teruskan dulu..maybe hormon setiap org berbeza..
alhamdulillah..
lps 2 minggu tue baru o.k..
sbb mmg timing saya period..tp risau 2 minggu..
sbb minggu yg pertama..darah kotor itam berketul2 keluar..pastu minggu yg kedua baru la normal cara kita period..tp untung sgt2 dpt jamu nie..
cik abg x terkata...hehehhehehe
power!!!!

cute_girl - page 9
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 17
Menghilang perut meleper/buncit lepas bersalin
ibuhazique wrote:
assalamualikum kak zah..huh lama tak jenguk kat sini..bukan apa 2,3 menjak ni bz dah tu sibuk ngan kuiz celoteh santai lak hehehe penin penin jap

ni nak order la kak MAB...kalo leh sya dtg amik sendri lah ek...sebab saya nak keluar hari isnin pi kat area tmpt akak tu...
boleh??? hehehe

emmm so far makan majun ni oklah..perut saya pun dah meleper tak buncit..yelah 10 bulan yg lepas bersalin ingat senang2 ke leh maintainkan perut geleber hehehe

[ Last edited by  YellowRose at 29-3-2008 06:40 PM ]

Testimoni 18
kepuasan bersama/merawat keputihan/mengekal bentuk badan/berseri wajah

nby_cemara wrote:
Kak Zah nanti saya nak order 2 botol. Tlg bagi pada Lin ye...

Pengalaman saya : Saya telah mencuba MAB memang bertujuan sebagai family planning dan dah makan botol ke 4. Masa mula2 makan tu memang period tak berapa betul, ada satu bulan tu selang 2 minggu period lagi. Tapi saya teruskan juga walaupun period tak berapa betul hinggalah sekarang.
Kebaikan yang saya dapat husband memang puas hati, keputihan sikit sangat, badan rasa fit, muka tak nampak pucat (byk kawan2 saya tegur). Kalau nak lagi detail bolehlah pm saya sebab byk benda nak tulis tapi tak tertulis.

nby_cemara -page 11
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 19
Dari pil Noriday ke MAB/Menghilang Keputihan/Tiada Gagguan Menyusu baby

danish wrote:
Last week saya dah try makan MAB.. pada 25/1/2006.. bli kat kawan satu opis kebetulan die baru jer bli ngan kak Zalpermai.

Ekceli.. dulu sya makan NORIDAY.. then bila habis trus sambung makan MAB..so far x der lah kacau susu...(MASIH SUSUKAN BABY)...

Sebelum ni saya memang ada menghadapi KEPUTIHAN.. sampaikan ader ketikanyer laki saya tegur..eeehhh malunyer... Tapi yang menggembirakan saya setelah 3 hari makan iaitu pada hari ahad lepas..ALHAMDULILLAH.. no more keputihan.....tu lah buat saya terperanjat...berkesan gak MAB ni...

Saya ada gak baca2 untuk bagi "K*TAT" dalam thread ni..... tu belum ada lagi progress...almaklumlah bila dah beranak pinak ni...

Kalau ader progress lagi saya akan ceritakan kt sini...

Terma kasih MAB....

Danish - page 36
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 20
Mengetatkan Peranakan

lin_na wrote:
hai kak... askum...
dah lama tk joinni...sy dah abis sbtol.... ari khamis abis.... ahad bru pireod.... ni masih lg la... klu pireod lom kering ari rabu mlm khamis... kene mkn jugakkn botol ke dua.... pasal sakit kat nenen tu... dah ok dah... erm... dah dua org kwn sy ikut jejak sy mkn MAB... needa & danish... smua tu satu opis... sronok syer ngan kawan2... kesan keatas sy skrang ni... erm... alhamdullilah mengetatkan.... tp sy mmg susah nk buang air... mula2 mkn jer, senang buang... skrang ni... 2-3 ari baru la sakit perut... cam ner kak... apa patut sy buat supaya leh buang ari2....
ok kak zal...

lin_na - page 36
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 21
Melawas Buang Air Besar
assalammualaikum semua
Quote:
zal, anne nak update psl adik yg seorg lg (bkn yg berptg) dia dah mkn sebtl & dah samb. btl ke2. Alhamdulliah sehari seblm samb. btl ke 2 dia dah period sbb selama lbh krg 5 bln dia x period selepas guna suntikan utk merancang dan lg satu dia sng melabur sbb seblm ni 1/2 minggu br melabur. Itu sj sekian melapurkan dr anne. hehehhe
yg adik dlm ptg tu blm dpt feed back lg. Thanks

anne - page 36
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 22
Kebahagian suami isteri

chie_0609 wrote:
kak zah, hat citer psl hal bilik tido, mmg bes n x mengecewakan... cuma ssh nak membuang air besar... ari tu dah 3 ari pas2 sakit perut, masyaallh, sakit montot, mcm berak batu... maybe kurang air...

nanti dah abis botol pertama, n mai period, br brani promote kat org... ... tp rasenyer alhamdulillh, mmg bagus la mab ni.. harap2 serasi la ngan bdn....

chie_0609 page 36
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 23
Verification Dari Dr MAB menganduni Hormon Progrestron (Anti Pregnant) Secara Semulajadi

Hello..Saya ada tanya pendapat Dr. tentang style makan jamu/pil tradisional utk kaedah famili plan nie...So dia kata dr segi sains pil perancang tu mengandungi kadar hormon progestron dan apa 'ntah' utk mencegah kehamilan kita secara semulajadi...

maisarahcn77 - page 31
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 24
Keselesaan bersama/merawat keputihan/menurut berat badan/menambah darah

Pengalaman saya : Saya telah mencuba MAB memang bertujuan sebagai family planning dan dah makan botol ke 4. Masa mula2 makan tu memang period tak berapa betul, ada satu bulan tu selang 2 minggu period lagi. Tapi saya teruskan juga walaupun period tak berapa betul hinggalah sekarang.
nby_cemara - page 11
Testimoni 25
semakin cergas/wajah berseri

i perasan la kan...since makan mab ni...badan rasa ringan..mungkin sbb darah kotor keluar kot...pastu x rasa letih sgt...cergas jerk...klu x b4 this i mmg blk keje mesti nak tdo jerk..pastu bangun pagi cam malas...rasa cam penat x abis lagi...tp alhamdulillah la kan...skang ni dah ok..badan pon ok...x penat...rasa ringan...pastu muka kita nampak berseri sket...cam shining sket...x tau la korang semua camner...
harjuku - page 12
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Testimoni 26
Menurun berat badan/kepuasan suami/membuang darah kotor

heheh makin kurus kak..sya suka dah camni...sejak makan MAB nilah perut pun makin seksi meleper cam anak dara hehehe...dlu makan pil perancang moden..muka saya mmg cam belon..amik gambo malu sgt..sebab somi cakap cam pau hehehe..dia ejek tembam..tembam... la ni saya maintain...
baru2 ni pi timbang berat..49kg huhuu best best..raya mmg leh melaram kak zah heheh (kalo ada gambo sya dlu dan kini sya tepek heheh...nak buktikan le)

emm ni saya dah continue botol ke-3. so far so good....memula makan, mmg ada kuar cam kotoran hitam pekat..nak kata darah bukan...ntah le pekebenda...tp bila kali ke-4 dtg period, alhamdulillah darah dah kembali normal kalernye...migrain hilang...alhamdulillah...

memula bincang ngan somi nak amik MAB ni somi tak setuju..katanya risolah sebab tak tahu apa2.. lani dia lak yg tambah duit suh beli hehehe...nak nak lak bila sya dah tak rengek2 kat dia pasal migrain huhuhu..ish panjang lak..k sambung kendian lak
ibuhazique - page 11
Testimoni 27
Menyelesaikan masalah period tak datang (Setahun empat bulan sudah tidak period, ambil MAB period datang semula)

Aurora dah selesai makan MAB botol yang pertama. Hari terakhir makan ( ahad ), aurora dah period. Pecah puasa memula. Seronok sangat tengok period kuar cantik je.. alhamdulilah, takder la hitam atau berketul2. Hitam sesikit je.. Biasa. Darah pun cantik je rora tengok. Masuk hari ke2 puasa, dah takder. Kering. Tengahari kuar sikit je. Hari ke3 puasa, pun kering gak. Rasa nyesal lak tak puasa. Tapi dekat2 time nak buka, period datang balik. Banyak. Hari ke4 puasa, heavy flow. Hari ke5 puasa pun heavy flow. Sampai rora ingatkan rora tumpah darah. Cam darah hidup je rora tengok. Kat pad ada tanda darah kotor. Bila cuci pun ada sikit keluar berketul. Sikit sangat. Tapi kira standard darah period la sebab ada lendir juga. Hari ke6 puasa, hari ni rora masih period. Banyak. Darah kluar pun memang rora puas hati. Sejak 1thn 4bln yang lepas, inilah kali pertama rora mula datang period cam zaman anak dara dulu..

Terima kasih, kak Zal. Alhamdulilah. Mudah-mudahan jamu sebegini dapat membantu lebih ramai wanita lain yang menghadapi masalah seperti rora. Harap kak Zal dapat wariskan penghasilan jamu di pada generasi akan datang.
Aurora - page 13
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Testimoni 28
Menyelesaikan masalah sakit badan/Senang Bangun Pagi (Menyegarkan badan)
assalamualaikum

nak jugak berkongsi cerita tntg jamu ni. sy dah mkn utk 3 bulan dan alhamdulilah.. sy dh rasa kesannya. fist time makan, period mai 21 hari. gelabah betul. pastu bila sambung ngan botol kedua, period tu dtg ms tgh consume jamu tu...to be specific, at 30 august. bila dah habis, sy buat mcm kak zah ckp, stop for a week wlu dlm hati bimbang gak sbb time tu tgh subur.

bulan ni, on 1 Oct, the period comes again dan kitarannya normal. darah yg keluar pun banyak dan berketul2 gitu. tak mcm ms makan pil, darah tu mcm tersekat. dan yg paling sy rasa best, bangun pg bdn rs segar je. dulu..pepagi nk bangun punyalah susah. sakit badan mcm kena pukul je.

by the way, tima kaih bebanyak ye kak zah.. sy akan order lg lepas ni. ader sebotol lg kat umah tu...
salam ramadhan
buputrie - page 13

[ Last edited by  YellowRose at 29-3-2008 06:43 PM ]

Salam....ada yang call kak zee bertanya pasal MAB nih...kalau makan MAB tetiba period bulan tu tak datang....teruskan dan wajib habiskan 21 biji....kemudian rehat selama 7 hari dan sambung botol ke 2.....mmg MAB ni ambil masa nak serasi dengan badan kita...kadangkala ambil 1-3 bulan.....kak zee pun masa mula2 ambil... period datang sampai 2 kal sebulani....sementara nak stabil begitu lah...teruskan sehingga dia betul2 serasi dengan hormon badan kita...

mcm i dah hari ke 8 after 1st day of period...kira dah miss la nak makan for this month tak? i kena tunggu period, hari ke 5 baru leh amik...betul tak yellow?