CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mulberi

Bajet cat rumah

living area rumah ni saya cat semula...kalau ikut asalnya, tukang cat sebelum tu hanya cat 1 coat je...dengan mata kasar pun boleh nampak..
dan plaster ceiling berceloreng terkena cat...wood flooring pun penuh dengan cat yg menitis dan tak dibersihkan...
kesian kat owner rumah sbb terkena..lagi satu pemilihan jenis cat pun tak sesuai...oleh kerana permukaan dinding tak rata, amatlah tidak sesuai utk gunakan cat jenis satin/pearl glo...sbb akan nampak ketara dinding berombak2 bila terpantul dek cahaya lampu. saya suggest guna cat jenis matt..

satu lagi nasihat, semasa kerja mengecat elakkan menggunakan kipas...panas macamana pun jangan bukak kipas...sbb semasa kita menggelek roller cat tu debu2 cat akan berterbangan. kalau bukak kipas abis la debu2 cat tu berterabur ke semua arah...lagi jenuh kita nak cuci debu2 cat yg melekat kat wood flooring

saya dah belanja rm1k ++ untuk beli cat dalaman saja untuk satu rumah,

kombinasi nippon paint & jotun,

berwarna-warni satu rumah,

bro harry yang mengecatnya,

cantik laaa cat diluar rumah tuuu..
kombinasi yang baikkk

mharry,
kenapa telefon line awak macam takada aje.

mharry.....

nak info skit la.... sy plan nak cat rumah.... apartment je.... keluasan hall 10 kaki X 20 kaki je.... sblm ni dinding tu dicat dgn kaler hijau n kuning yang teramatlah terangnya..... rasa2nya kena undercoat dulu tak? takut nanti kalau terus cat masih nampak kaler asal... sbb lepas ni nak cat kaler putih je.....

brapa harga cat undercoat ni ye? kalau sy nak upah harry mengecat, saya kena sediakan berus n segala peralatan ke?

harap dpt jawab persoalan sy ni..... dah tak sabar nak tukar kaler hall ni....;)

Follow Us
mcm english style,so nice

mharry ni buat consultation jugak ke

225# rienafaiz
boleh try pilih cat kat sini..

http://colouradvisor.jotun.com/countrys/eng/

page sangkut

mharry,
kenapa telefon line awak macam takada aje.
dineyta Post at 18-11-2009 11:38

maaf...saya pegi Hanoi 2-3 hari lepas...terpaksa off handphone
skrg dah balik...
apa yg boleh saya bantu?

mharry
Kalau kat kawasan kajang ambil tak? Saya cuma nak cat bahagian dalam dan pasang wiring untuk kipas.

setakat ni dah habis dlm RM.5K untuk beli cat untuk dalaman saja,

tu belum masuk cat luar lagik,

berpeluh jugak rasanya nak mengkalerkan rumah ni,

setakat ni dah habis dlm RM.5K untuk beli cat untuk dalaman saja,

tu belum masuk cat luar lagik,

berpeluh jugak rasanya nak mengkalerkan rumah ni,
mkmh Post at 19-11-2009 17:51

ye ke RM 5K??

...bukan RM1.5K ker?  Kalau saya beli maybe leh jimat lagi dalam RM300 kot...hehehe
tapi nak buat macamana...mkmh dah terbeli sendiri

mharry.....

nak info skit la.... sy plan nak cat rumah.... apartment je.... keluasan hall 10 kaki X 20 kaki je.... sblm ni dinding tu dicat dgn kaler hijau n kuning yang teramatlah terangnya.....  ...
myakhaireena Post at 18-11-2009 13:59

wah...ni orang kedah ni..hijau kuning..

ok..camni..samada nak taruk undercoat dulu pun boleh..tujuan undercoat adalah nak seal/gam cat kat dinding kasi cat grip bagi dinding yg belum pernah dicat...kiranya baru plaster simen la. Nama undercoat tu mesti ada sealer kat belakang dia..tak kira la brand apa pun..

satu lagi tujuan undercoat adalah nak tutup cat lama...exceli nak jimatkan kos beli cat finish...tapi tak ketara sangat la..
bagi pakar cat buang masa dan duit je nak buat 2-3 coat..lagi banyak coat..upahnya lagi la mahal

kebiasaan rumah baru..developer akan cat rumah kita kaler putih seputih putihnya...cat putih ni murah je sebenarnya...interior harga dlm RM68 je utk 20 liter brand ICI..kalau cat exterior..baik guna sealer..harga dlm RM175 ni brand nippon utk 20 liter...lepas tu depa akan cat satu coat kaler finish...tak pernah nampak ada yg 2 coat finish..

kadang2 contractor yg supply cat dan upah skali akan buat cara macam ni...coz nak jimat beli cat finish..so, harap tip2 yg saya bagi ni akan buat u lebih faham..

utk tanya upah mengecat tu saya xkan open kat sini...bcoz P&C dan rules forum ni x boleh bisnes2...moderator marah ...hihihi........nanti saya PM

mharry
Kalau kat kawasan kajang ambil tak? Saya cuma nak cat bahagian dalam dan pasang wiring untuk kipas.
dineyta Post at 19-11-2009 17:01

ada buat exspecially area selangor, KL & Nilai...rata2 lah...pernah sampai ke Temerloh..

236# mharry

bro harry,
kalau area wangsa maju/setapak boleh x?

ye ke RM 5K??

...bukan RM1.5K ker?  Kalau saya beli maybe leh jimat lagi dalam RM300 kot...hehehe
tapi nak buat macamana...mkmh dah terbeli sendiri
mharry Post at 19-11-2009 20:32

silap taip tu

RM1.5K,

takpe tu semer pengalaman,

kalau nak tengok tangga & pintu kaler putih datang ler rumah hihi

236# mharry  

bro harry,
kalau area wangsa maju/setapak boleh x?
afyz Post at 20-11-2009 10:01

Buat je..sampai Temerloh pun pernah.

Harry, kemas giler ko mengecat. Bapak aku pun penah mengupah org cat yg kemas giler mcm ko buat. Mmg detail sangat kat edges tu... takder tumpah bagai.

Btw, kitorg ada cat kitorg punya club house building arituh... pakai KCC brand gak. Aku tersalah beli, aku beli yg interior utk exterior punya. Colour matte pulak. Tapi yg hairannya.. dah 3 tahun dah, masih lagi nampak kemas dan tak terkopak2 walaupun kena hujan & panas. Aku rasa KCC punya cat mmg baguslah. Cuma yg glossy finish dia tak begitu cantik. Mcm terlalu 'murahan' rupa finishingnya.