CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hanasakura

Pegawai Pendidikan Pengajian Tinggi DH41 - Version 2

Close [Copy link]
nurHafiz posted on 14-8-2012 08:51 AM
insyaAllah ada rezeki awak cik jah.. saya rasa saya senior awak.. mbv intake disember 2009..  ...

laa..ye ke?abes thun brape?sy intake jun 2010..
dgr cite ramai senior atas sy xdpt lg keje..tp skrg xtaula..
batch sy pun sorg ja yg dpt panggilan iv yg lepas..rezeki dia, dpt jugak jwtn ni..

C1k_J4h posted on 14-8-2012 09:27 AM
laa..ye ke?abes thun brape?sy intake jun 2010..
dgr cite ramai senior atas sy xdpt lg keje..tp sk ...

tamat ogos 2011.. .. start batch kitorang spp ambil alih temuduga DG41.. jadi maklumat untuk panggilan temuduga SPP dapat dari fakulti..bukan lagi borang online... cik jah batch yang 60 lebih orang tu kan.. .. kawan cik jah yang dapat tu course apa..

sape-sape yang berjaya temuduga intake jun yang perlu hantar notis 2 bulan dah boleh hantar sekarang.. hehe

dah page 97... 1-2 hari lagi PPPT dapt rumah baru.. cepat-cepat habiskan rumah lama ni..

Last edited by nurHafiz on 15-8-2012 09:14 AM

pengalaman temuduga saya.. pergi temuduga naek bas ke putrajaya dengan ayah... dalam bas gemuruh sangat kot esokkan nak temuduga... termuntah dalam bas.. selama ni 5 tahun ulang alik belajar naik bas 12 jam lebih tak pernah pon termuntah dalam bas.... bas nurHafiz naik sepatutnya ke shah alam.. tapi disebabkan hanya nurhafiz dan ayah je nak pergi shah alam..so driver bas tak pergi shah alam... kitorang kena tunggu dalam sejam jugak tumpang bas ekspres lain yang ke shah alam.. dekat pukul 8 lebih malam baru sampai rumah akak kat klang... penat wooo.. .. malam tu jugak kakak hantar ke rumah sepupu kat putrajaya..senang nak pergi temuduga kalau stay kat sana... hehe

masa pergi temuduga saya pakai blazer dan tag nama... clear holder saya letak label bagi setiap ic, sijil dan lain-lain.. senang sikit.. hari tu saya masuk group kedua pada sesi 7.30 pagi.. sekali masuk 4 orang.. bila group pertama keluar, kitorang excited terus g ketuk bilik temuduga padahal interviewer tak tekan loceng lagi.. .. penemuduga cakap.. sabar ya.. masuk lepas kami tekan loceng.. haha

sementara tunggu loceng tu, tanya calon sebelum kitorang apa yang ditanya.. kawan cakap interviewer tu baik sangat macam ayah dia je dia rasa.. .. dok bersembang diruang menunggu ketawa berdekah-dekah jugak la.. macam bukan pergi temuduga pulak.. tak berdebar sangat.. hehe..

bila masuk dalam bilik, ada sorang penemuduga lelaki dari SPP dan sorang lagi perempuan dari kk/poli... lupa pulak.. lelaki tu chairman SPP, tan sri zulkarnain.. perempuan pulak berpangkat Dr j.. nama lupa.. hehe.. Alhamdulillah tenang tengok muka dua-dua penemuduga.. Dr. tu senyum je start kitorang masuk sampailah habis.. cantik dan bertudung labuh Dr. tu.. hehe..

bila semua dah duduk tan sri bagi mukadimmah berkenaan jawatan DH41 dan nak ambil terhad.. tan sri suruh doa banyak-banyak.. tergatal nak bertanya terhad tu berapa.. tapi tan sri cakap adalah... terhad tak boleh bagitaw jumlah yang sebenar untuk kos saya..  .. masa ni tan sri dah start provoke.. nak hantar p poli mukah.. semua calon bergelak ketawa, senyum malu-malu.. gelak sopan ok bukan berdekah-dekah.. hahha.. dalam dok sembang tu tan sri tertekan loceng.. dia berlawak lagi takut ada calon-calon seterusnya masuk sebab dia tertekan loceng..

lepas tu start sesi temuduga..
1. perkenal diri (mesti dalam bi)- sapa nak start dulu boleh..tak ikut turutan.. aritu saya start dulu
2. mock teaching  - lepas dah perkenal diri tan sri suruh mock teaching terus... tak perlu tunggu semua calon perkenalkan diri dulu.. saya boleh pilih tajuk sendiri.. tapi calon ke 2 dan ke 4 sama sesi dengan saya Dr. bagi tajuk.. group sebelum ni semua calon Dr. tu bagi tajuk... saya mengajar kat depan mula-mula tu tersalah 'pelajar'.. sebab jadikan penemuduga sebagai pelajar.. pastu lepas 30 saat tu jadikan calon-calon lain sebagai pelajar.. hehe.. depa tak komplain pun pasal tu.. tapi masa tengah mengajar fikir logik calon lain kan ada, jadikan diorang sebagai pelajar.. kalau temuduga individu sah-sah penemuduga yang jadi pelajar.. dalam 2-3 minit mengajar, tan sri cakap.. ok boleh berhenti..tak perlu mengajar lama-lama lagi.. nak tengok boleh mengajar ke tidak je.. nanti boleh mengajar lama-lama..
3. tan sri tanya kenapa pilih PPPT...
4. tan sri tanya sanggup tak hantar ke mukah (provok lagi.. aiyyaa )
5. Dr. suruh bincang dalam kumpulan pandangan kami ok tak belajar guna laman sosial.. bila dah siap bincang tan sri tanya.. dah siap ke.. kitorang iyakan.. pastu  tan sri tanya Dr. ok tak kami.. Dr. senyum je..cakap ok sambil angguk kepala..a

pastu dia cakap ok..itu sahaja.. pesan lagi doa banyak-banyak... 2-3 kali jugak la tan sri pesan suruh doa..

lepas tu kitorang semua cakap terima kasih... bangun nak keluar.. sorang pun tak ingat nak ambil fail. Dr. perempuan tu yang cakap sambil senyum.. tak nak fail awak ke..... dengan muka tersipu-sipu semua g meja temuduga ambil fail.. pahtu cakap terima kasih.. banyak kali jugak la cakap terima kasih.. sesi berkasih-kasih sebelum keluar..tan sri pesan lagi..doa banyak-banyak..

mesa posted on 14-8-2012 08:30 AM
saya duduk melaka. kerja kat MMU bahagian maintenance. try je mana tahu dapat sampai sebulan. nant ...

wat smntare nie tingal dulu nati da stabil baru bawak ke sana. tgk2 kalau2 ada peluang keje di sana.baru bawak.

Follow Us
nurHafiz posted on 14-8-2012 08:32 AM
semalam dari pukul 8.00 pagi sampai 4 lebih petang bukak web spp je.. kejap-kejap cek kat web spp. ...

Saya Ridzuan..nanti jumpe di sane.sekarang kita menanti rezki untuk penempatan,kita lum tahu di mana..alhamdulillah..penantian kamu berbaloi nurhafiz..jangan lupa buat sujud syukur...

nurHafiz posted on 14-8-2012 10:25 AM
pengalaman temuduga saya.. pergi temuduga naek bas ke putrajaya dengan ayah... dalam bas gemuruh san ...

Pakaian kamu dan penyediaan file kamu sama dengan saya..yang bakal interview..igt,blazzer,tag name dan label pada file itu penting..kelebihan pada anda..

Ridzuan_Asma posted on 14-8-2012 11:29 AM
Pakaian kamu dan penyediaan file kamu sama dengan saya..yang bakal interview..igt,blazzer,tag name ...

Ya....itu suma penting.....Extra mark......tunjukkan yang kamu betul2 mahu jawatan ini.....

nurHafiz posted on 14-8-2012 08:37 AM
sape lagi berjaya temuduga jun...meh sini lapor diri.. heheh..tahniah semua.. hehe..jom senaraikan c ...

Salam, saya iv jun jugak 1st time iv hari tu.
Alhamdulillah berjaya
saya pengkhususan teknologi binaan. kalau ikutkan hari tu, sy yg paling simple berbanding yg lain.
x pakai blazer n name tag pun. yg lain2 semua pakai. Risau juga hari tu. tp apa2 pun, yg penting ckp direct menjawab soalan, jgn ayat bunga2 sangat. pening panel nak bg marks nant

agak2 bila eh surat akan sampai. nak kena bg notis 1 bulan awal
Excited!

aininur posted on 14-8-2012 11:46 AM
Salam, saya iv jun jugak  1st time iv hari tu.
Alhamdulillah berjaya
saya pengkh ...

alhamdulillah.. .. tahniah ainnur.. nanti ceritakan pengalaman masa temuduga.. sebagai persediaan untuk bakal adik-adik kita nanti.. .. kalau intake mei.. result keluar 16 julai...12 september dah lapor diri... tarikh kita lapor diri mungkin belas-belas hari bulan jugak bulan oktober nanti.. sebulan dari sekarang ainnur dah boleh hantar surat cinta kat bos..

aininur posted on 14-8-2012 11:46 AM
Salam, saya iv jun jugak  1st time iv hari tu.
Alhamdulillah berjaya
saya pengkh ...

nurhafiz update nama aininur kat senarai yang berjaya temuduga intake jun k...

Ridzuan_Asma posted on 14-8-2012 11:18 AM
Saya Ridzuan..nanti jumpe di sane.sekarang kita menanti rezki untuk penempatan,kita lum tahu di ma ...

alhamdulillah... same goes to you ridzuan.. bersyukur atas kurniaan yang diberi..

Ridzuan_Asma posted on 14-8-2012 11:29 AM
Pakaian kamu dan penyediaan file kamu sama dengan saya..yang bakal interview..igt,blazzer,tag name ...

hehe..sebelum ni tak terfikir nak labelkan fail... nasib baik sempat godek-godek forum ni sebelum temuduga haritu.. tQ pada senior yang share tips ni kepada adik-adik

senarai nama yang berjaya temuduga jun rujuk pada post 2395

nurHafiz posted on 14-8-2012 12:02 PM
nurhafiz update nama aininur kat senarai yang berjaya temuduga intake jun k...

Masih tggu geng elektrik..huhu

wan87mail posted on 14-8-2012 11:44 AM
Ya....itu suma penting.....Extra mark......tunjukkan yang kamu betul2 mahu jawatan ini.....:loveli ...

sokong

Ridzuan_Asma posted on 14-8-2012 12:10 PM
Masih tggu geng elektrik..huhu

hehe..sama-sama menunggu.. setakat ni baru 4 orang lapor diri kat sini..semua course lain..tunggu cik jah update.. kawan cik jah yang berjaya course apa..  forum cari dah jadi check point pertama sebelum jumpa di putrajaya.. ..

nurHafiz posted on 14-8-2012 09:40 AM
tamat ogos 2011.. .. start batch kitorang spp ambil alih temuduga DG41.. jadi maklumat untuk pangg ...

yup..batch kami 60 lebih ja..lol..untungla..fakulti lgsg xmembantu pasal hal ni..kitorg terkontang kanting ja..siap mantan dekan pesan, awak apply jela keje pape guna degree..perghhh..memg sadis giller r..
brape ramai batch awak dpt dh41?yg mebe tu kos elektrik..

C1k_J4h posted on 14-8-2012 12:17 PM
yup..batch kami 60 lebih ja..lol..untungla..fakulti lgsg xmembantu pasal hal ni..kitorg terkontang ...

cik jah ni yang mana ya.. saya kenal jugak junior nama ja.. putih mulus orangnya..orang kelantan.. adakah cik jah orangnya??.. saya dah tak berharap pada fakulti. kami dah buat rombongan jumpa prof wan bulan 12 sebelum nama panggilan temuduga keluar mac lepas lagi.. tapi hasilnya..no komen... tak pasal-pasal darah tinggi naik.. hehe