CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sepitsiput

[Tempatan] Ahso meroyan dan pukul pak guard Giant dgn balang kuih raya

Munnalicious posted on 21-7-2014 03:54 PM
Ha.. yg ni mungkin jugak sbb masa diorg mati diorg kne bawak duitkan? Masukkan sekali semua brg yg ...

sgt betol..dieorg siap beli tanah tu awal2 sbb takut harga naik..

mirkl posted on 21-7-2014 04:38 PM
jom la kita ngorat amoi, pastu ajak masuk islam, jadikan isteri, berikan bimbingan agama, agar kur ...

Bro. Saya tak setuju kalau nak kata amoi je yang racist. Mana-mana pompuan tak kira kaum pun ada yang racist. Kalau boleh cuma salahkan individu terbabit. Seorang dua tak mewakili keseluruhan kaumnya.

macam nak kena rogol ja

spiderman80 posted on 21-7-2014 04:49 PM
Istilah sayang duit tu agak subjektif. Orang Cina kalau membeli sesuatu biasanya nak discounts bag ...

OOO begitu... Kamu sgt bagus memberi jawapan jd sedikit sebanyak baru saya paham mengapa kenapa apa dan pasal apa. TQ spiderman. Semoga 1 day u akan terbuka pintu hati memilih Islam (bukan Melayu). Amin. Mana tahu Felexia Yeap man version.

spiderman80 posted on 21-7-2014 04:55 PM
Bro. Saya tak setuju kalau nak kata amoi je yang racist. Mana-mana pompuan tak kira kaum pun ada y ...

dan saya juga tak setuju jika kita memilih untuk memberikan nasihat mengikut kesukaan kita jika kes A kita suka..org bagi komen racist pun untuk menghantam dia tak apa..tapi kalau kes B mungkin tak berapa nak setuju org komen awak akan nyatakan nasihat di atas...

kalau kaum cina sendiri mengutuk orang  melayu..bukan setakat orang itu malahan melibatkan kaum dan agama tak apa...jika melayu nak kutuk terus si cina bagi nasihat...

saya nasihatkan pada kamu lebih baik nasihatkan komuniti bangsa kamu dulu....

Follow Us
Munnalicious posted on 21-7-2014 06:01 PM
OOO begitu... Kamu sgt bagus memberi jawapan jd sedikit sebanyak baru saya paham mengapa kenapa ap ...

Nanti saya akan kerap update kan diri saya memakai baju Melayu di Facebook ataupun blog. Sila like banyak-banyak. Hahahahaha.

mat_jenin posted on 21-7-2014 06:28 PM
dan saya juga tak setuju jika kita memilih untuk memberikan nasihat mengikut kesukaan kita jika ke ...

Bro, bagi kes Kiki, saya dan kebanyakan orang Cina lain cuma pandangnya sebagai seorang perempuan garang yang tak menghormati orang tua. Kami tak fikir pun dia mewakili keseluruhan gadis Melayu. Sebab kami tahu kebanyakan gadis Melayu masih ada sikap ketimuran yang kuat. Kita patut melihat dari sudut kemanusiaan,  bukan berpandukan perkauman. Tiada satu bangsa pun yang perfect. Ada kelompok yang baik ada yang jahat.

Ah so ni curi apa?..tau2 dah mengamuk

spiderman80 posted on 21-7-2014 08:11 PM
Bro, bagi kes Kiki, saya dan kebanyakan orang Cina lain cuma pandangnya sebagai seorang perempuan  ...

Memetik kata-kata amran pekida.

Ale utohhh_Lanjiooo.

spiderman80 posted on 21-7-2014 08:11 PM
Bro, bagi kes Kiki, saya dan kebanyakan orang Cina lain cuma pandangnya sebagai seorang perempuan  ...

saya rasa awak salah dan tak baca ke semua komen cina mengenai kes kiki sebab ada juga komen yg berbau perkauman...menyentuh agama...dan judgmental semua melayu macam kiki?? btw kiki tu sudah pasti bersalah kah?

adakah cina2 yg komen kiki kurang ajar tak hormat orang tua..sebenarnya perangai kurang ajar atau lebih teruk dari kiki??  cause saya lihat ada juga pada pemuda-pemuda cina tak kira laki dan perempuan yang biadab??..kenapa sebelum komen perangai kiki terlupa menilai perangai diri sendiri terlebih dahulu??..memang betul kata awak kena lihat pada kemanusian..mungkin itu diguna pakai untuk mempertahankan bangsa kamu?? tapi saya rasa lebih baik kamu nasihatkan  pada bangsa kamu yg racist terlebih dahulu jgn melihat sesuatu itu pada perkauman , belajar juga hormat hak bangsa lain...dan jangan melihat bangsa sendiri seolah perfect dan macam bagus .. tapi bangsa lain tak...seperti mana saya cakap bila melayu yg salah kutuk melayu tapi bila bangsa sendiri buat salah pertahankan habis-habisan.....so itukah kemanusian ??

Last edited by mat_jenin on 21-7-2014 08:55 PM

mat_jenin posted on 21-7-2014 08:51 PM
saya rasa awak salah dan tak baca ke semua komen cina mengenai kes kiki sebab ada juga komen yg be ...

Usahlah terlalu beremosi dalam hal macam ini. Serupa pada awal saya pun dah cakap ah so ni patut diheret macam tu sebab dia tu dah melampau. Tak patut nak lihat secara perkauman. Asalkan seseorang tu buat jahat tak mewakili keseluruhan kaumnya. Tadi ko pun ada kata ada sesetengah komen Cina yang racist kat kes Kiki. Persoalannya,  adakah mereka mewakili keseluruhan kaum Cina? Serupa ada Melayu yang mempertahankan Kiki, saya tak melihat mereka mewakili isi hati semua orang Melayu.

spiderman80....lihat awak double  standard kerana gagal melihat bangsa kamu sendiri yg selalu beremosi dalam kebanyakan hal  dan sering kaitkan dengan perkauman walaupun tiada isu perkauman....banyak kes sikit2 kaitkan dengan perkauman .  pendapat awak berkaitan ah so ini juga tak boleh mewakili semua kaum cina... cause saya baca ada komen juga dari bangsa cina yg sokong ah so ni. memang betul  sorang jahat tak mewakili kaumnya...tapi ayat tersebut   lebih  digunakan untuk pertahankan bangsa cina ...tapi bila melayu buat salah kebanyakan komen cina judgemantel dan racist. pada  saya cina yang memberi  komen berbau perkauman dan melibatkan keagamaan  pada isu kiki dan org pertahankan kiki  ia boleh mewakili keseluruhan cina sepertimana kiki dan orang yg pertahankan kiki yg dianggap oleh cina mewakili seluruh melayu dan islam.........dan pendapat awak bukan mewakili seluruh kaum cina....so jgn menafikan ada cina yg bagi komen yg berbau perkauman dan racist Last edited by mat_jenin on 22-7-2014 03:32 AM

akusukaq posted on 19-7-2014 01:48 PM
Aku pi Aeon aritu aku heran kenape price tag panties murah2 yang selonggok 3 helai tu dah hilang. &# ...

pesen xmampu tapi nak berlagak..macam ni punya bangkai pun wujud ka

BANGSA APA? UGAMA DIA TAK AJAR DIA KE MENCURI TU SALAH? TAK DIBAWA KE BALAI KE?

uniq61 posted on 22-7-2014 12:50 PM
BANGSA APA? UGAMA DIA TAK AJAR DIA KE MENCURI TU SALAH? TAK DIBAWA KE BALAI KE?

Mencuri tu satu hal. Dia lagi meroyan dan memukul guards tu. Memang harus diheret dan kalau boleh diserahkan kepada pihak berkuasa.

Macam2 kerenah saban hari ini, aduhai...

~~mantel..confident sangat nak defend diri dia tu ..~~

Ganas giler aunty ni.

1 kes perempuan melayu katok keta cina tua.... lepas tu cina tua tu cakap dia maafkan perempuan tu sebab agama dia ajar mcm tu..... sekarang nie kes supermarket plak........ agama dia ajar macam tu ka kalau dah mencuri....??? kes kiki jadi isu yang cina tua tu baik sangat lah kan dapat maafkan kiki.... cuba bayangkan cina tua tu adalah cina muda masa tu.... rasanya adakah dia maafkan kiki ataupun disebaliknya.....??? hahahaha

bagi aku memang patut lah kiki buat mcm tu..... padan muka cha ya nun alif...... aku memang benci sgt
cha ya nun alif nieeeee........