CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

Originally posted by bottombikini at 7-8-2006 02:24 PM

: wah umpan aku mengena la lazyboss..wahai dunia lihatlah :pompom:

seram gak ek opis ko..apakah makhluk itu ek :hmm: jangan dia menyerupa sudahlah. tapi best gak phrase "bengang tak ...

ala pasan je ko

bot

Originally posted by mira8 at 7-8-2006 03:41 PM

tu la pasal...sampai semua kat opis ni pun lekat ngan perkataan tu..asal tension jer:dia:.."bengang tak"..pasal menyerupai tu tak la...tapi ader lagi citernya...

satu hari tu member aku a ...

aku rase perkataan tu dia sebut sbb dia pon bengang jugak kot.. mesti ko ade wat ape2...
cthh nyee mcm ketawa kekuat ker?? bunyik hp ko ker?? downag agak nye terganggu kot...

Originally posted by aturcara at 7-8-2006 05:41 PM

kita selalu terbau kapur barus ni time kat umah ..hmmm....

kalau kapur barus kat umah rase nyee org yg x de tu dtg melawat..
huhu seram lak aku.. tapi aku pasan laa lepas aku join board paranormal ni.. mcm benda ni datg dekat lak..
tp perasaan aku agaknye kan???

Originally posted by lazyboss at 8-8-2006 09:55 AM

ala pasan je ko

bot

bukan perasan aku..perasaan kawan aku jer...hehehe:nana:

Originally posted by lazyboss at 8-8-2006 09:59 AM

aku rase perkataan tu dia sebut sbb dia pon bengang jugak kot.. mesti ko ade wat ape2...
cthh nyee mcm ketawa kekuat ker?? bunyik hp ko ker?? downag agak nye terganggu kot...

aku memang biasanya ketawa kuat2...selalu buat lawak ngan boss aku..kalau dia terganggu nak buat camner...orang lain pun pakai gak hpone..apsal dia bengang kat aku lak..bengang tak??hihihi:lol

emm ader sesaper nak baca pasal citer kat opis aku lagi tak?? angkat tangan..hihihi....:hmm:

Follow Us
Originally posted by mira8 at 8-8-2006 12:24 PM
emm ader sesaper nak baca pasal citer kat opis aku lagi tak?? angkat tangan..hihihi....:hmm:

saya...saya...nak ....nak

emm..kisah selanjutnya...

kisah ni kat opis yang satu lagi...kat HQ..kisahnya bermula kat kawasan menyimpan barang2 kereta..lebih senang nye sparepart...ada 3 tingkat tapi kat atas sekali ada opis..ramai orang la...tingkat 2 ngan tingkat bawah tempat simpan barang..jadi kurang gak orang kat situ..nak jadi cerita...kwn2 aku ni selalu la menyorok kat tingkat 2...time tengah hari diaorang selalu tido kat situ supaya boss tak nampak...satu hari tu member aku tido 3 orang kat situ...tido punya tido 2 orang member ni dah bangun masuk kerja...tinggal la sorang lagi...2 orang tu turun...tgk2 dah lama member sorang lagi tak bangun...salah sorang dr 2 org ni tadi pg tgk...member yg tido tadi tu tak bangun2...so dia kejut kan la...tapi yg tido tu senyap jer...2 - 3 kali kejut baru la terjaga....member aku ni cerita la yg dia kena tindih ngan h**t*...dia dah dengar member aku tu kejutkan dia tapi dia takleh bersuara...takleh gerak..dan member yg kejutkan tu pun bg tahu yg dia sebenarnya dah agak budak yg tido tu kena camtu..dan masa dia kejutkan tu..dia baca apa yg patut suruh budak tu sedar...dia citer lagi yg dah ramai kena camtu..termasuk dia sendiri (budak yg kejutkan tu)..tu sbb ramai yg tak nak tido kat tingkat 2 tu...yg budak ketiga tu tak tahu jugak(bukan budak yg kena tu)yg kat situ ader camtu...last2 semua orang tak berani dah tido kat atas...nak naik ambik barang pun mesti berdua..sbb sometimes rasa macam ader orang tengok jer kita buat apa2...

sambung lagi...

Originally posted by mira8 at 8-8-2006 12:21 PM

bukan perasan aku..perasaan kawan aku jer...hehehe:nana:

yg ni bukan aku kate ko laa.. kan aku kate 'bot' <-- singkatan dari bottomi..
ha yg ni baru aku kate ko peasannn

mira

weiiii..sape sebut-sebut aku ni....

alah ko tu saje dengki dgn aku lazy wakaka..

Originally posted by bottombikini at 10-8-2006 01:36 PM
weiiii..sape sebut-sebut aku ni....

alah ko tu saje dengki dgn aku lazy wakaka..

huhuhu. x de makna nye...

da x de lagi bau kapur barus kat opis aku huhuhu

laa ni baru aku nak post dalam Mystery, Paranormal, SN nih..

benda baru jer jadik semalam kat ofis aku nih.. ofis aku nih salah satu building yg lama dkt jalan raja chulan, keliling bangunan lain semua dah cat cantik, building aku gak buruk sakan..hampehh.. masa aku baru join dulu sini, 5 tahun lepas takda aper sangat. cuma dengar citer macam2 je laa.. ada yang dengar budak lari2 malam, ada yg nampak pompuan baju merah dalam toilet.. ader orang kuat skodeng (laa orang laa heheh)..

so semalam, betul dlm 6.57pm, aku nak pi toilet.. ofis aku tingkat 14. so, aku kena lalu satu small hallway. kat situ ader emergency exit/tangga, yg pintu selalu terbukak pun.. biler aku melintas je situ, mata kanan aku macam nampak kelibat, ader pompuan, pakai baju macam baju sepital, sampai bawah lutut..kaler putih/komot/lusuh, rambut panjang sampai atas dada je..macam berdiri jer, tangan kat sisi.. kaki aku tak perasan laa.. pastu tgh tunduk sket kot.. sebab aku memang tak perasan muka dier.. mata dia.. mmg tak perasan.. tinggi takder lah sangat, macam tinggi dlm 5'2", 150~155cm gitu le..

aku lalu jer la terus, pastu duk pikir, aik.. saper pompuan tu.. hisap rokok kat tangga ke, abis tu, takkan sorang2 je.. setahu aku, pompuan ofis lain, tgkat 13 yang selalu hisap rokok ramai2, itu pun bukan kat tangga.. kat depan hallway tu je..

pastu yg buat aku heran lagi tu, kelibat yg aku nampak tu, badan dier ngadap pintu, tapi 1/3 badan belah kanan dier kat sebelah dinding.. maknanya, kalau nak jalan kuar ikut pintu tu, bahu kanan, kaki kanan langgar pintu frame tu laa., so kena adjust ke kiri, baru leh kuar badan..

lepas pi toilet, aku ushar balik kat tangga tu.. senyap jer.. takda bau rokok pun, takda bau aper pun.. hmm.. duduk balik kat meja aku, ngam2 kul 7pm. haishhh.. seram pun ader, heran pun ader.. sebab aku nih jarang sangat nampak kelibat..

so masa balik tu, aku baca al-fatihah banyak2.. huhuuhu..

uishhh.... kalau aku, dah lama patah balik

Originally posted by lazyboss at 8-8-2006 10:00 AM

kalau kapur barus kat umah rase nyee org yg x de tu dtg melawat..
huhu seram lak aku.. tapi aku pasan laa lepas aku join board paranormal ni.. mcm benda ni datg dekat lak..
tp perasaan aku ag ...

:pmuka: habis la ko pasni... :nyorok:

pstt.. aku pun rasa gak cam yang ko rasa

Piratesjch This user has been deleted
even tak ade hantu kat opis ku, dahlah cukup seram dan menakutkan..sebab all the ladies in the previews opis yang bekerja bersama dengan saya tu memang mukanya macam pontianak.....mekapnya berlapis-lapis...:geram:

tak baik tau.. i report kat ofismate u.. :p

Originally posted by lazyboss at 10-8-2006 01:10 PM

yg ni bukan aku kate ko laa.. kan aku kate 'bot' <-- singkatan dari bottomi..
ha yg ni baru aku kate ko peasannn

mira

jangan la marah lazy..nak gurau sikit pun dah kenatembak..:tq:

Originally posted by Caranthir at 11-8-2006 09:36 AM

benda baru jer jadik semalam kat ofis aku nih.. ofis aku nih salah satu building yg lama dkt jalan raja chulan, keliling bangunan lai ...

opis ko kat see hoy chan ke?

Originally posted by Caranthir at 11-8-2006 09:36 AM

benda baru jer jadik semalam kat ofis aku nih.. ofis aku nih salah satu building yg lama dkt jalan raja chulan, keliling bangunan lai ...

seram nyer....
tu lah kalau kita2 ni yg tak biasa di kacau dan di perlihatkan mmg kita tak fikir bukan2.
kau mcm aku lah bila dah lepas kejadian baru fikir balik logik akal kejadian itu.

saya tak pernah kena kacau, tapi member pernah la

pada satu hari di hari ahad.......
saya gi opis nak siapkan kerja (takut boss marah). sampai opis dlm tgh hari. masa tu bila sampai kat department saya, tgk tak ada sapa pun kat situ. meja saya kat depan pintu masuk, dan next meja kat belakang di pisahkan oleh apa nama benda tu, ala...papan tu la.(sorry tak ingat nama dia) so saya buat kerja cam biasa sampai kul 7ptg. memang kat floor tu tak ada org langsung. masa sign out balik, guard tanya, saya o.k ke. so saya angguk and senyum je la. esoknya kecoh kat floor tu si jiran belakang saya kena kacau. dia kata kerusi di sebelah dia bergoyang and berpusing2. bila dia tengok terus dia cabut betul2 time saya masuk opis. dia tanya saya, tak de benda kacau ke, saya kata tak tau sebab cam biasa kalau saya sorang kat floor tu saya suka pasang lagu kuat2. em....gitu lah seadanya. banyak lagi kisah misteri kat building tu, lain kali saya sambung.