CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SulurBidar

KLCC Hebat Bertaraf Dunia Namun Ada Kisah Misteri & Seram Di Sebaliknya

AdamBillionaire posted on 22-9-2013 07:05 PM
bukan ada gegirl akan cuci cermin KLCC ke waktu malam? mop lantai?  tak pasti malay atau vie ...

mlm2 xde..kalau ada pun org kutip sampah jer..tak pernah la cuci tingkap atau mop lantai mlm2..
kalau mop lantai pun kt toilet jer..xkan nak mop karpet kot
ada citer gak ke psl ni?cleaner rasanya semua indon..

SulurBidar posted on 22-9-2013 11:58 PM
Kalau nak sembang pasal jalan ke tower 1 ke tower 2 ke baik bukak thread baru..
Aku pun mont ...

kannn...aku pon terpedaya sama...

AdamBillionaire posted on 22-9-2013 07:06 PM
biasa budak department kau lunch area mana? dekat wisma sntral? atau nz? tgk kt nz wisma sen ...

budak dept aku lunch kt wisma central..aku jarang g sana..setahun skali jer kot
malas nak jln jauh2..hari2 tapau kt food court jer..

aku ni keje kt tower 1...aku x penah nmpk...just dgr bunyi2 je la...aku ignore je...x koser nk layan..
aku dgr cite pon drp org...mcm2 versi la...tp seme mmg tahap seram gak la...

tp ada 1 kes kejadian kt parking lot...aku alami sendiri ni pon sbb aku temankn kwn aku...ada hal ape ntah...tgh kitaorg jln2 kt parking tu...aku perasan ada satu keta ni goyang2 semcm...rupa nya ada 2 mahkluk tgh bekerja keras dlm keta tu ...hampehh btl pepagi dh buat keje...dlm keta pon jadik nok oiii

mamapea posted on 23-9-2013 08:27 AM
budak dept aku lunch kt wisma central..aku jarang g sana..setahun skali jer kot
malas nak j ...

i lak almost hari2 tapau kedai mesra je ekekekee

fifie_olin posted on 23-9-2013 08:25 AM
ada gak salesman masuk selamba jual brg...pe ke jadahnya kan...
skg ni dh xde rs nya...
tower 2  ...

bau?  aku tak pasan lak...  maybe sebab aku selalu selsema... bau camne maksud ko...

yang aku perasan, tower 2 ni macam spooky n cam suram sket...

Follow Us
eyansss posted on 23-9-2013 08:08 AM
bau?  aku tak pasan lak...  maybe sebab aku selalu selsema... bau camne maksud ko...

yang aku p ...

ntah la bau semcm la...ssh nk ckp...cam bau bilik yg lama terperap...
suram tu mmg harap maklum laa...

fifie_olin posted on 23-9-2013 08:31 AM
aku ni keje kt tower 1...aku x penah nmpk...just dgr bunyi2 je la...aku ignore je...x koser nk layan ...

ciss..ingat citer seramm..rupanya..huhuhu
     dalam kete pun sempat..tk malu betul!

sekadar gambar hiasan..

sungguh cantik pemandangan di malam hari..

shopping mall..

jambatan yg menghubungkan kedua dua menara..

fifie_olin posted on 23-9-2013 10:13 AM
ntah la bau semcm la...ssh nk ckp...cam bau bilik yg lama terperap...
suram tu mmg harap maklum l ...

aku rasa sebab carpet kot...

aku memang elak masuk tower kalo lepas office hour hari jumaat sampai la ahad... memang meremang jek rasanya...  rasa macam diperhatikan gitu...

azie.dz posted on 19-9-2013 03:17 PM
aku guna toilet cacat je muahahaaha...takut aku masuk toilet 3 pintu tu kalo nak memberry huhu

hahahaah...same la ngan aku...klu pepagi tu wajib g membery...tmpat fvrt,jamban oku la....tenang je rse...
kalau toilet 4 pintu uh...aku akn masuk klu berteman je...klu pepagi mmg sensorg,yela org xrmai lg kn....hehehhe

azie.dz posted on 20-9-2013 06:26 AM
hoi...jgn di sebut

naya je kita nanti

Mestila tau..

thn lepas opis kt level 69 tower 2.....kt opis pon ada jg la  4-5 cerita yg menyeramkan....skang I kt tower 3....

tp kes yg biasa je...menyerupai dan klon....hantu mmg terer wat klon nih kan....

-dlu ada kawan yg dtg keje hari sabtu....dan terjumpa kawan yg diklonkan....selisih tp senyum je....isninnye kawan ni tanya la kt kawan yg dia terjumpa nih....'balik pukul brp hari sabtu ?....yg kawan ni ckp 'mana ada aku dtg'.....

hahaha

dlu I penah dtg hari sabtu sorang2 ke level 69 tower 2 ni sbb ambik brg tertinggal....tp mmg seram...d ada yg memandang dan mengekori je....eeex sampai 5 minit dah kluar opis....

pastu ada terjumpa cleaner kt toilet hari sabtu tu....puas aku tgk dia ada kaki ke x.....manusia ke @ klon ke ....haha....

Rate

1

eyansss posted on 19-9-2013 12:55 PM
tu la pasal...  masa tu memasing macam kaku, tak terpikir nak keluar ke apa ke...  ye la, kalo iku ...

tapi kalau sorang lari keluar mesti yang lain pun ikut gak.. ni dah semua cam sepakat bertahan je kan....

jefrilza posted on 23-9-2013 01:16 PM
tapi kalau sorang lari keluar mesti yang lain pun ikut gak.. ni dah semua cam sepakat bertahan je  ...

aku rasa masa tu memasing cam tak berani nak bergerak dari tempat untuk tekan butang lift...  tu yang bertabah tunggu sampai ke bawah...  hehehehe...

Kawan akak salah seorang arkitek yang kerja bina Suria KLCC and Twin Towers ni dulu. Dia adalah citer yang dia pernah naik lif nun ke atas masa Twin Towers tu rangka aje lagi, takdak tingkap apa bagai... so open all around. Dia kata engineer yang ikut dia pun merangkak, sebab gayat... dia cool jah. Dia kata masa dia preggy pun dia pernah panjat dome/bumbung bulat Suria KLCC tu. Minah tu memang hati kering.

Dia memang ada "pintu" dalam badan dia, Haron Din tu on her speed dial... sebab selalu sangat kena kaco/rasuk. Citer dia pasal KLCC ni yang akak tak leh lupa.. pasal basement Suria KLCC. Dia ni memang ada 3rd eye, boleh nampak segala makhluk halus. Dia kata basement Suria KLCC tu, ada "perkampungan" puak2 jin ni. And bermacam2 puak. Level yang ini, puak yang ini, level lain.. 'puak' lain pulak.  

Akak tanya la.. macam mana dia tau "puak" lain2? Dia kata sebab rupa lain2.. Ada yang spesis mata kat tengah kepala. Ada yang ada kepala teleng tak straight. Ada yang tinggi macam galah... Kalau dia tipu, tipu la akak.. just sharing apa yang dia citer kat akak. So dia kata kat akak dulu, kalo boleh toksahlah parking jauh ke bawah sangat... Lagi bawah lagi angker katanya... Allahua'lam.

(Thanks momod @BabeYSHa utk tacang ) Last edited by akakbosan on 23-9-2013 02:15 PM

Comments

samer2.. :P  Post time 24-9-2013 09:09 AM

Rate

1

lia98 posted on 19-9-2013 12:11 PM
lawak la ko ni. tu namanya Motion Sensor Lights... kalo dia x detect ap ...

hahaha logik gak

mamapea posted on 19-9-2013 05:12 PM
abg2 polis bantuan pernah citer..kalau diorg kena jaga kt tender room tiap2 mlm mmg kena g check set ...

Polis Bantuan KLCC gaji mahal wooo.. kalu x silap aku income tiap2 bulan lebey 3K

ajis_kg posted on 23-9-2013 03:53 PM
Polis Bantuan KLCC gaji mahal wooo.. kalu x silap aku income tiap2 bulan lebey 3K

btl tu..elaun pun bnyk..dulu bonus setahun dpt 2x..tp skrg xtau la..
tgkla keje diorg mcmana..kena hati kering..tp pb prmpn keje dr pagi sampai 7 mlm jer..
1 shift tu jer la..

akakbosan posted on 23-9-2013 02:09 PM
Kawan akak salah seorang arkitek yang kerja bina Suria KLCC and Twin Towers ni dulu. Dia adalah cite ...

dulu mase ajis muda remaja.. selalu bawak awek g park basement suria klcc nih wat projek.. lagi bawah lagi syok beromen woo.. tp dah tua kerepot nih ajis dah insaf dah.. tggu mase jer nak join tabligh..