CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abgboroi

Inspirer Melly Goeslow-Minggu terakhir Melly,Irmisa terkeluar...nabila kekal...

Setelah melihat ulangan konsert..iols rasa suara n kelincahan c nona paling best...tp awai beno trkeluaq...suara chipmunk maintain plak hahaha lawak

AF ni tukar la dgn the voice lak, aku tertgk the voive mmg best jgk..

wafeenaulia posted on 9-10-2013 09:02 PM
Setelah melihat ulangan konsert..iols rasa suara n kelincahan c nona paling best...tp awai beno trke ...

nabila dapat lagu ali setan minggu ni....ehe... peminat dia mesti undi botingkek tingkek  ni...

Personally la sebagai peminat 'tegar' AF di kala zaman kejahilan suatu masa dulu , aku rasa format baru AF ni yang membuatkan org makin menyampah dengan AF. Macam yg forumer2 lain cakap, AF ni sinonim dgn DIARI. Yes, penonton nk tgk diari tu. Macam mana perkembangan student, student kena bash dengan cikgu, kelas vokal, kelas tarian linda jasmine, student sakit tekak gi klinik pun nak canang habis, student terkentut, terberak, terbersin, terbatuk, makan ramai2 satu meja, sesi bersama penaja la, tetamu jemputan la, pastu drama cinta apa bagai. Tak kesahlah walaupun ramai yg tau semua tu boleh dikatakan 50% adalah drama murahan created by assteruk saja. Nak buat macam mana kan, diari dan pelajar terkurung dalam satu tempat tanpa mengetahui dunia luar tu yg membuatkan AF ni 'unique' (ke??) berbanding dengan reality tv nyanyian yg lain.

Berbeza dengan format AF yg baru ni, seriously aku tgk diari pun tak semangat. Aku mcm tak berapa suka yg dia interview2 student tu. Rasanya tak perlu kot. Just show the 'uncut' scene macam AF sebelum ni di mana host je yg menyampuk kejap2 lepas tu terus tunjuk aktiviti student. Tu belum lagi konsert dia, dengan arrangement menuju puncak pun ditukar. Kalau tak salah aku, bab arrangement lagu menuju puncak yg ditukar ni pernah jadi kontroversi masa AF5 kot (si Roslan Aziz jadi pengetua). Peminat semua protes, and lastly bertahan dua minggu je lagi menuju puncak tu sebelum ditukar ke yg lama. Kalau boleh, kekalkan menuju puncak yang asal, sebab aku rasa menuju puncak mmg kira macam trademark kepada AF. Citer pasal host pulak, ok seriously aku rasa Zizan mmg tak sesuai langsung jadi host AF. Dia mcm takde 'chemistry' dengan AF. Aku rasa better panggil ACkiok balik jadi host.

Pokoknya, bagi aku AF mmg tak relevan da skrg. AF hanya gah masa musim 1-3. Kemudian up balik masa musim 7. Buatlah sesuatu yg lain, mcm ala2 the voice ke. Wait, pasal AF ni, masterchef malaysia 3 katanya tak jadi tayang mcm biasa?? Adakah benar itu? Aku harap idaklah sebab aku fans mastterchef... Last edited by kjk_2006_256 on 9-10-2013 10:40 PM

Tak_Syg_Mulut posted on 7-10-2013 09:05 AM
The voice malaysia bila nak buat??

Dah ada ye... Vokal bukan sekadar rupa tajuk dia. Pengacara faizal ismail. Cuma tgk masa ala2 odisyen buta gitu.

Mak ai, judge masidayu & azmeer. Terpekik terlolong marah budak yg menyanyi tu (tapi dorang x nmpk pun sapa yg nyanyi) sebabnya budak tu menjawab masa judge komen.

nyampah sgt... Apa salahnya menjawab? Kadang kala judge pun komen hentam. Terus x tengok dah.

dgr cite br nie yg best nyanyi terkeluar, yg xbrp best xjgk kuor2.... gigih laa mok cik2 gossip smbil tanye iols, padahal iols pon xtgk program sendu tu...

msia bile nk buat masterchep junior pula? tue br best, tgk budak2 masak. nie x, xabis2 idola kecil pop star bagai sume nyanyi jerr

Follow Us
lepapilon posted on 9-10-2013 06:09 PM
zaman realiti tv nyanyian ni pada aku dh berlalu.. buatlah apa pon xmampu dh nak capai kemuncak mc ...

setuju 100%

abgboroi posted on 9-10-2013 05:14 PM
5 AF terawal tu mmg AF ni tgh naik... golongan penonton juga berbeza beza....dari golongan remaja  ...

makcik rasa peserta dulu lagi berbakat
cuba tengok konsert pertama AF2 .... lagi bagus dari konsert 4 AF10.
ofkos ada juga lah yg teruk mcm Mas satay dan Fitri

makcik_timah61 posted on 10-10-2013 12:28 AM
makcik rasa peserta dulu lagi berbakat
cuba tengok konsert pertama AF2 .... lagi bagus dari konse ...

ehe....kesian makcik x dapat berkuntum lagi depan tv setiap hari dan menyaksikan bakal bakal menantu beraksi...

aku sebenarnya menyampah tgk af zaman dulu...banyak sangat drama pastu penonton dok kutuk kat live chat masa diari...antara yg aku ingat org kutuk aizat gemok ker tapir ker apa ntah...tapi rezeki aizat...walaupun terkeluar..dier berjaya dalam industri....

mitnick posted on 9-10-2013 11:24 PM
dgr cite br nie yg best nyanyi terkeluar, yg xbrp best xjgk kuor2.... gigih laa mok cik2 gossip smbi ...

sebenarnya dari pemerhatian aku...AF sendu adalah yg musim lepas....tapi tahap sendu tu meleret sampai ke AF terbaru...penonton dah x teruja ngan AF yg baru kesan dari AF yg dulu...aku cuba tgk AF yg baru not bad juga...peserta bagus terkeluar awal tu mmg betul...macam biasa laa ni adalah permainan astro....kita tgk ajer laa apa jadi....

peserta af tahun ni takde aura

takde x factor

music arrangement utk lagu lagu dah lari sgt tak sedap

kaseh80 posted on 10-10-2013 01:28 AM
peserta af tahun ni takde aura

takde x factor

nak arrangement camner pulak?  masa FT tukar arrangement lagu x sedap  ker? takkan nak dengar sama ajer mesti nak ada kelainan...penyanyi asal pun kalau buat konsert...ada juga buat perubahan arrangement.....

aura ni...sepuluh kali AF pun belum tentu dapat...yg aura pun sekarang dah sendu juga...

abgboroi posted on 10-10-2013 01:18 AM
ehe....kesian makcik x dapat berkuntum lagi depan tv setiap hari dan menyaksikan bakal bakal menan ...

Xsilap aku kat blog jo lee klubkidd drg kutuk aizat ank paus tapi seronok masa live chat @15 tu ada.. punya laju. aku antor arini msg, esok bru keluar kt tv

lepapilon posted on 10-10-2013 08:43 AM
Xsilap aku kat blog jo lee klubkidd drg kutuk aizat ank paus tapi seronok masa live chat @15  ...

Bila fikir balik mcm bodoh plak perabih duit mengutuk org
kat sini boleh kutuk free

ntah hape2 lah AF musim nie

bek tengok Yimam Mudey

tertgk ritu sebab kat umah org..ada makan2 dibukaknya lak af ni..x pasal tertgk jgk..pada pendapat aku semua suara kelaut...ntah apa2...

mommymonster82 posted on 9-10-2013 07:48 AM
Relevan lagikah AF?
Hmm..xfaham naper ada manusia yg boleh kata kurg bijak gaklah...
Sanggup kuar ...

Entah kenapa I terfikir yg sebenarnya tak ada org undi pun bebudak AF2013 ni.

Kedudukan carta tu sume dah disusun oleh ASTRO. Siapa keluar siapa tercorot siapa terbawah, semua dah diatur ASTRO. Kalau ada yg mengundi pun, mungkin 10% je penonton yg mengundi. Itupun semua bebudak remaja sekolah yg baru belajar pegang handphone dan taksub sgt dgn menda2 hiburan yg tak mencabar minda ni.

Sekian, sekadar pendapat.

ada lg ke yg tgk  pgrm sendu ni? letak la walau mariah carey sekalipon, kalo peserta hampeh tak kemana pon. aku tgk the voice je

MiaLibra posted on 9-10-2013 12:33 PM
Aku rsa komen Roslan kat AF ni bersopan ler skit dr tv programme lain yang dia pernah dijemput jadi  ...

Roslan Aziz mmg pedas dlm bg kritikan. Tp ms da jd pengetua AF dulu, pandai pula dia back up bebudak AF di bwh didikan dia. And as pengetua terserlah jua sisi lembut hati dia walaupun ketegasan dia tetap boleh nampak.

RVP20 posted on 9-10-2013 12:39 PM
Pernah tengok gitu2 saja ..

Pemilihan pengkritik sesuai terutamanya Edry ..

Yup, suka juga cara Edry bg komen.