CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skuter_buruk146

The Land--->6.00 ptg.TV2

ying05 This user has been deleted
Originally posted by HangPC2 at 11-1-2006 10:12 AM
Cik Ruixi cemburu giler..... siap dier cakap ''berani kau melarikan diri dari aku'''

wakaka...posesifnya cik ruixi nih kan.. teruknya jixiang :ketuk:...asyik cari alasan utk tinggalkan ruixi...ingatkan perbuatannya tu baik tuk ruixi...tak tau pulak ruixi ni sayangkan dia...dungu :ketuk:

Originally posted by kayla at 13-1-2006 11:37 AM
you're welcome arbae .... nanti kalau aku miss, kau crite pulak yea .... hehehehe ...

mana ying ni .... dah beberapa ari dia tak joint ... dia dah tak tengok ke .... ??? :stp:
rugi tak tengok  ...

hello kayla!! lama tak jumpa...baru je sembuh...last few days tak lepak kat sini sebab demam...tak larat nak mengadap komputer lepas layan tv :gila:...

Originally posted by kayla at 13-1-2006 11:37 AM
sakit ati aku tengok bila si ruixi cakap dlam ati dia ada tuan muda li je ..... apasal lah ruixi ni, nak jaga airmuka pun, cakap tu berlapis lah sikit .. ... jiixiang tu baru je cakap kat doctor yg  ruixi tunang dia .... ish ish ish ... lambat lagi dorang nak ngaku ni agaknye .... entah2 sampai abis ruixi tak ngaku kot ....
sweeeettt sgt masa jixiang kiss ruixi masa kat hospital tu ........

kelakarnya jixiang...kenapa dia tipu doktor tu? takut doktor rampas ruixi ke (sebab dia cakap ruixi ni cantik)? pastu nak cium ruixi dgn curi2 pula...wakaka:lol...setuju ngan kayla dan rienn...sweet jer dua org ni....saling mencintai tp tak nak ngaku pulak...terutamanya jixiang tu :ketuk:...tak cukup jelas ke perasaan ruixi terhadapnya? sampai melamar jixiang plak...pdhal perkara macam ni jrg berlaku...ruixi ni memang tak shy kan...tulah iron lady yg sebenar..

[ Last edited by ying05 at 13-1-2006 03:54 PM ]

Originally posted by rienn at 13-1-2006 12:21 PM
rienn paling suka time jixiang cakap tiap kali jumpa ruixi, perasaannya masih sama seperti kali pertama.. sweetnyerrr... diorang tak cakap terus i love u, tp dari dialog, tutur kata dan renungan mm ...

:setuju:suke suke suke suke suke suke suke suke

Originally posted by rienn at 13-1-2006 12:21 PM
apsal bila tgk gambar kat sini ngan kat website sbs cantik-cantik, tp bila kuar tv cam gambar tahun 60's or 70's jer..   ...

biasalah kuar tv2 memang kelabu kalau kuar kat tv3 gambar clear....:cak:

Originally posted by ying05 at 13-1-2006 01:29 PM

:hmm: Elder brother above $$ln: It is lovable and charm it is many and it is good, ppun the woman...
hehe...aku pun nak tau...mari kite teka maksudnya...tekaan saya ---> kim ji hoon ni kak ...

memandai je ying ni  ....ada perkataan 'women' je terus serkap jarang kaki pompuan....:lol
tapi maybe betul gak kot .... atau pun maknanye 'dia ni diminati oleh ramai pompuan kerana sikap dia yg mcm abg .... brotherly gitu ... bukannye sebab dia banyak duit' .... hehehehe pandai tak aku mereka2 crite?

anyway welcome back ying .... :clap: :clap: ... satu ari ying takde, rasa lain macam  je.... hehehehehe....
baru baik demam yea.... kesian nye.... berehat depan tv banyak2 ....minum air banyak2.....  kurangkan mengadap komputer yea ... dengarlah nasihat drp dr.kayla :cak:

Follow Us
Originally posted by HangPC2 at 13-1-2006 04:57 PM
biasalah kuar tv2 memang kelabu kalau kuar kat tv3 gambar clear....:cak:

tu ler.. bosan betul

ruixi ngan jixiang dah kawin pun masih control-control lagi.. dan nampak macam pelbagai masalah akan melanda diorg ni.. ruixi masih lg menyokong jepun, tp rienn rasa ruixi ni saja-saja jer buat baik ngan jepun.. nyamar jer kot... si jixiang masih takleh tangkap apa yg ruixi rasa pada dia.. dia ingat ruixi masih ada hati kat tuan li dan berkahwin ngan dia semata-mata utk kepentingan diri.. isk, terus terang jer kan senang hehe..

Originally posted by ying05 at 13-1-2006 03:52 PM

kelakarnya jixiang...kenapa dia tipu doktor tu? takut doktor rampas ruixi ke (sebab dia cakap ruixi ni cantik)? pastu nak cium ruixi dgn curi2 pula...wakaka:lol...setuju ngan kayla dan rienn... ...

biasalah tu ying ...... lelaki kan lambat 'pick up' ..... ruixi dah cemburu pasal skarf tu pun  dia stil tak faham2 gak.... ruixi pun tak leh lah cemburu lebih2 ... dia pun nak jaga air muka dia gak....

wedding dorang tadi, simple je kan.... yg masa kat bilik tu kan, ada org mengendap kat pintu ke.... sbb asyik tunjuk pintu je.... pintu tu lak macm ada lubang je..... tu yg ruixi suruh padamkan lilin kan.... siap panggil 'abg' lagi.... terperanjat jixiang .... apasallah tak romantik sikit .... keras semacam je....
pagi esoknye , ruixi lemah lembut je kat jixiang ... kelakar lak rasanye .... tak pernah tengok ruixi lemah lembut cam tu ... :bgrin:
rasanye dorang dah 'together gether' kan malam tu ...? :cak: tak paham aku  sbb tunjuk gambar bunga ....

pasal mlm pengantin tu kan, rienn rasa ler masa jixiang berani nak 'sapa' ruixi, ruixi palingkan muka.. jixiang ingatkan ruixi tak suka kot.. dia nak beredar, tp tetiba ruixi panggil dia.. baru dia sedar ada org ngendap.. agaknya ler... ntah lah rienn pun tak faham lol

Originally posted by rienn at 13-1-2006 11:16 PM

tu ler.. bosan betul

ruixi ngan jixiang dah kawin pun masih control-control lagi.. dan nampak macam pelbagai masalah akan melanda diorg ni.. ruixi masih lg menyokong jepun, tp rienn rasa ...

sabar jelah ... apa2 crite pun kalau kuar kat RTM mmg jadi cam crite lama .... jauh beza kualiti gambar kalau nak compare ngan channel swasta ....
agaknye RTM still pakai peralatan zaman tok kaduk lagi ....
yg bagusnye RTM ni cuma dia punye translation .... bahasa tak lintang pukang cam kat 8tv n ntv7 ...
nasib baik dah kuar translation masa dorang cakap jepun kan ....

ruixi sokong org jepun utk cari keuntungan ... kalau dia tak buat gitu, bisnes dia mesti hancur punye sbb tak de support .... tapi kadang2 ruixi ni over lak ... cam yg dia halau org yg dok kat tanah dia masa winter tu .... rasa dia jahat ala2 pakcik dia lak ....

Originally posted by kayla at 13-1-2006 11:23 PM

biasalah tu ying ...... lelaki kan lambat 'pick up' ..... ruixi dah cemburu pasal skarf tu pun  dia stil tak faham2 gak.... ruixi pun tak leh lah cemburu lebih2 ... dia pun nak jaga air muka di ...

adegan yg ni best ni.. semalam...:cak:

aku suka citer2 korea ni...tapi nyampah betul di dubbing lam bahasa cina....
hampesss....cam citer kartun je jadinye....

Originally posted by jin_lampu at 14-1-2006 11:58 AM
aku suka citer2 korea ni...tapi nyampah betul di dubbing lam bahasa cina....
hampesss....cam citer kartun je jadinye....

yg peliknya masa diorg berckp jepun or drama-drama jepun tak pulak kena dubbed.. kenapa ek?? :kant:

Originally posted by rienn at 14-1-2006 03:02 PM

yg peliknya masa diorg berckp jepun or drama-drama jepun tak pulak kena dubbed.. kenapa ek?? :kant:

ntah aku pun heran jugak kene tanya ying05 kenaper drama jepun tak kene dub tapi drama korea kene dub mandarin

biasalah tak banyak sket2 pon mesti amik juga perangai2 orang kat umah tuh...ye la masa  malam yg diorang nak tido sekali kamera asyik fokis kat pintu aja macam ada orang ngendap aja....tapi umah korea lama2 mmg senang nak ngintai wat dari kertas aja...kelaka tul....ke saje nak exposekan diri ke orang luar.....sib baik masa ruixi ngan jixiang tak tunjuik gaya ala2 ganas yg selalu diorang tunjuk masa nak bersama....kah kah....jixiang lemah lembut dan takut aja....ske tgk...

nak tanya sket, tuan Li tu sebenarnya siapa. Dia tu lelaki yg bongkok dulu tu ke. sory la sarah ni slow sket sbb episod memula dulu byk x tgk

Originally posted by kayla at 13-1-2006 11:10 PM

memandai je ying ni  ....ada perkataan 'women' je terus serkap jarang kaki pompuan....:lol
tapi maybe betul gak kot .... atau pun maknanye 'dia ni diminati oleh ramai pompuan kerana sikap dia yg mcm abg .... brotherly gitu ... bukannye sebab dia banyak duit' .... hehehehe pandai tak aku mereka2 crite?

mula2nya tak paham apa yg kayla cakap...lepas refer teks yg 'original' tu baru paham...amboi interpretasi kayla ni cukup mengagumkan :clap:

Originally posted by kayla at 13-1-2006 11:10 PM

anyway welcome back ying ....:clap: :clap: ... satu ari ying takde, rasa lain macam  je.... hehehehehe....baru baik demam yea.... kesian nye.... berehat depan tv banyak2 ....minum air banyak2.....  kurangkan mengadap komputer yea ... dengarlah nasihat drp dr.kayla :cak:

yes doctor :solute:

[ Last edited by ying05 at 16-1-2006 03:11 PM ]

Originally posted by rienn at 13-1-2006 11:16 PM

tu ler.. bosan betul

ruixi ngan jixiang dah kawin pun masih control-control lagi.. dan nampak macam pelbagai masalah akan melanda diorg ni.. ruixi masih lg menyokong jepun, tp rienn rasa ruixi ni saja-saja jer buat baik ngan jepun.. nyamar jer kot... si jixiang masih takleh tangkap apa yg ruixi rasa pada dia.. dia ingat ruixi masih ada hati kat tuan li dan berkahwin ngan dia semata-mata utk kepentingan diri.. isk, terus terang jer kan senang hehe..

nak tanya skett...ruixi cakap dia berkahwin ngan jixiang semata-mata utk kepentingan diri ker?? aku miss part ruixi melamar jixiang  :cry: tolonglah critekan sikit :pray:

wedding dorang tadi, simple je kan.... yg masa kat bilik tu kan, ada org mengendap kat pintu ke.... sbb asyik tunjuk pintu je.... pintu tu lak macm ada lubang je..... tu yg ruixi suruh padamkan lilin kan.... siap panggil 'abg' lagi.... terperanjat jixiang .... apasallah tak romantik sikit .... keras semacam je....pagi esoknye , ruixi lemah lembut je kat jixiang ... kelakar lak rasanye .... tak pernah tengok ruixi lemah lembut cam tu ...

entahlah siapa yg ngintai diorng... siap masukkan jari dlm lubang tu lagi...

rasanye dorang dah 'together gether' kan malam tu ...? :cak:  tak paham aku  sbb tunjuk gambar bunga ....

aa'a..paham2 jelah kite org...bila ada tunjuk bunga tentu ada benda tu (yg tak sesuai utk tontonan kanak2 :cak...atau gaya ala2 ganas (ikut style arbae )

[ Last edited by ying05 at 16-1-2006 04:07 PM ]

Originally posted by HangPC2 at 14-1-2006 07:03 PM

ntah aku pun heran jugak kene tanya ying05 kenaper drama jepun tak kene dub tapi drama korea kene dub mandarin

:lol manalah aku tau apa yg main dlm fikiran diorg ni...mengikut forumer2 yg lain kat sini, drama korea kene dub mandarin krn diorng nak target org cina(aku pun rasa betullah kot)...tu ler yg saya hairan...mereka tak pernah buat survey ke???!! tv2+8tv+ntv7

[ Last edited by ying05 at 16-1-2006 04:10 PM ]