CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: QAX

Senarai Harga Tayar

saya budak baru belajar. sila tolong beri tunjuk ajar sikit....
em...kancil 660 je. dua2 tayar depan cam bengkok ke dalam.
tayar pun bunga habis kat bahagian dalam je (mean sebelah dalam)
nak tukar tayar tapi takut kena tipu, ye..la...tokey tengok saya cam mengong je pasal tayar ni nanti dia hentam saya teruk.
berapa harga sebiji tayar yang elok dan nak kena buat something ke kat alignment dia. bila drive cam berat belah kiri, kalau lepas stereng mesti bergerak ke kiri and then bila langgar lubang kecil or pasir or bumper or batu2, terasa cam lari, em...drive keta laju sikit stereng gegar and then rasa cam tayar anytime nak tercabut.
TOLONG SAYA...

Reply 281# watie_na

tayar untuk kancil standet rim 13 sy tak pasti bape harga,...cuba refer post2 kat depan kot2 ade....
untuk masalah tayar makan dlm tu maksud dia camber dah lari,,sudut tayar dah kiok,,,,tayar cun kalu dlm position zero camber,,,,
masalah akan berlaku kalu tayar dlm keadaan positif camber or negatif camber(camber tyre)
kalu lari ke sana lari kemari stering tu,,kena wat allingment balik(siap camber n toe)untuk jage lurus,bunga tayar)

Reply 281# watie_na

stering gegar kemungkinan rim dah bengkok,or stering sytem jam.....kemungkinan dua tu...rim kalu bengkok pi anta engineering balek..kasi cun balik pusing rim tu

Reply 282# kucingTomey

er...kena buat benda tu semua kat kedai tayar ke? mahal tak?

Reply 284# watie_na

sume kat kedai tayar ....spare dlm 600

Reply 285# kucingTomey

o.k noted n tq

Follow Us
i pun nak tanya pasal tayar. hope somebody boleh assist.

everytime i accelerate to 90kmp, i dengar bunyi mcm enjit bot, which i suspected tayar depan kanan yg berbunyi. if i drive below 90, x da lak bunyi tu. i ingat kurang angin, so petang semalam i isi angin, tapi pagi ni masih bunyi bot lagi. anybodu has any idea what's the problem?

Reply 287# sribayu

check ekzos samada bocor atau tidak...kekadang manifold dah retak/pecah pon boleh mengakibatkan bunyi enjin seperti bunyi bot jugak..

Reply 288# swotworld

Thank you. Petang ni singgah bengkel jap.

pakai tayar michelin .. tp  bunyi mcm kuat.. pd hal bukannya jalan lekuk pun..
tak macam tayar asal.. nyesal tukar!

nak tanya pendapat korang semua:

Apa brand yang bagus untuk size 205/55/16. Sekarang ni pakai Goodyear Excellence

Budget bawah RM 400 dah nak tayar yang senyap. Cornering tak penting sangat sebab tak bawa laju. Yang penting selesa.

Post Last Edit by k34n0 at 7-10-2010 15:00

hehehe....semlm g tukar brake pad...sekali tengok tayar depan kedua dua dah botak tepi...amik lap selalu...hehehe...

ada list harga terkini tayar tak?

suzuki swift : 185/60R15
195 pun boleh

semalam baru tukar 4-4 tayar buruk wira 1.5...
rim statndard 13" 175/70...
kedai cadangkan continental rage 130 sekali alignment and balancing...
pas tukar test bawak mmg selesa and masalah goyang2 keta bile jalan slow dah hilang...
ok tak continental tyre ni???dia letak harge tak mahal ke??
beli kat kawasan sunway..yg banyak kedai tayar tu

saya pakai tayar Goodyear NCT5 saiz 205/45/16, masalahnya baru pakai setahun bahagian tepi dah botak, padahal bahagian tengah masih tebal lagi. apa punca ye?

saya pakai tayar Goodyear NCT5 saiz 205/45/16, masalahnya baru pakai setahun bahagian tepi dah botak ...
payne Post at 2-11-2010 11:02

kena gi buat alignment ..... & mungkin camber pun kena adjust.

em...satria neo je. tadi baru pas langgar penghadang parking tepi jalan:cry::cry::cry:....
pastuh ada lubangg sket... ada juga dalam dia.. seruas jari kelingking bleh masok.... :cry::cry::cry:.. agak2 berapa lama lagi boleh tahan yekkk:cry::cry:.. takot esok2 bocor:cry::cry::cry:... lagipun minggu depan nak balik kampung... :cry::cry::cry: takot bocor... xpandai tukar tayar...:cry::cry::cry:.. takot nk tukar:cry::cry::cry:....
nak tukar tayar kt kedai larh tapi takut kena tipu, ye..la...tokey tengok saya cam mengong je pasal tayar ni nanti dia hentam saya teruk.

lgpon tayar dh mcm botak jee.. rasa je lah.. sbb tayar mcm rata... :cry::cry::cry:... dh pakai setahun 4bulan... kete suma standard .... xubah apa2 pon....

lgsatu nape eh.. kekadang kan.... adabunyi ketak bila masok gear.. or turun gear.. selalu jd time gear 1 dan 2 dan 3... lepas tuh... ada bunyi mcm ada kertas tesumbat dalam lubang air-con.... :cry::cry::cry:

pastuh enjin mcm bunyi kasar sket... besa dgr org tido... kekadang bunyi enjin mcm aktif sendiri plak.. tetiba jeee... zenggggggggggg.....pastuh dia slow balik... pastuh dia bunyi balik zengggggggg.... :cry::cry::cry:.. sebelom nih bawak kete xpenah lebey 120pon... kalo kt bandar ... 100 pon seminggu sekali.... time jalan kosong.... agak2 saya tahun nih xpernah agi bukak but depan tuh..so memang xpernah usik apa2 ponn:cry::cry::cry:... kete dah mcm tgh sakit... tp xtaw sakit dia kt maneee...:cry::cry::cry::cry:

TOLONG SAYA...
-sy memang tataw psl kete-
-sy rangkumkan suma sekaligus ye-
-terima kasih pada yg menolong-
:cry::cry::cry:
sedey

em...satria neo je. tadi baru pas l ...
naikAntena Post at 19-11-2010 09:58

adoiaiii parah ni....mane boleh cmni bro/cik adik...nk pakai kete bukan suh bayar bulan2...pastu bawak jerk sampai lebam...
mmg la bile da makan tahun...mintak nyawa ler kekdahnyer...huhu

sampai xpnh bukak bonet depan kekdahnye...bunge da haus pun xtau camne pun parah gak ni...kdg2 perkare cmni bukan ape...bleh mmbahayekan keselamatan tue...wlupun kite ni jenis xpenah nk bawak laju & slalu berhati2...pengetahuan ttg penjagaan kreta juga amat penting...so,solution die kire cmni jerk la...
-cari la kawan/pakwe/abg/ayah/pakcik/jiran baik yg pakai kete & tau serba sdikit pasal kete...mintak jerk tolong dorg tgk kan...anta repair kan...pegi ngan dorg ker...tnye2 dorg ker...smbil belek2 kete tue...ape yg patut...
-klu bleh...da payah sgt pasal kete ni...klu kete baru tue...g anta servise kt pusat service...pastu ikut jerk jadual service die dgn teratur...

pelan2...mgkin mmg plukan pengorbanan duit yg byk ckit...yg penting keselamatan dr tu...
just my 10cent...

Post Last Edit by alinone78 at 20-11-2010 01:59

citer pasal harga tayar nie kene tengok... masa bli tayar tuh tengok lah jugak tarikh expired tayar tuh... pastuh kemampuan tayar tuh(max speed/temp dll) paling slow adalah di wakili oleh abjad S kotttt dalam 170 ke 180km/j jer kalau tak silap la... kalau abjad ZR kalu... 300km/h beb rege pon sendiri mau ingat...... boleh google pasal tayar..atau ke link nie http://bloginfo4uall.blogspot.com/2010/11/tips-kenali-tayar-kenderaan-anda-demi.html.  jangan asal tuko tayar jer dan murah... balancing biler bawak keter antara 90km ke 110km stereng gegar... kalau lepas stereng keter ke kanan atau ke kiri automatik gi aligment... kalau pakai rim besor atau lowerd atau rally style kene selalu alligment... takut makan dalam atau luar... biaser kalau pakai rim beso nie sepatutnyer tau la pasal penjagaannyer... tu jer.... opps satu lagik kalau pakai tayar lebar darik 195 ie 205 atau 225 berhati hati biler melalui lopak air..
pelan2 kayuh....

betulkan kalau aku salah... aku masih belajar

adoiaiii parah ni....mane boleh cmni bro/cik adik...nk pakai kete bukan suh bayar bulan2...pastu ...
xXxBoYzZz Post at 20-11-2010 01:17

tapiiii.... abg sy ckp... "xpayaaa lah nk usik2 kete tuh.. biar jeee standardddd... tahan lama sket".... sy memang xpenah usik2 langsonggg.... bro sy balik hujung bulan nih... takottt eh nak tunggu sampai hujung bulan nih... takottt tayar bocorr jee...  dah lah xpandaii tukar tayarrr.. pagi tadi buka bonett tgk kt belakang..  cuba tarik alat pengangkat kete tuh... warna biru... tp melekat kt tayar sparee... berat plak tuh... trossss jd malasss nk cubaa

dekat tayar tuh .. sy tinguk lubangg dia nampak sampai jalur2 besi halus... bila tekann rasa mcm lembuttt.. sy rasa dah dekat dgn tiub tayarrr tuh...:cry::cry::cry::cry::cry:.. siyesss.. memangg takotttt... selalunya tahan berapa lama eh... takott bocorrrr time bawa g kejee nanti... ayah plak memanjangg sibokkk... :cry::cry::cry::cry:.... nak htr pusat servis kt maneee???? xtahuuu????? hari tuh bro sy yg bawaa g pusat serviss.. itu pon dh lamaa...:cry::cry::cry::cry: huaaaaaaaaaaaaaaaaa... dah lh keteee kemekkk kt tepi... xtaw nk htr repair kt manee.... :cry::cry::cry:.... pusat servis kt mane eh area bangsar nih????? lamaa x ????

ada sesapeee kejeee pusat servisss x???? plissssssssssss tolong register kan nama sayaaa.... nanti sy hantar .... sejam tros siap.... tayar saya nih mcm mana yek??? siap sekali kee??? lubang tuh bleh tampal x???mcm mana nak tahu bunga tayar tuh masih okeh lagi ke x?? ada google... dia ckp akan ada petanda kt tayar... tp xnampak apa2 pon kt tayar tuhh???garisan warna2 pon xnampak????.. keteeeee saya dah xlawaaaaa :cry::cry::cry::cry::cry:

tapiiii.... abg sy ckp... "xpayaaa lah nk usik2 kete tuh.. biar jeee standardddd... tahan  ...
naikAntena Post at 21-11-2010 01:16

simpati tul la aku kek ko ni...
aku rase ko msti slah pham mksud bro ko tue...mmg ar die x bg usik..tp,mksud die...for modification...tp,bukan
xpyah gi servis langsung...ada paham ka??
sbb kt kete hg tue...bile hg pakai/gune..jangke hayat sesuatu brg tue makin lusuh/rosak...so,bile sampai time...ko kene la check/amik tau...supaya perjalanan ko selamat...cth..break pad...lame2 makin haus...batery...lame2 akan kong...minyak petrol..makin lame makin kering...tp,tau plak ko nk gi tambah kan2??hehe...
mcm skunk bende pun da jd...so,lepas2 ni cube2 la pelan2 amik tau/blaja ckit2 ape yg patut...tp,still maintain pegang kate2 bro ko tue...xyah gatal usik(modified) kete tue...cth pakai sport rim besor2...tuko piping ekzos...kasi bising...hehe tue cth la...just pakai brg asal...tp,yg lame/xelok tue sila la ganti yg baru ok...

pasal tayar ko tue aku rase mmg xtahan lame tue...so,elak la dr memandu melulu/laju...dr segi bunganyer plak...cm ko ckp da xnmpak bunga...mknenye da botak la tue...nk tau...ko tgk kt line tgh tayar ade jalur tegak melilit tayar byk2 tue...ko tgk longkang die...dalam ker x??klu da nk flat...mknenye da nk haus la tue...klu dalam lg longkang tue...mknenye mmg brg baik