CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

Jauhkan sifat dengki dendam dan iri hati, kena bersedia menerima teguran, jgn baru2 nak berniaga dah berlagak seperti boss..
dlm perniagaan ni macam2 ragam kita akan jumpa, sumer tu unt menguji kesabaran dan ketabahan kita..

Alhamdulillah Teh dah lalui macam2 ragam dan pengalaman yang manis dan pahit..diam bukan bererti kita mengalah, ikut contoh Nabi junjungan kita, w/p di hina, dicaci dituduh gila...diam lebih baik kerana hanya Allah dan kita yang tahu akan kebenaran ..dan masa akan mengubati itu semua..bising2 pun tak guna, jadik cam Hanj menyalak bukit aje..

Semuga kawan2 di board usahawan dijauhi drp kemungkaran..salam bulan rejab..

peringatan unt diri sendiri juga..jom bincang perniagaan apa yg lancar sepanjang bulan puasa selain drp biskut raya kuih raya..peace

Reply 280# azliajaapar

ambil masa juga untuk seacrh engine indeks kan meta tags tuh..leh jadi seminggu...
kena pelbagaikan cara selain meta tags tuh..

leh dapatkan ebook rahsia Seo kat sini,percuma : http://automarketing.ws

Post Last Edit by Kamen_rider at 25-6-2010 11:24

sebahagian dalam tutorial percuma..

2.Daftar web anda di dalam search engine

Daftar website anda ke kedua-dua search engine pencari terbesar iaitu google dan yahoo, jika tidak website anda tidak akan dijumpai  didalam engine pencari tersebut dan ia percuma. Sekiranya anda sudah  memiliki website sendiri, ini tidak bermakna website anda akan  tersenarai didalam google atau yahoo. Anda kena daftar dulu baru  tersenarai. Disini saya berikan link untuk anda senaraikan website anda.

2.1 Daftar untuk Google. Klik disini
2.2 Daftar untuk Yahoo. Klik disini
2.3 Daftar untuk yang search engine yang lain. Klik disini

Reply 280# azliajaapar

yahoo ni pun sebenarnya mcm jaki gak dgn google. kalau pakai blogspot amik masa nak muncul kat yahoo. saya punya blog dulu nak dekat sebulan baru muncul. tu dah taruk meta tag kat blog.

kalau google...cepat je keluar. dalam 2 hari dah ada. kalau keywords bagus sehari pun dah ada. so sabo-sabo la dulu. nak cepat keluar kat yahoo kena byk promote blog kat website yg besar2. cth mcm forum cari ni la....nanti dia akan keluar under forum cari...ok gak la..dari langsung tak sangkut....

thanks karmen n norzyy...very good info...

Reply 285# azliajaapar

bak kata karmen... SEO bagi saya amat le penting.dah penah try.....dlm masa seminggu blog eksperimen saya tu kuar dlm 1st page kat yahoo dan google.  Senarai Program Affiliate Di Malaysia

org lain saya tak tau tp masa mula2 belajar buat blog,  SEO adalah topik pertama yg saya belajar . kalau jumpa mana2 info pasal SEO memang bagus dibaca

Follow Us
jeles nya aku ...

bagi ilmu blh aku ikut sekali

saya pun baru la ni nk mencuba biznis online sikit2 setelah 4 thn pembeli tegar online!!!

saya pun baru la ni nk mencuba biznis online sikit2 setelah 4 thn pembeli tegar online!!!

sama2 lah kita berusaha dan mencari rezeki

sama la dgn aku, nak la blaja jugak bisnes2 online nih... takpe nanti aku lawat blog2 akak yg kat atas tuh... huhuhuh

ye lah bunga....heheh minnguu ne 5 angka lagi...hehhe

Salam untuk semua, saya orang baru... nak join member kat sini.

Salam, terim kasih kamen_rider kerana bagi tau pasal daftar ntuk website tu! saya ade jugak website sendiri tapi tak terfike pulak...

sebahagian dalam tutorial percuma..

2.Daftar web anda di dalam search engine
Daftar website and ...
Kamen_rider Post at 25-6-2010 11:23

tq dear mmg worth it

thx sbb share ilmu berkaitan SEO. sementara menunggu organic ranking tu naik, better promote2 sampingan melalui iklan, forum, social networking  etc.

Tapi, aku tgk ramai jenis tak sabo, spam sana sini. Nak promote pun, biarlah secara tak langsung, share first to community...

biasannya yang spam ni...biz yang affiliates...money game dan sebagainya...yerla..nak carik downline..
tapi pada aku..itu pun 1 proses pembelajaran gak..memula mungkin diorang menyepam...
lame-lame(kalo diorang bebetul nak sukses dan dapat bertahan) diorang akan belajar cara yang betul internet marketing...

tahun 2004 dulu dah ada buat business online nih... tapi disebab kesuntukkan masa maka business pun berkubur... baru2 ni dah mula balik.. sekalini jual product sendiri jek... mungkin akan tambah product lain di masa akan datang.

ya ampun jangan marah ye. SEO tu apa?

stres betul sebab saya masih belum cukup kredit utk signature yang lebih panjang. nak letak url blog pun tak muat hahaha.