CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {5} Ditendang cikgu sampai pengsan! pic

Ada cikgu n yg berkaitan dgn cikgu berlakon gud2 tunjuk baik mcm malaikat kat sini.

Cikgu yg aku hormat kat sini chazey n mysara. Ni dua cikgu yg dah bertahun aku baca komen2 dorg tentang kerjaya cikgu kat CI ni. Dorg positif, bukan kata dorg tak pernah cerita kan masalah dlm kerjaya dorg tp semuanya dibuat dgn penuh kejujuran dan ketulusan, blh rasa kejujuran tu bila baca. Bukan mcm cikgu sorg tu yg fake se fake2 nya. Merata2 thread tak habis2 dgn merungut psl kerjaya dia yg paling hebat ni, merungut mcm2 psl budak2 psl parents sampai rasa heran kenapa dia masih keja tu klu byk sgt rungutannya. Tp yg kelakarnya cikgu jiwa fake ni dia blh tukar mood dia serta merta ikut trend thread supaya dia pun nampak gud2 selari dgn pandangan majoriti dlm thread. Ini lah sehina2 cikgu.

Cikgu-cikgi Malaysia ni memang bermoral rendah tapi gaji nak besar...

Pendidik tak macam pendidik...nilah Cikgu-Cikgi Malaysia...LOW CLASS punya pendidik

Orange1 posted on 19-4-2014 10:58 PM
Lps tu kat sini semua cakap gud2.

Betul...dalam thread ni cakap nak good2..dalam ni dialah ustazah

sekngucing posted on 18-4-2014 06:37 AM
aku masa zaman budak2kena pukul dgn mak ayah tak sangat
tp dgn cikgu memang teruk kena
dahla kena  ...

Aku kena duduk bawah meja cikgu semasa dalam Pengajaran dan Pembelajaran dijalankan...

Bagi aku kerjaya Cikgu cikgi ni kerjaya paling hina.

Dulu aku dah cakap dalam satu thread import je cikgu-cikgu dari Civilised Country yang menyanjung tinggi nilai moral dan ilmu....tapi kerajaan Malaysia ni dipimpin Melayu so, dungu la arah pendidikan di Malaysia

nobito posted on 19-4-2014 11:41 PM
Betul...dalam thread ni cakap nak good2..dalam ni dialah ustazah

Tahu takpe, ckp macam ustaxah kat sini. Hakikatnya hermmm...

Follow Us
nobito posted on 19-4-2014 11:45 PM
Aku kena duduk bawah meja cikgu semasa dalam Pengajaran dan Pembelajaran dijalankan...

Bagi aku ...

Simpati pada ko. Pastinya cikgu yg suruh tu seorg yg sgt rendah mentalitinya. Aku yakin penganiayaan itu menjadikan ko berjiwa lebih manusia.

Orange1 posted on 19-4-2014 11:59 PM
Simpati pada ko. Pastinya cikgu yg suruh tu seorg yg sgt rendah mentalitinya. Aku yakin p ...

Masa tu aku darjah 4 sampai skang aku ingat nama dia dgn nama sekolah dan tahun serta nama kelas tu....

Nama cikgu Melayu tu cikgu Saifullah, kelas 4 Cekap tahun 1998 Sekolah Kebangsaan Bandar Baru Sentul. (Low class punye sekolah)

Kawan aku yang chinese tu kena ketuk ketampi sampai terkengkang-kengkang jalan...aku pun pelik kenapa parents dia tak hantar anak dia ke sekolah SJKC dan beria-ria nak hantar ke sekolah kebangsaan yang kualiti rendah.

Sekolah-Sekolah kebangsaan ni lebih kepada mendidik sifat membuli so, tak hairan kenapa Kerajaan BN gemar dibuli Last edited by nobito on 20-4-2014 12:07 AM

nobito posted on 20-4-2014 12:02 AM
Masa tu aku darjah 4 sampai skang aku ingat nama dia dgn nama sekolah dan tahun serta nama kelas t ...

Saifullah bin apa? Bagi nama lengkap aku nak promosi skit cikgu third world mentality tu kat sini.

nobito posted on 20-4-2014 12:06 AM
Kawan aku yang chinese tu kena ketuk ketampi sampai terkengkang-kengkang jalan...aku pun pelik kenap ...

Ko rasa ada unsur racist ke dlm tindakan cikgu tu terhadap pelajar2 bukan melayu?

Orange1 posted on 19-4-2014 10:56 PM
Anak cikgu tak boleh dipukul, nanti bini cikgu akan pi sekolah sepak balik. Yg cikgu tu sendiri pana ...

patut ditembak ja sampai mati cikgu yang duk sepak muka anak murid tu...gila ke apa?

noor2 posted on 20-4-2014 12:09 AM
patut ditembak ja sampai mati cikgu yang duk sepak muka anak murid tu...gila ke apa?

Cikgu bangsat yg pukul muka anak org ni mmg selayaknya dihukum noor.

Orange1 posted on 20-4-2014 12:21 AM
Cikgu bangsat yg pukul muka anak org ni mmg selayaknya dihukum noor.

kalau tak kena hukum tak taula...patut dibuang keje ja...

Orange1 posted on 20-4-2014 12:06 AM
Saifullah bin apa? Bagi nama lengkap aku nak promosi skit cikgu third world mentality tu kat sini. ...

Tak ingat bin apa...tapi aku tak lupa kejahatan dia...dia ugut aku kalau aku tak duduk bawah meja dia nak bogelkan aku...pastu aku pun duduk la bawah meja dia..banyak nyamuk pulak tu bawah meja dia tu

Aku rasa cikgu tu cam gay la

jaman sekarng nie... murid2 nakal tak da had nya pon satu hal....

cikgu skrng nie pon satu hal...bukan semua cikgu la....

rmai cikgu yg baik2...tp ada la sorang dua tu dah melampau sngat....

dulu cikgu rotan pon teruk gila jugak...tp dia buat dgn niat nak mengajar...

murid yg kn denda tu pon dpt rasa kasih sayang cikgu mendidik tu....

walaupon sakit tp bebudak tau niat dia baik....

noor2 posted on 20-4-2014 12:22 AM
kalau tak kena hukum tak taula...patut dibuang keje ja...

Kan si bini kata lakinya pun cikgu, maksudnya masih jadi cikgu le tu, patutnya kena buang je. Biar tgk klu anak dia kena sepak kat muka baru dia tahu. Bangsat sgt manusia mcm ni.

nobito posted on 20-4-2014 12:31 AM
Tak ingat bin apa...tapi aku tak lupa kejahatan dia...dia ugut aku kalau aku tak duduk bawah meja  ...

Tak kisahlah dia gay tu itu personal dia. Tp perbuatan dia yg menganiaya ko sampai suruh duduk bwh meja tu, melampau sgt.

mungkin kah ni salah satu sebab pelajar x dibenarkan bwa hp ke sekolah? klu leh bwa, mesti ada rakaman cikgu hamjad nih...

tiap kelas patut ada cctv, bilik guru, mana2 la.. supaya pelajar x dianiaya cmni...

nobito posted on 19-4-2014 04:31 AM
Tak ingat bin apa...tapi aku tak lupa kejahatan dia...dia ugut aku kalau aku tak duduk bawah meja  ...

Eeeeekkk, geli rogayah embong yg bertopengkan ostad2 jurusan mesir pun ramai kat sineh... smbil pakai serban sambil berfantasia dilibas pungkok dgn arab bear.. wekk... wekkk