CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: theflash

Dari Mata Kurator Muzium-oleh the flash---updte page 1

Pernah pergi muzium di pekan pahang.. Bangunan lama.tp creepy..ada bahgian atas pakaian tradisional pahang dgn baju2 yg pernah di pakai oleh kerabat...uhhh..aku enjoy ja tgk  tgk2, 2 kawan aku dah turun cpt2 ke floor bawah..aku rileks ja tp ada sedikit cuak..aku pun turun bawah tanya apa hal cpt sgt..dierang ckp dierang feel something..alamak..seram bulu roma.
Pak guard tu tgk senyum ja..tp mcm tak puas nak tgk and baca..kelam kabut sgt kawan2 aku turun.

nurakashah posted on 1-10-2014 05:23 PM
saya keje kat balai seni lukis negara. kat sini pun tempatnye agak keras..anak saya mmg x bole datan ...

tapi byk lukisan je kan? ada lukisan yg pelik2 ke?

zennaya posted on 1-10-2014 09:24 PM
tapi byk lukisan je kan? ada lukisan yg pelik2 ke?

kat sini bukan shj lukisan semata2.. ada arca2, sculpture, topeng dan macam2 lg..lukisan pun ada yg menyeramkan.. ada guard mlm cite ada painting tu bersembang sesama mereka..kebanyakkan nye gambo potret yang dilukis penuh iaitu dari kaki smpi kepala..

nurakashah posted on 2-10-2014 09:38 AM
kat sini bukan shj lukisan semata2.. ada arca2, sculpture, topeng dan macam2 lg..lukisan pun ada y ...

owh,x pernah pegi balai seni lukis negara sepanjang hayat. taktau ada apa kat dlm coz x minat lukisan..

nurakashah posted on 1-10-2014 05:23 PM
saya keje kat balai seni lukis negara. kat sini pun tempatnye agak keras..anak saya mmg x bole datan ...

Citela pengalaman awk keje kat balai seni tu...

ahad lepas, kakak ipar aku ajak pergi muzium. Mak seram tau.. lagi-lagi lepas baca cerita dalam thread ni

Follow Us
twins posted on 21-4-2014 03:51 PM
anak kaka twins dah besar... bulan 9 nanti dah nak masuk 19 tahun sekarang kat Matriks Melaka... d ...

Anak akak boy / girl?
Anak sy yg kecik ni pn mata telus.
Kdg2 blh nmpk mcm2.

mizzmimi posted on 30-5-2014 09:28 PM
I pergi rumah kelahiran p ramlee.. Masuk ruang tamu ok.. Masuk ruang tengah.. Rasa seriau.. Seram..  ...

Rmh kelahiran p.ramlee kat mana ye?tingin nk pegi.

CrowneGlory posted on 21-4-2014 04:03 PM
Teringat waktu aku kecik...kakak aku citer kisah psgn bakal pegantin cina yg mana pompuan tu x sempa ...

Setahu saya muzium Tun Razak tu adalah kediaman Allahyarham bersama keluarga beliau semasa menjadi Perdana Menteri dulu.

Apakah kat situ ada jugak penunggu?

Asdira posted on 13-10-2014 04:36 PM
Rmh kelahiran p.ramlee kat mana ye?tingin nk pegi.

Kat penang. Sebelah ada galeri p ramlee.

Asdira posted on 13-10-2014 04:24 PM
Anak akak boy / girl?
Anak sy yg kecik ni pn mata telus.
Kdg2 blh nmpk mcm2.

girl .... ni kaka risau gak ni sbb minggu depan dah nak register gi Uniten kat Muadzam Shah ..tempat tu pun hutan banat gak dulu kan..dibukak buat Uni.. takut macam2 dia nampak lagi jenuh la nak mengulang dia... masa kat Matriks Melaka dulu berapa kali kaka turun bila teruk sangat kacau nyer..walaupun tak kacau dia tapi kalau dah tiap2 malam nampak macam2 dalam bilik dia tu macam2 rupa.. mcm mana dia nak belajar kan...
anak Asdira boy ke girl ?  orang kata girl lebih mudah nampak...   anak kaka lg sorang sikembar yg bongsu tu... dah start nampak jugak kat asrama sekolah dia... tp sib baik dia tu dulu sekolah ugama dari tadika sampai form3 .. reti la dia nak pagar katil, pagar diri .. cuma yang melintas ke hulu ke hilir tu dia tak leh nak buat apa la kan... siap panggil2 nama bagai... kaka suruh dia ignore jer... takut nanti ganggu pelajaran pulak...

Flash buku dah keluar belum?

theflash posted on 22-4-2014 12:50 PM
Bau kepam tu bau kemeyan dik dorg perasap certain thing......

biar betul ...takkan muzium negara bg makan jin kat situ semata2 tak nak jin2 kat situ meroyan?

Memorial Tunku Abdul Rahman Putra pun sama ...dekat bilik dia suram je.......meremang bul roma aku

chekacheku posted on 27-4-2014 10:42 PM
masa form 5 dolu-dolu penah pergi muzium klantan ngn kawan-kawan adalah dalam 3,4 orang..time tu  tg ...

cite ko ni kelakar...bc kat opis....terkejut dorg dgr aku gelak weiiii....

twins posted on 14-10-2014 09:57 AM
girl .... ni kaka risau gak ni sbb minggu depan dah nak register gi Uniten kat Muadzam Shah ..temp ...

Anak sy boy.umur 7 thn.
Masa dia umur 3 thn,dia nmpk menda dlm bilik tdo kami..now dia nmpk lg.jadi dkt 4 bln kami x tdo dlm bilik..sbb dia takut sgt.

Sy org phg.klu blek kmpg,mst singgah muadzam shah..yup!uniten tu dlm hutan.byk pokok kelilingnya.

Rasanya lampu kat muzium selalu suram, satu sebab nak bg mood yg masa lampau suram, ada trajedi...yelah br ada feel. Kalau pegi pameran buku baru terang benderang..
Lagi satu bahan muzium biasanya dah menjangkau puluhan..ratusan tahun..yg amat sensitif pada cahaya. Yg ni aku sendiri ditegur oleh pegawai muzium semasa melawat muzium di Yogaykarta. Aku mula tak puas hati bila dia mintak jgn pakai flash..tp bila dia sambung nanti bahannya rosak disebabkan kuatnya lampu flash..baru lah aku paham.
Jadi bukan la sesaja je diorang nak jimat elektrik.
Muzium latest yg aku masuk, muzium kapal selam kat Klebang.....fuh bangga woo dapat masuk kapal selam...w/p status muzium jek...

mak i kerja bahagian store kat muzium. Memang scary gilerrr..  Macam2 hal yg mak i nampak, yg die terdengar pun tak yah nak cakap lah... memang meriah. Mcm2 bunyi ade.

baru balik dr melaka
ade gik muzium istana dan muzium samudera yg cam kapal portugis tu

ade amik gambo kat muzium istana, duk kat tepi tingkap feeling dayang2 istana

emmmmmmhhh tak tau knp ade perasaan samthing masa dlm muzium ia sprt rasa meluap2 nk kembali ke zaman silam itu.

maybe sbb iols mmg pencinta zaman silam kot
suke sst yg vintage klasik bagai
tp tulah mmg selalu rasa nk hidup di zaman silam..

clarizsa posted on 21-4-2014 02:56 PM
teringat movie night at museum...

Aku bnyak novel fixi..thorbaek