CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Senarai Pekerjaan Paling Stress Di Malaysia, Nombor 4 Tu Betul Ke?

Stress bila dapat bos yang perangai hamjad.. Payment tak masuk bos jadi puaka dengan kita.. Tak cukup dengan nilai income team buat kerja, kita kena potong gaji.. Staff buat hal, kerani pun potong gaji.. mengaibkan maruah staff di hadapan staff yang lain, suka bercakap besar, suka permainkan staff yang solat dan warak dan sekarang mungkin berkat mulut insan yang pernah teraniaya, bos tempat kerja saya sudah jatuh dengan sekelip mata :..
## Luahan pekerja yang pernah stress as kerani cabuk!!

berusjamban replied at 19-5-2016 11:02 AM
Hah betul...aku sampai kene darah tinggi keje tu.
bos plak mcm cibai

Betul tu. Een asal jumpa doc aje, dy suruh rest byk2 sbb stress. Boss lak mmg jnis cilaka. X hbs2 suruh reach target padahal dy bukan leh reach target pn lau dy jwb call.

X masuk lg nk p toilet pn ad timing. Nk solat apatah lg.. x masuj racist lg.

mmg een doakan boss ni jatuh 1 hari nti. Haha

keje paling stress... keje kire bulu kambing

salah satu stress guru pompuan.. tak boleh pakai baju sama yg ulang2... sekurang2 sebulan baru boleh rolling balik .... sabo jelahh , ni kak ipar aku yg cakap

paling stress bila jadi pelajar universiti oii

Saya setuju yg paling stress adalah Perdana Menteri, tapi kurang sesuai disenarai sebab ia bukan pekerjaan ramai.

Tapi hikmahnya, saya rasa semua pekerja2 yg tersenarai tu, boleh belajar daripada Perdana Menteri sekarang ni, bagaimana menangani stress, ataupun setidaknya bagaimana untuk kelihatan cool walaupun stress tahap tinggi.

Follow Us
Kenapa ya dlm setiap company mesti ada seorg dua like manager or supervisor yg perangai cam hanatt
Sesetengah org mmg sgt suka dgn perkerjaan depa tpi disebabkan ada segelintier org yg mcm hanat menyebabkan pekerjaan sesorg tu jadi stress..stress bukan sbb kerja tpi stress sebab orang...ahhhh!!stress aku

Rasanya kalau suruh cikgu kerja macam mana kami kerja esok terus menggelupuh koma.

Tapi kebanyakan cikgu stress dengan management hauk. Entahlah daripada sitem, menteri then sampai la orang bawahan linage cikgu lah paling hauk.. lanage lecturer tak ada lah pula bunyi memekak ke apa.. rileks jah

cikgu mmg stress jgk..respondennya adik aku.cikgu muda yg kena buli oleh senior.kn pgg byk jawatan.masuk sek pg,pkul 5,6 br blk umh.sementelah dia pjj ngan suami lg la kn buli psl xde sape pun yg nak kena peduli kat rumah tu.nsb dah pregnant.bab2 koku/sukan dh xtlibat.

yg rilek plk kwn aku kat lipis.sek kurang murid.celik mata pg dh ada status jual kasut.jual iron cosway.jual pressure cooker..kutu kain dll.

yg dlm dilema sama ada best ke tak,sedara aku yg dok dlm bukit kat gua musang.pergi hr sabtu,naik rakit.naik scrambler.rna selut bagai..elaun tggi ktnya sama mcm dok sabah serawak sbb payah ni..kete parking luar siap byr bulan lg.tp hr selasa dh blk rumah.

Cikgu tu betul ke stress ..ke jenis tak tahan keja under pressure ..

Acu banding cikgu dengan lecturer udah lah ..

Cikgu keja mengajar subjek berulang .. lecturer mengajar subjek2 mengulang dan juga subjek2 baru, kena baca byk journal dan update knowledge setiap masa, kalau tak student komplen. Material dalam silibus tak statik sebab kena ikut recent knowledge.

Cikgu kena buat management, komplen memanjang, lecturer pon buat management. KPI siap kena ada penglibatan sosial yang melibatkan contribution pada society.

Cikgu tak payah buat research. Lecturer kena wat research, supervise student dan publish articles lagi. Kalau stakat buat karangan SPM, x kata la .. ni kena buat articles yang bersifat scientific knowledge. Belum lagi kena rejek berkali2.

Cikgu naik naik pangkat tak payah nak berPhD bagai .. lecturer kalau xde PhD, tak kemana la ko. Belum lagi kalau naik pangkat afterwards, kena ada consultation bagai. Jenuh nak cari. Bukan semua orang nak pakai expertise certain lecturers tu.

Hujung2 gaji cikgu dengan lecturer .. lebih kurang ja. Itu pon nak stress.

Stress sebab persekitaran kerja bukan kerja tu yg stress....

Madel replied at 22-4-2017 03:03 PM
Kenapa ya dlm setiap company mesti ada seorg dua like manager or supervisor yg perangai cam hanatt:m ...

Bayangkan je company uol tu macam one big classroom.

Bagaimana dalam satu kelas ada pelbagai perangai maknusie yang kita suka or tak suka,

Camtu gak alam keja.

Edited by chazey at 22-4-2017 04:22 PM
SiBOntot replied at 22-4-2017 03:52 PM
Cikgu tu betul ke stress ..ke jenis tak tahan keja under pressure ..

Lecturer kena gi sekolah biasa jadik cikgu, cikgu lak kena gi universiti jadik lecturer, baru masing2 boleh faham skop keja memasing cemana. Kalau tak masing2 akan look down manjang upon each other.

Sorry ya, tapi aku memang tak pandang tinggi dengan lecturer. Kazen aku lecturer IPGM berPHD dan pernah juga sekolah berkerjasama dengan lecturers IPTA lokal berPHD. Kazen aku tu bila menaip di fb nampak kampung dot com sungguh tak ilmiah buah fikiran serta bahasanya. Bila bercakap dengan sheol pun sama jah sheol nampak tak pandai macam acik2 takda sekolah ja. Lecturers dua orang yang pernah bekerjasama dengan sekolah aku pula punya la semberono tak teliti lansung keja semua benda harap kat stoden jah handle program dan stodents deyol pon hansuang jah keja cincai nak mampus seolah tak prepared lansung seblom datang tempat weol. Dah la yang sorang tu tunjuk muka sekali jah, pastu sorang lagi tak nampak lansung muka sepanjang program padahal deyol yang iya2 nak datang sedangkan weol cikgu2 stayback sampai malam kat sekolah untuk program deyol. So no respect from me.

cupu replied at 22-4-2017 03:25 PM
cikgu mmg stress jgk..respondennya adik aku.cikgu muda yg kena buli oleh senior.kn pgg byk jawatan.m ...

Takat pegi keja sesubuh hari balik pukul 6 petang, semua orang begitu dek.. ke sbb dah tanam dlm mental masing2 cikgu2 arus balik pukul 2 ptg, mak bila kena balik pukul 6 atau 7, terus menggelupuh? Kalau begitu buat apa galas gaji samapai 4k - 5k bukan? Kawan saya kerja swasta dari subuh sampai pukul 9 mlm baharu jejak kaki kat rumah gaji 3k jah.. rasanya beliau lagi tertekan dgn nak kena maintain kpi, dgn kejar dateline, dgn kerja 6 hari seminggu, dimaki hamun gaji kena tolak sbb mistake itu slalu jah dengar hehshe duk cerita.. mungkin beliau start dari gaji rm 1.5 k dengan kerja letih nak mampos kot sbb itu beliau tak gelepar sgt

Edited by addamnor at 22-4-2017 04:58 PM
chazey replied at 22-4-2017 04:18 PM
Lecturer kena gi sekolah biasa jadik cikgu, cikgu lak kena gi universiti jadik lecturer, baru ma ...

Kalau takat kerja government tak payah nak stress sangat lah, isi hrmis pun menipu ujung2 dapat jah skt 80-90 .. pukul 5 sudah pakat gelepar nak punch card Balik. Bila minta buat kerja lebih sekor2 boleh tengok tahap gelepar masing2.. tapi bila nak raya pelahap duit raya rm
500 .
Geli hati iya kalau lehat pekerja government nak stress stress walhal masing2 kerja ala kadar jah

Tengok bos bos di govenmeng sector pun boleh tahu betapa hauknya masing2.. iya lah copipes senior yang lepas lepas

addamnor replied at 22-4-2017 04:50 PM
Takat pegi keja sesubuh hari balik pukul 6 petang, semua orang begitu dek.. ke sbb dah tanam dlm m ...

mmg la biasa kita dgr..tp klu cuti seminggu start cuti jumaat,hr ahad br dia dpt blk.start sek ahad hr rabu dh kena pergi..stress la jgk.sbb adik aku sorang lg ngajar kolej vakasional..rileks je dia.wlupun blk pkl 5 tp keje xbyk mcm adik aku yg ngajar smk ni.sorry cth byk adik plk..sbb fmly mmg ramai cikgu.

tp aku aman2 je meniaga ngan suami.blk kg org tya keje apa.jwb xkeje...pastu byi citer blkg si cupu anak si polan tu xkeje...rugi je bljr tgi2.adik beradik lain beruntung.downgradenya status aku...

lyza2474 replied at 16-6-2016 02:49 PM
salah satu stress guru pompuan.. tak boleh pakai baju sama yg ulang2... sekurang2 sebulan baru boleh ...

biarla depa,

cikgu gaji tinggi kut..

sekarang ni baju yg dah pakai boleh dijual balik..

eh thread lama

@spiderman80

kemaruk replied at 6-5-2016 12:48 PM
Cikgu2 yang kunun2 stress tu, cer kerja swasta tengok..

Aku cikgu, and sebelum cikgu aku engineer.
Stress die berbeza.
Ko ckp jd cikgu x stress try jd cikgu untuk seminggu.
Hadap semua pegawai atasan yang x tau pape tp suruh result naik untuk naikkan KPI diorang.
Semua kerja ada stress.
And i don't think boleh bandingkan kerja mana yang paling stress.
Even yang x kerja pn stress.
But walk a mile in others' shoes la bila nak pertikaikan memende ni.

slyfynx replied at 22-4-2017 08:17 PM
Aku cikgu, and sebelum cikgu aku engineer.
Stress die berbeza.
Ko ckp jd cikgu x stress try jd c ...

btw awat hg decide jd cikgu? kalo stress awat tak resign ja & jd engineer blk