CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

ya ampun jangan marah ye. SEO tu apa?
tinidewi Post at 28-6-2010 16:58

Search Engine Optimization

maksud layman - kita optimakan web site kita untuk dapat ranking tinggi mengikut katakunci carian sasaran di hasil carian enjin carian organic spt google, yahoo, etc.

kenapa penting?

1) Teknik promosi dan tarik trafik online (pelawat) secara percuma
2) Trafik byk datang website = $$$ = Monetization - kita 'duit'kan website kita - jual produk/servis atua offer iklan mcm Cari ni.

stres betul sebab saya masih belum cukup kredit utk signature yang lebih panjang. nak letak url blog ...
tinidewi Post at 28-6-2010 16:59

sabo..sabo... rajin2 lah ko tambah kredit ye.

sabo..sabo... rajin2 lah ko tambah kredit ye.
norzyy Post at 29-6-2010 00:53

kih kih. apalah yang aku nak merapu dalam ni :-)

i start biz online pun start dari membeli online terutama branded perfume+ skincare...mmg harga online lebih murah daripada pasaran...memang menguntungkan ...tetapi kena rajin belajar ....ilmu sangat penting....slalu baca2 dekat forum ni, belajar dari otai2 yang berjaya..jangan lokek utk tambahkan ilmu dgn membeli buku+ pegi seminar....
so far alhamdullilah sales utk biz online saya dah cecah 5 digit every month....i resign dari seorang engineer oil & gas kepada full time biz.
insyallah if rajin belajar + usaha berterussan , pasti boleh berjaya....rezeki di mana2 sahaja....

i start biz online pun start dari membeli online terutama branded perfume+ skincare...mmg harga onli ...
cocoabutterz20 Post at 29-6-2010 09:26

Tahniah Cocoa..semuga terus berjaya..

Aku pun sales 2010 tu mencanak2..kalo last yr 4 digit aje sebulan..now dah cecah 5 digit sebulan..seminggu purata 2k- 4k..harap2 di permudah kan..

Aku pun sales 2010 tu mencanak2..kalo last yr 4 digit a ...
tehbunga Post at 29-6-2010 13:38

wow. cayalah ^_^

Follow Us
Post Last Edit by nana5788 at 25-12-2010 23:11

aku br je biz kt blog ni..

bagus la semua dah ada kesedaran utk promote biz melalui internet.

yg penting promote, promote, promote.

ye la sementara menunggu ranking SEO tu naik naturally

Aku pun sales 2010 tu mencanak2..kalo last yr 4 digit a ...
tehbunga Post at 29-6-2010 13:38

all the best for you too....zaman sekarang , if berminat dengan business, start kecik2 dulu...kena pandai rolling modal....

oTips2:
1) sebagai peniaga online, kita perlu memberikan respond secepat mungkin apabila ditanya mengenai barangan yg dijual kerana masa tu pembeli dah eager utk membeli...if kita memberikan respond yg lambat, kemungkinan beliau akan membeli di kedai lain.byk saingan skrang..so kene cepat dan tangkas!!.. =)... nak selamat, subscribe la internet utk hp anda...beli blackberry (promote) kerana kita dpt directly reply email secepat mungkin...ahe

2) jgnla meletakkan music di dlm website/blogshop anda....lagu itu hanya disukai oleh anda bukan pengguna lain....sangat annoying ok......pembeli nak kene fokus/concentrate utk memilih brg2 ...so sila buang music itu ye...

3) buat promotion ..promotion yg byk....daftarlah sebanyak yg termampu directory2, portal2 perniagaan, facebook, forum2 dan byk lagi.....ini membantu utk tingkatkan trafik....if trafik tinggi, kemunggkinan pembeli jugak akan tinggi....if xde trafik, sapa yg nak dtg website/blogshop kita....

aheh...ada byk lagi tips2 yang telah dikongsi sebelum ini.....kena rajin+usaha...anyway kat bawah ni link my website...

Reply 309# cocoabutterz20

yup! sangat setuju terutama part lagu tu. memang kurang sesuai untuk kedai online. ye lah, tengok dok tunggu website loading, tiba-tiba terkejut dengar bunyi muzik yang kuat. memang hilang mood dibuatnya. lagipun benda tu buatkan website lebih lambat loading. potential customer pun boleh jadi bosan menunggu.

aku masih mencari produk fizikal untuk diniagakan online...ada idea??

Reply 311# Kamen_rider

saya mulakan dengan sesuatu yang saya minat & confident nak jual - toys kanak-kanak

satu permulaan yang boleh dianggap baik sebab bejaya rolling modal pertama dalam masa sebulan dan kembangkan pada produk lain macam pakaian kanak-kanak hinggalah barangan kesihatan. saya juga jual barang-barang yang orang lain jarang jual kat online. dan hasilnya, baru sekejap letak kat blogshop, ada customer terus nak beli semuanya

tapi dalam banyak-banyak barang yang saya jual, toys tetap berikan profit yang lebih tinggi dari barangan lain. mungkin ni paling sesuai dengan saya

terfikir nk jual labu sayong, tp sesuai ke jual online ek? sbb risiko utk pecah masa delivery

Reply 312# funz_universe

setuju 110%.  

dulu masa mula2 menceburkan diri dlm online saya terjerumus ke dlm sistem piramid.  masa tu bodoh-bodoh alang lagi.  lebuh duit RM50. bila dah subcribe baru rasa tertipu sbb dapat ebook2 sampah.  hampeh....

cubaan kedua konon2 nak buat blog.  jana duit dgn adsense....tapi tak reti menulis dan tak tau nak tulis apa.  memang bab2 nak menulis ni fail sikit so.....blog tu pun hancur le..

cubaan ketiga...buat affiliate...masa tu kebanyakkan affiliate adalah ebook tentang internet bisnes dan bab2 teknikal pasal internet. disebabkan saya ni buta IT sikit so mcm tak berdaya plak nak promote ebook2 ni sbb saya sendiri tak paham ebook tu tulis apa

cubaan keempat...try kat ebay. jual barang.....pun tak jalan gak sebab barang yg saya cuba jual tu utk pasaran tempatan.  kalau nak berjaya kat ebay kena ada produk utk pasaran antarabangsa...baru leh jalan...

cubaan kelima...belajar buat blog sendiri...kumpul modal...jual barang fizikal.  barang plak memang saya minat dan pro....produk tu plak usah kata kat online kat kedai pun payah jumpa.  alhamdulillah modal awal....dah nak dekat2 boleh rolling. core product pun dah SOLD OUT dalam masa2 minggu je... memang tak sangka.... sekarang ni memang tak profit lagi...dan sedang berusaha ke arah itu sebab percubaan KELIMA ni yang nampak boleh jalan.

Moral of the story....utk sesapa yg senasib dgn saya ni...kalau cubaan pertama dan kedua gagal....cuba la lagi...hu..hu...

Cik Tipah Cyber - Ikan Pekasam / Gula Stevia / Ikan Kering

terimakasih kamen_rider sebab bagi link untuk daftar bussiness...good info!

nak tau gak la kalau kita ada blog..boleh ke atau sesuai tak kalau kita nak pelbagaikan product kita kat dlm satu blog / website saje? contohnya 1 blog tapi dlm tu ade berbagai jenis prod sprt: makanan kesihatan, pakaian kanak2, alat ganti kereta?

sesuai ke tak atau serabut je..

Reply 315# wakaka_eh

pada saya boleh saja tapi kena pandai pilih template blog/web betul2.  kalau tak memang nampak berserabut. kena label post betul2.  konsep campur aduk ni ok gak sbb senang kita nak monitor dan promote.  kalau byk2 nak promote tu pun dah jadi satu bab pula

well my 2 sen...

terimakasih kamen_rider sebab bagi link untuk daftar bussiness...good info!

nak tau gak  ...
wakaka_eh Post at 30-6-2010 16:45

i pernah baca tips drp irfan khairi, kalau boleh jangan nak jual semua benda dalam satu website..kena ada niche market..kita x boleh jadi macam amazon, ebay, mudah dll...if boleh kita focus satu website - satu produk, so website tu specialize utk produk2 tu jer...memudahkan pengguna nak membeli, for SEO dan x serabut.....

ye ke aku pun baru gak niaga online ni

jual pakaian yg di import

aku harap dpt lah korang smua tgk blog aku n tegur lah apa yg patut dan x patut

asalkan teguran yg membina aku terima je

blh ye mood

aku letak url kat sini

klau x leh ampun kan lah aku mood

aku ni org baru........

http://busanamuslimahnaccsseries.blogspot.com/

terima kasih..
norzy..hang punye experience tuh ada sedikit persamaan ngan aku laa...cuba gagal..cuba lagi..sekarang pun masih mencuba lagi...hehe..

betul2..untuk produk tuh lagi elok 1 kategori jek perblog..lain la kalo ada kedaionline..kiranya blog ni untuk maklumat lanjut pasal barang yang jual kat kedai online..kedai online tuh maksud aku yang real punye..contoh..oscommerce..zencart..shoppress..

Reply 319# Kamen_rider

kedai online pun ade ke? wah..banyak nye aku tau hari ni..camana nak ingat semua ni...tapi apa2 pun..trimas...