CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idakamaruddin

banglo berhantu & pelbagai cerita seram #42 {GAMBAR PG17,28&36} 03032011

uisyyy complicated la...x penah dgr la plak cite ni...for our good sake x pyh la reveal ter ...
idakamaruddin Post at 22-1-2011 22:38

selalu tu tatau la. tapi dia mcm ada saudara kat sana. tak sangka dlm baik baik tu dia ni jenis bomoh bomohkn orang.

klau nak story mori....memang gempak oooo........bkn gopeng je dia mencari, kat indon pun dia ada contact tukang sihir, siam tu kira dekat je bagi dia asalkan dia nak tgk org menderita.

selalu tu tatau la. tapi dia mcm ada saudara kat sana. tak sangka dlm baik baik tu dia ni  ...
Saat Post at 22-1-2011 22:48

tatuuutttttttt.... xmo..xmo...

ko ni perawat ke? so kantoi la ye mase pesakit tu ckp sape yg buat kn eh?
idakamaruddin Post at 22-1-2011 22:41

aku bukan perawat...tp dalam proses agaknya....hahahaha.....sebab terlalu banyak temankan org gi berubat kan.....prinsip aku ni setakat baca ayat pesakit kesakitan, tapi jin tak mampu dikuarkan. aku tak akan mengaku aku perawat.

memang kantoi.....mula mula tu jin yg sakit kena blasah perawat, pastu jin tu panggil tuan dia......dia panggil mak...

" mak ..mak.......aku sakit mak....aku nak balikkkkkk " (mak dia tu laa nenek tu ) rasanya kalau org bela hantu dia, hantu tu panggil dia mak kot....

tapi mak dia ni tak kasi dia kuar......last last bertukar suara........mak dia pulak bersuara....

pastu perawat baca al quran, mak ni pulak kesakitan pastu hilang.....then...last part.....so pengupah tu yg kuar.....haaa masa ni laa kantoi...kalau dgr nada suara.......sebijik dgn pengupah tu........siap mintak ampunnnn suh perawat lepaskan dia.

tatuuutttttttt.... xmo..xmo...
idakamaruddin Post at 22-1-2011 22:52

hahahaha.........mana tau kenalan ko tak?

aku bukan perawat...tp dalam proses agaknya....hahahaha.....sebab terlalu banyak temankan  ...
Saat Post at 22-1-2011 22:52

so cane ko tau pengantar tu minah tu? di gtau ke?
btw, aku br 2 bln jd warge gopeng la.....

btw, aku br 2 bln jd warge gopeng la.... ...
idakamaruddin Post at 22-1-2011 22:59

aku tau sebab jin tu kesakitan dan bagitau. keduanya roh pengupah tu sendiri datang mengaku. suara dan nada percakapan sama sebijik dgn orangnya.

pastu 3-4 ustaz yg merawat pun bagi hint yg sama sape pengupahnya.

dan satu lagi ialah selepas dia upah tukang sihir. dia slalu dtg jumpa tanya kabar. actually dia nak tgk hasilnya. kalau tgk pesakit ok lagi.....malam tu siap laaa....memang kena lagik. benda berlaku few times camtu.

last last maybe dia dah mula takut kot kot kita tau, dia tak jumpa lagi dah kita.

ada skali tu, sorang ustaz cuba pulangkan sihir tu. after few days, dari kawan kawannya aku dapat tau, dia kesakitan dan kerasukan plak.... tapi sempat lagik dia cakap kat org pesakit yg buat dia.......bole terbalikkan kenyataan plak dah.

Follow Us
btw, aku br 2 bln jd warge gopeng la.... ...
idakamaruddin Post at 22-1-2011 22:59

wah dah menetap kat gopeng ke? hati hati skit ooooo.......jgn terjumpa dgn nenek ni sudahlah....

wah dah menetap kat gopeng ke? hati hati skit ooooo.......jgn terjumpa dgn nenek ni sudahl ...
Saat Post at 22-1-2011 23:11

x la...duk kt klang..in laws kt gopeng.... tp gopeng ade 2, gopeng ipoh ke gopeng btl?

x la...duk kt klang..in laws kt gopeng.... tp gopeng ade 2, gopeng ipoh ke gopeng btl?
idakamaruddin Post at 22-1-2011 23:15

kalau gopeng kg pulai tu gopeng ipoh ke gopeng betul?

i think nenek tu duk somewhere around the corner arrr.....

kalau gopeng kg pulai tu gopeng ipoh ke gopeng betul?

i think nenek tu duk somewhere aroun ...
Saat Post at 22-1-2011 23:18

rasenye gopeng ipoh...harusla daku xpernah dgr ceritera ini....

bukit semanggol ni kat gopeng ke ida????

bukit semanggol ni kat gopeng ke ida????
Saat Post at 22-1-2011 23:23

sorry salah info...kg pulai kt gopeng...bkt semanggol x brp pasti kt mane....
knpakah?

sorry salah info...kg pulai kt gopeng...bkt semanggol x brp pasti kt mane....
knpakah?
idakamaruddin Post at 22-1-2011 23:27

oic....sebab jin tu nenek tu tangkap dari bukut semanggol. nenek tu puja roh hantu tu suh dtg kaco pesakit.
   mula mula pontianak....pastu nenek tu antar polong plak...adeh....

kalau ponti ni kuat mengilai........kalau polong ni kepala pesakit akan bergoyang goyang macam nak tanggal gitu.

oic....sebab jin tu nenek tu tangkap dari bukut semanggol. nenek tu puja roh hantu tu suh  ...
Saat Post at 22-1-2011 23:29

bole x aku pggil ko "perawat wannabe"? cer cerita sikit pengalaman merawat2 pesakit ni.....

bole x aku pggil ko "perawat wannabe"? cer cerita sikit pengalaman merawat2 pesakit ni.....
idakamaruddin Post at 22-1-2011 23:31

wey..  TT ada ke?.. hahaha

idakamaruddin Post at 22-1-2011 23:31

kan aku dah cakap....setakat baca ayat quran, jin menjerit sakit......tapi tak kuar jugak..aku taknak declare laa aku perawat. lagipun aku merawat tu pun kes emergency ...tak sempat nak antar pesakit kepada perawat. dan aku pun rasa aku taknak jadi perawat laa........setakat tuk diri sendiri dan kaum famili ok laa skit skit.

pengalaman aku tgk org berubat tu banyak laa dari aku kecik budak hingusan lagi aku dah terlibat, sampai la dah tua ni...masih lagi temankan otg berubat....heheh

wey..  TT ada ke?.. hahaha
skeezotone Post at 22-1-2011 23:34

hubby aku xde ni...die tgglkn aku kt umah parents aku..die p dinner.. sedih kn tinggal ni...
tu yg aku berani ni....

nak cerita sikit, mase mlm td aku tido kt umah aku, dlm kul 3 pg, aku terjage, anjing liar kt luar rumah menyalak.... ngeri sgt bunyi je...panjang mendayu-dayu... "auuuuwwwwwwwwwwwww................................."

lame gak la dlm 10 minit....serammmmmmmm aku siap rakam tu....tp x clear sgt sbb bunyi kipas bilik aku yg kuat...

lame gak la aku nk tertido balik...aku kejut laki aku, die mamai2 ckp jgn layan...tp kn mlm td aku mcm eager nk selak langsir..nk tgk ape yg anjing salakkan....tp takut plakkkkkkk

kan aku dah cakap....setakat baca ayat quran, jin menjerit sakit......tapi tak kuar jugak. ...
Saat Post at 22-1-2011 23:37

ade x kes2 yg ko xleh lupekan smpai skg...cer cerita sikit...

kan aku dah cakap....setakat baca ayat quran, jin menjerit sakit......tapi tak kuar jugak. ...
Saat Post at 22-1-2011 23:37

bab2 crita otg berubat ni aku ske layan.. lepak kat sini je la.. dah la g kt umah yg ada bangkai manusia tu.. hehehehe

hubby aku xde ni...die tgglkn aku kt umah parents aku..die p dinner.. sedih kn tinggal ni.. ...
idakamaruddin Post at 22-1-2011 23:40

aiseyyy....nape tak selak langsir tgk......ruginyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
kalau tak dah mesti ada story kat sini.

anjing tu jauh ke atau dekat sgt dgn umah???