CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: theflash

Dari Mata Kurator Muzium-oleh the flash---updte page 1

theflash posted on 21-4-2014 04:03 PM
Goggle insta

fixigasm

Penulis novel fixi ke?

clarizsa posted on 21-4-2014 04:05 PM
owh ok... thanx flash... teringin nk baca yg kimono merah tu... hehe

Aku ad n da bace

theflash posted on 23-4-2014 07:16 AM
tak pun beli dekat website fixi tu sndri.

saya cadangkan Ajaib.GANTUNG.MENTAL.KACAU.

Mental je aku xd lagik yg lg 3 da baca.. Stakat nie kacau mmg no 1 yg membuatkn bulu2 aku n kengkawan yg meminjam meremang habis..gantung tu nadia khan pnye so aku assume bkan novel tt la kan..kacau best tp biler smbungan awan aku agak kecewa sbb da x sebes ajaib..

clarizsa posted on 7-5-2014 02:16 PM
i xtau MPH kt ne... i tau popular je... bru bli buku ismifaismail aritu...

tp hubby i kata popu ...

Bukak web fixi dlm tu slalu promo buku

mummy_vouge posted on 24-10-2014 05:37 PM
Bukak web fixi dlm tu slalu promo buku

uols... rajinnya reply post2 i yg lama...

i dh bli byk novel... baca je belum... xde mood or masa utk membaca skrg...

clarizsa posted on 24-10-2014 05:45 PM
uols... rajinnya reply post2 i yg lama...

i dh bli byk novel... baca je belum... xde mood or  ...

Baru gigih membaca dari awl uols..

Follow Us
Rasanya kalau di muzium yang bertemakan Islam,rasanya takder kot gangguan mistik ni.

Apa pendapat anda pulak?

seram la thread ni

kroit jarang pergi Muzium, alhamdulillah bila pergi pun tak pernah kena benda2 seram ni.

Hujung minggu aritu Suriey sekeluarga pi Muzium Polis sambil2 intertain family hubby yg dtg dr Melaka..xpernah jejak,even dah 7 tahun dok kl... nak tgk2 le ape yg ada kat dlm tu...Lgpn xramai pengunjung kat sana.. kat muzium ni ada 3 Galeri (A,B,C)..

Masa nak msk galeri yg first tu, anak buah Suriey umor 5thn dah menangis  xnak msk..Mula2 kitorg assume dia takut sbb gelap n ada patung2..kami pujuk le dia..siap dukong lagi..tapi bila sampai kat area zaman Portugis tu, dia dah lari..nak kuar blk, menggelupor2 dia sambil nangis ckp 'Ada hantu!! ada hantu!! ada hantu!!!'..so ayah dia bwk dia kuar and tunggu kat kaunter depan.. kitorg je yg masuk dlm muzium tu...

bila dah sampai Galeri B, kitorg sampai kat area yang ada senapang and senjata..terpikey nasib baik xbawk dia ke ctu..kalau tak, entah ape lagi yg jadi..Entah2, mmg betul dia nampak hantu..almaklum lee,, brg2 kat ctu semuanya barang2 lama..he9

TT novel da kluaq blom..
x sabaq nak beli novel baru dari fixi nih..
setakat ni dah baca ajaib,awan,sanctuaria,gantung,gelap,kacau,asrama,kelabu,bisik & koyak..
semuanya THORRBAAIIKK..

menarik.

untk kamera yang guna auto and gambo blur dalam muzium tu biasa. bukan gangguan ape pun.

bila kita guna auto focus/mode etc, lens akan cuba focus pada satu objek. tapi bila kita berada dalam muzium yang gelap dan ada kotak kaca, kamera fokus akan alami sedikit masalah.

kamera x dapat nak fokus objek sebab kaca dh reflect objek lain dan ditambah lighting yang tak cukup. sebab tu hasilnya gambar jadi blur. walaupun kita dah tekan focus sampai keluar hijau or bunyi.

muzium taiping.
dulu kecik2 aku suka g muzium taiping, sebab ada sepupu duduk kuarters kat belakang tu. so bila g je rumah dia mesti masuk muzium. best. masa tu free je. x de keangkeran sangat tapi kalau tak silap kat belakang sebelah luar ade replika kubur and kawasan ketapi. situ memang nampak seram skit. lagi satu yang best muzium ni ade kapal terbang.

sejak tu la aku minat masuk muzium tapi sayangnye x de geng. dah kawen bawa bini pun dia x minat

muzium/rumah mahsuri.
btw, sepanjang pengalaman masuk muzium aku rasa paling angker masa g muzium mahsuri. iaitu masuk dalam rumah mahsuri.

rumah mahsuri kita kena masuk dari pintu sebelah belakang kan. masa tu ngan wife and ade sepupu kecik2. so aku selalunya jenis jalan laju. that time aku sampai je terus naik tangga ke rumah mahsuri, bila naik je sekali gelap gelita and kebetulan tengahari tak ramai.

suasana masa tu seram gile, ade patung kat hallway tu. patung tu yang menyeramkan. lupa dah watak sape tu. kalau tak salah ade macam lilin siap terpasang semua. yang patung lak rambut panjang nampak sebelah mata je. fuhhhhh... terus aku patah balik tunggu wife and sepupu. and aku pesan wife and yg lain suh jalan laju-laju and jangan tengok patung ni.

masa tu pun ada sekeluarga bawa bayi around 3 tahun. budak tu meraung kot nk lepas hallway. tapi si ayah dukung gak masuk. aku tengok je.

muzium shah alam.
muzium ni dekat library lama shah alam. kebetulan aku masuk berdua je and tak ramai orang sangat masa tu. muzium memang besar the best tapi sayangnya maintainance sux. banyak barang rosak and lampu pun ade banyak tak ganti. dalam tu banyak pasal institusi diraja dan sejarah malaysia. aku harap ada fosil semua tp x de la plak.

masa tu dari level atas smpai level bawah aku g. bila sampai level bawah sekali, maybe level 3/4 kot, situ kalo x salah pakaian pakaian kebesaran diraja.  masuk je lvel tu terus meremang bulu roma. dah le lembab ade macam aircond bocor lagi satu lampu banyak rosak. yg wife dah ajak naik sebab sorang pun xde even staff. aku jalan depan area tangga je terus naik atas and keluar. perasaan tu masa tu macam ade orang tengok je bila aku smpai. muzium ni biasa la ada partition semua so aku tak berani nak explore habis level ni. huhu.

muzium negeri terenggganu
muzium ni pun boleh terasa keangkeran tapi sebab syiling and pencahayaan agak baik terasa sedikit kurang. tapi area kt luar yg terasa lain. terutama dekat pintu masuk. sebab ala-ala kampung kan. siap ade beranda besar a.k.a entrance and taman tu. situ la kalo korang duduk terasa seram sejuk.

sebelah dalam lak boleh sesat sebab x banyak petunjuk arah. nak g ke lain tapi pusing2 kat tempat sama.

muzium2 melaka
aku pernah buat projek dengan perzim, buat video korporat. so banyak la muzium aku kena shoot. sib baik banyak siang. memang x de masalah sangat. hanya di muzium pulau besar je terasa sedikit. masa ni muzium pulau besar baru sangat siap. tak buka pada public. tp kitaorang dapat masuk and shoot. keseraman terasa dekat replika gua tu je la. aku x de kena ape2 la tapi.

muzium sri menanti

alhamdulillah dapat buat projek kat sini. jadi event organiser utk pesta adat perpatih. rasanya bilik sultanah tu je semacam. and juga loteng. loteng ni nak naik punya la curam. atas lak view memang marbeles. masa ni dengar la beberapa citer pasal istana. pasal sultan x boleh tidur sebab kena angkat. kena angkat sebab tak layak. jadi sultan bukan melalui adat yang betul. wallahuallam.

Kwn asben jd pnjaga kat muzium pkmpungan hang tuah..mlm2 selalu dgr org bersilat..

theflash posted on 24-4-2014 12:01 AM
ok ini seram.
kisah rimau kene keraskan tu mcm kes kawan sy kene dekat sekolah king edward taipin ...

dah kenapa dengan patung harimau kat KE tu? nak tau gak sebab iols pun edwardian jugak..

khatam gak akhirnya

Asal senyap je ni sambung la lagi

walaupun seram tp ttp minat dgn muzium

Penah pegi muzium negara sekali je..masuk salam kejap je. Yg lama kt cafe dia sbb lapo.

samshuri replied at 27-10-2014 03:12 PM
Hujung minggu aritu Suriey sekeluarga pi Muzium Polis sambil2 intertain family hubby yg dtg dr Melak ...

bestkan dpt tgk makhluk2 halus ni...sekurgnya leh tau ade penunggu dlm tu...
ape2 pon muzium tetap best..
byk leh bljr dr dlm tu...
bila la nk gi muzium lg ni...
last gi muzium melaka...

aku suka gi Muzium..masa kecik2..Muzium Pekan tu tiap2 minggu wajib pegi..dah itu je tempat menarik yg wujud di zaman tu..sampai aku dah hafal posisi barang2 nyer..

lagi se..Muzium ni mostly istana lama2..so feeling ala2 royal jap kalu masuk muzium  nih...hehe...