CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myralolx92

kakak ada anak dgn tunang dia. Apa patut aku buat? (LATEST UPDATE : PAGE 7)

TT senyap je

tunggu kakak ko kawen dulu ngan tunang dia tu...
then baru kantoikan pasal baby tu kat mama ko...

Tt.. wondering...
Kalo parents da tau...then cmne yer?
Nak diputuskan tunang ke?
Anak tu perlu diserahkn pd family angkat ke?

Atau...

Nak dipercepatkan perkahwinan?
......

miszdidi posted on 29-8-2014 12:49 PM
betul.. bukan dia heboh2 kat orang luar.. bagitau kat mak bapak yg berhak tau pasal anak dia..
la ...

ha'ah, aku setuju part ni..

bagi aku kakak tt ni bukan jenis yang insaf, mengaku salah dan mintak percepatkan perkahwinan
tapi dia lebih memilih untuk terus-terusan menipu even dengan mak ayah sendiri,
hanya utk dilihat 'baik' di depan mata mak ayah.. hipokrit sungguh!

mungkin sebab kakak tt ni jenis macam tu, sebab tu tt tak tahan tengok kakak memperbodohkan
family selama ni..

kalau adik beradik aku lama dah kene, siasat sampai ke akar umbi, takdeknyer nak sedih+marah sajer..

apapon, kesian dgn keluarga tt yg pya kakak dan anak mcmni.. so sad..

cik_luna posted on 31-8-2014 03:36 PM
TT senyap je

Kesian TT kena bashed left n right
Kesian jgk kat TT dpt kakak kaki penipu

For me tak salah TT bgtaw parents dia, parents dia mmg berhak taw.
Aku penah jer kantoikan cousin aku dgn family dia, couple tapi duduk serumah,
jam2 tu jugak la mak pak dia pergi rumah sewa dorang and pakse dorang kawin secepat mungkin.

Apa yang jadi antara aku dgn cousin aku for sure kitaorang bergaduh besar,
berperang dia maki aku tak oleh simpan rahsia,
saja nak mendajalkan dia. memang makan tahun la nak baik balik.

Sekarang aku dah ok dengan dia, cousin aku siap say thanks to me sebab memudahkan jalan dia sebenar nyer. Sebab mulut jahat aku mak pak dorang benarkan dia kawin secepat nyer. bahagia jer sekarang. cuba kalau aku pon sama diam, xpayah nak bagitaw mak pak dia entah2x boleh mengandung budak tu, dah tambah story lain pulak.

Yang mara TT ckp biar tunggu kakak dia kawin dulu baru gtaw, ok kalau jadi kawin dibuat nyer lelaki tu lari tetiba xnak bertanggungjawab mcm mana pulak? diam je ker? taraf  baby tu pulak nak kira macam mana? aku apa2x yang berkaitan dengan family msti teros bgtaw mak aku, tak ada istilah aib kalau bgtaw mak bapak diorang berhak taw.

Follow Us
jenis tak reti nk bincang ngan adik beradik dlu. Aku suspek tt ni anak last, anak last pastu ada kakak mmg kepoh suka mereport.

Kan elok kalau kau dah tau tu kau slow talk dlu dgn kakak kau. Usia lagi dekat, lagi memahami. Mungkin waktu tu baru dia cite benda betul. Sebab kalau betul dia da beranak, mesti dalam hati dia merenta renta nak cite kat someone.

Lepas tu baru sama2 cari jalan penyelesaian. Ni tidak, alih2 je bukak tepon orang pastu ngadu terus. pfffttt. Hubungan adik-beradik tu xde.

Jangan diputuskan tunag, kawen kan aje cepat2. Bukan nye kakak dia menyundal dgn org lain, dapat anak orang lain, tunang ngan org lain. Orang yg sama aje. Kawen kan lepas tu beranak lagi sedozen. Diam la semua org.

entah2 kakak tt dah kawin kat siam....

kalu aku dalam situasi TT ni
memula aku confront kat kakak aku tuh
aku tanya kenapa ada gambar baby bagai dalam HP dia

kalu dia ngaku OK
kalu dia tak ngaku OK

tapi lepas tuh aku akan bagitahu mak aku
dan suruh mak aku jgn buat apa apa
jgn melatah

tunggu kakak bagitahu sendiri

setahu aku laa, klu TT dah confront dengan kakak
kakak akan spontan luahkan sendiri perasaan dia
mungkin kakak tak de orang nak diluahkan masalah dia
memanglaa bahagia bakal suami tak buang dia
bertanggungjawab tapi orang perempuan dari sudut psikologinya laa
mesti ada tempat untk mengadu kalu meleset laa jangkaan aku ni
maknanya kakak ko ni jenis WANITA BESI tabah giler

akula203 posted on 18-8-2014 12:55 PM
As Salam..

Nak tanya TT la....apa motif nak citer mende ni kat parent..?? kalau betul pun....a ...

sgt setuju...

jgn buka aib org, simpan...hatta family sendiri...simpan...allah akan jaga aib kita baik2 kalau kita tak buka aib org...

allah maha adil tt...kesian parents tt...sepatutnya empunya badan yang cerita, bukan tt

iols dpt rasakan yg tt ni ada  masalah something dengan your own sis..smpai harta privacy nak kacau...sorry to say..

obses_budak posted on 20-8-2014 12:35 AM
aku perasan TT ulang ayat anak kesayangn.. aku ase tt ad sifat xpuas ati gn kakak tt kot..so rahsia  ...

dari awal aku baca semua posting dia pun rasa mcm ni

rosasa posted on 3-9-2014 03:50 PM
sgt setuju...

jgn buka aib org, simpan...hatta family sendiri...simpan...allah akan jaga aib ki ...

klo kita cite aib org (A) kpd org lain dgn niat nk org lain berhati2 dgn si A ...mcmmn?erkkk..xda kne mngena dgn kes tt ye

Aku faham jugak la perasaan TT... mesti TT sedih sbb org hentam tindakan TT

Dulu aku pon pernah membongkar kegiatan anak kesayangan parents aku. Adik aku perabih duit yg mak aku bagi untuk belajar untuk belanja awek dia. Aku kemas bawah katil & jumpa resit barang2 perempuan + surat amaran dari pihak kolej sbb asyik ponteng kelas. Aku x sedap hati pastu selongkar msg dalam telefon dia. Ye, aku akak yg jahat sbb buat macam tu.

Mmg confirm dia beli barang tu untuk awek dia & Kluar berdating sampai ponteng kelas. Patutla tiap2 minggu mintak duit... mak aku xkerja tetap so income bulanan dia datang dari anak2 yg dah kerja termasuk aku. Mesti la aku marah. Yg paling xleh belah perempuan tu gelarkan aku "kakak u yg macam perempuan sihir" sebab aku pernah marah adik aku xreti berjimat cermat.

Bila aku tunjuk surat amaran kolej tu kat mak aku, adik aku melenting & mak aku sedih. Adik aku cakap "ko mmg sengaja nak sakitkan hati mak kan???? Sbb mak bagi aku duit jadi ko x puas hati? Ko suka laga2 aku dengan mak?"

Niat di hati aku just nak adik aku tu sedar yg ape dia buat tu salah & supaya mak aku berjaga2 bila adik aku mintak duit tiap2 minggu. Tapi xpe la, kita xleh expect org boleh terima cara kita TT.

Rate

1

benda dh jadi TT...apapun aku harap TT telahpun jadi anak solehah ..berdoalah TT jgn sampai satu masa nanti privacy TT pulak dicerobohi...

Umo mak tt ni hampir sebaya dgn sy..pndgn sy tt buat benda yg betul ..x perlu rasa down dgn komen2 yg myalahkan tt dlm hal ni..ada aib yg perlu ditutup tp dlm hal ini ia melibatkan NASAB KETURUNAN  pandangan macik mmg perlu dberitahu hal ini dlm keluarga..ibu bapa tt ada tgjwb besar utk pastikan perkara ini benar atau tidak.....kita kena ingat ajal dan maut kita x tahu..fikirkan apa tjadi jika kakak tt or tunang dia mati skrg..fikirkan

Rate

1

lil_sparky posted on 3-9-2014 09:30 PM
klo kita cite aib org (A) kpd org lain dgn niat nk org lain berhati2 dgn si A ...mcmmn?erkkk..xda  ...

tak payah cite. Orang tu takleh bantu kau dan integriti kau. Kalau apa yg si A tu buat salah dari sisi undang2/agama, tugas kau nasihat dan bantu dia je (kalau kau rasa perlu). Kalau kau takleh nak handle, kau jauhkan je diri. Utk org lain tu, kau hint2 je la, jgn sampai terburai kain dalam dia hatta jahat mana pun dia. Atau kau jaga dan lindungi orang2 lain tu dari keburukan si A tersebut.

tak_tahu posted on 27-8-2014 09:50 AM
aku pun pernah brhdpn dgn situasi suka selongkar brg org ni..
tp bkn fmly la.. bff aku.. dia ada  ...

Mmg sgt betul kita kena didik diri utk respect hak privacy org. Tp aku pun jumpa ramai yg jenis kaypohh langgar hak privacy org lain ni heran betul pemikiran dorg mcm tu padahal benda basic sbg seorg manusia je pun.

adorabelle1985 posted on 28-8-2014 03:15 AM
Yesssss, first thing keluar from my mouth lepas baca cerita budak ni.. I was like "kepohh gilaaa b ...

Hehe mmg kaypohhh pun tt ni sampai ke thp selongkar brg org jenis takde integriti. Ramai sgt org mcm ni dlm masarakat kita sabo je.

Tak paham ngan org2 yg anggap tt ni kepochi..helloooo..zaman skang ni mmg kena jaga tepi sluar dalam org ok! Tp aku setuju first kena confront kakak dulu, tanya elok2..mana lg mengecewakan parents tt? Dengar dari mulut anak sendiri or dari org lain? Truth hurts and so does a lie..baik dengar dari mulut si pelaku sendiri..parents mesti kecewa tp berdoalah semoga mereka boleh terima gak..be an adult..x payah la create story pas diorg nikah nak amik anak angkat etc..x penat ke menipu?? Huhu..sian anak kandung tp dianggap anak angkat..

any update??