CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[Jenayah] Kantoi curi henfon di lowyat....! UPDATE Bideo FULL dari PDRM page 1

MissNigga replied at 13-7-2015 12:45 PM
mak aih... mmg sentop ya amat ngan komen iols ...

alahaiii .... tapi nengok ngan situasi skr ...

ahso cina macam you
wajib tambah penghinaan felda pprt
kepada melayu

kipidap

sakan .....

v(T.T)v replied at 13-7-2015 02:44 AM
dah terbukti bangsa ko yg mencuri dan sabotaj kedai orang, nak backup lagi? songlap 42 billion, pu ...

Kongi gelap di malaya zaman gomen british bangsa apa ya ? Bangsa apa yg mulakan samun rompak bunuh awal lima puluhan dulu.
Boleh refer balik buku sejarah sekolah menengah. Kalau lu ada faham sejarah lah

hzln replied at 13-7-2015 10:54 AM
aku pun masuk takat petang...malam ujan lebat ribut petir dentum dentam...tido terus...petang tu p ...

aku masuk sampai titisan darah terakhir mek.diorg gedebe mek...siap ungkit citer psl keturunan raja klang mana tah sblm yap ah loy..nak siap asap keris dahh..jgn kejutkan harimau yg sedang tido katanya

kemaruk replied at 13-7-2015 12:41 PM
dik tira, orang melayu yang jenis alim2 ni cepat pasrah

kena lipat MLM, pasrah

setad ni pasrah..
tapi happy org melayu lain tolong rusuhkan...

mana boleh cam tu bang kem kan....

atira replied at 13-7-2015 01:00 PM
setad ni pasrah..
tapi happy org melayu lain tolong rusuhkan...

mungkin bagi dia, yang merusuh tu adalah bantuan dari Allah atas doa setad yang telah dimakbulkan kerana teraniaya

Follow Us
atira replied at 13-7-2015 10:06 AM
kalau tgk bideo ni..
ada je abg2 melayu blasah geng2 pencuri tu gak ka....
padan muka...

aku tgk, ade sorg bdk mlayu, baju itam, sluar takat lutut kaler grey.
duk provok bdk2 seller loyat tuh. ujung2, kene belasah.
kalau tak de budak tarik dia dr kene kenduri pukul, aku rasa, da lama budak tuh masuk spital
ingtkan hebat sgt rupenyer hebat takat provok jer

nih yg duk sebok beria riot nih, kalau ade perang sok, agak2 brani tak nak duk front line pegang senapang?

atira replied at 13-7-2015 12:22 PM
ya ampun sis..
bbnu sangat uols ni... tahu cerita ke tak? ke main hembus je buat cerita palsu kat ...

kat thread yg kena remove tu..ramai je makhluk  jenis yg mcm nih...taktau ujung pangkal...tak segan silu tunjuk bangang.pastu dah tak boleh konar ,PA org

geenie replied at 13-7-2015 01:07 PM
duk provok bdk2 seller loy ...

nak riot pon tak reti depa ni..
ada ke 7 ketui je riot racist cina kat tempat yg ada ribuan ummah cina....

depa ingat depa ni power rangers ke

alesandra replied at 13-7-2015 01:08 PM
kat thread yg kena remove tu..ramai je makhluk  jenis yg mcm nih...taktau ujung pangkal...tak sega ...

tapi hari ni dah ramai yg tolong kasi pencerahan...
masih jugak dok ulang stok citer palsu...
reti baca ke tak depa ni...

atira replied at 13-7-2015 01:13 PM
nak riot pon tak reti depa ni..
ada ke 7 ketui je riot racist cina kat tempat yg ada ribuan ummah ...

yg 2nd wave tuh, aku tgk kt fb, penuh ramai org.
siap ramai yg bangga konon2 pertahankan maruah org melayu. sampai bila nak kene tipu dek peniaga cina, katanya.
siap konon2 nak boikot loyat pelbagai
tak yah nak boikot sgt lah.. enfon cuma jual kat loyat jer ker? brg2 IT jual kt loyat jer ker?
bangang betingkek2 gak sapa yg g riot n nak boikot nih

geenie replied at 13-7-2015 01:07 PM
duk provok bdk2 seller loy ...

at least dia berani provoke depan2

dan dia kena balun ramai2

mike tyson pon takleh lawan kalau 20-30 orang datang serang sekaligus

ko pulak berselindung dalam tenet je, aku percaya, ko tak berani langsung cakap camni depan budak tu

d'zeck replied at 13-7-2015 02:49 AM
nilai penipuan peniaga cina selama ini
dalam segala bidang perniagaan
di malaysia,

Belum kira lagi berapa banyak hak melayu yg mereke dah rampas dr segi perniagaan dan perkhidmatan . Yang banyak duit lah akan dapat

membeli peluang perniagaan dgn kerajaan contoh nya kebanyakan kroni perniagaan zaman tun adalah bangsa cina. Melayu ada pun ciput je.

atira replied at 13-7-2015 01:14 PM
tapi hari ni dah ramai yg tolong kasi pencerahan...
masih jugak dok ulang stok citer palsu...
re ...

diorg selalu memohon pada tuhan tunjukkan kebenaran..kebenaran...kebenaran...bila tuhan dah bagi cash..denial la pulakmasih tk boleh menerima kebenaran tu.asyik2 ratib psl melayu kena pijak cina.pusing2 citer.asyik nak bela je yg batil tu.mana tak tuhan turunkan bapak segala cash kat kita ni

kemaruk replied at 13-7-2015 01:18 PM
at least dia berani provoke depan2

dan dia kena balun ramai2

tuh namanya carik pasal, bang. jadik org kene bijak. kalau betul cerita asal dia kene tipu, kenapa pi bangang nak merusuh 7 lwn berpuluh2 org?
mcm tak de undang2
ke, ko mmg suka gune undang2 dlm hutan?

malu gila la cina kena hantam dlm kandang sendirii...

taiko konon....kongsi gelap 306 sampai 671 badan penuh tattooo konon...

atira replied at 13-7-2015 12:00 PM
ko yg intelijen sgt tu pon pernah kene tipu cina kapiaq bila beli tepon?
sian nye ko bang
...

aku xintelligent pun..sebab tu kena tipu..lagi-lagi bab gadget ni..memang xtahu sangat...
aku kena tipu dekat pertama complex..masa tu hp tunang aku rosak..kebetulan dekat dalam pertama..so aku nak hadiiahkan dia hp baru..gi survey survey phone kat situ..then kedai tu promote 1 jenis phone oppo..phone baru katanya..apatah modelnya..harga rm 500 untuk phone + 50 untuk screen protector n casing dan percuma power bank..so aku pun belikan untuk tunang aku..then kedai tu xbagi resit/warranty card..katanya oppo memang xder warranty card..ada app waranty jer..dia pun tunjuk app tu kat aku..

dia pesan jangan guna phone tu 8 jam..so kita orang pun charge lah phone tu guna power bank yang diberi..then otw balik tengok charging masuk n xmasuk..then battery yang full tu..abis dalam masa 15 minit jer..dah agak kena tipu..then aku pun google google..memang oppo banyak tiruan..bezanya oppo original ada color os..kalau tiruan xder..hp tu memang xder color os..setelah sepanjang malam kaji pasal oppo

esoknya aku call 999 n disambungkan ke balai polis dang wangi..aku pun bagitahu kena tipu tu n bagitahu aku nak ke kedai phone tu untuk minta duit balik..n bagitahu lah aku xder resit semua..polis kata xper..sampai kedai tu call dia..nanti dia hantar anggota untuk bantu..sebab pertama complex tu sebelah jer dengan balai polis dang wangi..

so bila sampai..aku pun call..polis suruh aku gi balai dang wangi..sebab sebelah jer dengan pertama complex..pergi balai wat report n bagitahu aku dah call tadi n bla-bla..polis bagitahu tu bukan bidang kuasa mereka..mereka suruh aku report hal ehwal pengguna or pergi jer kedai tu..n minta jer duit..

so aku pun pergilah kedai tu semula bagitahu phone tu clone n nak duit aku semula..dia xnak layan..dia wat xtahu jer aku cakap..kebetulan pada aku masa tu..resit pun memang xder kan..so rasa macam aku yang bersalah pulak walaupun aku yang ditipu..

then aku cakap..paling tidak pun trade in lah phone lain..dia kata kalau trade in boleh..tapi kena amik hp lagi mahal lah..sebab dia xkan pulang duit..so nak amik hp android lagi aku dah takut..sebab takut phone clone..kebetulan dia ada jual apple..aku pun cakap nak trade in dengan iphone 5s yang 16gb..harga dekat machine 1990 time tu..kejadian awal february 2015..

dia bagi harga 1950..so sepatutnya aku kena tambah 1350..sebab sebelum tu aku dah bayar 600..walaupun tiada resit..dia masih ingat aku bayar 550 untuk phone 50 untuk screen protector + casing..so aku perlu tambah 1400 katanya dan dia bagi aku screen protector free sebab dah beli semalamnya tu..

so dia pun tunjukkan phone tu dalam kotak seal box..xpernah buka kononnya..kalau aku setuju..baru dia keluarkan..sebab dia xder display stock..lepas aku setuju..dia keluarkan..aku check..benar benar ios bukan android/clone..tapi masa tu aku xtahu kewujudan refurbished phone..

so macam biasa..dia suruh bayar cash..kalau x extra harga 15%..so aku pun gi wd dekat cimb pertama complex tu..bila dah siap bayar semua..dia minta ic untuk registerkan jualan kononnya..lepas dah bagi ic semua..aku minta resit phone tu sebab dah serik semalam beli xder resit..dia pun tulis 1350 harga phone..trade in oppo..free casing n screen protector..tulis resit pun kat kertas resit biasa jer..xder nama kedai ke apa..tapi sebab masa tu..dia setuju untuk trade in pun..aku dah bersyukur giler..macam segala doa dah di makbulkan tuhan..maklumlah..dari burn 600 kan..

then ingat dah selesai..tetiba dia beritahu aku..aku kena bayar lagi 300 untuk register ios id..kalau x..aku xleh guna app store n warranty apple xvalid..sebab xregister..aku dah xsedap hati..sudah..kena tipu lagi..aku cakap xyaah lah..

then dia pun terangkan..kalau xder ios id..xleh claim warranty dekat apple lah..pastu xdapat free casing tepi n bla-bla..aku cakap xder duit..dia cakap last price..rm 80..sebab nak tolong jer..sebab register ios id dekat apple dia kena bayar 50 usd..ni dah kira rugi katanya..so aku pun bayar guna debit card..sebab aku cakap kat dia aku xder cash dah..withdraw untuk bayar tadi jer..

then bila balik..tengok battery xtahan..xsampai seminggu charger rosak..bawa ke machine support..katanya used phone..xder warranty..

terpaksa ke kedai tu semula..kali ni aku wat report polis secara online lak..bagitahu 2x ditipu kedai yang sama..siap attachkan report lama n nombor report..aku bagitahu..aku kalau boleh nak elakkan pergaduhan..so macam mana cara yang betul untuk aku selesaikan perkara ni..dan report yang sama aku hantar ke eaduan@kpdnkk.gov.my kpdnkk kata bukan bidang kuasa mereka..kena report tribunal pengguna..polis lak xder feedback..

so aku pun bawa kawan-kawan ke kedai tu sekali lagi..tunjuk battery cepat abis..charger rosak..bagitahu dah bawa gi machine..machine cakap used phone..dia orang pun tinggikan suara jer time tu..cakap macam nak ajak gaduh..katanya dah bagitahu dari awal warranty dekat kedai mereka jer lah apa..xvalid dekat apple..

memang haram jadah..kalau nak repair kena tinggalkan phone sehari untuk dia check..betul rosak baru dia hantar kilang ar..cakap dengan cara xnak layan..macam aku plak yang bersalah time tu..aku ugut nak report polis..dia boleh suruh gi report lah..seboleh boleh kata hp dia tu ori n aku yang xpaham pasal iphone..dah lah aku beli untuk ganti phone tunang yang rosak..kalau tinggalkan phone kat situ lama-lama..baik aku xyah beli jer..so dia pun gantikan charger sahaja..

then aku minta dia wat satu lagi proper resit..siap cop..n tulis sekali tu phone new..dia pun tulis n cop..contain sama jer..1350 phone + free tah apa-apa..then trade in oppo..xditulis berapa..pastu cop kedai..

then tunang aku suruh janji jangan pergi kedai tu lagi..sebab dia takut jadi pergaduhan ke apa..sebab masa last pergi kedai cina tu memang panas jer kat situ..cina tu kata aku burukkan kedai dia lah..rosakkan perniagaan lah apa..n sejak kes tu pun aku macam serabut jer..

so aku pun setuju..lastly aku pun filekan aduan ke tribunal pengguna secara online n ikut jer step-step yang dinyatakan..

salah satu step..kena serahkan surat dakwaan kepada pihak yang kita dakwa..samada jumpa serah n minta tandatangan or post berdaftar..disebabkan dah janji xnak gi kedai tu lagi..aku pun wat register post n hantar ke alamat dalam resit..malangnya lepas 2 minggu..surat tu sampai balik pada aku..maksudnya pihak pos xleh nak deliver pada mereka..

so aku pun cancel report..

itulah kisah kebodohan aku..

geenie replied at 13-7-2015 01:20 PM
tuh namanya carik pasal, bang. jadik org kene bijak. kalau betul cerita asal dia kene tipu, kenapa ...

walaupun tindakan rempit tu tak bertamadun, tapi sebagai seorang jantan, bangkem respek jugak la budak tu atas keberanian, cuma otak takde..

tak terfikir oleh akal camne 7 orang boleh langgar sarang cina kat bukit bintang...

sekurang-kurangnya dia bukan setakat berani sembang je

kecimpret replied at 13-7-2015 12:01 PM
aku pun penah kena tipu...dari peniaga cina hinggalah peniaga melayu..tipu bkn kira bangsa...dlm k ...

so kalau yang benar-benar kena tipu menyerang..kau akan sokong ke??tak juga kan??kau cuma akan bela cina jer kan??

kemaruk replied at 13-7-2015 01:23 PM
walaupun tindakan rempit tu tak bertamadun, tapi sebagai seorang jantan, bangkem respek jugak la b ...

Kan.. Budak lagi tu sikit pn x goyang