CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jingodeep

CLOSED

Close [Copy link]
mendidih aku baca tred nih..
semoga jantan ni ngan ummi dia mereput kat sana nanti..eii geramnya aku
x penah lagi aku jumpa org sevavi nih..

jingodeep posted on 28-11-2014 09:33 PM
kan aku ckp aku nak cerai dia..so tak slh if aku nak cari org yg lbh elok..cuma aku tk de jodoh ng ...

Actually..kalo x cerai lg..stil ad tggjwb pd istri..x kesah la fmili die kaya ke ape..
suami ttp suami..kene jlnkn tggjwb..dh tau nk tggl bini stdy jauh2.. kalo i jd u.. i x bg kete tu kat parents i.. mmg u akn kate wajib ekot kata parents. Mmg btol pn. Tp kt sbgai lelaki..kt kene timbang baik buruk.. kalo dh smpai bini perlukan..xkan la xleh bincang elok2..dngn parents..yg ur bini lebeh perlukan kete tu. I nmpk..u xd pndirian..sori .. i bkn nk soh u derhaka pd ibu bapa.. tp kt kene pandai nilai..kt dh jd suami jd ketua keluarga.. kene la taw buat keputusan
. Maksud taat pd ibu bapa tu kt x lukakan hati dorg..laksanakn tggjwb kt sbgai anak..x abaikn dorg.. bkn mengikut 100% arahan dorg.. sbb kt pn ad tggjwb pd istri..msti pandai balance kan..i stuju..slh istri u salahkn u 100% psl eksiden tu.. tp i rs mgkin die dah lama pendam n geram sbb ap u x bg kete tu kat die awl2..so last2 bila dh jd mcmtu..die lg la bertmabah2 geram.. u sndiri la try.. kalo jd kat tmpat die tu.. smpai patah tulang blkg.. bkn hal ringan.. u ckp sng la sbb u x alami sndiri kan..satu lg..kalo u skt hati on ngn istri u..xkan sng2 mcm tu je u dh cr laim..nmpak sgt u xd usaha nk pertahankn dulu ur marriage.
myb in the first place u x cinta sgt ur ex wife?maybe? Just guessing..
u know how women are..emotional.. sbb tu laki ni diberi akal lebeh..utk handle bini die dgn bijak.. i sndiri ni bila i emo..mmg akn kate mcm2..sbb i ni manusia.. tp i x mksdkan pn..kt sbgi suami..kene la pandai calm down istri kite.. like myself..hbby i sgt bersbr even i ckp bkn2..sbb die taw i tgh emo..
this is just my 2 cents.. so ambik yg jerneh buang yg keruh..
Baek u guna cara baik dgn istri u.. bincamg elok2..i meam ur exwife la.. pegi mintak maaf.. selesai smua dgm elok...u kene la fikir positif.. baiki la kelemahan yg u ada.kdg2 orf kutuk kt..ad btol nya..u ambik la sbagai iktibar.. jd matang sikit.. bkn slh pn ekot kata ibu bapa.. tp kt kene nilai sndiri.. kalo katakn idea kt sdikit bcangggah ngn fmili kite..bincng la elok2..timbang mana baik mn buruk.. jgn dok ketiak parents ja.. i rs u ptt reflek blk diri sndiri..apa kesalahan u slama ini..ketepikam kesalahan org lain..sbb kesalahan yg kt boleh betolkm ialah kslhn diri kita..doa byk2 pd allah..spy bg u petnjuk..keinsafan.. solat taubat..hajat.. bgn tahajjud.. myb lps tu.. bru u taw apa u perlu buat.. utk selesaikn mslh u ni.. kdg2 forummers boleh bg cdgn..nasehat..tp hanya u sndiri boleh ubah hidup u skrg..

bagi lelaki.4 jenis ppn yg akan tarik dia ke neraka ;
1- isterinya
2-anak2 perempuannya
3- ibu nya
4-saudara perempuan nnya
jadi antara kat atas tu,ko agak2 tt, mn possibility yg paling tinggi  yg akan tarik ko ke neraka?

ishh...aku raser laa, lama2 ko ni mungkin masuk tg.rambutan kot..bnyk dah makian ko dpt ni.

cimiau posted on 29-11-2014 08:28 PM
Tt, mmg kewajipan ank lelaki taat pd ibu,tp bkn taat membabi buta, sampai abaikan ank isteri. Ko x a ...

Setuju setuju dan setuju.
my hubby salu kata..jd suami ni ..kt kene taat pd ibu bapa.. tp kita xleh jd pak turut..kne ad pendirian sndiri..ad pendirian sndir x smestinya kt derhaka mak ayah.. kt kene pndai nilai..mane lg bw kebaikan n mudarat.. kt kan dh jd ketua keluarga..bkn mak ayah kt ketua keluarga kt..

cimiau posted on 29-11-2014 08:41 PM
Bawa bertenang mommy sekalian, tt ni nampak beragama tp x berilmu... Dia masih x dpt bezakan tanggun ...

Chop..bukan mommies jerk yang naik jin baca thread tt ni.Kaum deddies pun sama naik jembalang hokei...
:lol

Ganaz betui penangan dia nih.....

mbhcsf posted on 29-11-2014 08:20 PM
u jenis tak ada strong personality ye?

apa benda you buat , dalam pengamatan posting anda  you  ...

wehhh goshhh hang pon nak reply jugak ke???

p/s: xde sape nak baca hg tulih panjang2 tu

Follow Us
mbhcsf posted on 29-11-2014 08:20 PM
u jenis tak ada strong personality ye?

apa benda you buat , dalam pengamatan posting anda  you  ...

Ini semua didikan yg dia dpt dr ibunya... Me perasan klu jenis ank emak ni dia punya attitude lebih kurang...

Sorry, nak minta maaf awal2.

Ko bodoh, mak pak ko bangang sebab terlalu back up ko sampai tak fikir kebajikan ex wife ko dan anak2 darah daging, cucu mereka sendiri.

Aku tak kenal ko lansung tapi bila baca apa ko tulis, aku benci ko. Aku benci family ko yang perasan bagus juga. Korang nampak salah orang lain jah tapi tak reti tengok diri sendiri.

Semoga ex ko diberkati dengan hidup yang lebih baik. Padan muka ko 'tersumpah' memori bersama dengan dia sampai dah bertahun pun ko tak lupa dia.

bila aku baca cite ko mendidih je aku dgn ko..bukan bini ko..
ko tu ketua keluarga tp ko gagal didik dia..
pasal kereta tu memang nampak sangat isteri ko lebih memerlukan..
lepas tu ko ckp bini ko ungkit la berkira la tp aku terfikir apasal mcm banyak benda bini ko yg tanggung sampai hal adik2 ko pon dia kena tanggung??

Awak tak layak bergelar suami. Syukur awak bercerai dengan dia. Tak payah sibukkan dia dan anak2 awak. Cukup bulan bayar aja nafkah.

mihaisu posted on 29-11-2014 08:47 PM
@jinggodeep

Pasal sms kwan pompuan tu, tak patut awak buat..pompuan ni sensitif skit kalu tgok su ...

Btol..laki dh kawen x patut berkawan dgn perempuan..melainkan sbb keja..setan sng je nk selit

Suami mithali kau ni. Isteri accident patah tulang blakang anak koyak muka sikitpun ko xrasa bersalah. Balik dr obercee ko xjgk diorg lgi pi duk rumah lain. Duit x bg halau lgi srh balik rumah pakmentua. Ko tak usah jumpe dn jgn mintak maafpun dr diorg. Bg je nafkah tu.  Anggaplh diorg xpernah ujud.

Anak2 dah besar sikit pun tt tak tanya khabar....ya Allah bapa apa la tt nih.....kesiannye kat anak2 ko....

missDollie posted on 29-11-2014 04:20 PM
tapi aku first time jumpe ni..nampak sangat aku dikelilingi oleh orang yang baik dan bertimbang ra ...

Aku dah pernah jumpa mak yg perangai cam ni sebelum ni.  Yang ni salah satu koleksi cerita tambahan. Hmmm

Clover_Hill posted on 29-11-2014 10:10 PM
Chop..bukan mommies jerk yang naik jin baca thread tt ni.Kaum deddies pun sama naik jembalang hoke ...

itu pasal...harap tt sedar kesilapan dia dan berubah, sedar juga bahawa semua parents x maksum dlm mendidik anak, dia apa yg dia dididik masa kecilnya...bila kita sedar yg parents kita pun x pefect, jd kita sendiri kena belajar lebih utk tarbiah parents slow-slow, paling tidak kita berdoa semoga parents berubah. Juz imagine how come ank2 nya dgn bekas isteri akan jadi satu hari nanti, membesar tanpa ayah? Insya Allah pilihan ex wife nk hantar ank sek tahfiz, mmg tepat...wlu terpaksa berkorban duit ringgit. Anak harta duni akhirat, semua org akn mati satu hari nnti...

tergiang2 la makian yg ko dpt...semoga tido diulit makian...lollol:lol

munchkin posted on 28-11-2014 11:08 PM
apa yang ko and family buat kat dia, dah minta maaf belum

Tambah aku baca thread ni tambah aku sakit hati! Astaga tak penah2 aku sakit hati bila baca thread peribadi forumner sampai ke tahap gini!

Asyik ungkit ex wife tak minta maaf kat ummi dia, yang depa tuh? PTUIH! Aku syak ex wife tt ni dah jadi keras hati sangat sebab dari awal bercinta dah macam2 family hazab ni buat kat dia tapi demi cinta dia sabar, dia tahan!

Tahi punya family! Seluruh keturunan tak boleh pakai!

Sila lah pakai skirt. Sebab :

1. Isteri terpaksa bantu gadai barang kemas nak tolong support family tapi tak dihargai. Malah dikeji oleh sang suami dan ummi kulu ummi kilir

2. Ko rajin sangat. Rajin sms betina lain. Tapi kerja rumah tak mahu buat.

3. Bini ko keluar rumah pukul 6 pagi balik rumah pukul 8 malam. Ko pulak keluar rumah pukul berapa balik pukul berapa?

4. Nampak rumah bersepah, ko tak leh kemas ke? Tangan tu dah kenapa? Otak tu dah kenapa? Dah jam tangan otak hasil didikan parents ko yg suci murni bahawasanya lelaki tak leh buat kerja rumah?

5. Elok ko pegi buat vasectomy. Esok lusa kalau ada problem ngan wife, ko and family aniaya lagi. Pastu kawin lagi baru. Dah macam cerita Species dah. Cari pompuan nak membiak je kerja. Tanggungjawab tak ke mana. Ko ni alien ke? Muskil aku dah ni. Sebab cam takde perasaan langsng. Nak membiak je kerja.

6. Rasa sesuai sangat ko pakai skirt. And i bet you really like skirts. Cause you've hiding under your mom's skirt from the day you were born until now.

7. Tak perlu kot nak bukak thread bagai. Terus kan dengan perngai ko ni. Abdikan diri ko pada umi ko tu. Sebab apa nasihat orang pada ko, ko cakap tak nak buat sebab tak nak ummi suci ko tu nanes kan? Set aside to stand on high moral ground, asalkan jangan buat umi ko nanes. Buat benda salah asalkan umi ko jangan nanes? Rascal betul ko ngan family ko!

Cerita ni sikit punya gila. Hasil didikan suci ummi ngan bapak ko. Kenapa pulak tak boleh hencap? Orang suci murni kuat agama sure akan tegur perangai buruk anaknya. Bukan menggalakkan. Bukan menghasut lagi anak. Seriusly, selagi orang dok ikut bontot umi ko tu. Selagi tu enabling the umi to do as she pleases. Kalau ada orang tegur or put a stop to her perangai, then what can she do? But to just follow the majority

chazey posted on 29-11-2014 11:42 PM
Tambah aku baca thread ni tambah aku sakit hati! Astaga tak penah2 aku sakit hati bila baca thread ...

Aku pun sama chaz. Umi kulu kilir. Jangan umi nanges. Biar buat jahat asal jangan umi nanes. Kalau ikut kata umi, walaupun buat jahat, biar umi happy. What kind of shite family is this? Elok run for their life. Syukurlah dah terlepas dari kaitan ngan umi kulu kilir. 15 minit hilang boleh fitnah buat anak curiga ngan isteri sendiri. Ni semua nak tutup dosa dia berskandal, bersms kulu kilir. Hilang 15 minit satu incident je sampai mati dia ungkit suruh minta maaf ngan umi kulu kilir.

nasib baik otak ko mampu nak terima laharan dan hencapan dari former sekalian..semoga lepas ni ko mampu menggunakan akal yg Tuhan bagi untuk menilai baik buruk keputusan yang ko buat…

ko taknak org kutuk parents ko sbb ko kata mereka tak salah n Cuma protect hak ko..kalo boleh aku tnya hak ko ape yang mereka dah protect..? besar sgt ke hak ko yang dorg dah protect sampaikan ko x mampu nak protect hak ko sendirian..?

memang kebanyakan pasangan yg bercerai bukan salah sebelah pihak sahaja. Tp dalam kes ko ni, hampir 100% perceraian adalah disebabkan kesalahan ko dan kegagalan ko menjadi seorang suami.

Ko kata ex isteri pemalas sebab tak kemas rumah…try ko pulak keluar kerja kol 6pg n balik sampai kol 8mlm, pastu masak makan mlm, urus anak2 n last kena urus pasangan pulak. Try ko buat nak tahu penat ke x..aku rasa ko tak mampu nak alami semua ni..dah la ex wife kluar rumah kol 6pg, agaknya kol brapa dia bangun pagi setiap hari..? pastu malam pulak kol brapa dia dapat tido..?try ko buat mcm yang dia dah buat tu nak tahu mcm mana penatnya..sempat ke tak nak kemas rumah bagai..kalo ko ada masa ko la yang tolong wife ko kemas rumah. lagipun kemas rumah, masak, sedia keperluan dsb bukan tgjwb wife. Tu tgjwb ko sbg suami dan ketua keluarga. tgjwb wife hiburkan suami je…ok. ko paham ke x ni..?

Pastu ko komplen pulak pasal dia marah ko bangun lewat, hal ko sms ngan kawan pompuan..meh aku nak tnya ko sket..ko bangun lewat tu ko sempat solat subuh ke tak weh..? kalo ko jenis yang solat pun tak cukup memang patut la dia marah..tu pun nasib dia tak rotan ko sbb tak solat..aku rasa yang ko cite kata ex wife ko jaja aib ko pasal ko tak solat, tak puasa, tak beri nafkah ape smua memang betul la kan. Bukan aku nak kata dia buka aib tu perbuatan betul, tapi smua aib yang dia cite tu mmg betul ko buat la kan. Sbb kalo tak betul mst ko kata ex wife ko reka cite n buat fitnah. Kalau basic hukum agama pun ko culas, mmg takde keberkatan la dalam hidup ko. Panggil ummi nampak mcm beragama, tapi hakikatnya ilmu dan akal entah kemana.. kalo fikir dari sudut positif, ex wife ko marah ko sms kawan pompuan mungkin dia nak halang ko dari trus leka dan kemaksiatan. Mungkin juga dia cemburu sbb dia sayang ko…kenapa benda simple mcm ni pun otak ko tak mampu fikir….

Lagi, ko kata ko tak boleh tahan dengan dia mengungkit segala kebaikan yang dia buat. Ex wife ko ungkit yang dia jual ‘kete skuter’ untuk tolong ko bayar installment kete, dan dia ungkit pasal dia gadai barang kemas nak tolong ko membuktikan ex wife ko tu masih waras. Dia masih di landasan yang betul dalam menjalani rumah tangga, menunjukkan dia masih punya hati dan perasaan nak tolong ko sebagai suami yang tak mampu menanggung perbelanjaan tapi still berangan nak hidup mewah.. memang patut la dia ungkit, sbb segala perbelanjaan keluarga adalah tgjwb suami, bukan tgjwb isteri..ko paham ke x  benda basic ni..dia ungkit sbb dia nak sedarkan dan ingatkan ko pengorbanan yang dia dah buat, bukan saja2 nak ungkit weh. Mungkin dia ungkit benda2 yg dia dah tolong ko tu masa dia rasa ko dah tak hargai dia lagi..kalo di fikir2kan, besar betul pengorbanan ex wife ko buat hingga kan adik ko di uthm pon dia tolong. tapi ko, tinggal dia pegi oversea pun ko suruh bapak dia tanggung n jaga dia padahal masa tu isteri n anak2 ko masih bawah tgjwb ko..nampak sgt ko x tahu tgjwb ko sbgai suami..

Bagus la kalo ko dah sedar nak bagi nafkah rm800 kat anak2 ko..tapi aku igtkan supaya ko patut sedia lebih sikit weh. Mana tahu la kan kot2 tahun depan ex bini ko nak tuntut kenaikan nafkah, maklumlah tahun depan kan start GST..