CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: zahid78

Supplemen Pemutih yang Terlaris diserbu KKM....Dutanya artis cantik rupawan...

anaktoyol posted on 31-7-2013 09:52 PM
dalacin t tersangatlahhhh bagus untus kulit jerawat,....!

kaN.. pon pakai time kulit naik jerawat dulu..now dah ok..xyah nak beli2 kat fb tu..rosak buah pinggang kang..

juliahanif posted on 31-7-2013 09:57 PM
kwn aku yg bjerawat pn pkai dalacin T jek

daLacinT ni ramai kta bagus..I jumpe pharmacist tu tanya..die pon recommend benda ni..

nadirahalim posted on 31-7-2013 10:01 PM
daLacinT ni ramai kta bagus..I jumpe pharmacist tu tanya..die pon recommend benda ni..

pepon kna consistent pkai,plh kurg pn 3bln
klu pkai arini sok trs bajet nk ok ...jgn mimpilah
kwn aku dlu siap jns jerawat yg mgerutu bnanah lg
alhamdulillah dh comey kih3

juliez posted on 31-7-2013 12:04 PM
actually ND rebranding jer produk Tanaka tu tukar kpd Tate By Dea.. kunun2 tu produk rahsia ke ...

ohhhhh  kesah nyerrr

juliahanif posted on 31-7-2013 12:53 PM
G kat website bpfk n g kat quest 3... Search
smlm aku search yg produk top d fb nm Belle Vous Res ...

BPFK (Biro Pengawalan Farmaseutikal Kebangsaan) tu agensi under KKM...so semua produk tak kira under ubat/supplement/kosmetik kena lalu BPFK utk proses pendaftaran/notifikasi.
Semua pegawai kat BPFK tu dari bos sampai pegawai2 adalah ahli farmasi berdaftar...
BPFK jugak yg bertanggungjawab utk bagi status GMP bagi kilang2 yg nak keluarkan produk2 kesihatan/kosmetik ni..diorg yg akan gi cek dan bagi lesen...
yg penguatkuasa pulak adalah pegawai2 farmasi yg berkhidmat under State Pharmacy...setiap negeri ada cawangan masing2..diorg ni yg akan buat pemeriksaan/serbuan/sampling post-marketing utk produk2 yg dlm market. utk post marketing surveilance ni produk2 akan dibeli dari kedai (secara random) dan dihantar ke BPFK utk cek sama ada ok atau ada campurpalsu dgn bahan2 racun berjadual. kalau ada campurpalsu ini la yg diorg akan buat serbuan dan rampas...sbb byk kes yg berlaku bila produk berdaftar ni semasa proses pendaftaran, diorg htr produk yg ok...bila lulus pendaftaran dan boleh jual kat market, diorg tambah mcm2...

lancome posted on 31-7-2013 08:18 PM
Dr mane tu,aku org hospital, even consultan o&g pun tak bg mkn ubt sebarangan.

uols jgn tatau..org mesia ni terlebih 'pandai'
haram depa nak dgr kata2 pakar ke sapa ke
rela dgr kata2 beauty consultan depa lagik..
tu yg megandung pun pi bantai makan mcm2 .. takde common sense langsung nak pikir waktu mengandung la paling fragile, kena jaga makan takut mkn benda pelik2 yg boleh mudaratkan baby..

Follow Us
peachRose posted on 1-8-2013 07:41 AM
BPFK (Biro Pengawalan Farmaseutikal Kebangsaan) tu agensi under KKM...so semua produk tak kira und ...

Aah betol, byk yg kes ms hntr ke lab dihntr yg ok
Bl dh dh dpt klulusan mrk modify blk content nya
Last edited by juliahanif on 1-8-2013 10:03 AM

lancome posted on 31-7-2013 08:18 PM
Dr mane tu,aku org hospital, even consultan o&g pun tak bg mkn ubt sebarangan.

xdiberitau lak dr mana..yg pasti doc kat klinik luar, bkn klinik kerajaan.

kita org hospital sedikit sebanyak tau la jugak kan psl ubat2 or brg2 yg kesan segera nih...tp yg lain tuh kesian..

cm muka aku xleh pakai produk local...penah pakai produk xde brand, sebulan pertama ok..bulan ke2 dh nampak pelik..bln ke 3 nah amik kauu jerawat besar2 bawah kulit...tros stop...sama jugak ngan produk RnZ.. siap ada gelupas...2 bln pakai stop..

sudahnya pakai jer la loreal..murah n senang nk dpt...walaupun loreal tuh bkait ngan yahudi cleanser pon pakai avon punya jah...naik jerawat sebijik 2 tuh biasa lah..

peachRose posted on 1-8-2013 07:54 AM
uols jgn tatau..org mesia ni terlebih 'pandai'
haram depa nak dgr kata2 pakar ke sapa ke
rela dg ...

terlebih pandai n degil kepala batu la tu...org ms mengandung la jg mkn...kita nie nak baby sihat n cerdik bukannye setakat putih tp berpenyakit kesian kat baby tu nanti...aku dl mengandung langsung tak mkn supliment...minum susu pon tak lalu...asyik minum air jus jer oren lar,mangga lar,apple ler...air kelapa pun aku balun sekali kuar kumain bersih putih anak aku(coz bapak dia putih jd anak aku putih ler) tp kulit dia tak berkerak2...cousin aku ajar lebih elok minum air2 jus selain menambahkan tenaga tuk ibu,anak pun dpt khasiatnye...so aku lps nie kalo mengandung minum air jus buah2an jer...adik ipar aku mengandung pon aku selalu pesan banyakkan minum air jus buah2an...

poyohabis posted on 1-8-2013 10:23 AM
terlebih pandai n degil kepala batu la tu...org ms mengandung la jg mkn...kita nie nak baby sihat  ...

air kelapa mg bagus minum masa mengandung..bukan utk putih tapi utk bagi kulit yg sihat utk baby..takde berkerak/bereczema sbb air kelapa ni byk zat...cuma kalau org2 tua kita kata minum air kelapa ni sejuk..nanti sakit urat la apa la...iols mmg time ngandung hari2 minum air kelapa...alhamdulillah kulit anak2 so far takde masalah...
susu dan jus buah tu mmg la sgt2 baik sbb susu tu sumber kalsium dan just pulak sumber vitamin dan fibre utk kita
iols pun wpun background medical...haram nak makan supplement lelebih time ngandung....amik la jugak tab kalsium dan hematinics tapi makan bukan hari2..selalu nasihat org makan ubat ikut time jgn tuang..tgk2 diri sendiri tak compliance....tapi iols make sure makan mknn yg berkhasiat la...itupun kalau ikut std kita org mesia mkn 6x sehari dah berlebih2 zat yg kita amik...
nak amik produk2 lain utk putih ke, kurus ke, ilang jerawat jeragat, ketat metat bagai tu mmg takde la...iols selalu turn off dan menyampah bila baca claim2 diorg..gile melampau pnya claim..kalau claim dah terang2 menipu pengguna..no point la nak amik produk2 mcm tu..tapi pelik jugak ramai jugak yg tertipu...

peachRose posted on 1-8-2013 11:58 AM
air kelapa mg bagus minum masa mengandung..bukan utk putih tapi utk bagi kulit yg sihat utk baby.. ...

tp yg aku dengar boleh minum air kelapa tp kene 6 bulan ke atas coz baby dah kuat kat rahim...tp tekak aku ms mengandung dl asyik nak minum air kelapa n jus buah2an jer...mkn lak unagi jer...durian pon selamba jer aku mkn pdhal seblm nie aku memang tak penah mkn durian aku tak gemar pon...tempoyak jer aku betul2 gila... aku ms mengandung dl meak up,krim muka,pelembap semua tak pakai...tak selera nak bermeak up2 pon..alhamdulillah lps bersalin tak naik jeragat atau jerawat cuma kusam jer lar...tu pun lepas setahun bersalin baru mkn vit c n epo balik...tu pun mkn coz bdn rs lemah sangat...mana nak keje lagi...kelam kabut jg anak lg dah la ms tu suami aku outstation....mcm nak pecah bdn ms tu...

aku mkn jely rumpai laut..yg nie nampak kesan ler...coz mkn supliment lain suami aku tak tegur pon cuma bila mkn jely rumpai laut suami aku kt nampak berseri sikit...ye la rumpai laut kan fiber...mungkin sayur2an yg aku mkn kurang tuk bdn aku kan...so tu jer la yg aku mkn..tp aku stop dl lar rumpai laut skrg nie coz plan nak mengandung...katanye rumpai laut nie sejuk....

anaktoyol posted on 31-7-2013 09:52 PM
dalacin t tersangatlahhhh bagus untus kulit jerawat,....!

i pakai dalacin t ni masa zmn2 kat univ dulu.. murah jer pun

Aku dah berjaya buang sebotol maixara 2 hari lepas..memang rugi tp kalo dah sakit..lg rugi..baik aku buang..nasib baik baru try seminggu pastu  stop...

Camtu ferwhite aurawhite n white2 tu sumer sama la mcm  maixara ni?