CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sponges

Wan Sakinah (isteri kedua Ashraf Muslim) beri tips untuk para isteri kedua

Niat nak malukan dayana, skali ko kne balik betubi2. Aduhai kinah, shame on u.

madeinborneo replied at 17-5-2015 10:04 AM
Ko whatsapp aku yan. Tak de plak dah nombor kau. Apasal hilang dari phone aku. Ada gossip baik pun ...

apakah? asek hilang jek...  ni yang sentap ni...  hahahaha

Edited by Madel at 17-5-2015 08:40 PM

Kalau aku jadi Dayana la kan.....
Aku suka je si Kinah ni beranak tiap tahun..setahun 2x berank membiak lagi bagus..
Bila Kinah dah ada anak berderet..masa  dia mesti bnyk berhabis utk urus anak2., urat2 pun beribu yg putus.,badan pun jadi letih lesu nak melayan laki, anak lagi..
Tu belum lagi risau, kot2 laki nak tambah ke3, 4...dgn kinah nya pun apa je kerja yg dia ada kan..
Mesti insecure ..

Sedangkan Dayana..aman2 aje konsepnya..kerjaya bagus, balik keja penat..leh rilex2 je kat rumah..setakat melayan laki je...esok2 kalau diceraikan pun..misal kata la...Diyana  tak rugi apa pun...si lakinya tu pun bukan berharta sgt..

Madel replied at 17-5-2015 08:37 PM
Aku suka je si Kinah ni beranak tiap tahun..setahun 2x  ...

kerlassttt kau...

skymania replied at 17-5-2015 08:39 PM
kerlassttt kau...

Harus la nokss..
Kalau si serap tu tambah lagi cawangan..pastu bini ke 3, 4 beranak berpinak2..
Mati berdiri la si kinah tu nak merebut reta Serap yg tak seberapa dgn anak2 bini yg lain..

Dayana..tetap aman2 jah konsep nya..
Anak org ada2., kerjaya mantap..apa nak heran dgn reta laki yg takat ada telur 2bji tu
Kehkehkeh..

jgn sikinah p lambakkan anak kat mama dayana sudah... pastu buat ayat2 anak rindukan mama..walhal nk lari dr tggjawab sekejap

risau dayana goyang kaki shj..leh la dayana laburkan duit uk anak tiri..gituhhh

dasar... hahaha

Follow Us
madeinborneo replied at 17-5-2015 10:04 AM
Ko whatsapp aku yan. Tak de plak dah nombor kau. Apasal hilang dari phone aku. Ada gossip baik pun ...

aku dah wassap semalam...  ko dapat ke tak?  sebab ko senyap jek...

Imaginasi tinggi sungguh korang speku ngan merempan.

kesian kinah insecure sangat lagaknya.. madunya far far better dari dia dari segi kematangan, education, support system.. tang dia mcm terkontang kanting jah...dayana ni mcm bapak nya, jenis lembut baik

akak  tak marah orang yg nak bermadu.yg marah tu sibuk nak tayang laki ke hulu ke hilir.mesra.macam tunjuk..akulah dunia.lepas tu sindir sindir madu pertama.cuck sana sini.dengki kat isteri pertama sebab dilebihkan.perkara biasa suami yg bermadu akan lebihkan isteri pertama.sebab isteri pertama berkorban perasaan.ada korban duit.akak tengok kawan laki akak yg bermadu mesti belikan rumah lebih besar,kereta lebih besar,spend time lebih lama kat isteri pertama.isteri kedua time luch,nak clearkan hal hal kerja.orang kata isteri spare.harus setiap lelaki rasa bersalah kat bini no.1 yg berkorban waktu susah senang ,ada berkorban harta duit masa study kat oversea,sambung belajar bini kat malaysia support.so jadi bini no.2 kena tau diri.

jarang bisnesman ke,profesional man yg dah kahwin belasan n puluhan tahun akan ceraikan bini no.satu.melainakn artis .lain cerita la.orang biasa ni diorang berpelajaran.so depa tak mudah campak bini no.satu.depa masih nak simpan no.satu.sebab bini no.satu hati budi n sanggup susuah senang sejak mula kahwin .bila senang baru dapat bini no.2waktu naik kapcai,makan nasi lauk ikan masin bini no.satu yg berkorban.kalau tak manakan bini no.2 sudi kahwin lelaki naik kapcai n makan magi.bini no.satu lah yg berkorban harta n jiwa sejak mula kahwin.so bini bernombor kena insaf n sedar diri sikit.

btol jugak kan... kerlassstt sgt idea uols!

yg untung hat jantan lah
bini2 sibuk nak jaga
berebut tunjuk sapa lagi baik dgn laki
untung lagi klu ada lagi pempuan yg bekenan
jd bini no 3

senyum si serap ada bezbeza ketika besma dayna dan kinah....

Edited by Syumaimah at 18-5-2015 09:28 PM

Aku pun ada la jugak rasa meluat dgn kinah ni. Dia ni over pulak kat ig tu... yg dayana tu rilek jer. Eeee cane la ashraf buleh suka minah ni? Dayana tu kemain cool dan low profile walhal doktor dan  pulak tu...

hishhh aku jarang kutuk retis kat cari ni tp kali ni punya la meluat tu yg komen gak...

bungarose replied at 15-5-2015 01:31 PM
Dr. Dayana ni tgk dr keluarga yg baik2 dan mewah juga. Suke sgt tgk keluarga islam camni..baik budi  ...

Ye betul tu.... kalau jodoh dia x pjg dgn serap harap harap dpt suami mcm ustaz don ke.... baru ternganga kinah dan serap...

Sabar sgt dayana ni... aku pulak yg naik geram.. haha

deananie replied at 19-3-2015 05:00 PM
if one day serap tambah kuota no 3, adakah si kinah akan meroyan atau bertindak sebijak no 1?

idu ...

Mungkin jugak kebahagiaan Kinah akan berganda.. Sbb berdua pun dah rasa lenglap dan bahagia.Apatah lagi kalau bertiga....

kakasotong replied at 19-3-2015 06:18 PM
Ziela jalil tu beruntung sbb arwah mj amik dia buat bini. Ziela tu masa dlu punya la haukkkk. Seks ...

Diaorg jadi baik time arwahmya sakit..Sama2 take turn jaga arwahnya.. Dan sampai skrg pun masih berbaik. Itu le last akak baca yg dia kata kat reputs. Moga benarlah kata2nya..

Santeira replied at 19-3-2015 06:28 PM
pasal takdir ni, kalau ko jadi bini no 1 pun sama, PILIHAN. bukan Allah pilihkan. Allah cuma izinkan ...

Bila kita nak sesuatu atau seseorang, mesti kita juga berusaha utk dapatkan dia dan doa siangmalam supaya Allah permudahkan..Lepas dah usaha dan doa, baru kita tawakkal, kan Santeira..

dayana ni dah macam watak dlm sinetron..kalo baik tu baik bebeno la..sampai geram plak tengok baik sangat ape2 pun bagus la jadi macam dayana..ingat senang ke nak jadi org yg sabar dgn byk kontroversi nye..isk mmg bagus dak dayana ni