CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nur_ming

deleted this post

zulka replied at 15-6-2016 03:08 PM
ko sebut sekalian salah tu, aku tak termasuk dlm kategori suami mcm tt ni ok...
aku ni dah terbal ...

Hang suami no 2 pada isteri hang kah??

Comments

takde masa aku nk layan org mcm ko..sampah!  Post time 15-6-2016 03:28 PM

Mannak3.2 replied at 15-6-2016 03:12 PM
Kalau hang cuba nak cari redhoNYA( by your own words)...... bukan dgn masuk forum sebarkan lagi sh ...

bukan nama sebnar dia pun..i need other views juga...kalau sy dah sampai tahap redha tu,tak de dah buka thread..nanti kita closed thread ni ya...so far sy still berkecamuk and need other opinion juga...

Comments

takyah layan org mcm ni ...  Post time 15-6-2016 03:28 PM

maybe ko lebihkan anak2 hingga dia rasa terabai..

Mak sy pnh kta,kita klo jdi istri,jgn kuat  bebel.klo bebel, laki dok suka.bosan.. hmmmm..

cer pakai aura seri. ...make sure hati tu bersih la.

Mannak3.2 replied at 15-6-2016 03:12 PM
Kalau hang cuba nak cari redhoNYA( by your own words)...... bukan dgn masuk forum sebarkan lagi sh ...

sbnrnya.nasihat kau tu btul tang sebr aib tapi kau ni jnis p.a org.tu org dok seke kat mung ni.

klo btul ko lava yg maki aku tu,aku dok maap

Comments

dia bukan lava.. orang lain  Post time 15-6-2016 03:51 PM

Follow Us
kesimpulan i satu aje.
U aje yang berubah ikut perubahan & adapt  status as bini & situasi as mother.
tapi, laki u masih tak berubah lagi malah masih kat status bujang.
itu pasal la u stress lagi tension, end up u jadi pembebel.

tapi, ape leh buat. dah dilahirkan dlm masyarkat melayu totok. kawen pun dgn lelaki melayu totok.
maka, bini kena la redho segala2nya.
tapi, kalau laki tu masih tak berubah, masih budak2 wp jadi bapak orang, pun takpe. masyarakat kana suruh bini redho & pasrah. bimbing la dia. didik la dia. nasihat la dia. berubah la diri 360 darjah. bla..bla..bla..bla..
cuba kalau BINI tu yang tak berubah, masih lagi tahap bujang wp dah jadi bini & mak orang?
COMFIRM kena sumpah oleh masyarakat siap kena doakan lagi, harap2 dapat MADU.

kesimpulannya.. bersabar aje la dgn perangai laki u.

Rate

1

TT, aku dah berkawin 13 tahun. Anak pun 3. Alhamdulilah somi aku tak kesah even aku dah tak slim macam dulu. Dia plak yg marah aku sbb aku slalu stress berat tak turun2.
Kami masih bercinta mcm dulu2. Dalam wasap kitaorang slalu citer romen2 yang lucah2 pun ada haha. Berbalas perasaan rindu dan tak sabar nak balik jumpa.

Ye TT, somi kena tahu hala tuju perkahwinan. Kalo dia nak marriage tu happy ending dia akan buat benda2 yang menghappykan pasangannyer. Somi ko solat cukup tak?

Kebahagian rumahtangga tu bkn terletak pada berapa lama ko kawin. Kurus ke gemok ke pasangan tu. Ia terletak pada hati. Kalo somi ko da tawar hati tanya dia kenapa. Dia kena share. Kalo dia diam jerrr mmg susah laa...takde komunikasi.

Rate

1

Esmiria replied at 15-6-2016 03:44 PM
Mak sy pnh kta,kita klo jdi istri,jgn kuat  bebel.klo bebel, laki dok suka.bosan.. hmmmm..

maaf nak ckp, bila da jd bini ni..sependiam mana pun pmpuan tu..bila da jd bini seseorang konfem akan berleter..
Istri nabi pun cmtu gak..istri khalifah pun cmtu gak..ssh kalau x berleter..hati x puas gitu..

cuba akk one fine day time husband tu ngh leklok, tetiba akk maki2, jai garang ajuk balik ape yg dia marah akk selalu tuh..
pastu dah marah, ckp ngn husband akk, tlg jaga umah ngn ank jap..saya marah nak pergi kuar jap tenangkan diri..pastu trs kuar umah (yg penting akk da ckp dedepan nk kuar jap kan)..so tgu dlm masa 1 jam-2jam bru akk balik..

Klau lepas akk balik umah tu, akk kena marah balik, akk just bgtau..ni lah pangai awak sy dah ikut ni..awk ajar sy gini..sbb tu kalau buat sesuatu kalau awak x suka, sila jgn buat kat org lain...

tanak-balik replied at 15-6-2016 04:22 PM
maaf nak ckp, bila da jd bini ni..sependiam mana pun pmpuan tu..bila da jd bini seseorang konfem a ...

maksud sy gini kak,contoh laki lempar stoking  merata sbb pnt kje.Ambik jela tanpa banyakbunyi.i mean buat keje tanpa bebel. Bukan x bebel terus. Unless klo laki x bertanggungjawab..yela kita maroh dia..

kena ikhlas lyn somi.  Somi pun kna ikhlas tanggung istri.jgn rungut tanggung isteri.Dulu msa arwoh ayh sy dulu,senyp je..piki masoloh,dok cite kat org. Ni bkn nk upkan ayah sndiri.blik kje,x marah mok klo lmbt msak(mk kn kna jga ank2)..
Sy thu sy xlyk cite tentang kawen ni sbb sy bbnu.baru 20 tahun.Tapi sy  pk dalam tang perkahwinan ni.Sbb tu sy x ready nikoh sbb x ready ikut ckp somi.Terkongkong. Ni pnglmn benar dan sekeliling sy.

mak sy dok kuat bebel kat kitaorg.Senyap.Tapi dia tegur arh.sbb org klo kna bebel sgt,serabut. Org laki ni kna bebel,serabut..

tapi klo istri jnis dok kuat bebel, dah jaga seme tapi somi bosan..bunuh diala cmtu....

tanak-balik replied at 15-6-2016 04:28 PM
cuba akk one fine day time husband tu ngh leklok, tetiba akk maki2, jai garang ajuk balik ape yg dia ...

akak..yg sejarah bini nabi tu sy brani komen  sbb sy x cukup ilmu agama.Saya thu asas je.I mean sy  x berahi bca kisah nabi tu sbb mls.ni kekurangan sy.

tanak-balik replied at 15-6-2016 04:28 PM
cuba akk one fine day time husband tu ngh leklok, tetiba akk maki2, jai garang ajuk balik ape yg dia ...

mnjdi ke x tu???

nuryakmal replied at 15-6-2016 02:29 PM
bolayan jela dia kak. u buat keja rumah etc macam biasa, pg keluar dengan anak2 get busy

dia sak ...

setuju sangat. spice up ur own life. pi social ngan kawan2. jalan2 shopping.. spa.. travel whatever la.jgn terlalu bergantung ngan laki sgt.

u keja sure ada kawan2. ok.. ubah rutin u. sure ok..

Salam..sangat sangat memahami..samalah kita..sebelas tahun anak tiga...

Sunyi punya pasal..banyak ngadap dinding..hehhe...
banyak merapu dalam grup wasap keluarga..tumpang kasih sayaang anak buah adik beradik dalam wasap...

Semoga Allah berikan kebahagiaan untuk Cik Puan...pada akak..dah tersemat dalam minda, semua akan berakhir sehinggalah sampai nafas terakhir di muka bumi ini....

Yang terbaik buat awak ya...!!! Amin

zulka replied at 15-6-2016 03:08 PM
ko sebut sekalian salah tu, aku tak termasuk dlm kategori suami mcm tt ni ok...
aku ni dah terbal ...

Bukan laki..kije dia..pegi balik kije je ker....Bangun tdo..bantal disusun selimut dilipat...pinggan letak dalam sinki...hal anak anak dari pagi sampai malam bini buat...balik kampung drive sesorang ngan anak anak kecik....bayaran bulanan sekolah kafa makan bini bayor..nurseri..makan hari hari bini....

yang bini da serupa bibik...baju kecik pon tak penah dibeli....almaklumlah bini bergaji....

boleh plak marah marah hamun bini..yang bini pulak idop kije..umah..anak anak...dah tak pk apa daaa....

agaknya..agaknyalah kan....inilah nasib kaum pompuan kan...

semua akan berakhir bila dah sampai ajal..agaknya itulah sebenar benar kebahagiaan...hehhee...merapu...cakap dgn diri sendiri

Siti_Mustaqim replied at 15-6-2016 05:17 PM
Bukan laki..kije dia..pegi balik kije je ker....Bangun tdo..bantal disusun selimut dilipat...pingg ...

sedihnya baca post siti
takpelah siti.... ko hiduplah kerana Allah, berusaha kelansungan hidup utk anak2 dan parent
usahlah kau berharap pada kasih sayang manusia yang tak pasti keihlasannya
pada Allah taala lah kita bergantung ye

Nur_ming replied at 15-6-2016 02:24 PM
saya dah byk kali tanya.... sebab yg sy rasa,yg saya kena ,torture sgt2,tulis pon tak dpt nak gamb ...

Apa yg TT cakap dia jawab mengarut tu? Care to share?

Mannak3.2 replied at 15-6-2016 02:49 PM
weiiii TT...anak buah Manak kata...mencari kasih sayang NYA itu lebih mutlak sifatnya  dari menghara ...

betul betul betul.... Tt x berseorangan dalam hal mcm ni... Dont worry. Be happy. Stay calm and patient.

Aku pelik sungguh segelintir isteri ada anak2 pon kata sunyi lagi?

Orang kata andartu antertu atau yg mandul atau yang xde rezeki dapat anak ni yg sunyi..ni oranglah kata...selalu org cakap gtu..

Tapi ni anak 3 org pon sunyi..hurm..musykil2...
Akurasa baik ko jgn caya sgt senarai2 tanda2 gtu...baik ko compare perangai laki ko dulu dan skrg..barulah valid...ko nak percaya sgt ngan tanda2 tu..ntah2 laki ko sejak dulu dah mmg gtu..pada aku kali rasa xbahagia..xsenang dgn perangai pasangan..bawakla berbincang...kalu xde perubahan jugak...pilihla yg yerbaik..samada nak teruskan aperkahwinan..asal xdigelar janda...atau napilih bebas n hidup sendiri...pada aku sunyi atau tidak tu atas org...hidup sorg2 pon boleh tak rasa sunyi..rasa aman damai lagi adalah..