CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Seporah

Bina keyakinan selepas dicurangi

drama sungguh dan akan bertambah drama jika tt tak move on

apalagi yg uols tunggu
rmi je iols tengok janda yg lebih bahagia hidup mereka bersama anak2
tt ni takut dengan bayang2 sendiri ke?

mommymonster82 replied at 8-10-2016 10:29 PM
Kesian TT... me xtahu nk ckp per sbb faham u mesti sedih sgt..sbb pnh jd pd my besfren...

Moga ...

Hang Tak habis habis reka citer Best Friend hang.....Tak cukup reka..nak yakin Kan orang utk caya...sebut jerk dah jadik court dokuments..sedangkan kes curang hang Yang tunggu court filings sampai hang kena go through Counselling Nee semua...sweep under the carpet jerk ke???? Konpident level laki hang sekarang  camna???

Maannakautau replied at 10-10-2016 03:22 PM
Hang Tak habis habis reka citer Best Friend hang.....Tak cukup reka..nak yakin Kan orang utk caya. ...

Baru bangkit dari kubur kah?    

marathon mentekedarah semalam......dim sum all you can eat buffet for lunch at PULLMAN HOTEL...tea time ribs kat PAPA REINS shah alam, dinner....KANDAR LINE CLEAR @ KAMPONG BARU.........flat out.....nasib baik hari Nee senin...hari posa

Udah back to topik....

Maannakautau replied at 10-10-2016 03:39 PM
marathon mentekedarah semalam......dim sum all you can eat buffet for lunch at PULLMAN HOTEL...tea ...

Baru first time merasa ke semua tu yg kecoh merata2 ni

Kompem bukan manak yg melanja kan?  

Saper yg belanja tu? Janda kaya atau bini org yg curang ke? Jangan guna kupon expired dahler

mommymonster82 replied at 10-10-2016 03:42 PM
Baru first time merasa ke semua tu yg kecoh merata2 ni

hang dah biasa buat kerja bayar jantan kat luar Yang hang bercurangan dgn bayar makan Dia semua kah Mommy???? Pastuh suami kat rumah redho????...ini semua dah masuk dalam court filings suami hang tak????

Follow Us
Maannakautau replied at 10-10-2016 03:52 PM
hang dah biasa buat kerja bayar jantan kat luar Yang hang bercurangan dgn bayar makan Dia semua ka ...

Hang dah selalu sgt buat kan..ngorat bini org.. xdapat mulalah meroyan.

Skrg nak bini org pon kena bayar..meroyan jugak..hang kan kalu boleh semua nak foc..     kan manak kan?

Nak guna kupon pon kupon expired dah....  

mommymonster82 replied at 10-10-2016 03:56 PM
Hang dah selalu sgt buat kan..ngorat bini org.. xdapat mulalah meroyan.

Yang curang hang, Yang ngaku dapat redho suami hang........Yang malam malam orang lain happy happy dgn laki..hang happy happy dgn jantans dgn forum...last last manak Yang selalu buat???????harlowwwwwwwwwwww?????

kupon kupon expire Nee laki hang dah masuk dalam court dokuments atau masih dalam proses court filings lagik  Mommy???

Seriously...camna laki hang sekarang???...sampai he makes hang berhenti kerja segala...citer ler???? The kaunselling both of you went through must be a Sukses kan???

Maannakautau replied at 10-10-2016 04:05 PM
Yang curang hang, Yang ngaku dapat redho suami hang........Yang malam malam orang lain happy happy ...

Manak yg up citer pasal kaunseling..manaklah citer..manak kan tahu semua..

Citer lagi..citer lagi

Uoolss brdua Manak & mommymonters pls ctnue borak kat thread borak.

Mana TT ni tak nak update ke?
Tak boleh terima komen orang tentang pilihan dia?
Kasihan betul TT ni.
Mungkin dia cuma nak baca reply dari bakal ahli syurga sahaja.

susah betul nak jumpa suami berjenis skrg ni..
kalau tak curang...jd biawak hidup pula..
hujung2 isteri n anak2 yg suffer...

lebih kasihan pada anak2..
apa la nasib generasi akan dtang kalau upbringing pon dari family environment yg bermasalah sokmo..
takut aku nak fikir...

Sasha replied at 10-10-2016 04:47 PM
Uoolss brdua Manak & mommymonters pls ctnue borak kat thread borak.

Baik bos...

fuzzyfuzzy replied at 10-10-2016 05:16 PM
susah betul nak jumpa suami berjenis skrg ni..
kalau tak curang...jd biawak hidup pula..
hujung2 i ...

Yes u...
Banyak sgt2 kes gini skrg...

Masa me jadi cikgu dulu... majoriti murid bermasalah mmg background familynya kucar kacir....kesian anak2 jadi mangsa..yg jadi masalahnya puak2 gini subur plak tu..

Sorry la lmbt sikit update. Nk kumpul kekuatan tulis sini. Yela mmg alasan bodo je demi anak2 tp aku xdpt bygkan la anak2 aku tanpa ayah derang. Hati tgh hancur, karier aku pon hancur, mcmn eh aku xleh la nk jawab soalan anak2 mana ayah derang.
Kisah aku mmg drama sangat. Nak bangun balik mmg susah sgt kot. Sebab tu aku nak masa. Memang tipu la kalau ckp aku xpk nk blah drp rumahtangga ni, selalu sgt kot. Kalau aku ckp pasal cerai, laki aku ckp aku byk tgk drama.. pui hidup aku aman je, dia n that girl yg bawak drama dalam idup aku. Ye aku tau, korang bengkek la aku lemah gini. Weh dl aku pon mengata gak kat bini2 yg terima laki balik.. tengok kena kat batang idung sendiri hah baru aku tau.. xmudah.
Aku nak naikkan self esteem aku balik je. Org mmg dok cakap aku cantik pandai baik. Laki aku pon mmg asyik terkam aku je. Aku nak hadam keadaan ni, susah. Aku sll rasa hina. Aku nk buang perasaan aku tu. Sob sob. Lempang diri sendiri laju2.

mommymonster82 replied at 10-10-2016 05:33 PM
Yes u...
Banyak sgt2 kes gini skrg...

Macam  dah begitu lamaaaaaaa bangat hang meninggalkan pekerjaan sebagai teacher assistant  hang tuh kan???? sebulan ada????

Meninggalkan pergi laki Yang dicurangi pulak dah berapa lama??? 3 minggu????

Seporah replied at 11-10-2016 12:44 AM
Sorry la lmbt sikit update. Nk kumpul kekuatan tulis sini. Yela mmg alasan bodo je demi anak2 tp aku ...

Golf clubs sekitar lembah Klang,  memerlukan orang Seperti hang...Yang sedang bina keyakinan diri selepas dicurangi.....hang kena rajin rajin kan diri loiter around there......dan pastikan sleeveless top...bulu ketiak jangan cukur.......

Edited by ihtisyam1 at 11-10-2016 10:49 AM

TT @Seporah  , ko kate ko sayang anak anak ko, tapi ko jadi ekstrem down.....

back to Allah TT, jangan letak suami no. 1 di hati, letak Allah no. 1,

Solat di awal waktu, hang tak kerja? Buat semua solat sunat..... patutnya dalam keadaan sekarang hang kena kerja, sebab anak anak hang harapkan hang....

Aku pun dicurangi suami gak, suami aku curang ngan opismate dia janda anak 2, tapi dah kawen... mertua ipar duai aku semua sokong laki aku, mase tu aku tak kerja sebab suami aku suruh duk rumah, meroyan gak sekejap, sape tak meroyan.... tapi jangan sampai jadi bodoh, back to Allah.... kerja semula

sekarang aku dah kerja, aku bawak anak duk jauh dari suami , suami balik weekend je..... solat di awal waktu, solat sunat jangan tak buat, at least solat sunat subuh, dhuha, hajat dan tahajud.... in shaa Allah ko akan tenang

Amalkan zikir, istighfar, allahuakbar, lailahaillah, selawat dan tasbih 100x setiap satu setiap malam.... ko akan tenang in shaa Allah. aku dah buat dan aku dah rase dengan izinNya....

Ko ingat suami ko akan kesian kat ko kalau ko trus lemah camni? dia lagi suka kot..... Bnagkitla kerana Allah

Rate

1

ihtisyam1 replied at 11-10-2016 08:33 AM

back to Allah TT, j ...

ALLAH jeles kalau kita letak orang lain no 1????? NAUZUBILLAH

Excuse me....hang letakkan sifat TUHAN, PENCIPTA manusia itu sama dgn sifat Yang diciptaNYA????  Ada cemburu segala??? NAUZUBILLAH...

@nolya...kasi tarbiyah sikit kat dak ihtisyam1 Kita nee.......

ihtisyam1 replied at 11-10-2016 08:33 AM

back to Allah TT, j ...

ihtisyam1...semoga Allah permudahkan segala urusan you..

To TT... org cakap cerai jer...bunyi mmg senang.. org cakap  bg peluang.. pun bunyi senang. Yg memikulnya you.. dgrlah nasihat mereka dekatkan diri kita kepadaNYA...inshaAllah ada jalan utk segala masalah. Doa byk2 tenangkan jiwa dan damaikan hati ok.