CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: reyrey

permohonan poligami di perlis

reyrey This user has been deleted

Reply #20 angeljolie's post

ok ko byk xplain kt aku..tks dah paham dah skang...

pening..pening..dinasihatkan sape2 yg ada niat murni mcm aku ni...fikir panjanngg dulu la..mau beruban kepala ni!

Reply #20 BingkaUbi's post

hehehe.. bing dah mula dah...

boleh tau apa reason ko nak poligami? sekali pun bini dan koge dia seme tu redho, apa reason poligami ko tuh?

bukan calang2 lelaki leh buat madu dia seme tu BERSATU, nabi pun madu dia selalu bercembur berselisih faham gak..maklum la manusia..bersifat lemah.

kawin ni pada aku macam LOGO HALAL tu jek..tu jek fungsi kawin ok? kalo ikut islam , elok mudahkan keje2 halal termasuk kawin ni. kalo mas kawin bior ler murah berpatutan agar di berkati, kalo kenduri bior lah sederhana yang penting ada pengumuman, mende2 seme terbuka , oang tau so jauhi fitnah.

salah satu sebab pada aku kenapa mahkamah syariah negeri2 selain Perlis tu 'macam susahkan' kawin hanya sebab peredaran zaman di mana kaum ibu sekarang bukan idup zaman depa bergantung keperluan tu pada oang lelaki

zaman dulu makan minum keselamatan kesenangan semua bulat2 bergantung pada suami, so kata2 suami tu macam sakti, kalo di bantah karang dolat suami so laki nak pasang madu depa senyap jek makan ati..tau2 bulan depa mati, makan ati

zaman ni kaum ibu turut main peranan misal bab ekonomi, suara depa pun depa mau di dengari, esp pendapat pandangan depa so kuasa or otoriti lelaki tu sekarang LEBIH NAMPAK KEPUTUSAN BERSAMA, maka itu tempat lain kekadang suruh tanya bini pertama dulu walo mende ni tadak dalam syarak pun..sesetengah ulama berpendapat ada. Macam mana ada lelaki mulia, walo bini tak dapat anak, bini sakit terlantar dia tetap setia..sebab bukan semua manusia 'gila seks' serupa gak ada pompuan mulia, kebahagian dan kesukaan suami dia lebih di utamakan.

Ada suami bini mati, dia idup soang2 sampai dia mati takmo kawin lagi..setia pada jiwa dan fikiran nya, ni hak dia so lantak dia. Tapi kalo dia tu BERPANGKAT caliph, ketua besar, sultan or maharaja, dia kene fikir isu or maslahah umat or kumpulan manusia dia pimpin gak tuh..so ni kene tenguk gak..ni antara sebab poligami, contoh misal jadik assistant dia dalam berkuasa or terajui kuasa dia tuh. Kalo mat despatch or mat kilang or nelayan biasa or penoreh or tukang sabit rumput nak poligami..ni masalah skit lah kan?

rasa nya tadak masalah mohon nikah di perlis kendian depa kuokan sijil nikah seme tu, ni terpakai seluruh malaysia , yang beza kalo nikah LUAR MALAYSIA, contoh nikah di london ke..so balik kene convert sijil tu , kira pengesahan semula je untuk di terimapakai pada syariah di malaysia tuh.

apa salah nya ko nikah di perlis, misal di masjid sana kendian reception or kenduri tu di selangor. tak boleh ke? takkan nak bawak tok kadi Perlis mai Selangor dan nikahkan kamu? kalo macam tu depa2 ni main order jek tok kadi di selatan siam tu ler kan?

Originally posted by putubambu at 21-11-2007 15:25

biaq pi kat dia la ... bing si kucing nganga ni memang selalu fening kepala

reyrey ... tuh blom kawin lagi tau, baru nak carik tempat kawen ... nanti kang ko lagi pening, cepat la beruban , jgn botak udah le.

Reply #23 ajinomotonosuga's post

reason aku? bukan aku taknak buka cerita aku kt sini...kalau aku cerita karang, ramai kaum isteri bersuara pulak

tp dgn sejujurnya..takde cacat cela bini aku tu..sayang aku still sama mcm dulu. aku tak rancang nak jatuh hati kt bakal bini aku ni..dia pun sama. Aku takde alasan lain selain aku dah jatuh sayang pd bakal bini aku ni..parents dia pun nampak keikhlasan & kesungguhan aku, kalau tak takkan diorg benarkan anak diorg kawin dgn lelaki 40-an dan berstatus suami mcm aku?

bini aku pun nampak walaupun aku ada gf, aku tak abaikan tanggungjwb aku kt dia & anak2...sorry la kalau bunyi mcm masuk bakul angkat sendiri tp itu la yg sebenarnya.

mmg aku takde alasan kukuh utk aku madukan bini aku..kalau ada yg nak condemn silakan la..yg aku tau, aku mampu dr segi fizikal & kewangan...cuma kena kuatkan mental aku utk hadapi problem2 yg bakal hadapi bila bertambah cawangan aku ni..

Originally posted by putubambu at 21-11-2007 03:25 PM

hehehehe....aku x nampak pung masalah kena nikah kat perlis buat kenduri kat selangor......cuma x best jek la....mcm kawin lari jek nnt...surat nikah mesti under jab. agama perlis kannn....nasib la..dah nak sangat kawin ngan somi org x yah la nak pk mesti nikah kat sini kat situ,......yg penting ni nikah....

[ Last edited by  BingkaUbi at 21-11-2007 03:46 PM ]

Follow Us
hmmmmmmmm...dh berterus terang tu bg hani ok la...pastu mampu plak.........double ok...........hehehehe

sbg lelaki, leh kompomkan tak kt hani, mcm mana u all leh kata sayang still sama mcm dulu, tp dh jatuh cinta ngan lg sorang............hani mmg x paham sgt bab ni........hehehe..

tapi tol;onglaaaaaaaaaaaa jgn jawab fitrah lelaki plak...........sapa yg cakap fitrah lelaki leh sayang ramai pompuan......kalu ada dalil bagus gak.............nk perkuatkan mental sndiri jek............no offend kt sesapa....................

bukan kata suami hani nk kawin lain, persiapan kot2 nnt terpaksa berhadapan situasi mcm ni..............

maaf ek...off topic tahap dewa nih

Reply #27 hanidan's post

sayang tu tetap sayang..tak berubah seinci pun! cuma sekarang sayang tu dikongsikan dua ..sama jugak konsep sy ada 4 anak...and i can love all of them equally! mcm mana nak xplain tu?...love is very subjective my dear..and it cant be measured..just tepuk dada tanyalah hati..

Reply #28 reyrey's post

apa apalah ko... aku doakan ko bahagia k..

selamat pengantin terbaharu

ni aku cite ye perangai dak overc..

lazim depa nikah  , esp tanpa pengetahuan MSD , malaysian students department

sebab kalo ikut prosidur biasiswa tu..tokleh nikah tanpa permit depa MSD tu

kendian, ada nikah tanpa mak pak depa izin or tahu pun, depa nak elak dosa gitu..maklum laa dak mudaa darah panas cintan cintun dah ler mayu tak ramai balik2 muka kelabu asap tu gak dia tenguk so lama2 cintun

so depa nikah, kenduri kecik ala kadar dari kalangan2 kawan rapat jek..abis tu idup la macam laki bini pandai pandai laaa perut tak kedepan or hamil masa sekolah unibesti tuuu aaa kan?

so kendian balik mesia, depa nikah la lagik , apa pun kes misal tanpa mak pak tau or yang mak pak dah tau..nikah sekali lagi dan buat kenduri sampai tumbah beberapa ekor gajah pun lantak ko sebab dah abis blajo dan MSD tak berpengaruh lagi

depa MSD ni bukan tak kasik kawin..depa malasssss nanti kalo oang tanya depa kene jawap..so seboleh2 depa nak pandang tempat lain jek kalo mende ni jadi..see no evil hear no evil gitu

serupa lah macam mahkamah syariah isu kawin niii.. kamu nak poligami, kamu patut sendiri tauuu beban nya jangan nanti mahkamah ni plak jadik tempat kerap beno kaum ibu tu mai duk adu..tokkkkkkkkk dia tu wat gini, dia tu wat gitu jenuh tok kadi kang..ari2 getah kawin, ari2 pokok rambutan kawin..ari2 monyet kawin..apaaaaaaaa susah nya isu kawin ni? seme mende buat pun

jadi susah bila suami tu abaikan beban dia, jadik susah bila suami tu mende mudah pun dia susah nak buat, jadik susah bila suami tu perangai dah nikah tak ubah2..mende2 ni mampuihhhhhhhh lah mahkamah mana lam dunia nak selesaikan?

tu pasal mak pak..sejak kecik kene didik anak jantan tu btui2..umuq 10 taun malas solat pi pukui dia..bukan pi belikan dia tv plasma or kasut mekel jekson or beli ps3..mampuih susah nak bentuk karang dah tua liatt dan nak bernikah ..pahaaaaam???

undang2 tu di buat untuk DIDIK manusia, bukan nak HUKUM manusia. kalo suami tu udah terdidik , penuhi matlamat nikah, napkah zahir batin segalanya, seme pekara jadik mudah..kalo asik merempit jekk anak bini kebuloq , or idup makan rasuah jek sampai umah macam istana..apa ke he?

Originally posted by reyrey at 21-11-2007 03:57 PM
sayang tu tetap sayang..tak berubah seinci pun! cuma sekarang sayang tu dikongsikan dua ..sama jugak konsep sy ada 4 anak...and i can love all of them equally! mcm mana nak xplain tu?...love is v ...

hmmmmmmmmmm...okla, jawapan stendet yg hani salu dpt.........msti cntoh dia sayang kan anak2...hehehe....tapi okla..................yg penting masing2....as ur wife dh setuju...its good 4 u......................lain org msti lain dia punya pndapat kan????

umur 40an nak kawin lagik?
apa daaaa... itu punye umur lagik sikit tawun patut timang cucu
bukan timang anak.
jadiklah mcm pak mertua aku,
tua2 patut duk rilek2 aje
ini tua2 kena tahan jerit tangis budak kecik, kawal pergerakan budak kecik yg lincah2 tuh semua
mana nak belanja anak sekolah.... u've to start all over again mcm waktu kawin muda2 dulu2 dengan bini tua.

tp bg aku kalau sayang bini pertama tuh..

takakn sampai terjatuh hati buat kali yg kedua....

:victory: :victory: :victory: :victory:

Originally posted by hanidan at 21-11-2007 03:53 PM
hmmmmmmmm...dh berterus terang tu bg hani ok la...pastu mampu plak.........double ok...........hehehehe

sbg lelaki, leh kompomkan tak kt hani, mcm mana u all leh kata sayang still sama mcm dul ...

setiap manusia cenggitu, fitrah nya sayang kejadianNYA yang lain.. ni kalo btui2 bersih ler ok?

bukan lelaki jek..pompuan pun cenggitu. ni secara umum

yang saya mau awak fikirkan isu FUNGSI dan PERANAN.

apa fungsi bulan? matahari? sungai , hutan seme kejadian lain tu. fungsi lembu kambing ayam etc. so manusia pun cenggitu

nak faham fungsi dan peranan so cuba fikir kenapa nama HAWA keluar kendian dari nama ADAM?

Adam tu lelaki pertama ke manusia pertama? aaaa cuba fikir.

bila awak tenguk soang lelaki, adakah awak tenguk dalam fikiran yang sama pada 10 orang lelaki misalnya?

soang lelaki tu jauh beza ke dengan soang lelaki lain? secara umum nya lah ok?

ada ke kejadian tuhan yang tak sayang kejadian lain? secara fitrah? harimau makan lembu so tu tanda rimo tak sayang lembu ka?

masalah pemikiran kita ialah 'cara otak' kita fikir ni berkeadaan bias or prejudis, di jadikan macam tu, sebab isu survival gak.. misal kaum kamu, sedara mara kamu , adik badik kamu, or diri kamu dulu..otak mengajar kita cam tu dulu kan?
kalo kamu dah KHATAM bab ni dah banyak faham baru kamu faham plak isu korban diri untuk orang lain, korban apa kita sayang untuk oang lain terutama korban segala nya termasuk diri untuk Allah swt malah apa kamu buat untuk NYA saja kalo tak syirik..jangan main2 isu ni aa kan?

so nanti kamu faham bahwa idup ni seme nya pinjaman, idup ni cuma pembelajaran, kamu tak miliki apa pun even nyawa kamu aaaaa kan?  tapi kene faham lah, kalo tak sayang diri camna nak sayang orang lain? kalo tak sayang orang lain macam sayang diri..tu belum beriman nabi kata..bukan saya kata..naaaaaaaaaabi kata..btui?

kalo hati tu dah btui2 macam cermin, berkilat seolah tembus kiri kanan depan belakang sampai cermin pun tak kenai diri dia dah, fana, ego mati dah..dia cukup sedor, humble , takut tuhan dia , mende2 materi ni seme cam bangkai je dah..kan?

dia buat bukan untuk dia, untuk tuhan dia tapi tuhan dia kan perlu apa pun kan? so dia buat untuk kejadian lain tapi kejadian lain tu pun kalo macam dia so seolah dia buat untuk orang lain tu untuk kebaikan dia dan kebaikan seme dan tuhan pun redha maka jiwa dia pun tenanggg..btui dak?

saya tak penah salahkan kaum cik kak satu beso kuman pun..baik buruk dunia ni seme dalam otoriti kaum BAPAK..bukan bapok..BAPAK

kalo kaum cik kak bagus itu adalah dari kebijaksanaan kaum bapak, kalo kaum cik kak rosak itu adalah dari kelemahan kaum bapak. so tak hairan nya saya isu nabi kata kalo buleh mau isteri sujud pada suami or sorga di bawah kaki suami etc. kalo saya cite pun tak guna..sebab cite saya seme ni actually cuma berguna dan berkesan untuk kaum bapak..misalan saya jadi ketua depa sebab?

sebab dari permerhatian saya, cukup susah kaum bapak ni nak dengor nasihat kaum ibu esp kalo dah tua bangka..kalo masa muda lela macam rebung buluh tu buleh ler mak tu bentuk dan bimbing..kalo dah tua bangka tu kene oang lelaki jek bleh.

bukan cik kak tokleh bentukkkkkkk..saya sebut sukar jek ok? cik kak kene BIJAK. kene guna kelemahan kaum ibu as kekuatan mereka gitu. tapi kalo cik kak sendiri hati tak btui, napsu mengila malah jalan pun bengkok..so masalah ler kan?

kasih sayang tu subjektfi...cane nak ukur..n takkan la nak compare kan sayang anak n sayang bini..takyah poligami pun banyak gak masalah..n tak semestinya poligami tu bawak masalah..kenapa tak hi lite isu perkahwinan monogami yg bini kena sepak tendang, anak2 terabai..??

terpulang pada akal n redha masing2, n ke mana hala tujuan hidup kita akhirnya..adakah setakat tergantung di dunia je nak bahagia...sebab yg pastinya akhirat jg yg pasti...

lain tanya..lain dijawab. kamu nikah jek la kat perlis tu....
pe susah. pastu....kenduri buat le kat negeri sendiri....

ni baru satu ujian. pon dah merungut semacam. mcm mana dugaan yg lg hebat nanti? dah tau nak senang, seniri carik susah...

dah bg jalan....duk pikirr suuusah je.

Hak hak....alasan tuan umah cam laki akuk jerk...  

Bape umur bakal bini baru tu..?

Tuan umah..chop nak tanya sikit..apa yang rumit sangat nak dapat kebenaran poligami kat negeri lain selain Perlis ni...setahu saya kat perlis cuma tak perlu tandatangan isteri tua jer kan...

Yang pasti dalam borang tu ada column sebab2 untuk berpoligami...3 kalau tak silap...so dalam 3 colum tu mesti u boh jatuh cinta jatuh cinta n jatuh cinta...ngeh ngeh ngeh...

Reply #39 car_bootsale's post

tu ler.. ntah2 xde kebenaran......

Reply #40 Lipton's post