CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sizuka111

Jiran india

Originally posted by LoveSungmin at 20-10-2008 06:02 PM
best tol tajuk nih..
aku pon nk citer gak nih..

aku nih tgl kat flat jer..
jiran sebelah umah aku ni india..
family dorg ader 8 org klu x silap aku..

yg memeningkn kpala aku nih,
attitu ...

aar....bnda2 cmni la yg kalo leh aku nk elakkan...
tpi pandangan aku la kan kaum india yg jenis2 cmni, jenis2 yg dok kt flat la..
cmner yer nk ckp.kira dorang yg bermasalah ni kira peringkat kelas2 bawahan..
yg jenis anak2 ramai, mabuk x tntu arah! lagi2 dok flat2, umah sebelah menyebelah dekat jek lagi la tension...
eeei..minta simpang la dpt jiran cmtu!

Originally posted by philipinoe2 at 20-10-2008 06:12 PM
jiran ahkak pon india dan cina....

1. yg india bele hanjeng...hanjeng die plak jenes menyalak x ikut mase, tak kire la time suboh ke bukak pose ke, janji die rase nk menyalak die meny ...

ha...tu la ahkak! tu la yg saya maksudkan tu...
kalo leh, memang tol2 nk elakkan berjiran ngan kaum asing ni...
memang la x dinafikan segelintir kaum2 asing ni lagi baik budi pekerti dari org2 melayu kita..
tpi, masalah nya tu la! bnyak sgt bnda2 haram kt umah2 dorang ni...yg menganggu kehormonian jiran sebelah menyebelah.
means, kalo leh biarla berjiran ngan melayu...
seburuk2 pn, bagi saya, biarla melayu...

Originally posted by philipinoe2 at 20-10-2008 06:20 PM
tambahan..

yg india tu, ade mase2 die, die akan panggel kawan2 sjenes die, die pasang lagu kuat2...or tgk muvi action die bukak volume highest/loudes punyer...salunyer mcm krismes ke dipavali  ...

kan! lagi satu tebiat dowang!
kalo nk dgr radio ke pasang tv ker, cam owang pekak kekdahnya!!:@
pastu kalo berborak sesama sendirik! adoiyai...luar dalam kain.satu taman la leh dgr!!
aku skang tol2 dlm dilema.....

Originally posted by skymania at 20-10-2008 07:43 PM

aku pon same gak...siap kalu derang tuka colok baru..smpi aku pon pasan...baunyer dah len...
kronik gler..haku dah hampir 20 taun berjiran ngan india...
aku rase kalu pi x-ray ...

adusss!!! cm tu skali!!???

Originally posted by mshafiz at 20-10-2008 08:59 PM
Bukan semua India nie nak buat rumah dia kuil, dan bukan semua yg asyik dok bakar bau2 tu
Cuba tengok India yg modern skit, cakap Tamil pun tak.. diaorg ckp English berdesup2
Dah tak buat dah b ...

haa....kalo la aku ditakdirkan dpt jiran india cam ko ni shafiz, kira tol2 bonus la utk family aku..
tpi masalahnya, aku x tau cmner, apa jenis india yg bakal berjiran ngan aku ni...
so skang aku laki bini masih dlm dilema samada nk beli umah tu ker x!
ye la kan, kita nk stay kt umah tu bukan setahun dua! skang ni pemaju bagi kitaowang 2 weeks utk fikir..
kira aku temporary booking la...
me and hubby tol2 dah kenan ngan umah tu.. double story house..
tpi tula...cek2 dpt tau, umah sebelah yg beli india pulak...........

aku skrg ni duduk berjiran dengan india tetapi dia dibelakang rumah aku... bukan semua tak ok ada yg ok dan bertimbang rasa cuma nasib aku yg dpt jiran tak ok..

Jiran India dibelakang rumah aku ada 2... kedua-duanya bersikap hendak menguasai keadaan..
Jiran yang betul-betul belakang rumah aku tu, dia dah sambung rumahnya jadi dah tak de laman belakang so dia mengambil kesempatan sidai baju di pagar rumah aku dan ampaian dia pun tolak dekat dengan pagar rumah.. kenapa tak letak dekat rumah dia je??? Bila rumput laman belakang tu naik je sikit, siap suruh anak dia tebas rumput tu.. dia ingat aku tak de rumah tengah hari Jumaat tu.. aku suruh hubby aku sound.. suka hati nak masuk laman rumah org.. actually aku tak mangga pagar belakang masa tu.. kemudian bila rumput dah panjang paras lutut tiap-tiap hari sound suruh potong, bila rumput panjang je dia pun dah tak sidai pakaian dia kat pagar aku. Kemudian dia ckp pihak Majlis nak saman aku sebab rumput panjang... Kawan hubby aku tak free nak mesin rumput tu yg asyik tertangguh tu.. Bila kawan hubby dtg mesin dia lak leh ckp pokok tu ini jangan mesin, suruh tebang pokok betik la... bla.. bla.. hubby aku buat tak layan je... lepas tu esoknya aku tgk dia sidai balik baju dia kat pagar aku tu... geram ehhh...
Ada satu hari tu aku balik kampung... bila balik semula ke rumah (malam) aku dah jadi kebiasaan akan cek laman belakang rumah aku tu...errrrr baranya aku bila aku nampak pintu-pintu rosak yang ada kat belakang rumah india tu dia letak kat dalam laman belakang rumah aku... ini dah kira melampauuuu!!!!:@  dlm gelap malam tu suami aku angkat pintu yg berat tu letak balik kat belakang rumah dia... tapi nampak tak proper laa sebab pintu berat, angkat sesorang mcm campak je!!...geram, geram, geram... ambil mangga pagar depan lock pintu pagar belakang...
Esoknya aku dengar kecoh2 kat belakang rumah.. geng india dia gelak2 tgk pintu tu... lepas tu kalau aku kat tingkap dapur tu segan dah dia nak tengok aku... geramm aku.. tapi dia masih sidai baju kat pagar aku... itu aku masih boleh consider...
Sejak dari tu aku pesan kat jiran sebelah2 ruamah aku (melayu) mangga pagar belakang... ooo lupa, aku juga pernah nampak dia org ni masuk ke laman belakang rumah jiran aku ni ambil daun pandanlah...
Last... pitching mmg tak leh jaga asyik memekak & bergaduh anak beranak je...

Namun bukan semua india mcm tu... jiran kat rumah mak aku ok je...

[ Last edited by  mamaraziq at 21-10-2008 10:48 AM ]

Follow Us
saper x nak kan umah impian..
bukan stakat hiasan dalaman, luar2 rumah, jiran tetangga kita kena tgk gak..
dah2 kata rumahku syurgaku! tpi kalo la aku dah setuju beli umah tu, pembayaran pn dah dibuat, skali ditakdirkan jiran india aku tu cm yg kowang sumer ckp...aaar! leh gila aku dibuatnyer!!
aku ni bukan la owang senang sgt pn yg boleh beli 2,3 rumah..
so umah yg bakal dibeli ni la satu2 umah utk aku satu famliy berkungsi susah senag! (cewah..cewah.. )
so memang la nk carik umah yg the best...

Originally posted by mamaraziq at 21-10-2008 10:39 AM
aku skrg ni duduk berjiran dengan india tetapi dia dibelakang rumah aku... bukan semua tak ok ada yg ok dan bertimbang rasa cuma nasib aku yg dpt jiran tak ok..

Jiran India dibelakang rumah ak ...

cis!!! bedebah tol!!:@
giler pnya kuang aja! :@
hmm......siyes! pas baca posting kowang ni, kesimpulannya memang aku kena 1000 kali nk wat keputusan samada confirm beli atau tiadak umah tu...
wuaaa... aku dah terbayang2 dah hiasan dalaman umah tu...
nk carik umah ni plak bukan senang! tol2 kena sabar..
dgn harga yg umah yg melompat tinggi...
yg dapat ni pn kira ok la walaupn hakikatnya cam mahal gak la..
tpi still leh consider...walaupn jauh la skit ngan ofis...
tpi tu x jdi masalah..
yg masalah problemnya ..tu la.. pas cek ngan sales office, alaa.. sebelah umah aku india plak!!
terus terkedu aku laki bini..
ni lom citer kt mak ayah aku lagi! kalo dowang tau, confirm kena reject...

Aku beruntung sebab jiran India aku jenis moden sikit, cuma ada patung gajah je kat tepi pintu, tanda2 kuil takde.  Anak2 ada yg Kristian, ada Hindu, ada yg Islam.  Pastu abang dia pun rupanya Islam dan kawin Melayu.  So aku selalu dengar macam2 bahasa dari rumah tu, rojak.  Masa diaorang buat kenduri kawin anak dia yg Kristian, dapatlah tengok extended family dia yg berbagai bangsa tu.

Paling best, tiap hari dapat cium bau kari yg sedap.  Aroma tu selalu buat aku rasa lapar.

India yg berdepan rumah aku pulak memang betul2 tradisional dari estate.  Menantu pun ada ada sorang tu anak sedara dari India.   Tapi bini dia baik sangat, suka datang rumah aku, suka berleter bila tengok rumah aku sepah dan anak2 aku terbiar.  Ajar aku masak ikut style dia, selalu minta daun kari dan daun pisang dari aku LOL.....

Originally posted by philipinoe2 at 20/10/08 06:20 PM
tambahan..

yg india tu, ade mase2 die, die akan panggel kawan2 sjenes die, die pasang lagu kuat2...or tgk muvi action die bukak volume highest/loudes punyer...salunyer mcm krismes ke dipavali  ...

sound level meter mana yg leh measure sampai 10000 dB tu?? huhuhuhuhuh

anyway just for sharing, 140 dB paling max limit telinga dengar sebelum gegendang tu pecah... so kalau jiran nko dah 9000 dB sah pecah sume telinga..huhuhuh

aku pun ada jiran india
dah berbelas tahun jiran india
tapi ok le
tapi dasar india estet..masa mula2 pindah leceh jugak la..
anjing jangan cite la..tiap2 malam nyalak je..sampai dah jadi lagu plak.x dengar anjing dia nyalak..rasa lain macam plak..
depan umah ada pokok mangga.terlebih masuk dahan dalam atap rumah dia.abih kene cantas.cilakak..dah le buah mangga selalu depa rembat.bapak aku geram sembur racun kat buah tu.tapi xde plak yang mati.nak dekat deepavali ni..main mercun tarak hingat dunia laa....macam perang..cilakak betul..

main mercun tu sume kaum main....
bab2 main mercun anjing ke gaduh ke tu memang standard..it come with the package

tapi bau kari memang best....sampai boleh terasa dal dia....

jiran sebelah ku melayu, aper gunanya sama 2x5 jugak..... hasat dengki n bela jin. eeeeee gelinya. perangai mcm org kampung ulu ulu je.... tak bersih sungguh.

Reply #21 sizuka111's post

maybe la..

tp aku mmg da xleh nk simpang2..

da dpt pon jiran camtuh..

dulu aku pernah berjiran ngan india.....pembersih ya amat!.......satu daun pun x de kat laman rumah dia...(daun kering).....
pagi2..akan dengar le..bunyi loceng....kling..kling...kling....dia alim kot...rajin sembahyang..........sungguh peramah baik.....cakap pun x jerit......(setengah india borak.....adusss..satu taman leh dengar...)....

nak share citer gaks...

aku pernah 2 kali berjiran ngan kaum tuh...

first, maser aku duk kat tingkat 5 kat flat kat kota damansara...
jiran aku tuh memang hampesss....
dier ader anak bujang 2-3 org....
pastu kalo anak2 dier tuh pasang tv ker...radio ker...memang kuat tak ingat punyer....jangan kater sampai tingkat 1...sampai blok lain pon buleh dengar skali....
dah la maser tuh aku ader baby....sian baby aku slalu terjaga biler dengar bunyik bising....banyak kali gaks aku gie ketuk umah dier suh dier slowkan volume...tapi buat jugak lagi....last2 aku pindah...tak tahan telinga tauu...

aku pindah tak jauh pon...kat blok tu jugak tapi kat tingkat 1....jiran aku india jugak lagi....tapi yg nie jiran yg ok...takder bising2...anak2 dier pon peramah...umah pon bersih...kalo dier menyapu tu abis depan2 umah pon dier tulong sapu sekali...

ader skali tuh dier wat kenduri kawen anak dier...so dier dtg aa jemput aku...tapi sebab india kan..aku pon cam was2 nak pegi..iyer ler...maner tau kot2 ader mende yg dier masak tu tak halal ker kan...so sebab was2 tuh aku turun japs jer tengok pengantin...kang kalo tak pegi kang kecik ati plak...aku tengok pengantin pastu aku balik aa umah aku...janji aku ader tunjuk muker japs dah ler...

biler dah balik tuh..tengah2 aku layan tv ader org ketuk pintu....skali anak jiran aku tu daa....dier datang bawakkan nasik ngan kari ayammmm....dier cakap tadi ayah dier nampak aku tak makan...so ayah dier ingat aku segan nak makan kat bawah tu yg ayah dier suh dier antar nasik kat aku tuh....

so moral of the story : bukan sumer jiran india tuh tak ok...ader yg ok...kebaikan tu bukan terletak kat kaum tau...tapi kat individu tuh sendiri....:handshake:

Rate

1

aku dulu ms nk booked umah..aku siap tanya jiran sebelah kanan & kiri aku bangsa apa...
sampai developer tanya aku knp ...org lain x de tanya mcm aku...
aku jwb..penting ooo benda ni..kena tau awal2...
dia senyum jer...

sebelah kanan kiri dpn umah aku..indian & chinese...ok lah setakat ni..xde pelihara anjing bagai...

Originally posted by dealova04 at 22-10-2008 09:43 AM
aku dulu ms nk booked umah..aku siap tanya jiran sebelah kanan & kiri aku bangsa apa...
sampai developer tanya aku knp ...org lain x de tanya mcm aku...
aku jwb..penting ooo benda ni..kena tau  ...

haaah.....kan! cm kes aku la ni...
mula2 memang dah nk confirm nk sign agreement bagai..
tpi ntah cmner terdetik lak ati laki aku soh cek kt developer tnya jiran kiri kanan bngsa apa..
so akak tu ckp la kanan melayu kiri 'india'..
pas tgk muka kitaowang len mcm, terus dia kata biasa kalo buyer india, kebnyakan dowang beli pastu akan jual balik..
tpi x tau la kan. ckp owang bisnes...
hhhhmmmmmmmm.............   tension tol la aku! masa makin lama makin berjalan.
booking smpai 14 hari jek. means smpai end of this month aku kena wat keputusan samada stuju beli @ tak!
aduh................sakit kepala!
so? kesimpulannya ko beli x umah tu dealova???

Originally posted by cikmun at 22-10-2008 08:53 AM
nak share citer gaks...

aku pernah 2 kali berjiran ngan kaum tuh...

first, maser aku duk kat tingkat 5 kat flat kat kota damansara...
jiran aku tuh memang hampesss....
dier ader anak buja ...

wahh...bestnyer kalo dpt jiran cm yg tingkat 1 tu....:victory:
baik budi pekerti ati dowang...
tu la kan...nasib2 je kalo dpt berjiran ngan kaum lain ni.....

Balas #39 sizuka111\ catat

memang best...
skang aku dah pindah umah dah...
duk umah sendiri...jiran2 kali nie sumer melayu...sumer ok..

jiran india aku tu dulu maser aku nak pindah dier tulong goreng bihun ngan bancuhkan air teh pastu antar kat umah aku...biler dier tengok muker aku cam tertanyer2 apsal dier antar makanan...dier pon cakap la yg dier tau aku tak dapat nak masak sebab dapur sumer dah hantar kat bawah..tapi lori tak sampai2 lagi...so tentu la aku lapar sebab maser tuh dah kul 1 ptg...tu yg dier antar bihun ngan air tuh....terharu aku dapat jiran baik cenggitu..