CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: actza

Petronas Vs Proton (lotus) & Air Asia Vs

cuma apa benefit pada rakyat.. kan rakyat kena di dahulukan?

rakyat menunggu benefitnya..
actza Post at 24-12-2009 11:22

Insyaallah...lihat sahaja bila schumi announced join Merc GP Petronas F1, berapa banyak kali nama PETRONAS ditulis dalam akhbar2, disebut dalam berita, dalam internet di seluruh dunia..dan keadaan ini akan berterusan sehingga 3 tahun akan datang..it's all about business and empowering brand..

kalau aku Presiden Sudan or Libya yang beragama Islam skrg, ada lapangan minyak yang perlu diteroka, nak cari kontraktor nak gali minyak, sbg org Islam sudah pasti company negara Islam yang mula2 bermain di fikiran aku. Bukan Shell atau Mobil dsbgnya milik org kafir. Then aku carik la senarai company minyak negara Islam seluruh dunia. Dapat a few nama. Pastu buat perbandingan which company yang betul2 berkemampuan. Sudah tentu faktor jenama yang menjadi sebutan ramai di serata dunia menjadi salah satu syarat di samping keperluan lain spt kapasiti dan kepakaran yg sememangnya Petronas ada.

Jadinya dalam banyak2 company minyak negara Islam di dunia, sejujurnya aku tanya korang semua, company mana yang korang rasa2 paling glemer dan merupakan jenama yang paling kukuh di kalangan company minyak negara2 islam? Sudah tentu bukan PERTAMINA kan? hehehe!

Jadi sebagai Presiden Sudan/Libya yang beragama islam, setelah mengambil kira semua aspek seperti yg aku sebutkan tadi, sudah tentu aku akan memilih PETRONAS untuk memajukan lapangan minyak negara aku. Jadi akhirnya keuntungan petronas akan berlipat kali ganda dan menyumbang kepada pendapat negara yang mana sebahagian besarnya menyumbang kepada sumber pendapatan negara setiap tahun. Maka dengan duit itulah sekolah-sekolah, masjid-masjid, even tandas awam akan dibina dan menguntungkan rakyat Malaysia.

maybe petronas dah deal lama...... tetiba pasukan bidang terjun 1malaysia datang... dengan tiada pengalaman lama.. tak berani gak petronas nak sponsor.... biarlah air asia terbang dengan lotusnya..... ...
actza Post at 24-12-2009 09:32

mmg pun ............sedangkan brawn GP pun tak dpt tarik sponsor yg besar2 pd musim ni. w/pun ada ross brawn & driver yg bagus.
so lotus F1 kena buktikan keupayaan dulu la utk tarik penaja

cayalah Petronas..

F1, dapat Schumi..

MotoGP, dapat Rossi + Lorenzo..

21# NAGAmerah
betul tu tuan presidedn.. errr.... tuan presiden dpt tempias tak??? jk.. jk

21# NAGAmerah
betul tu tuan presidedn.. errr.... tuan presiden dpt tempias tak??? jk.. jk
neotoxin Post at 24-12-2009 12:35

aku hanya ulas dr persepektif petronas tu sendiri yang terlibat dalam bisnes F1 sehingga mendapat hasil untuk disalurkan kepada Malaysia. soal mcm mana duit hasil tu digunakan nak masuk perut siapa tu soal lain. ko boleh bukak thread lain dan meroyan la sorang2 kat situ.

aku masuk board CnM ni ingat dapt larik sikt daripada panagih2 politikkat CI. tapi kat sini pun ada jugak yang nak kaitkan ngan candu tujugak.hmm...susah betul kalau org dh ketagih ngan politik ni.

25# NAGAmerah
ek eleh.. ni lagi satu spesis.. ckit2 nk bara...  Ni xde kaitan ngan politik pun, nampak aku tulis JK tu? tau apa makna?

Follow Us
26# neotoxin

apa JK tu? aku tak tau.

27# NAGAmerah
JUST KIDDING

28# neotoxin

owh..hehe! sori neo, bukan pe, aku geram bila nak sembang ilmiah sikit kat board CI. asik2 kena tembak politik je. tak berkembang langsung.

Insyaallah...lihat sahaja bila schumi announced join Merc GP Petronas F1, berapa banyak kali nama PETRONAS ditulis dalam akhbar2, disebut dalam berita, dalam internet di seluruh dunia..dan keadaan ...
NAGAmerah Post at 24-12-2009 11:56

betul ka petronas boleh untung?? ko tau ke berapa banyak petronas keluar duit untuk sponsor tokei mercedes tu???
setakat sembang takdak bukti baik tak payah...

betul ka petronas boleh untung?? ko tau ke berapa banyak petronas keluar duit untuk sponsor tokei mercedes tu???
setakat sembang takdak bukti baik tak payah...
koben19 Post at 24-12-2009 22:12

kalo Petronas takde untung takde la ko merasa beranak/diberanakkan kat spital Kerajaan, takde la ko merasa ubat 1st class dgn harga RM 1 je...susah sangat ke nak pikir...haduiii...lemah betul la.

kalo Petronas takde untung takde la ko merasa beranak/diberanakkan kat spital Kerajaan, takde la ko merasa ubat 1st class dgn harga RM 1 je...susah sangat ke nak pikir...haduiii...lemah betul la.
NAGAmerah Post at 25-12-2009 00:16

hahaha...aku bukan tanya keuntungan lepas...aku tanya tentang new sponsorship neh...ko tau ke berapa petronas bayar kat tokei mercedes neh???

ko ingat hospital kerajaan pakai duit petronas aje ka???

hahaha...aku bukan tanya keuntungan lepas...aku tanya tentang new sponsorship neh...ko tau ke berapa petronas bayar kat tokei mercedes neh???

ko ingat hospital kerajaan pakai duit petronas a ...
koben19 Post at 25-12-2009 07:29

keuntungan bukan dar segi duit je .... tp reputasi & kredebiliti pun dikira utk jangka panjang.

jgn la sempit pikiran sgt, kolot benar la tu.
sbb tu la ramai melayu yg layu sbb pikiran mcm kau la ni

errr aku rasa dia tanya je.. aku pon curious jugak nak tahu..
anyone care to share?

keuntungan bukan dar segi duit je .... tp reputasi & kredebiliti pun dikira utk jangka panjang.

sbb tu la ramai melayu yg layu sbb pikiran mcm k ...
waksir Post at 25-12-2009 10:03

Post Last Edit by koben19 at 25-12-2009 12:25

sbb tu la ramai melayu yg layu sbb pikiran mcm k ...
waksir Post at 25-12-2009 10:03

kah kah kah.. kalau takde fakta ko ingat orang nak pecaye cakap ko??? berapa banyak syarikat besar tarik diri sebab kos terlalu tinggi???...

melayu takkan layu kalau berfikiran ingin tahu macam aku neh..
melayu akan layu kalau jadi lombu yg dicucuk idong...main ikut je..

Post Last Edit by koben19 at 25-12-2009 12:25

kah kah kah.. kalau takde fakta ko ingat orang nak pecaye cakap ko??? berapa banyak syarikat besar tarik diri sebab kos terlalu tinggi???...

...
koben19 Post at 25-12-2009 12:24

Race pun tak start lagi sudah mau tanya untung ka? of course la nak untung dlm bisnes kena ada strategi...Petronas x bgtau total sponsorship depa kat public tu pun salah satu strategi...tu semua rahsia syarikat at this moment untuk elak interception by other o&g company nk curi peluang perniagaan ngan merc. mana la tau kalau Petronas reveal dia sponsor Merc 500 million utk dpt "TITLE" sponsor Merc team kat public, then BP (3rd world' biggest o&g company) dapat tau dan diorg pulak offer kat Merc 700 million, dah tentu Petronas melopong je la nk dpt title sponsor tu...itu semua strategi bisnes..ko nak tau untung ko baca la financial report Petronas tiap tahun...then kalo x puas hati ngan untung Petronas based on their investment at any specific field ko tulis la surat kat PM. bgtau apa yang ko tak puas hati...bagi cadangan..jangan tanya kat aku pulak...sbb setakat ni sbg rakyat M'sia aku puas hati ngan prestasi Petronas yang menyumbang lebih 40% pendapatan negara...ada internet amik la inisiatif, google info yg ko nak. jagn sibuk nak post mesej provokatif je..otak bila dah set fikir straight je, straight la yg ko dpat..true entrepreneurs never stop thinking outside the box..dalam konteks ni ialah Petronas...dan aku akan sentiasa berada di belakang petronas memberi sokongan tanpa berbelah bagi for that brilliant move..okeh..nak ke semejid.

tapi bukan ke diorang dah sort of ada contract/agreement before diorang announce sponsorship tu? is it still possible for other giants to 'outbid' petronas-mercedes nyer partnership after diorang revealed the actual amount?

tapi bukan ke diorang dah sort of ada contract/agreement before diorang announce sponsorship tu? is it still possible for other giants to 'outbid' petronas-mercedes nyer partnership after diorang reve ...
faizkj Post at 25-12-2009 13:19

faiz, maybe skrg "tempoh bertenang" contract agreement ..during this period anything can happen...maybe one of thier term is both parties can't reveal any particular condition of the contract within 2 - 3 weeks after signed..maksudnya dakwat sign tu tak kering lagi...who knows maybe after 2 weeks (or more) Petronas will reveal the total of thier investment for the next 5 yrs in Merc GP F1 team..just wait n see..

Race pun tak start lagi sudah mau tanya untung ka? of course la nak untung dlm bisnes kena ada strategi...Petronas x bgtau total sponsorship depa kat public tu pun salah satu strategi...tu semua r ...
NAGAmerah Post at 25-12-2009 12:58

petronas dah bertahun2 sponsor dlm F1 neh...depa tentu tau berapa banyak yg depa kena bid utk untuk dapatkan sponsor tu..takkan dia nak bid harga yg gergasi2 o&g boleh lawan..

tak dinafikan sponsor penting untuk bisnes reputation...tapi belum masanya utk invest besar-besaran dikala ekonomi negara belum pulih sepenuhnya & tahap kemiskinan masih tinggi..:kant:

lotus F1 kena la cari minyak lain..BHP ke, minyak kelapa sawit pun boleh..
eco_internet Post at 23-12-2009 16:26

minyak cap d saji (felda) leh bodek bijan