CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: starscream

nostalgia main mercun & bunga api bln ramadan tahun 1980an 1990an

ada gak main bunga api ni...alhamdulilah xde la cedera ...
tp anak2 aku x galakkan main...kecik lg...
smpi dorang bsr pon aku x bg main...
mcm2 kes skg...

haha..kenangan manis ni.

kecik2 dulu suka modify mercun ketupat yang bentuk tiga segi tu jadi bom. bungkus mercun tu dengan surat khabar. dalam surat khabar tu isi tanah loam sampai padat. tengah2 bungkusan surat khabar tu letak mercun ketupat, keluarkan sumbu dia. lepas tu ikat getah kat sumbu, kalau tak tak sempat lari dah meletup dah. yang bestnya bila dah meletup tu bersepai tanah beberapa puluh meter persegi hoho.

kenangan indah zaman kanak2

aku xingat dah name2 die tahun 90an aku kecik lagi.tapi aku igt abang aku bkr mercun lalat,die terbang,abes semua kelam kabut lari..haha..rindu betul zaman tu..ade mercun ular,kalau bakar,die naik macam org main seruling,ular kua dr bakul tu.aku pun xsure sgt bende2 tu mercun ke x dah xingat la.

yang best,join abang aku ngan geng2 die kat kg,bakar mercun,baling dlm rumah kayu yang xde penghuni.hehe..naseb bak xterbakar rumah tu.

abang aku ajar kalau main bunga api besi tu,xpayah pegang,dah bakar,campak keatas,nanti nampak macam taik bintang

ade sekali tu,mase tu duk umah flat,aku main dekat ngan tangga n baling bunga api besi tu keatas jap lagi kena muka pakcik kat tingkat satu tengah jenguk ktorg main mercun.ape lagi,menjerit pakcik tu WOIIII!!!haha abang aku ngan kawan2 die semua lari,abang aku patah balik angkut aku hehe

hahaha....bila kenangkan memang best zaman 2...yg aku ingat selalu men..bunga api cap kucing, bunga api mcm2 kaler. bunga api yg kaler merah byk keluar asap..mercun lak..mercun padi mcm2 kaler..mercun cina kaler merah, mercun gasing,roket,tarik byk g lah...tp mmg seronok...arwah ayh aku beli byk pas2 siap bg sama rata antara adik bradik aku..pas2 suh jemur bg jgn masuk angin katanya...rindu zaman 2..rindu gak kat arwah ayah aku..

aku benci mercon bola!

manehnya posted on 3-8-2012 09:29 AM
aku benci mercon bola!

knp maneh benci? tp bunyi dia mmg power tp kuat g mercun ketupat...

Follow Us
Glock19 posted on 3-8-2012 02:46 PM
knp maneh benci? tp bunyi dia mmg power tp kuat g mercun ketupat...

mana x benci, tgh syiok2 minum pun leh tersemboq, tekejut! deras sgt bunyi dia, paling best mercun roket kot

aku dulu ngan akak aku nak beli bunga api x der duit jadi kiteorg kerja cabut uban pak cik sebelah rumah 15 helai seploh sen....cukup duit beli bunga api lidi yg balut warna merah.. kalo nak main patah kan skit2 bakar letak dekat lantai ..seronok tengok dia pusing2...kadang pusing2 mcm nak kejo kite...tu tahun awal 90an..kenagan  dulu2...

hahaha.. aku rase yg paling best mercun mancis kot..
pasal senang nk bawak.. bunyi pun x kuat sgt, x pelahan sgt..
teringat aku bako mercun ni dlm kotak mancis.. kat dlm kotak mancis tu ade cicak separuh nyawa yg aku tangkap.. puas aku letupkan cicak ni ngan mercun mancis.. tp x hancur2.. kejam sungguh aku dulu.. hihihi

manehnya posted on 3-8-2012 03:04 PM
mana x benci, tgh syiok2 minum pun leh tersemboq, tekejut! deras sgt bunyi dia, paling best mercun ...

Yeke...hahahaha patut la..ingatkan sbb pe td...

mengimbau kenangan la pulak.. kebanyakan pengalaman dalam ni agak same je dengan saye...
awal 90-an dulu time balik kampung lagi 3-4 ari nak raye... malam2 lepas buke pose tu pakcik da
stenby ngan botol kicap pastu satu plastik mercun roket... memang die sorang aje yang bakor sbb
time tu kitorang ni tak cukop umor lagi nak bakor mercun... hehee
kami2 ni tengok dari atas beranda umah arwah nenek je lah... seronok betul rase mase tu...
lewat 90-an nak masuk alaf baru dah bercampur ngan budak2 kampung pulak... lepas aje teraweh kitorang
ramai2 masuk port dalam utan siap ade pondok lagi konon2 macam markas la... selang beberapa meter dari situ
terbenam meriam tanah ciptaan member ni... bunyi meriam tu memang kaw kuat die... sampaikan polis datang meronda carik...
mujur je port tu dalam utan... hehehe

dolu-dolu walaupun tak diharamkan tapi tak de la sampai putus2 jari main mercun. siap buat meriam lagi sebab mercun da kureng kuat bunyi nya. macam2 version meriam la yang pernah buat. ada yang guna tong cat. sambung 3-4 tin cat besar sampai jadi macam meriam. kalau tak cukup tin cat, buat pakai setin je so jadi la meriam katak sebab setiap kali dicucuh n meletup, setiap kali tu jugak la tin tu melompat cam katak. meriam tanah pun pernah gak buat tapi kurang jadi sebab tak pandai amik blue print pun pakai mulut je start posa je, lepas subuh 1st posa tu memang da start collect bahan. petang cari karbaid n lepas terawikh terus balun dalam kebun getah. nostalgia betul time tu..

kenangan lama xmungkin dgt kembali......seronok ingat zaman dl2 ni..

betul tu .. rindu dengan bulan ramadhan .. rindu dgn zaman maser kecik2 dulu kan ???

mercun  payung terjun yg best
lepas bakar tunggu kat mana dia jatuh

masa aku kecik2 dulu aku selalu baling mercun bola kat kawan2 aku. habis lintang pukang diorang lari macam itik ketakutan

main mercun thunder clap paling awesome. tapi zaman dulu miskin nak beli banyak2 tak mampu.

so mula la main meriam buluh and tak ade pun orang kampung yang tercedera. paling best sebab main kena sorok2 sebab nanti polis datang cari bila dengar meriam buluh. bila main tu sampai 2-3 kampung seberang boleh dengar. haha

tengok ni rilek je

masa_lalu posted on 31-10-2012 11:23 PM
mercun  payung terjun yg best
lepas bakar tunggu kat mana dia jatuh

mercun ular juga. walaupun tak layak dipanggil mercun. hahaha

dulu2 main bunga api je tp sepupu sepapat yang lelaki semua main mercun bola, mercun katak, byk lagi la tp x tau nama.. tp dulu2 best terasa kemeriahan nak raya..mcm sekarang susah betul nak dapat bunga api sekotak pun..last year pesan kat ofismate tp last minute dia kata kontena yg bawak mercun kena tahan..so beli kat pasar ramadhan je..tp mahal sikit la sbb jual satu2...

kenangan laa topik ni
dulu mercun telur naga sama mercun katak fav laaa
paling benci mercun lalat sebab buat baju melayu aku terbakar..walhal esok nk raya
akbatnya dpt tanda tgn kat badan hahahaha