CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: buluhbetung

MIL baik tak bertempat

PEPPERMAN posted on 7-10-2012 05:46 PM
pandangan aku plak, selain membantu bayi tak sah taraf tu, MIL ko pun kena bantu mencegah drpd anak2 haram terus diproducekan. Jika tak, orang kita melayu akan trus senang2 berzina sbb da tau kt mana port jika terberanak.

setuju dgn ko. aku rasa ni la yg tt risaukan. bukannya tt tak setuju dgn pertolongan yg MIL dia hulurkan kat pompuan2 yg malang, mahupun yg "malang" nih. (menurut tt ada perempuan yg "dibantu" oleh MIL dia ni adalah ORANG YG SAMA, YG BUAT PERANGAI BERKALI2.)

betul tu, kang ada yg pikir, alah takpe kalo terngandung pun.......makcik tu ada. dia leh settlekan. kalo camtu bila semua gejala ni nak berhenti?
Last edited by ruffleen on 9-10-2012 11:13 AM

Saya pun setujuk dgn usaha ur MIL ni....
Niat die baik....dari budak2 tu dibuang, dibunuh n sebagainya, baiklah bg pd yg memerlukan...
Skrg ni ramai sgt org bunuh bayi....
Org yg nak anak xdpt2 pun ramai....
Mcm saya ni....
Klau ade org nak bg mmg saya terima dgn rela...

bukan calang2 owg bole buat serupa ngan MIL tt.....aku sendiri pon belum tentu leh buat mcm tuh...hanya Allah saja boleh balas setiap kebaikkan dan jasa MIL tt....buat muka2 yang sama datang carik MIL tt tuh biar Allah jek yang balas...kalau kita caci hina esok lusa terbalik kat anak2 kita mcm mana??...cume satu...  dari doakan yang tak baik kat MIL baik tt tolong carik jalan supaya muka2 yang asik wat anak haram tuh berenti wat dose....ada gak jasa tt kan...dapat pahala....

tt ...ade baby boy tak....ade owg nak baby laaaa...

saya teringin nak membantu ur mil, because i love kid. yang berdosa mak bapak dorg, anak kecil tu lebih baik dijaga. ur mil perlukan bantuan, saya sedia membantunya.

ruffleen posted on 9-10-2012 08:59 AM
setuju dgn ko. aku rasa ni la yg tt risaukan. bukannya tt tak setuju dgn pertolongan yg MIL dia hu ...

emm...rsanya betul..klu kita tolong pastu yg dah ditolong tu insaf dak per..
ini sampai 4-5 kali mengandung anak luar nikah mmg tak patut tolong..hantar g pusat pemulihan jer...
tolong bayi tu dah...

Follow Us
Apa yang dosanya..mmg mil u buat kerja yang baik. Kalau ada peluang pun iols nk buat mcm mil u. Sbb tak mau tengok lg bayi2 tersadai kt longkang..

Wow..tt, antara buat dosa dan pahala pun tt tak boleh nk fikirkan ye. Lg tt doakan diorang mati cepat. Yg tu terang2 la dosa. Tak salah mil tt buat tu. Respek sgt. Bukan semua orang yang sanggup membelakangkan pandangan orang semata2 nk buat perkara mcm mil tt buat tu. Sebenarnya tt yg patut malu berpandangan serong terhadap mil tt..

12
Return to list New