CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Malaysia berisiko kena sekatan ekonomi

Israel is a Malay agenda.

Jangan kasi susah sama orang Cina dan India jika kena sekatan ekonomi.

Kalau Melayu mahu jihad kaaa, mahu bom kaaa, jangan tarik susah sama orang lain.

aidilfitri ni agenda melayu
membazir, mengganas dgn mercun, lepas tu mengganas di jalan raya dgn jem
haramkan aidilfitri

cmf_WonBin posted on 3-8-2014 08:14 AM

...

woi!! Bangsa takut mati, klu korang kata jgn kasih susah, baik korang berambus blk pergi negara nenek moyang korang. Dah puas korang kokak duit hasil bumi Msia ni, boleh kata menyusahkan korang. Ko blk lah China, baru ko tau langit tu tinggi ke rendah. China buat kerahan military service, korang semua kena pergi. Baru tau.

batusembilan posted on 3-8-2014 01:19 AM
Ni lah salah satu bentuk ancaman yg aku cuba highlight kan kt thread yg aku buka.

tp ramai poreme ...

acu cerita sket, klu disekat ekonomi apa jadi? Tambahan tanah kita subur. Klu Malaysia bls sekat selat melaka, apa jadi?

cina hanya tahu duit saja...

bodoh dok dokong israel zalim yu....

Follow Us
Peterpan17 posted on 3-8-2014 08:41 AM
woi!! Bangsa takut mati, klu korang kata jgn kasih susah, baik korang berambus blk pergi negara ne ...

Kalau nak bandingkan China ngan Malaysia, China adalah negara paling kejam dan tak berperikemanusiaan. Dorang ingat China tu motherland untuk diaspora Cina gitu? China merupakan negara terakhir untuk saya migrate. Taraf human rights kat sana macam sampah.

cmf_WonBin posted on 3-8-2014 08:14 AM

...

SILA BERAMBUS balik tongsan atau jadi pendatang haram merempat merata dunia sebab bertuhankan wang ringgit

spiderman80 posted on 3-8-2014 09:45 AM
Kalau nak bandingkan China ngan Malaysia, China adalah negara paling kejam dan tak berperikemanusi ...

Ko tau takpe. Tp utk set set yg tak sedar diri betapa untungnya kita dok kat Msia ni elok antar blk pi sana. Kita hidup bermasyarakat kenalah belajar toleransi bukannya hidup mcm kiasu

Peterpan17 posted on 3-8-2014 09:57 AM
Ko tau takpe. Tp utk set set yg tak sedar diri betapa untungnya kita dok kat Msia ni elok antar bl ...

Jangan kata China, malah negara yang nampak urban kurang PPRT seperti Singapura, HK,Taiwan malah negara Eropah dan AS pun,saya tak ingin nak migrate. Nak melancong boleh...sebab saya dah biasa dengan kebudayaan, persekitaran dan corak hidup Malaysia. Cuba pergi ke negara sejuk,pasti saya tak akan tahan suhunya. Lagipun corak pemakanan dan kebudayaan di negara luar sangat asing untuk saya. Pernah sekali saya melawat ke HK, saya tak dapat terima corak hidup sana yang terlalu mengejar kekayaan. Cara mereka berjalan lebih laju dari kita berjoging. Makanan semuanya mahal. Kaya pun cuma duduk kat flat tak ada tanah....and the list goes on. Itupun saya belum bandingkan lagi negara barat yang lagi asing bagi saya.

spiderman80 posted on 3-8-2014 10:07 AM
Jangan kata China, malah negara yang nampak urban kurang PPRT seperti Singapura, HK,Taiwan malah n ...

Untuk org yg berperasaan begini, benda2 tu matter to us. Even jiran aku chinese couple dlm umur 40an pun ckp benda yg sama dgn ko. Dia kata dia ada kwn yg migrate ke Canada. Depa pi lawat kwn depa. Jiran aku ckp bila dia tgk hidup disana dia ckp now way depa nak migrate dgn alasan yg sama mcm ko ksh. Sepatutnya kita bersyukur idup kat sini. Msia bukan negara perfect tp at least we try our best to improve

roblucci posted on 3-8-2014 02:40 AM
kawe heran ke mana Tongkatwaran75 menghilang.Biasanya tajuk thread dia agak kreatif

ak check kat profile dia cm aktif je

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Aku sokong negara Barat buat sekatan ekonomi ke atas Malaysia....
McDonald leh tutup kedai....x payah geng2 budak hingusan nak boikot lagi dah....itulah impian suci puak sunni Muslim kan???

brownstone posted on 3-8-2014 10:20 AM
Aku sokong negara Barat buat sekatan ekonomi ke atas Malaysia....
McDonald leh tutup kedai....x pay ...

Saya rasa kalau sekarang ialah sebelum 2000an, maka sekatan ekonomi bermakna sesuatu yang sangat besar,seolah-olah kita dilanda bencana alam ala filem 2012. Tapi pada zaman ini, urusan ekonomi negara lebig bertumpu kepada Asia, terutama dengan negara China. Negara China merupakan rakan dagang kita yang terbesar. Kuasa ekonomi China buat masa ini paling kukuh impaknya di dunia. Blok Barat dah semakin merudum. Jadi, kalau Barat nak lakukan sekatan ekonomi kat kita, saya tak fikir Malaysia akan mengalami impak serupa hari kiamat, bukan nak kata kita akan bebas dari segala kesukaran, namun kesannya tak seteruk jika kita dikenakan sekatan ekonomi 10 tahun lepas sebab masa tu dorang memang sangat berpengaruh.

spiderman80 posted on 3-8-2014 10:28 AM
Saya rasa kalau sekarang ialah sebelum 2000an, maka sekatan ekonomi bermakna sesuatu yang sangat b ...

Well said bro. Ramai yg tak nmpk & gelabah pastu mulalah mengutuk

spiderman80 posted on 3-8-2014 10:28 AM
Saya rasa kalau sekarang ialah sebelum 2000an, maka sekatan ekonomi bermakna sesuatu yang sangat b ...

Kalau nak buat sekatan akan nampak sangat pengaruh zionisme tu...lepas mh370/17 hari tu masyarakat dunia sendiri nampak mcm mana baiknya gov kita sampai Tak Ada gaduh gaduh...even rakyat kita pun di luar sana Tak buat kacau...so international community takkan setuju punya...even Russia dan China akan veto kalau Ada suggestion Last edited by scorpionkiki on 3-8-2014 10:51 AM

Org yg takut kena sekatan ekonomi adalah pendokong usaha israel.

Peterpan17 posted on 3-8-2014 10:34 AM
Well said bro. Ramai yg tak nmpk & gelabah pastu mulalah mengutuk

Bro, walaupun China tu pun bukannnya bagus sangat (terutama bab hak asasi dan kePPRTan rakyatnya), namun ada sesetengah perkara China memang ada gunanya untuk sesetengah negara yang kecil macam kita. Kalaulah China boleh bertolak-ansur di perairan Laut China Selatan,tak berebut kawasan bagai ngan kita, saya akan lebih menghormatinya.

kejap tadi baru kak timah lepas bincangkan dgn kekawan,
kalau negara kita perang, kalau kita dikena sekatan ekonomi...
dok di kampung senang, kak timah & co
boleh tanam ubi-ubian, padi dan tanaman cepat tumbuh yang lain,
sungai dekat dan lebar, sawah padi dan lopak2 boleh jadi
tempat membiak ikan untuk lauk, lembu pelihara sendiri,
ayam & itik didik sendiri..sumber keliling pinggang,
tapi..kalau yang berada di bandar2 macamana ye?

cuma mungkin bekalan ubat untuk ubati sakit lah yang payah sikit,
tapi masih boleh gunakan ubat2an herba tradisional, tu pu
kena mengaji berjurus benar dulu lah..

Ya Allah selamatkanlah tanahairku

Last edited by TimahMulia on 2-8-2014 05:44 PM

Lagi 1 sapa yg nak sekat ekonomi kita? Israel? Kita tak perlu guna barang depa la bodoh.....!

Yang pasti amerika x akan sekat kita.