CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: manfrotto

Perang Tudung

Reply  sayawifenikmie

betul..dia belum tau peel aku
PutriJ Post at 7-3-2012 10:33

akak berdiri di belakangmu sis .........

kalau blh wat tudung 3-4 layer, knp tak boleh buat yg labuh skit?
tang leher pun skit lg nk nam ...
peachRose Post at 6-3-2012 08:58

ini pun consider panjang la ni..  ada yg lagi pendek... ai tudung Fareeda ni mmg tak pakai lerrr... no.1 harga dia mak datokk...boleh dapat baju sepasang...!!!  no.2 tudung2 nya kebanyakan pendek2... mmg tak tutup dada.... kalau hari windy.. confirm terselak nampak tengkok....

brooch biasanya kalo yang besor2 bole baling anjing sampai tempang tu .. dalam rm80-150 dok? a ...
sayawifenikmie Post at 7-3-2012 10:31

1set besar & kecik..sedondon dgn kaler baju or tudung.Org pompuan ni kalau boleh dari head 2 toe nak sedondon
   tapi saya kurang berkenan dgn brooch yg panjang cam anting2 tu.letak 1 brooch sederhana tepi bahu ..sudah.

Reply 381# sayawifenikmie

yang penting ...kita tak membuat dosa dengan orang..orang yang buat dosa dengan kita tu biarlah dia tahu apa erti berdosa sesama manusia , tak perlu tunggu akhirat, dunia pun ada , tak jadi kat kita pun..kat orang2 terdekat dengan kita. terutama orang yang suka mengeji2 ni..setiap satu kejian..10 datang...kembali...kalau betul2 berani ..kenapa tak lemparkan kepada tuan empunya badan? atau kalau dalam thread ni cuba jumpa Puan Fareeda tu..atau mawar tu..cakap2 belakang2 apa ada motif? motif cuma nak berkata2 di belakang2 (umpat keji) ..x ada maknanya? ada ke membawa percambahan minda atau pun perkembangan umat dan bangsa????

dipatenkan jugak rupanya tudung nie... tp walaupon dah paten dia takleh suka2 halang orang lain berniaga... perlu dapatkan perintah mahkamah la betul tak tiru paten sebijik2...

kalu makcik yg cipta karipap mempatenkan karipap tu mungkin keturunan dia dah kaya sekarang......

mcm ariani dia tak paternkan pon... sbb design dia buat tuh dah lama pon orang indon pakai... pastu kat pasar malam melambak pon orang tetap beli gak kat dia.... tarak masalah pon

rasanya orang yg tiru ariani ni dah pikir masak2 dah untuk saman... sbb mahkamah tak cakap pon dia tiru lagi apasal dia takleh meniaga... mcm samsung selamba jual tab walau apple kata tiru dia... mana ada apple bising kat fb ugut2 dealer samsung supaya jgan jual..

mesti laa kena tahu juga kak lid...sebab cititrend sebenarnya adalah pemborong baju baju m ...
abgboroi Post at 7-3-2012 09:55

abg roi..ck rahim hok mana plak kedainyer?bj2 di bangi ni boleh thn ler overpricednyerr....but cititrend regenyer quite hocay jugak..pemborong bj melayu rupanyer....

Follow Us
Reply  sayawifenikmie

yang penting ...kita tak membuat dosa dengan orang..orang ...
PutriJ Post at 7-3-2012 10:39

dosa dgn org yalah..kena amik kira..
tapi first n foremost kena kira dosa dgn Allah dulu..dah suruh tutup aurat betul2...buat la betul2..pakai la nak pakai tudung sutera asli rega ribu riban pun, pakai la..takde org akak kutuk jika tudung ikut spesifikasi syariat..
ni dah le mahal..tapi spec out..mana org tak kutuk...tak pikir je dia jual tudung pendek2 tu, org pakai terjojol sana sini, tempias kena jugakkat dia..sbb dia yg REKA DAN JUAL...?
tak kira la..Fareeda ke, Butik Mama ker...hapa ker...
kalau tokey2 ni nak buat amal jariah dan berdakwah melalui tudung..lebih pd boleh..reka tudung yg betul2 ikut syariat...yg boleh tarik org untuk tutup aurat dgn betul..masyaAllah..x abis mkn pahala...

Reply 43# arrana

kalu dh mmg jhelita pakai tudung rm10 pun thetap jhelita okeh..

yg mak heran ni tudung paridah ni mahal nk mampus tp alah kecik ajah, mmg x tutup nasik lemak rm1 ni.. dh tu plak beli mahal2 nk xkan nk pakai 365kali stahun.. pergh org kaya ja yg beli mendalah ni

dosa dgn org yalah..kena amik kira..
tapi first n foremost kena kira dosa dgn Allah dulu..dah s ...
peachRose Post at 7-3-2012 10:57

ini soal knp guna pic sy?????? bukan sy ni nak back up Fareeda ke butik Mama? so apa citer guna pic sy kat thread lain diambik dan guna kat thread nih??? cuba citer??? apa dosa aku????:@

double layer ni kat pasar malam berlambak2 ... dalam rm30 tak silap ... tapi mungkin kasar sikit ...
sayawifenikmie Post at 7-3-2012 08:23

ha a.....pandai2 la pilih kan? huhu....saya ada geng sorang yg jenis suke belek2 nih....siyes suke gila saya kuar dgn dia kalo dua2 tujuan yg sama.....hehe

~agak2 kak lid kan? ada x org amik upah jahit tudung2 nih.....kita kasik kain semua, dia jahitkan....agak2 berapa ek upahnya? (kalo kak lid tau...)

a'ah..kalau jenis muka bulat aku sgt2 tak suka tgk..nak jugak pakai style syria tu...dah kembang ...
peachRose Post at 7-3-2012 08:58

aku sedor diri.....

dulu mase kurus, aku pakai je tudung bawal sambil selempang, pusing2......ye lah, muka x lebor lagi.....pastu dada lak x besor......hihi.....skang xleh la weh....pelik jah aku nengok.....lagipon, nak belit2 pon, kain x cukup nak wat u-turn, leher lebar jugak la weh....

ini soal knp guna pic sy?????? bukan sy ni nak back up Fareeda ke butik Mama? so apa citer ...
PutriJ Post at 7-3-2012 11:01

oo picca awak ker..?

ahaaaa.. shawl

kak lid suka tengok wanita yang pakai tudung shawl ni ... nampak sangat elegan ...
sayawifenikmie Post at 7-3-2012 07:51

kak lid.....senang je pakai shawl nih.....lagi senang dr tudung bawal.....siyes!!! tapi itu lah.....kalo saya, x seswai dengan bentuk muka....nampak awkward jek.....huhu

ha a.....pandai2 la pilih kan? huhu....saya ada geng sorang yg jenis suke belek2 nih....siyes su ...
iza_yuss Post at 7-3-2012 11:05

akak opis sky amik job sampingan jait tudung cenggini...dr butik mana ntah...

orang2 opis sokmo tempah kat die jeh..murah skit kot....tp depa2 neh...sakanlah beli kain smpi ke vietnam..

tak paham sungguh...

Post Last Edit by PutriJ at 7-3-2012 11:12

Reply 392# peachRose

pic sy si Parit.Hilton le upload.....pic bukan pakai Fareeda ke atau Butik Mama..? so apa motipppppp?????? cuba tngk 205

you're always funny.
Santeira Post at 6-3-2012 20:58

I like nonsense. It wakes up the brain cells. - Dr. Seuss.

- Dr. Seuss

kak lid.....senang je pakai shawl nih.....lagi senang dr tudung bawal.....siyes!!! tapi itu lah. ...
iza_yuss Post at 7-3-2012 11:09

shawl ok jer..tapi kn yg lebat skit dan tebal skit..kalau tak bahaya boleh nampak see thru..
fefeling orang ereb..
lagi satu kalau ada anak kecik2..potong stimm nak pakai shawl..kena tarik2 abis terburai...

U rase org beli tudung mahal mampu tak beli emas? Tq for reminder anyway
noraidil_06 Post at 7-3-2012 08:01

bagi saya lak....it's up to that person's preferences.....some people like those heavy jewelries.....some aren't....
men's needs are not the same....

tudung bawal ni nak iron satu hal..pastu nak mengayakan lgi..kerongsang 1 kat leher., 1 kat ...
carold Post at 7-3-2012 09:12

kenangan tu kaka.....hehe....saya dh x pandai dh nak pakai tudung bawal.....hehe.....let say kalo saya pakai, saya akan pusing2 bawal tu.....lagi nampak kemas.....hehe

Pelik kan pemikiran dorang ni. They cover the hair yet they want to attract attention to it. Make up your mind. Do you want to cover or reveal. They cover whats meant to be shown and show whats not meant to be touched. Bodoh tak boleh di ajar.
truly Post at 7-3-2012 09:07
Part yang mengira dosa pahala orang tu yang I bleh tahan....

Fine, kalau you perasan you pakar aurat tersohor diMalaya, tapi hormatlah sket pegangan orang yang tak sama dengan you punya. Tak payah lah nak berdosa kehulu berdosa kehilir sesambil nak membimbing orang lain semua jadi macam you.......