CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

saya, baru je abis baca thread nih, menarik..good info.. n sy br start bussiness online ni.,memula buat blog.... tp cam tak faham sgt... so bt je la mana yg boleh kan.. tak la sehebat bloggers yg expert.. n then... sy perasan , ramai dah start promote produts through FB kan, N sy pun try.. mula2 tag kawan2 la, n modal starting tak byk pun, mula2 suka2 la kan.. lepas tu jadi seronok, hr2 ada sales,so far so good, wlpn sales tak la se impressive macam org  lain..

still need to learn more on blogging.. hehe..pelan2..

Post Last Edit by 3333 at 1-9-2010 14:55

okay je pakai FB..tapi saya tak tag org sbb xsemua org suke kene tag blog pun ada.wat kecik2 sbb run sorang..
so far ,guna je apa semua medium yang ada. Almaklumla kecil kecilan.
http://littleshoplots.blogspot.com/

mula2 mcm liat nak buat sebab 1st tak tahu nk niaga apa. 2nd tak yakin ade ke org nk beli 3rd bimbang masa tak cukup but overall mmg takda keyakinan la sbb skrg kan mcm bnyk je bisness online. :cf:

Tapi selagi tak cuba , kita tak tahu..Baru je start buat bisnes online and rasa okay jugak mende ni..rasa seronok..patutlah org kata buat bisness ni best .

http://littleshoplots.blogspot.com/

okay je pakai FB..tapi saya tak tag org sbb xsemua org suke kene tag  blog pun ada.wat kecik ...
3333 Post at 1-9-2010 14:52

ya lah..aku sdri pun tak suka kena tag...yg rajin mngetag adik2 yg jadi admin tak  bergaji..haha...

Just aktifkan post kat wall..insyaAllah cust akan dtg tgk sdri...

Post Last Edit by 3333 at 1-9-2010 15:22
ya lah..aku sdri pun tak suka kena tag...yg rajin mngetag adik2 yg jadi admin tak  bergaji..haha ...
peachRose Post at 1-9-2010 15:11

betol2..just post dekat wall je..maybe la bagi org yg bisnes betol2 diorg akan ckp tu tanda kite tak usaha..hehe..bukan tak nak usaha..kang kene maki ngan kawan2 langusng org xmo view FB kite..kan naya tuh..

tapi kan dekat FB dah ade create Pages..try la..so far takyah la kite nk tag semua org. Sbb die akan auto update sapa yg like page kite tuh..and mende tuh tak kacau FB yg kite dok tulis status meroyan ..org pun tak rsa mcm kene paksa..if diorg suke diorg clik je la button like tu sendiri. Kite pun tak kene maki..

salam..

saya terpanggil nak share pengalaman berniaga online ni...
dulu bermula dgn blogspot, godeh sana godeh sini akhirnya ada juga platform nak promot produk dan berniaga on9....masa tu start jual perencah segera..

tapi bila start jual produk makanan ringan (spt kat avatar), sy pakai domain dan hosting berbayar...pakai wordpress...sifu kata nampak lebih pro dan nak tarik keyakinan customer yg kita serius berniaga online...so follow aje la kata2 org yg dah pengalaman ni...duit kuar skit takpe...huhu

drpd tak tau FB, saya promot produk pakai FB jugak, buat group, buat fanpage....update status kalau boleh hari2...bukan status syok sendiri la...hari ni makan apa, pakai baju apa...bukan tu...haha

promote jugak kat forum2...mostly customer byk dtg dari forum2 ni...bina kredibility di forum....saya ada byk juga beli dan belajar dari e-book2.....org kata nak berniaga online, ilmu sikit sebyk tentang website development, SEO, backlink, design skit2 kena tahu juga...tidak la bergantung sepenuhnya pada designer yg buat website kita setiap kali kita nak ubahsuai, upload gambar2 dan sbgnya....

becerita tentang penat nya buat bisnes on9 ni....pom pom memang penat okeh...
apa tidak nya, menggoreng, packing, pos, marketing, semua buat sendiri...opsss buat berdua ngan bisnes partner seumur hidup (suami).

balik kerja pukul 6.30, dah singsing baju bukak kilang pulak kat rumah....settle menggoreng apa semua, kul 9mlm baru amik anak2 kat neseri...
balik rumah, hambat depa masuk bilik, tidurkan anak dan selalunya dgn saya2 sekali tertidur...bangun semula pukul 12mlm, mop lantai yg berminyak, settlekan packing utk dipos esoknya, atau pun kalau mata segar lagi, bukak internet cek order, update FB, update blog....

nasib baik la suami byk membantu kerja2 rumah...kalau tak memang flat habis la...

dan nasib baik juga la di ofis kerja pun tak teruk sgt....boleh ada masa utk online, YM dengan pelanggan dsbnya...huhuh

tak boleh berhenti kerja lagi...sebab saya masih rasa enjoy dgn terkejar2 mcm ni....hahahah
income pun boleh tahan...bulan lepas income online hit 2.5k
berbaloi la dgn usaha keras saya suami isteri....

Follow Us
ari ni cukup sentap.. ye la ada org tulih dlam shoutbox aku tu.. berhati2 dengan jenama tiruan (aku jual Cloth diapers).. mmg la saya jual murah skit..sebab buat promosi sempena bulan ramadhan yang mulia nih, dan yang aku jual punya memang ori la.. ye la.. bukannye saja2 nk jual murah dan bukan la tujuan tutup periuk nasi sapa2..nama lg promosi..!!

salah ke kalau saya buat macam tu.. ni la rasa bengkek skit nih..sabo je la.. kdg2 dalam dilema gak.. kita jual pon bukannya melampau murah..takkan la tak nk untung ye tak..tapi sebelum letak harga, saya dh usha peniaga online yang lain..rata2 pon letak harga macam tu.. salah ke??? Nnti letak mahal sgtkan..susah gak.. cust skang suka compare rege..habis tu mcm mana skang ni..dalam di lemma betul la..

salam..

saya terpanggil nak share pengalaman berniaga online ni...
dulu bermula dgn blogspot, go ...
meesiput Post at 1-9-2010 17:01

macam lebihkurang serupa je pengalaman kita nih.. saya pon bekerja.. dan ada anak tiga orang.. alik kerja trus amik diorg kt nursery..pas tu bru masak.. tapi yang lainnya..hubby saya mmg tak berapa reti bab2 mniaga online nih..tapi dia ada gak la tolong uruskan anak2..yang penting, ada la duit tambahan bulan2..

saja nak mengingatkan kengkawan kat sini yang berniaga online...jgn lupa daftarkan perniagaan korang kat SSM..derang tengah pantau peniaga2 online ni...dah hampir 400 dikenakan saman maksimum 50k...aku pun baru je tadi g Plaza sentral register bisnes..Alhamdulillah lega rasa nak berniaga sekarang...

btoi ke..nasib baik dh buat lama dh SSM nih.. beringat sebelum kena..he..he

Reply 436# julia5094

sabar ju..anggaplah yg berlaku tu dugaan berniaga..kalo kita dipihak betul, InsyaAllah, rezeki kita ada di mana-mana..sy dh tgk blog awk.. nice n menarik.. keep up the gd work..n moga sukses selalu..

tetiba aku berminat nak bt bizz online nih

bisness online nie senang kalau ada product sendiri......kalau takat jadi org tengah jer susah gakkk...sebab stok barang  kita tak simpannnn.....bila org oorder kita nak pegi ambik....dah habiss camana??

Seronoknya bace cite2x you all yg tgh struggle and ade yg dah nampak hasilnya berniaga secara online ni. Saya yg baru start about few months ago melalui mudah and lelong pun dgn menjual barang2x used item sendiri and kawan2x pun dah terasa best sgt bile boleh earn extra few hundreds in just few weeks...this is a really good starting point kalau nak start berbisnes coz modalnya agak kecil. Sekarang tgh mencari product yg sesuai  untuk mejual online dgn lebih serius...insyallah harap harap akan ade jln nanti...

Jemir
satu percubaan yg bagus,dah bole dpt beratus for a week.
takpe,pelan2 kayuh...ada jalannya nanti...

Reply 437# arishan24

kalo niaga suke2 mcm suri rumah/or saja2 pun kene daftar jugak ke? diorg ada wat online dah kan untuk daftar..so pasni leburlah sikit RM60++

Reply 1# AniSani

traffic + product

traffic
macam mana nak dapatkan traffic, PPC,SEO,PPV. SOCIAL WEBSITE COMMUNITY cth facebook,twitter,youtube dan banyak lagi...

product
apa product ko nak bagi kpd orang, ape faedahnya product tu.. kenapa die perlu beli dgn ko

--------------------------

tu jer la tips ringkas aku... kalo nak tahu ppc,seo,ppv.... belajarla.. google je.. banyak info dapat....dua-dua eliment ni penting kalo nak success online bizz

Saya baru je 6bulan niaga secara online.Masa mula dulu,perkara yang pertama adalah daftar syarikat di SSM =).

lepas tu,baru cari produk.Bila dah fikir betul2 boleh jual baru cari stok.Apa pun kena wat kajian sikit k.Saya dulu main redah je masa nak cari produk.So ada jugak tersilap tiada sambutan.Saya sedekah sahaja stok tersebut.

Bulan pertama jualan boleh kira ngan jari.Jari ada 10 kan so lebih kurang tu je la jualannya.Bila tgk buku kira-kira semuanya negetif.Pastu saya sedar kena buat sesuatu.So baru sedar apa y saya buat adalah baru je 20% then 80% lagi adalah pemasarannya.

Maka saya buat kajian sikit.tengok blog2 lain buat jualan.Perkara 1st saya manfaatkan shoutbox,tiggal link kat situ(Wajib kena buat hari2) n bertukar2 link ngn blog lain.Dari situ trafik datang ke blog sya tu.Saya wat SEO jugak(penting ni)

Selain tu servis kena pantas.Pantang dapat email on the sport saya reply.Then mula dari situ Alhamdullillah tiap2 hari ada sale.

Sikit-sikit saya buat kajian kenali pelanggan kita mcm mana.Dari situ mudah nak deal dengan pelanggan

Reply 443# bungazaleha

Tq for the encouragement...cuma kalau boleh nak cari product yg in demand dgn online market and tidak terikut-ikut org lain...

ilhamkonsep
bule share biz apa tu? kadang nk senang,kena perit dulu kan..

jemir
yup..online ni kadang ada yg bermusim,ada yg sentiasa ramai customer,atau tiada langsung..itu ada berniaga...apa2pon,smg berjaya...)