CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: DocYana

I AM MUSLIM - Dina Zaman

dah la judge, mental pulak tu - ni kembar Judge Dredd ni.. betul ke?

apa kena mengena cerita Judge Dredd dengan IAM ni?

sambung.. apa-apa buku yang menyentuh bab religion sepatutnya lebih bertanggungjawab..
in the sense, ia boleh mempengaruhi orang-orang yang blur especiallykalau ditulis with open-ended statement.. you know, many interpretation.

bak kata my spouse, dina zaman seolah-olah bagi hint yang it is okay todrink if you want to socialize! that is my spouse interpretation..

Statement ni dah cukup untuk aku buat kesimpulan yang semua prejudis kau tentang buku Dina figmen imaginasi kepala  kau dan spouse kau). Kau kata DIna bagi hint yang it's ok to drink? Kau tahu tak untuk launching buku dia, Dina specifically requested that alcohol tidak dihidangkan - ini norma dalam pelancaran 'sastera middle-class' of which Dina is a part of. If I'm not mistaken, Dina sendiri tak minum, socially or otherwise.

Jadi apa yang kau buat ini ialah apa yang disebut, (kalau perlu aku berbahasa vulgar), intentional fallacy - kau letakkan segala pra-pemikiran dan perjudis kau kepada teks yang ambigious (yang maknanya perlu diterjemah oleh kreativiti otak), lalu kau hukum seluruh buku mengikut kaca mata kau fikir siapa itu penulisnya.

Rate

1

Dah abis baca buku ni, buku ni menarik kalau tujuannya utk menceritakan macam2 jenis muslim yg ada kat dunia. Infact, I sendiri pun ramai kawan2 yg jenis2 gini...gay, hetero, percaya bomoh,drinking etc etc ..cume yg enjoy eating pork yg belum ader..heheheh...

Kalau tujuan kita nak baca buku ni utk membicarakan hal aurat & iman, not the right book  la. Ini pun pandangan peribadi & experience penuliskan....Buku ni lebih kepada nak readers aware yg memang wujud muslim sebegini....some ppl tak de berkesempatan jumpe jenis2 manusia sebegini.....

Ok la buku, cume bile sampai ending...eh...ini je? Rase cam tak sudah je...ngape ye?

P/S: Dan dah termaktub dlm Quran, aurat wajib ditutup wanita muslim....Anwyay, siapa kita nak judge org lain? kite sendiri hambaNya...

Rate

1

Originally posted by Ameenya at 30/7/07 06:58 PM
sambung.. apa-apa buku yang menyentuh bab religion sepatutnya lebih bertanggungjawab..
in the sense, ia boleh mempengaruhi orang-orang yang blur especially kalau ditulis with open-ended stateme ...

yes, dina zaman mmg terima ancaman dari buku ni..
but the readers should read this with open mind..

for once, i feel like i am not secure as muslim.. saya muslim, tetapi saya masih dalam zon ketenangan saya.. dan saya terkejut dengan budaya lesbian/gay/drinking yang berlaku... but this is what happens in the real world!

bagi saya, buku ini sgt-sgt membuka mata saya tentang pergolakan orang islam melayu kita.. yang mengaku islam pada namanya, tetapi tidak menghayati agamanya

in a way, i read with interest on her journey of faith in indonesia.. saya masih lagi ortodoks, tetapi membuka pemikiran saya bahawa adanya isu sebegini di malaysia.. orang masih memandang luaran daripada dalaman

Rate

1

Saya amat hairan mengapa writers kat Malaysia tak criticize this book.
Mungkin betul bak kata Marquez, bahawa mungkin depa pun dah prejudis..

.. and then, sesiapa yang ingat this book is just another confessions type of book..

please listen to her true intention in
YouTube - DianZaman on Al-Jazeera
www.youtube.com/watch?v=4GQ_RgPGu14

then, maybe you can enjoy some gay dancing, bagus ni.. at least depa tutup aurat..
YouTube - Dina Zaman book launch
www.youtube.com/watch?v=ZTh8Y_NbdB4

p/s to tell you the truth.. saya tak enjoy gay dancing but i applaud her way of doing things, you know, at least tak serve arak..

another Malaysia Boleh!

Rate

1

aku ada ternampak buku nie kat rak kedai buku..
tapi tak teniat nak beli padahal aku tau buku ni kan 'famous'..

aku anggap buku nie sekadar 'alasan' atau excuse untuk dia menjalani hidup sebagai seorang muslim pada takrifannya...

mesti dia asik terfikir pasal nie, sehingga sanggup untuk menghasilkan sebuah buku yang menyatakan dirinya tetap seorang muslim...

Follow Us
pd aku, dia berani utk mengupas isu2 yg selama nih org x berani nak cakap..
byk yg setuju n byk yg nak hentam dia..watever it is, aku suke bace buku nih
n kalau dina keluar buku lain, aku absolutely akan beli..