CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ABAH35

lelaki ini yg terlalu mencintai mu

Reply #38 LostSoul's post

Ha ha gitu le kaedahnya...sukar buat gue nak tafsir apa yang ada di dasar hati dia ngeh ngeh ngeh...

Reply #36 ABAH35's post

hahaha pandei jek ko bah... ni time tgk tv laaa.. dia nak tgk tv aku kena belek pala.. huhuhu.. kalau aku bz, anak2 akupun buleyyy jugak ganti tempat aku... tolong menolong sesama kita..

Reply #39 ABAH35's post

aji?

ish bang aji ni.. kejap yg aku tau..belum kawin..kejap rumours..kata dah kawin..kejap belum.. ntah yg mana betul pun tak tau...

Originally posted by putubambu at 10-12-2007 03:03 PM
abah buat topik serius... suspek aku..!!

sesuatuuu....sesuatuuuu....

tokey ikan dah jual ubat

Originally posted by ABAH35 at 10-12-2007 03:05 PM

puan siti...

kursus tu untuk pasangan2 yg belum kawin....yg pahit manis rumahtangga sekadar teori di kepala mereka.

bagi yg dah kutai dan merasai sendiri keseronokan dan kekalutan nya.. ...

tak salah aku..dulu depa beria nak buat kursus even pada yang dah nikah ..maybe lam lepas 5 taun nikah tu..tapi MAJORITI BANGKANG..padahal mende tu bagus..yang dah nikah tu pun masih manusia..tetap salu lalai apa lagi tenguk yang montot2 di luar tuh

ni ler akibat kalo otak oang mayu salu senget satu line..sebab oang tu lom nikah so dia kene gi kursus nikah..dan kalo pi kursus sama jek macam dia solat haji zakat tu ..sekadar lepas batuk di tangga..menghayati tu takdok

yang terkejut tu.. ada ramai manusa sangka..sekadar ada pengalaman SUDAH PASTI ADA PENGHAYATAN.. ni btui2 hanyut dek iblis..hanya pasal tergantung potret di rumah dia dan isteri maka bab menghayati tu bebila bleh buat..bila tu ada sampai mati..hancus umahtangga suami tu bantai sengih saja.

kalo kita sebut blajo tu sampai liang lahad..sampai mati..seme angguk cam burung kakak tua..bila kita kritik dia pandai plak being selektif..ohhh dia ni hindu apa dia tau pasa melayu, ohh dia ni kapir apa dia tau pasal islam..ohhh dia ni bujang apa dia tau pasal rumahtangga..macam lah budak tu lahir dari pkok taugeh dan bukan dari alam rumah cam satu masa nanti dia ada sendiri.

Originally posted by LostSoul at 10-12-2007 02:39 PM
ekekeke.. baru je dpt tadik dlm email tehlaut.. rasa cam interesting jek..

my hubby slalu buat satu mende: sandar kepala dia kat bahu aku n suruh belai rambut... suruh cabut uban dia...

kalo terbalik mcmana pulak?

Follow Us

Reply #46 Lily_Savage's post

lily, terbalik camna, maksudnye dia suke ko sandarkan kepala kat dia? bagus jugak maknanye.. maksudnye dia menghargai wife dia

Originally posted by Lipton at 10-12-2007 02:50 PM
Eh losol boleh ke caya email tuh...laki aku kalau gaduh kronic ngan aku bukan takat air mata kuar..air hidung sume kuar..he he he..   Tak pelah tanda sayang banget kat aku....baru sat2  ...

aku pun mcm tak percaya lah ngan air mata lelaki..sbb selalunya yg suka menangis ni boya sket
Tp ada lah jugak sesetengah tangisan i.e yg disembunyikan di tgh2 malam ke.. yg aku rasa ikhlas

org lelaki ni..macam mana baik pun.. pasti... kuat berdalih..!

Originally posted by ABAH35 at 10-12-2007 03:14 PM

ada....aji

tp aji plak tanak kawen

Originally posted by Lily_Savage at 10-12-2007 05:13 PM

tp aji plak tanak kawen

kalo aku kawin..seme laki oang lam dunia ni akan bunuh diri..pasal terlalu maluuuuuuuu sangat...betuiiiiii

bio la aku bujang sampai bebila..bior depa tu kene kawin baru reti erti idup..tu punnnnnn kalo ada otak nak sedor ler..bahkan terlalu jarang ada cam tuh..makin lalut ada lah

kalau ...

kalau ada peluang, ambik peluang = JADI CERITA
kalau ada peluang, tapi saja tak mau ambik peluang = TAK JADI CERITA
TAPI ... kalau tak de peluang nak buat jahat, tapi nak cari jugak , mesti akan jumpa jugak peluang tu ... dan pasti akan JADI CERITA tak elok jugak ...

so semuanya terserahlah pada diri masing2... kesilapan diri atau kebaikan diri, datangnya dari diri sendiri ...

kalau ikut sejarah cinta laki me, dia ni pecinta hebat kot..
sebab dia putus cinta masa awal 20an, dlm 10 tahun dia
tak da gf, dr apa me tau, dia sedih habis...

jadi so far laki me menghargai apa dia ada.

Originally posted by OsHiN_hOnEy at 10-12-2007 01:32 PM

pak lah kan dah kahwin baru?

tak mahu lah dengan pak lah, asyik tertidur aja

Tapi kita musti ingat yang kelapa tua tu lebih banyak santannya.. kena ingat tu.. :re:

Situasinya sama lah dengan manusia juga..

Pernah suatu masa dulu, saya terima ungkapan "Men like that". Macam nak suruh labelkan semua lelaki sama shj, macam abah35 tulis, pantang dapat peluang. Bila dah bercampur gaul, kerja dan lepak dengan lelaki, saya percaya "Some Men like that".

Hampir 8 tahun kahwin, setiap kali hubby buat something yang lain dari biasa,  mesti saya pasang syak; dia dah buat sesuatu atau dia nak minta sesuatu. Selalunya fikiran saya lebih cenderung kepada dia dah buat sesuatu, something unusual. Masa di Msia saya kurang percaya pada hubby sebab kalau dia niat tak nak buat sekalipun, tukang suruh buat aka tukang hasut tu ramai; 'tak rugged', 'tak macho', 'takut bini' bla..bla..bla.. baik dari lelaki mahupun perempuan, waktu tak bersama keluarga tu banyak, kerja tak menentu masa, outstation luar dalam negara. Di sini, kerja hubby 9am to 3pm, tak ada out station,  waktu dgn keluarga banyak & tukang hasut hampir tak ada. Internet? Gue je yang suka bertenet di internet, bagi hubby biar tak ada internet TAPI jangan tak ada CNN, al jazeera, BBC, National Geography dan yg sewaktu dengannya.

Tapi sikap dia yang cool & malas beromantik tu tak menjamin dia tak termasuk dalam golongan yang abah35 katakan, gue tetap tak pernah percaya pada dia. Mungkin  juga dia baik depan bini je, macam abah35 juga.  

Originally posted by faraway at 10-12-2007 09:36 PM
kalau ikut sejarah cinta laki me, dia ni pecinta hebat kot..
sebab dia putus cinta masa awal 20an, dlm 10 tahun dia
tak da gf, dr apa me tau, dia sedih habis...

jadi so far laki me mengharga ...

perhhhh.....perasaang berlebihang tu....tapi takpe...elok untuk kesihatang rumahtangga

Reply #56 sarahmirza's post

yg ko cakap pasai tukang hasut tu memang betul sangat2 kak....kalau kawan2 aku...'tak bujanggg la'....'takut bini la'. tapi aku memang awal2 lagi ngaku ngan derang yg aku ni takut bini...kaber line....jadi takde la derang heran....

8 thn akak hidup ngan dia tu walau tak lama tapi dah cukup kalau nak perasan apa2 perangai dia yg lain dr biasa...tapi ada menda tu kena la jugak berubah...iye tak

tak percaya tu bukan tak sayang....sekadar berwaspada....almaklumlah...zaman sekarang ni godaan tu banyak sangat.

p/s....toksah la panggil aku ngan nama penuh...siap nombor lagik....tak mesra

Originally posted by ABAH35 at 10-12-2007 07:12 PM

perhhhh.....perasaang berlebihang tu....tapi takpe...elok untuk kesihatang rumahtangga

berlebihan bak kata orang cinta ni di awang awangan,,

Originally posted by Dunhill. at 10-12-2007 10:57 PM

Tapi kita musti ingat yang kelapa tua tu lebih banyak santannya.. kena ingat tu.. :re:

Situasinya sama lah dengan manusia juga..

bukan ke orang lelaki ni lagi tua lagi miang

Sekarang ni bagi gue lelaki sama ngan kucing...kalau ikan dok tergolek kat depan...hmmm tak dingap dihidu jugek...sedangkan yang bawah tudung saji pun dikuis kuis tudung saji tu nak hendap inikan lagi terdedah jer gitew...ngeh ngeh ngeh....
Dedolu aku ni antara yang lurus bendul...tak pernah pikir yang bukan2 ha ha ha...