CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sizuka82

apa benda kt luar umah aku ni???

musang... kompem...
yg plastik bag sampah tu.. laki ko saje nak bagi lagi misteri

Reply 38# pinktriangle

hmmm...thnks atas nasihat akak...
siz pon hrap2 sgtla jgn la 'dia' tnjukkan diri!!

Reply  sizuka82

Citer 1
    -------

1) Pokok Betik sahaja ke yang kena, pokok lain  ...
faizal_u2 Post at 22-3-2011 17:52

1)Pokok lain ok jer.yg ptah2 tu daun2 pokok betik jer.pkok tu blom pnah berbuah pon lagi!! tinggi pokok ada dlm tinggi pompuan dewasa.

2)Yup…rumah bertembok..ada jln blakang pastu umah org.means blah blakang umah siz mngadap blakang umah org. tpi msalahnyer bukan! bukan! bukan! Yg patah2 tu bkn pucuk betik..pucuk betik elok jer hdup dgn jayanye..yg ptah2 tu daun2 yg besar2..tpi bkn yg dah layu ok..kalo layu, fham2 sndiri la kan..lelamer sure dia jatuh sndiri.tpi yg patah2 tu daun2 hijau (yg besar2).pastu bersepah2 kt longkang kt luar tembok tu. And lagi satu, cucur atap umah siz xde kena mngena ngn pokok2 tu..sikit pon x kena..

3)Anjing? slama siz dok umah tu, sekor anjing pon x pnah nmpak.walaupon anjing liar. Tmn perumahan yg siz dok tu sumer2 melayu (tanah rezab melayu).pastu, yg siz musykil kan sgt2, tmpat yg siz jumpa air yg wrna kuning tu, jarak tempat tu adalah dlm satu jengkal..(pintu ngn grill) uisssh…..sgt pelik laaaa…………..

musang... kompem...
yg plastik bag sampah tu.. laki ko saje nak bagi lagi misteri
muor76 Post at 23-3-2011 00:29

adoiyai.....pe pulak la nk bagi miseri bgai..pdahal dia pon dok isau sgt la tgk bini dia asyik2 ketakutan jer..
lagipon time asben buang smpah tu siz ikot skali sbab pastu dia nk gi kejer kan..elok jer letak kat tepi tong smpah..
tpi bngun tdo nk gi kejer tgk dh ada tol2 kt depan gate!

adoiyai.....pe pulak la nk bagi miseri bgai..pdahal dia pon dok isau sgt la tgk bini dia asyik2  ...
sizuka82 Post at 23-3-2011 07:50

ermm kalo plastik sampah tu.. org nak bagi peringatan kat ko.. kalo buang sampah.. buang betol betol.. jgn longkok tepi.. nanti kucing/anjing koyakkan dah berterabur....
kesimpulan nyer.. beli tong sampah lagi besor..
yg kes betik n air kencing tu... musang...

ermm kalo plastik sampah tu.. org nak bagi peringatan kat ko.. kalo buang sampah.. buang betol bet ...
muor76 Post at 23-3-2011 10:01

hmmm...org nk bgi ingatan?! wktu kjadian antara kol 11mlm-6pgi...org??? hmmmm.......
apa msalahnyer pulak kan.org2 len pnyer smpah pon kalo x muat tong,selmba jer letak tepi tong, xde masalah pon.tpi knapa aku? lagipon aku seinici pon x masuk kwasan org!x kaco sesaper pon!! per2 pon aku tetap mngatakan itu bkn kejer 'org'! x logic..
wallahualam.........................................

Follow Us
hmmm...org nk bgi ingatan?! wktu kjadian antara kol 11mlm-6pgi...org??? hmmmm.......
apa msalah ...
sizuka82 Post at 23-3-2011 10:24

memule aku dok kat perumahan umah aku.... bile aku bangun 6 pagi... aku pelik kenape sampah umah aku leh terkeluor... selalu lak tu...
pastu satu hari ni aku terbangun dlm kol 430 pagi.. pastu aku terdengor sesuatu kat depan umah.. aku intai.. nampak ler lembaga tengah jenjet sampah umah aku...

pastu aku pon berkata-kata dlm hati " bagus brader nih, carik rejeki halal.. kol 430 pagi dah kutip sampah untuk dibuang..." pastu aku sambung tido....

memule aku dok kat perumahan umah aku.... bile aku bangun 6 pagi... aku pelik kenape sampah umah a ...
muor76 Post at 23-3-2011 11:02

hah...kalo cmtu bgos la kan....
tpi biasa2 org kutip smpah kt kwsan perumahan siz tu dlm kol 6.30-7.30pagi..memng tu la wktunyer..
pastu msalahnyer skang, bkn smpah dh ilang.tpi smpah brtukar tmpat kt depan gate umah! pastu dtmbah2 plak dgn hal blakang umah ngn depan pntu umah! ni kisah 3 serangkai ler ni...................

hah...kalo cmtu bgos la kan....
tpi biasa2 org kutip smpah kt kwsan perumahan siz tu dlm kol 6. ...
sizuka82 Post at 23-3-2011 11:10

air keincing dan pokok kompem musang....

sampah orang...
cam nih ler... kalo kite set kan minda kite untuk merase ketakutan.. bile kite dengor bunyi cecak pon kite akan mendengar seperti hilaian pontianak...

kite dpt describe pontianak-rambut panjang ade taring, baju putih sebab minda kite dah set camtu.. jadik setan akan menyerupai bende yg kite takut...
cube kite pegi ke us/uk... kite tak jumpe pon pontianak/ toyol dan hantu hantu kat melesia nih...

serupe ler bile kite sebut sipot b a b i ... ade org dengor sipot  ba bi jerk dia terus geli.. sebab ade perkataan ba bi... cube sipot tu kite panggil sipot lembu... kurang sket kan org yg geli pade sipot jenis tu...

mind set boleh memainkan peranan dlm menghadapi ketakutan...

sekirenya ko set sampah tu dialeh oleh momok... momok ler ko akan nampak... tapi sekirenya ko set org yg alehkan sampah tu... org ler ko akan nampak...

nih pendapat aku sahaja...

air keincing dan pokok kompem musang....

sampah orang...
cam nih ler... kalo kite set kan mind ...
muor76 Post at 23-3-2011 12:06

hmmm....setuju....spt apa yg asben ckp gak...hrap2 begitu ler hndaknyer...smnjak2 pndah umah ni & time kalo mlm asben kejer, ketakutan sntiasa mnghantui diri!
btw thnks yer...

hmmm....setuju....spt apa yg asben ckp gak...hrap2 begitu ler hndaknyer...smnjak2 pndah umah ni  ...
sizuka82 Post at 23-3-2011 12:10

kalo takut ngaji...

kalo takut ngaji...
muor76 Post at 23-3-2011 12:18

btol2....memng tiap kali pas solat,ngaji..
time nk tdo, pasang pelan2 cd ayat2 quran...

Reply 48# sizuka82

salam sizuka,

bila awak cerita pasal kejadian kt umah awak tu teringat plak experience saya dok kt umah baru...
tapi apa yg saya alami takde la kejadian misteri macam yg awak alami tu...tapi mengganggu kesihatan anak saya...hubby pun mula2 tak percaya tapi sekarang alhamdullilah rumah dah ok...tapi kawasan sekitar masih banyak penghuninya...huhuhu..
puncanya masa kitorang masuk rumah dulu kitorang takde bersihkan umah dulu...
zaman moden la katakan...masuk umah baru main terjah aje....umah pulak dah kosong lama....jadi tentulah ada penghuni yang tak diundang....
mula2 tu rasa horror jugak pasal bila mlm tido ada rasa cam ada orang perhati jerk....baby lagi la kesian...sampai 2 kali masuk spital...pastu lama2 rasa fed up dan geram jugak sbb umah yg kita tinggal tu kan umah kita...pasal apa lak kita nak takut dengan dia...

Salam,
rasanya ada org nak menyakat jer ni...adala budak2 nakal yang saja suka kacau ni...

ermm kalo plastik sampah tu.. org nak bagi peringatan kat ko.. kalo buang sampah.. buang betol bet ...
muor76 Post at 23-3-2011 10:01

tidakkk..!! aku tetap nak meng best kan citer ni kata itu sume keje syaitan..

Post Last Edit by daiman at 30-3-2011 14:42

pengalamn aku dok umah baru.

sape tau drimba appt kota damansara angkat tangan.ha..klu sape tau mcm mana enviromen nye sure korang akan rasa scary sket.nak2 aku adalah org yg paling awal dok situ..maksudnya aku dok umah atas skali dan hanya umah aku je yg berpenghuni..ada lbh kurang 20 block kat sini tp hanya ada 4 or 5 family je yg berpenghuni.jaraknya pulak jauh2 ya amat..

al kisahnya masa memula aku dok umah tu.umah tu hanya aku,hubby n anak lelaki umur 3 thn.bila hubby g keje n anak ke skolah hanya aku jela sengsorang kat umah tak berteman.

seriusly,masa sblom aku dok umah tu aku adalah seorang yg teramat berani.bukan nk cakap kerek tp istilah takut2 ngan benda merepek tu tak de dlm diri aku.sampaila ada kejadian iaitu kejadian pelik yg pertama berlaku dlm umah aku.

time tu maghrib,aku baru sampai umah ngan anak aku berdua.anak aku kedapur sbb nak amek botol susu.pas tu dia trus berlari kat aku sambil nangis ketakutan n bercerita sambil buat memek " muka " mcm n tarik mata kebawah.dia nangis n start dr hari tu dia jadi seorang yg sgt penakut.

kisah kedua n seterusnya klu org yg tak kuat semangat dengar cerita ni kompom dia akan kata itu gangguan makhluk halus.tetapi dsbbkn aku ni seorang yg agak berani kuat hati aku berkata yg itu bukan gangguan dr apa2 makhluk pun.mungkin terlalu riak sehinggakan kejadian yg membuatkan aku jadi seorang yg tersgt penakut sampai la ke ari ni..

kesahnya mcm ni...

satu hari tu,lebih kurang hujung2 asar nak maghrib la.aku nak mandikan anak aku.hall aku ni akan nampak dgn jelas la klu sesapa yg keluar masuk toilet tu sbb menghadap toilet cam tu.( aku harap korang leh imagine ) tak semena2 aku nampak ada benda kelibat zasss masuk dlm toilet tu.ini memang terang2 aku nampak.bukan khayalan or apa sbb aku ni bukan jenis yg penakut time tu..kaler dia hitam + agak besar.surela aku terkejut n time ni aku dah start rasa jadi takut sket..

kes yg terakhir n seterusnya

kali ni aku rasa benda tu memang nak ajar aku agaknya.dia dah mula tunjuk kelibat badan hitam dia kat aku.contohnya bila setiap kali aku nak kuar bilik or nak masuk bilik mesti benda tu akan potong line aku seolah2 dia pun sama nak masuk or kuar bilik jugak.benda yg sama kaler hitam besar.klu 2 3 kali kena mcm tu aku mungkin akan kuat semangat lagi.tapi dlm sehari dia akan tunjuk kelibat dia ada la dlm 7 8 kali.klu ko benggang tak..??

last skali aku dh sampai tahap tak bleh sabar aku trus hentak pintu n aku jerit cakap sekuat hati mcm ni " HEY..INI RUMAH AKU,AKU MINTAK DGN CARA BAIK TLG KELUAR DR UMAH AKU SKANG NI..SEBELOM AKU BUAT NGAN CARA KASAR..KELUAR..KELUAR..KELUAR.. "

bersambung...

Adehh...knp bersambung tt, aku tgh kusyuk.mbaca nh....,smbung jgn x sambung...

tidakkk..!! aku tetap nak meng best kan citer ni kata itu sume keje ...
daiman Post at 30-3-2011 14:18

tidak aku tetap mengatakan bahawa ia keje manusia.... sampai bile kite nak kaitkan semua bende ngan jin n setan... bukak minda sket...
walaupon jin n setan itu wujud.. tapi manusia adelah sebaik-baik kejadian..
jgn penuhkan diri kite ngan perasaan takut...

ana pernah gak lalui pengalaman dok umah sewa dan ada gangguan tapi setkan dlm mind kata itew hanyalah mainan perasaan sbb nanti klu takut sgt sure xleh nak dok sorang2 kat umah sementelah kdg2 member x de waktu yg kita ada dan sebaliknya

tapi tulah bila benda tu dah menjelmakan diri barulah kami semua wat sesuatu, kalau x tu xdelah wat apa2, kami abaikan aje

Kalau aku jadi TT aku lebih takutkan perbuatan manusia,mungkin semua tu sebab ada satu kumpulan pecah rumah dah target rumah kau, ataupun diorg tgh test ilmu pukau. Daripada takutkan hantu baik ko bersedia kalo memalam geng penyamun pecah rumah ko, dah la hubby ko shift mlm, takut diorg dah riki je bila masa dia shift mlm.

zaman skrg ni pecah rumah amik brg takpe lagi, ini dikerjakan sekali tu yg sialan tu. so ada baiknya ko standby tahap security rumah ko tu, jgn guna mangga solex tu, byk dah kes mangga solex kena korek mlm mlm,  pas tu pasang selak pintu atas bawah, at least masa diorg nak pecahkan pintu tu smpat la ko terjaga telefon gerakan, (999 is so slow.).

jgn lupa amalkan ayat ayat pendinding supaya x jadi mangsa, kdg kdg ada jugak rumah kena pecah juga, tapi yg penting selamat dan tidak dirogol/cabul oleh penyamun dah alhamdulillah. so better stay alert. maybe something's tryin to give a message.