CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazlinda04

Siti tergeliat lidah nyanyi lagu inggeris

berjaya sgt ke mizz nina tu  berapa juta unit albumnya laku
ruffleen Post at 6-4-2011 10:49

dia ade kelebihan lain jugak....yg org lain x de.lymie Post at 6-4-2011 11:09

yep, dia pandai ngorat laki orang.

Aku lama dok di Amerika dan di Eropah, tapi bahasa Inggris aku tetap ada Malaysian accents.  Aku bangga dgn. accent aku tu walaupun ramai orang asing yg bayar beratus amik tusyen supaya sama accent dgn American (what ashame!!!)..Mmg kadang tergeliat lidah nak sebut beberapa perkataan yg agak rumit, kadang sampai terkeluar air liur.  Pernah sekali aku gi kedai Arab masa di Amerika, sekali aku bukak mulut, pak Arab tu tanya aku "Are you from Malaysia?", hahahaha....kata dia kenal sungguh accent orang2 Malaysia sbb banyak customer dia orang2 dari Malaysia.  Sedangkan aku yg bertahun2 duduk di rantau orang masih terbelit lidah nak menyebut, ni apalagi TokTi yg sah2 tinggal di Malaysia.  Sini banyak forumer2 yg perasan bahasa Inggris mereka bagus dan sebutan sejibik cam omputeh, ntah iya ntah tidak lah tu.  Aku ni masih bukak dictionary kalau baca novel bahasa melayu dan bahasa Inggris sebab ada perkataan2 bahasa melayu dan Inggris yg aku tak paham...

mmg susah nak bawak lagu english kalo bukan dr golongan english edukesyenn wakakaa..
kdg2 ada org yg poyo lebih mengaku terer english,tp bila suruh menyanyi dlm english,bersepahh gak perginya..bercakap tak sama dengan menyanyi.kena laju dan ikut tempo.

well done CT.... sebelum ni ada lagu mandarin kan? so pelbagai bahasa jugak la dia buat bukan nak harap bahasa ibunda je...mana ada org boleh buat bagus dlm semua benda... sekurang2nya ada jugak yg dia over bagus....

ni la sifat siti yg aku respect. wpun ramai org keji dia..dia ckp omputeh salah..tapi she will the t ...
sepatmasin Post at 6-4-2011 10:38

khenn..lecturer2 ai yg ckp penuh britsh/aussie/american accent pun xpenah mengeji org...

Follow Us
omg, there is a bimbo in this thread!:re:

pfffttt

Aku lama dok di Amerika dan di Eropah, tapi bahasa Inggris aku tetap ada Malaysian accents.  Aku ban ...
bellagio Post at 6-4-2011 12:23

itu namanya ignorant...ramai org2 yg perasan bagus ni percaya, klu ckp omputih ni mesti perfect in everything...

the accent, pronunciation, grammar,vocab...:re:

xde makna deh!! shima ngan ning baizura dah kuar album inggeris dulu tau!!
mana miz nina masa tu??
elorna Post at 6-4-2011 10:50

kat sekolah, dalam kelas tgh dengar cikgu mengajar

Reply 22# ANTUGIGI

yeke eh kalo menjejaki kejayaan Too Phat aku aku boleh terima pakai la...sbb kebanyakan puak hip hop selepas Too Phat x kemana pong...Too Phat sendiri berjaya raih kejayaan besor walaupun skrg dah bawak haluan memasing

Reply  ANTUGIGI

yeke eh  kalo menjejaki kejayaan Too Phat aku aku boleh terima pakai la...sbb  ...
ruffleen Post at 6-4-2011 12:51

ishhhh.. bkn too phat jah ler...
manyak lagik.. gruop msia byk da cipta nama kat lua.. cth pling dekat jepun.. pe nama group tuh ekk?? lupa lak..derang nnyi tuk drama KL Drift tuh.. klu x silap lah..hehehhe

itu le sifat yang patut ade ada pada orang melayu ni..  tak malu dan sentiasa berusaha untuk improve.. walau pon kebanyakkan melayu di sekeliling yang boleh speaking sikit sikit ni mecemuh dan mengetawakan orang yang tak berapa fasih cakap omputeh ni(contohnya sessi mengetawakan orang cakap orang puteh kat radio era tu)

double thumb up to siti.

Reply 51# ANTUGIGI

pop shuvit terkenal (terkenal sungguh2 ke? ke sekejap je) kat jepun tapi kat mesia sendiri, x ramai yg tahu psl diorg. aku pon tau lagu tu je lah..itu pon psl jadi tema KL drift

Reply 53# Lordraziel

biasa laa beb....

x fasih ckp omputih = malas blaja, x pandai etc

terlebih fasih ckp omputih = berlagak, poyo, bajet bagus

tahniah tok ti...

Reply  ANTUGIGI

pop shuvit terkenal (terkenal sungguh2 ke? ke sekejap je) kat jepun tapi ka ...
ruffleen Post at 6-4-2011 12:59

yezzaaaa.. derang da lama popular kat sana.. lagu2 deme nih byk org suke.. ai tau pun sebab abg ai rajin beli magazine psl muzik2 nih..hahhahahaha.. tapi tuh la.. kat msia.. harammm.. x popular mana...
ai rasa nak bikin album la...hahahhaha.. maksure uols beli.. mksure ori tau..hahaha

Sini banyak forumer2 yg perasan bahasa Inggris mereka bagus dan sebutan sejibik cam omputeh, ntah iya ntah tidak lah tu.
bellagio Post at 6-4-2011 12:23

aku berani ckp kalau yg akan komen english ct dr segi pronouncation, diction segala bagai nanti kebanyakannya hanya org asia je terutamanya malaysia dan filipina yg perasan english bagus sgt

aku rasa omputh takkan amik pot sgt pun kalau sebutan english ada accent mother tongue seseorang ittew.. lage derang appreciate kot

harap lidah yang tergeliat tu berbaloilah dgn lagu inggeris yang top kan...klu tak sia2 je..

Post Last Edit by eddysheddy at 6-4-2011 13:29
harap lidah yang tergeliat tu berbaloilah dgn lagu inggeris yang top kan...klu tak sia2 je..
nazlinda04 Post at 6-4-2011 13:17

bukan nak kata apa.. tapi aku ada keyakinan Ct akan berjaya dalam apa saje yg dia buat we'll see..

setiap pertandingan yg dia masuk kat luar negara dia menang
termasuk di australia bertahun2 yg lalu dgn lagu we'll be as one (versi inggeris satu cinta dua jiwa) pun dia menang

dunia akan bercakap "where have you been ct?" walaupun hakikatnya ct dah terkenal di malaysia dan rumpun melayu